Dimitrije Popovic

picture.php

Krizni put, '85.
 
Ne snalazim se baš najbolje sa forumima, iskreno, prvi put šaljem poruku, ali nadam se da će je neko pročitati.
Konkretno, da li iko zna gde bi mogao da kupim neku sliku Dimitrijevu.
Kad sam se oduševljavao njegovim crtežima, pre 25 godina, nisam imao pare.
Sad kad imam, ne mogu da nađem Dimitrija.
Hvala.
Dux
 
Ne snalazim se baš najbolje sa forumima, iskreno, prvi put šaljem poruku, ali nadam se da će je neko pročitati.
Konkretno, da li iko zna gde bi mogao da kupim neku sliku Dimitrijevu.
Kad sam se oduševljavao njegovim crtežima, pre 25 godina, nisam imao pare.
Sad kad imam, ne mogu da nađem Dimitrija.
Hvala.
Dux

Javi se meni na P.P. pa ćemo naći nešto!
pozzz
 
Ne snalazim se baš najbolje sa forumima, iskreno, prvi put šaljem poruku, ali nadam se da će je neko pročitati.
Konkretno, da li iko zna gde bi mogao da kupim neku sliku Dimitrijevu.
Kad sam se oduševljavao njegovim crtežima, pre 25 godina, nisam imao pare.
Sad kad imam, ne mogu da nađem Dimitrija.
Hvala.
Dux

Zdravo Dux!
Mozda mogu da ti pomognem, ukoliko te interesuju Judita, Sv. Ana, Flora, Akt.
Javi mi se na mail adresu: miric.zoran@yahoo.com :ok:
 
picture.php


Rodjen na Cetinju. Odrasato u Crnoj Gori, zavrsio Osnovnu skolu i gimnaziju. Pokusao da se upise na Akademiju likovnih umetnosti u Beogradu. Medjutim, bio je odbijen. Zavrsio je u Zagrebu.
Odusevljava ga ljudsko telo. Divi se renesansi; naroctio Leonardu. Ima ciklus crteza posvecenih Leonardu. Takodje postoji erotski ciklus crteza, ciklus Judita, raspeca...
O njemu je napisao knjigu Momo Kapor.
Mene je bas zainteresovao njegov rad. Sta jos znate vi o njemu?


Znam dosta o njemu, a evo jednog zanimljivog detalja: kao mali uzimao je knjige anatomije od oca - apotekara i na taj nacin je upoznavao ljudsko telo, koje ga je fasciniralo..inace, imam slike iz skoro svih njegovih ciklusa ! :rtfm:
 
Znam dosta o njemu, a evo jednog zanimljivog detalja: kao mali uzimao je knjige anatomije od oca - apotekara i na taj nacin je upoznavao ljudsko telo, koje ga je fasciniralo..inace, imam slike iz skoro svih njegovih ciklusa ! :rtfm:

Kako to mislis "imam"?
A kad vec znas dosta, zasto nesto ne bi podelila sa nama?
To za knjige anatomije sam procitala i ja u enciklopediji Josipa Depola.
 

Back
Top