Disco`s not dead,but punk is

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
nikodim:
Surovo, covece...
To je deciji muzicki pravac, ne znam ni jednu stariju osobu koja voli punk kao neki omladinci ovde. Kad porastes sve ce biti OK.... to je vec proverena tehnologija.
Pa ne bih bas tako napisao. . . Istina je da starijima bas i ne dolikuje da se ponasaju kao neko od 20 godina ali to ti vazi za sve muzicke pravce. . . Sve jedno nisi u pravu.
 
Auuu,gari pa ti si popio svu pamet sveta!
Nego sta ti slusas kad si tako pametan!??
priznajem da je disco poprilicno nezastupljen u klubovima,ali kad se organijuje u nekom organijuje disco vece svaki put bude do jaja!!! E sad to sto ti to nisi video.....pa,sta da ti kazem,ne znas sta si propusto!
Al i dalje tvrdim da je disco mnogo bolji od danasnje techno muzike.
 
...:
Pa vazi. Pogledaj recimo RS da li Dzegeru kao coveku od preko 60 god. dolikuje onako da skace po bini?! Ali opet sve to ide nekako sa vremenom u kojem zivimo pa tako i PUNK, sve se moze razumeti (osim ns-a).

Pazi, ja tu nisam racunao tipove koji zive od muzike, vec prosecnog slusaoca, kakvih je dosta u mom okruzenju. Svi oni, ali bs svi, su danas u mnogo mirnijim muzickim vodama... to naravno nije sabnlo, ali vecina ljudi se vremenom malo „primiri“. Dzeger... svaka mu cas sa toliko godina... naravno ima tu jos nekih tipova.... ;)
 
air_crew_ns:
Dobro vidim da neki ovde misle da je vas zaj.... Pa dobro,zar stvarno mislite da bi je nekom tracio vreme bez veze!!!???
Ne sad ozbiljno,disco muzika je preterancija jer je to jedna od retkih stvari uz koje svako ziv moze da igra i da se baca. Jednostavno ritam je mnogo opusteniji i laksi "za uhvatiti" nego danasnja dance i techno muzika. Priznajem da ne lezi svima,al vecini ljudi je ok.
A sto se tice onih drugih "disco'" bendova......pa mogu i ja nesto drugo da slusam,jel?
A punk mi je malo bezlican,naravno ima stvari koje cenim ali generalno kao muzicki pravac mi i nelezi bas.
Nego ima li neko neke disco mjuze na cd?


Ja sam disco frik i imam toga na tone u svojoj kolekciji. A Bob Marley i Metallica nikako ne mogu biti disco. Jesi ti svestan koju si glupost odvalio.

Disco muzika ima vise pravaca. Canadian disco (Lime, Flirts, Divine) americki disco odnosno Hi Energy (Bobby Orlando, Claudja Barry) Italo disco (Radiorama. Baby`s gang)
Germany disco (Fancy, Bad Boys Blue, C.C. Catch)
A to o cemu ti pricas je Pop, Rock i Rege.
 
Ako treba da biram izmedju PJ Harvey,Iggy Popa , Patti Smith ...... i disko pesmicica bez ikakve poruke,valjda je obvious......E,sad, neko ce reci da sam navela rock izvodjace,ali su i punk istovremeno...u sirem smislu punk je mnogo vise od Sex Pistolsa......I fine devojke slusaju Hladno pivo,a ne samo Jarbole......................ABBA mi ne smeta,volim njihove obrade,ali sta disko moze da ponudi nekom ko u muzici trazi nesto vise od djuskanja? P.S.By the way,volim da djuskam...
 
Kakav bre punk, disco je pravac u muzici koji se izrodio u pravo vreme. da njega nije bilo... sve bi bilo drugacije... U principu disco je pravi u 70-im, ali vise mi se svidjaju 80-e. Imam ih na mp3-ju na cd-u , to bre svaka pesma dobra. To su ideje koje danas niko ne moze da izvuce... A punk? To je jedino za antisluhiste... : ).Mislim da je on ipak izumro, kao i hipi pokret... ??

BTW, disco se najbolje igra, to ti je provod super! Ali 80-e su bolje: Alphaville, Pet shop boys, depeche mode, duran duran... To je vec malo ozbiljnija mjuza.
 
air_crew_ns:
U principu nemamo mi nista protiv PUNK-a(bar nista efikasno),al ozbiljno disco muzika rules i tu nema sta!
Nazalost jeste DISCO pomalo izumro al se mi svim silama borimo da se vrati,jer je muzika vise nego cool.
Inace Abba je malo prevazidjena al bi zato izdvojili neke druge grupe tipa METALLICA, IRON MAIDEN, GUNS `N` ROSES i ostale disco grupe koje su i danas popularne.
A od aktivnih disco izvodjaca cenimo Jimi Handix, Fredi Mercury, Elvis Presly, Bob Marley i naravno Dzej Ramadovski.
Long live Disco \_/ !!!
Mali,aj ucuti,pa se malo obrazuj i tad pricaj RAZUMNE stvari...Sada bih te najradije prijavila kao pacijenta za Lazu Lazarevic. :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
 
OHOHOHO!!!
Mnogo stvari se desilo od kad sem zdnji put ovde navratio,nisam ni znao da je ovo toliko interesantna tema!
Lil'_hell92 nisam bas skontao sta si mislila pod onim "mali",jer za tebe sam sve osim toga,bez uvrede,al ako ti `92 u nadimku predstavlja godiste onda necemo dalje ni diskutovati.
Dalje,nisam siguran ko,al mislim da je Peruzzi poiminjao neke CD-ove sa discko muziko,uglavnom ko god da je nek se javi ponovo,jer bih voleo da mozda razmenimo koji cd.
Vidim da na forumu idalje,bez obzira na moja iscrpna objasnjenja,postoji nedoumica o ovom pravcu. Dakle mozda sam malo preterao kad sem rekao da Dzej pripada disco muzici ali za ostale izvodjace idalje tvrdim da su pravi predstavnici svog zanata,a dodao bih jos i nezaobilazni Bon Jovi :)
Mislim da ako i dalje neko nije skontao o cemu se ovde radi treba da metne prst na celo i da se malo zapita....
Kao sto rekoh vec nekoliko puta do sad Disco rules(kao i sav ostali Rock koji sm naveo),a punk...pa...sta reci....da se malo vise trude ljudi bili bi losi,ovako...mada ima i izuzetaka,al gde ih nema.
see ya!!!
\m/
 
air_crew_ns:
OHOHOHO!!!
Mnogo stvari se desilo od kad sem zdnji put ovde navratio,nisam ni znao da je ovo toliko interesantna tema!
Lil'_hell92 nisam bas skontao sta si mislila pod onim "mali",jer za tebe sam sve osim toga,bez uvrede,al ako ti `92 u nadimku predstavlja godiste onda necemo dalje ni diskutovati.
Dalje,nisam siguran ko,al mislim da je Peruzzi poiminjao neke CD-ove sa discko muziko,uglavnom ko god da je nek se javi ponovo,jer bih voleo da mozda razmenimo koji cd.
Vidim da na forumu idalje,bez obzira na moja iscrpna objasnjenja,postoji nedoumica o ovom pravcu. Dakle mozda sam malo preterao kad sem rekao da Dzej pripada disco muzici ali za ostale izvodjace idalje tvrdim da su pravi predstavnici svog zanata,a dodao bih jos i nezaobilazni Bon Jovi :)
Mislim da ako i dalje neko nije skontao o cemu se ovde radi treba da metne prst na celo i da se malo zapita....
Kao sto rekoh vec nekoliko puta do sad Disco rules(kao i sav ostali Rock koji sm naveo),a punk...pa...sta reci....da se malo vise trude ljudi bili bi losi,ovako...mada ima i izuzetaka,al gde ih nema.
see ya!!!
\m/
Molim te,nemoj se prosipati...Ja sam za ono 'mali' mislila da JESI klinac jer iz tvojih recenica se vidi da je tvoje muzicko obrazovanje na nuli...Mislim,cak i moja sestra od 10god zna da Iron Maiden i Metallica nisu disco pravci.Bon Jovi je pop a meni je Dzej od svih ovih(osim Abbe) sto si naveo najvise lici na disco...Mislim da jedini koji ovde treba da stavi prst na celo si ti...Kad god progovoris,a meni srce iskoci iz grudi...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top