DeMOKRATSKA STRANKA,STRANKA TAJKUNA I LOPOVA!!!

Znaci da sumiramo....
Kum Zorana Djindjica je Milan Beko!
Prijatelji i "poslovni" saradnici su bili:
-Milo Djukanovic
-Svetozar Marovic
-Milorad Vucelic(SPS)
-Stanko Subotic Cane(covek sa poternice)
-Miodrag Kostic Kole(direktor DSa koji je kupio secerane za 3 evra,da bi ih kasnije preprodao Nemcima za milione),jedan od nosaca "kovcega"
-Dragoljub Markovic (kum Djindjicev) vlasnik "Krmivo produkta" iz Surcina,neformalni vodja Surcinske mafije,i jedan od nosaca "kovcega"
-Janusevic
-Kolesar
-.......
 
Djindjić je bio vlastoljubiv ekstremno, i imao je jedan cilj- da udje u istoriju, pa makar i po cenu da ga ubiju.
Inače, vlast je voleo više nego život, što je i dokazao. Sve vreme je pomagao Miloševiću da ostaje na vlasti iradio ovaj narod kao volove. A onda mu se ukazala prilika da vlada. Na vlast su ga doveli isti oni kao i Miloševića, a i Koštunicu zajedno sa njim...samo Koštunica zna za jadac, imao je on iskustva na sopstvenoj kozi sa Komunjarama, pa zna da pliva u svemu...nešto slično Dodiku....sve su ih Ameri postavili, ali sad bi živi da se pojedu što im neki elegantno okreću pozadinu, pametno i smišljeno...a ne kao Djindjić- sitni trgovac u duši.
 
"Ma­fi­ja" u fi­o­ci
Z. K. V., 13. jun 2006

"MOB­TEL", "ste­čaj­na" i "drum­ska ma­fi­ja", "pra­nje nov­ca", "pri­ma­nje mi­ta", "Ja­nju­še­vić - Ko­le­sar", "Aero­drom Be­o­grad", "Ener­go­pro­jekt", "Pan­cir", "falš mar­ki­ce za pre­voz"... Sve su ovo slu­ča­je­vi ko­ji su po­sled­njih me­se­ci i go­di­na za­o­ku­plja­li pa­žnju jav­no­sti. Ali, ka­ko se sa no­vin­skih stu­ba­ca pre­se­le u sud­sku pro­ce­du­ru, na njih go­to­vo svi, pa čak i sa­mo pra­vo­su­đe za­bo­ra­ve!
U pra­vo­su­đu će re­ći da to "ni­je baš ta­ko", "tek smo po­če­li da ra­di­mo", "da ni­ko ni­je kriv, dok se ne do­ka­že", "da sud ra­di po za­ko­nu po­seb­no ka­da je reč o is­tra­zi", a ne­ret­ko odu­go­vla­če­nje prav­da­ju i "lo­še od­ra­đe­nim pret­kri­vič­nim po­stup­kom" (kri­vi­cu ba­ca­ju na po­li­ci­ju i tu­ži­la­štvo)...
Šta je to po­li­ci­ja ura­di­la, ko­ga je i za­što hap­si­la, pro­tiv ko­ga je sve pod­ne­la kri­vič­ne pri­ja­ve i do­kle se sti­glo u is­te­ri­va­nju prav­de.
"Aero­drom Be­o­grad" - Pod­ne­te su kri­vič­ne pri­ja­ve pro­tiv biv­šeg mi­ni­stra za sa­o­bra­ćaj i te­le­ko­mu­ni­ka­ci­je Ma­ri­je Ra­še­te-Vu­ko­sa­vlje­vić, pet biv­ših ru­ko­vo­di­la­ca Aero­dro­ma "Be­o­grad", biv­šeg di­rek­to­ra Gra­đe­vin­ske di­rek­ci­je Sr­bi­je, vla­sni­ka i di­rek­to­ra pred­u­ze­ća "Euro­sa­lon", di­rek­to­ra pred­u­ze­ća "Ter­mo­e­ner­go in­ži­nje­ring", di­rek­to­ra i za­me­ni­ka di­rek­to­ra "Ko­lu­ba­ra in­vest grad­nja"...
Reč je o re­kon­struk­ci­ji "VIP sa­lo­na" i "Ter­mi­nal 2", a dr­ža­va je u ovim po­slo­vi­ma ošte­će­na, u do sa­da, utvr­đe­nom iz­no­su od 220 mi­li­o­na di­na­ra.
"Ener­go­pro­jekt hol­ding" - Kri­vič­na pri­ja­va pod­ne­ta pro­tiv če­ti­ri biv­ša ru­ko­vo­di­o­ca kom­pa­ni­je "Ener­go­pro­jekt" zbog zlo­u­po­tre­be ovla­šće­nja u pri­vre­di. Dru­štve­na za­jed­ni­ca ošte­će­na za 25,3 mi­li­o­na di­na­ra.
Afe­ra "Pan­cir" - U sa­rad­nji sa pri­pad­ni­ci­ma Voj­no­be­zbed­no­sne agen­ci­je (VBA) spe­ci­jal­nom tu­ži­o­cu Po­seb­nog ode­lje­nja Okru­žnog su­da u Be­o­gra­du pod­ne­ta kri­vič­na pri­ja­va zbog pri­ma­nja i da­va­nja mi­ta od oko 30.000 di­na­ra pro­tiv za­me­ni­ka na­čel­ni­ka Ge­ne­ral­šta­ba Voj­ske SCG i vla­sni­ka fir­me "Mi­le Dra­gić". Spi­si još kod Tu­ži­la­štva.
"GSP Be­o­grad " - Ot­kri­ve­na kri­mi­nal­na gru­pa ko­ja je od ma­ja 2005. do kra­ja ja­nu­a­ra 2006. neo­vla­šće­no pro­iz­vo­di­la, di­stri­bu­i­ra­la i pro­da­va­la fal­si­fi­ko­va­ne mar­ki­ce za grad­ski pre­voz u Be­o­gra­du i Gor­njem Mi­la­nov­cu. Uhap­še­ne su i is­tra­žnom su­di­ji pri­ve­de­ne 33 oso­be. GSP Be­o­grad je ošte­ćen za 200 mi­li­o­na di­na­ra.
"Ja­nju­še­vić - Ko­le­sar" - Okru­žnom jav­nom tu­ži­o­cu u Be­o­gra­du fe­bru­a­ra ove go­di­ne pod­ne­ta je kri­vič­na pri­ja­va pro­tiv Ne­ma­nje Ko­le­sa­ra, pred­sed­ni­ka Uprav­nog od­bo­ra fa­bri­ke ce­men­ta "No­vi Po­po­vac" u Po­pov­cu i biv­šeg port­pa­ro­la pred­sed­ni­ka vla­de Sr­bi­je, za­tim Dra­ka Kri­ža­na, di­rek­to­ra po­me­nu­te fa­bri­ke, Zo­ra­na Ja­nju­še­vi­ća, vla­sni­ka i di­rek­to­ra fir­me "Ma­jr­on Sejls LTD" sa Sej­še­la i Mi­ro­lju­ba Ja­ko­vlje­vi­ća, di­rek­to­ra fir­me MCS iz Be­o­gra­da.
Oni su osum­nji­če­ni za zlo­u­po­tre­bu, od­no­sno pra­nje nov­ca, ko­ju su po­či­ni­li to­kom pri­va­ti­za­ci­je ce­men­ta­re. Na­kon spro­ve­de­nog po­stup­ka jav­nog ten­de­ra omo­gu­će­no je da po­nu­da fir­me "Braj­ten­bur­ger" (kao deo po­slov­nog si­ste­ma "Hol­cim" LTD) bu­de pro­gla­še­na za naj­po­volj­ni­ju.
"Ste­čaj­na ma­fi­ja" - Sre­di­nom apri­la ove go­di­ne is­tra­žnom su­di­ji po­seb­nog ode­lje­nja Okru­žnog su­da u Be­o­gra­du pri­ve­de­no je de­se­tak oso­ba, na če­lu sa pred­sed­ni­kom Tr­go­vin­skog su­da Go­ra­nom Klja­je­vi­ćem. U gru­pi uhap­še­nih su i su­di­je, bi­zni­sme­ni, advo­ka­ti, pri­pad­nik Slu­žbe ge­ne­ral­nog in­spek­to­ra­ta MUP Sr­bi­je... Kri­vič­nom pri­ja­vom je ob­u­hva­ćen i biv­ši di­rek­tor "C mar­ke­ta" Slo­bo­dan Ra­du­lo­vić, ko­ji je u bek­stvu.
Do sa­da je pro­tiv 19 oso­ba pod­ne­ta kri­vič­na pri­ja­va zbog po­či­nje­nog 31 kri­vič­nog de­la. U pri­tvo­ru je njih 14. Ova eki­pa je raz­ra­di­la si­stem obez­vre­đi­va­nja pred­u­ze­ća, nji­ho­vo gu­ra­nje u ste­čaj, a po­tom pre­pro­da­ja za ma­le pa­re. Po­red ovo­ga, gru­pa je či­ni­la i dru­ga kri­vič­na de­la. Sa­mo na pri­me­ru "C mar­ke­ta" zlo­u­po­tre­ba je ve­ća od 22 mi­li­o­na evra.
"Sa­vet­nik mi­ni­stra pri­vre­de" - Pro­tiv Mir­ja­ne Pe­tro­vić-Mi­li­će­vić pod­ne­ta je kri­vič­na pri­ja­va ma­ja ove go­di­ne zbog sum­nje da je kao sa­vet­nik u Mi­ni­star­stvu pri­vre­de pri­mi­la mi­to. U pri­ja­vi je na­ve­de­no da je de­cem­bra pro­šle go­di­ne zah­te­va­la i pri­mi­la po­klon - ško­la­ri­nu za si­na u iz­no­su od 84.000 di­na­ra - od Pe­tra Sto­ja­no­vi­ća, ge­ne­ral­nog di­rek­to­ra "Du­nav" A.D. Groc­ka, a za ve­ri­fi­ka­ci­ju ka­pi­ta­la u svo­jin­skoj tran­sfor­ma­ci­ji ovog pred­u­ze­ća.
Utvr­đe­no je i da je od de­cem­bra pro­šle do ma­ja ove go­di­ne zah­te­va­la i pri­mi­la po­klon - opet ško­la­ri­nu za si­na u iz­no­su od 130.000 di­na­ra - od Na­ta­li­je Sta­na­re­vić-Dra­gu­ti­no­vić, ovla­šće­nog li­ca fir­me "Su­ve­nir" A. D. iz No­vog Sa­da. Opet je reč o ve­ri­fi­ka­ci­ji ka­pi­ta­la i svo­jin­skoj tran­sfo­r­ma­ci­ji fir­me.
Slu­čaj "Mob­tel" - Okru­žnom jav­nom tu­ži­la­štvu u Be­o­gra­du pod­ne­te su kri­vič­ne pri­ja­ve pro­tiv 36 oso­ba. Me­đu nji­ma su i Bo­go­ljub Ka­rić i nje­gov brat Sre­ten, mno­gi di­rek­to­ri, ali i osta­li iz ove fir­me. Dr­ža­va je ošte­će­na, pre­ma do­sa­da­šnjim pro­ra­ču­ni­ma, za fan­ta­stič­nih 13 mi­li­jar­di i 100 mi­li­o­na di­na­ra.
"Drum­ska ma­fi­ja" - Do da­nas je uhap­še­no 47 oso­ba, a pro­tiv 53 je pod­ne­ta kri­vič­na pri­ja­va. Osno­va­no se sum­nja da su od 1991. go­di­ne sa fal­si­fi­ko­va­nim kar­ti­ca­ma ošte­ti­li dr­ža­vu za mi­li­on­ske iz­no­se. Pret­po­sta­vlja se da su me­seč­no za­ra­đi­va­li vi­še od mi­li­on evra, od­no­sno go­di­šnje oko 15 mi­li­o­na evra. Me­đu uhap­še­ni­ma je naj­vi­še in­ka­sa­na­ta na na­plat­nim ram­pa­ma "Bu­banj po­tok" u Be­o­gra­du i "Na­is" u Ni­šu. Po­li­ci­ja i tu­ži­la­štvo na­sta­vlja­ju rad na ovom slu­ča­ju.




"KO­FER" U OP­TU­ŽNI­CI
OKRU­ŽNO tu­ži­la­štvo u Be­o­gra­du po­di­glo je ju­če op­tu­žni­cu pro­tiv De­ja­na Si­mi­ća, biv­šeg vi­ce­gu­ver­ne­ra Na­rod­ne ban­ke Sr­bi­je, i Vla­di­mi­ra Za­gra­đa­ni­na, biv­šeg vi­so­kog funk­ci­o­ne­ra SPS.
Si­mi­ća jav­na tu­žba te­re­ti za iz­vr­še­nje kri­vič­nog de­la pri­ma­nje mi­ta, a Za­gra­đa­ni­na - da je bio po­ma­gač u iz­vr­še­nju kri­vič­nog de­la da­va­nja mi­ta.
Vest da je po­li­ci­ja uhap­si­la Si­mi­ća i Za­gra­đa­ni­na od­jek­nu­la je kao bom­ba 11. ja­nu­a­ra ove go­di­ne. Po­li­ci­ja ih je sum­nji­či­la za ono zbog če­ga su sa­da i op­tu­že­ni. Hap­še­nje je iz­be­gao Ivi­ca Da­čić, vi­so­ki funk­ci­o­ner SPS, ko­ji je iz Si­mi­će­vog sta­na iza­šao po­la sa­ta pre "upa­da" po­li­ci­je.
Da je Si­mić, za svo­je i po­tre­be gu­ver­ne­ra NBS Ra­do­va­na Je­la­ši­ća, re­ke­ti­rao Kre­dit­no-eks­port­nu ban­ku (KEB), jav­no je tvr­dio Se­ku­la Pi­jev­če­vić, di­rek­tor te ban­ke, ko­ji se da­nas, me­đu­tim, na­la­zi u pri­tvo­ru pod sum­njom da je deo tzv. "ste­čaj­ne ma­fi­je".
Iz KEB, ali i TBI gru­pe ko­ja je deo izra­el­skog "Kar­da­na", sti­za­le su tvrd­nje da im, kao vla­sni­ci­ma srp­ske ban­ke, ru­ko­vod­stvo NBS tra­ži re­ket od dva mi­li­o­na evra. Po­li­ci­ja je u Si­mi­će­vom sta­nu za­te­kla ko­fer sa 100.000 evra, ko­ji je do­neo Za­gra­đa­nin, ina­če pri­ja­telj i Si­mi­ća, i Pi­jev­če­vi­ća i Vla­di­mi­ra Ci­ze­lja (iz TBI).
Na­kon uki­da­nja pri­tvo­ra, Si­mić je po­sta­vljen za sa­vet­ni­ka u NBS, ali je sud­ska is­tra­ga na­sta­vlje­na da bi sa­da do­šlo i do op­tu­že­nja. I on i Za­gra­đa­nin su u do­sa­da­šnjem to­ku kri­vič­nog po­stup­ka ne­gi­ra­li kri­vi­cu za de­la ko­ja su im sta­vlje­na na te­ret.
 
PRIJATELJ DJINDJICA!!!Okončana istraga protiv Stanka Subotića u slučaju „Mreža“
Canetova grupa oštetila državu za 28 miliona evra
Autor: Tamara Marković-Subota | 21.11.2007 - 19:49



BEOGRAD - Istražni sudija Odeljenja za organizovani kriminal Okružnog suda u Beogradu Vučko Mirčić završio je istragu u slučaju „Mreža“ protiv grupe koju je predvodio Stanko Subotić Cane. U narednih nekoliko dana očekuje se i kraj istrage švercerske grupe, koju su predvodili Bojana Bajrušević, Mirjana Marković i Marko Milošević, ali i niške grupe, na čijem se čelu nalazio Siniša Stojičić, brat tadašnjeg pomoćnika ministra Radovana Stojičića Badže.

- Subotićeva grupa se tereti da je švercujući cigarete 1995. i 1996. godine oštetila državu za 28 miliona evra. Sudija Mirčić istragu je vodio pet i po meseci i saslušao stotinak svedoka, a obavljena su i neophodna finansijska veštačenja - kaže za „Blic“ portparol Specijalnog suda Maja Kovačević. Ona navodi da je
predmet juče prosleđen specijalnom tužiocu za organizovani kriminal, koji bi do 6. decembra trebalo da donese odluku o podizanju optužnice.
Akcija hapšenja Subotićeve grupe izvedena je početkom juna. Senku na akciju bacilo je to što je završni udarac izveden u momentu kada Subotić nije bio u Srbiji. Za njim je potom raspisana Interpolova poternica, ali ni ona do sada nije rezultirala hapšenjem.
Policija pretpostavlja da se Subotić od udara srpskog zakona krije u Crnoj Gori ili Švajcarskoj, gde ima prijavljeni boravak ali nema švajcarsko državljanstvo, ili, možda, u Francuskoj.
U Crnoj Gori Subotić ima bliske veze sa tamošnjom vlašću. Dovodi se u vezu sa kupovinom dela ostrva Sveti Nikola. Takođe je i najveći uvoznik alkoholnih pića za Crnu Goru. Pored nekoliko kompanija u Srbiji i Crnoj Gori, Subotić poseduje firme i u zemljama EU.
U Francuskoj je suvlasnik dve vinarije, u Rusiji i Grčkoj ima firme za distribuciju bezalkoholnih pića, energetskih napitaka i sportske opreme. Njegova „EMI grupa“ je holding registrovan u Danskoj. Ima kompanije i na Kipru „Dulwich“ i „Fremamarketing“. U Srbiji sa Milanom Milanovićem, nekadašnjim osnivačem „Škorpiona“, ima fabriku „Famis“ za proizvodnju suvomesnih proizvoda.
Bogatstvo Subotića poljski list „Vprost“ procenio je pretprošle godine na oko 650 miliona dolara i time ga svrstao među sto najbogatijih Istočnoevropljana.
Osim Subotića kao vođe grupe, u bekstvu su još tri osobe, dok se ostali osumnjičeni nalaze u pritvoru. Krivičnom prijavom obuhvaćeni su nekadašnji direktor Carine Mihalj Kertes,
bivši radnici Savezne uprave carina Nebojša Nikolić, zvani Tarzan, Drage Dodeski i Stevan Banović, zatim Milan Milanović, zvani Mrgud, bivši funkcioner državnih organa i osnivač „Škorpiona“ Miodrag Zavišić, bivši načelnik SUP Novi Sad Milan Popivoda, bivši načelnik novosadskog DB-a Novi Sad Milan Ranković i Miroslav Pešić, radnici „Mia“, pevačica Ivana Olujić, Đorđe Subotić, Nikola Milošević, Jovica Ranđelović, Ivana Krčmarević i Luka Nenadić.
 
MARTIĆ OPTUŽEN ZA MILIONSKE MALVERZACIJE


Liga za Užice uzvraća na optužbe opštinske vladajuće koalicije

Užice - Protiv Miroslava Martića (DS), predsednika užičke opštine Okružnom
tužilaštvu podneli smo krivičnu prijavu zbog višemilionskih malverzacija.
Očekujemo da će se time otvoriti Pandorina kutija i da će užički zatvor biti
tesan za lokalne moćnike u užičkom klanu, izjavio je Dragan Vranić, koordinator
Lige za Užice, koja je pokrenula inicijativu za Martićev opoziv, o čemu će se
građani izjasniti na referendumu 21.maja.
- Ti lokalni moćnici se, u poznim pedesetim godinama i sa funkcija, ljubavišu
trošeći narodne pare. Mi nemamo ništa protiv takvih njihovih privatnih stvari,
ali neka se sklone sa vlasti i opštinske kase - poručio je Vranić. On je
demantovao optužbe da se iza kampanje za opoziv Martića krije Nova Srbija i
Velimir Ilić, nazvao ih "smicalicama", a potom dodao da je Liga, zahvaljujući
isključivo Užičanima, inicirala raspisivanje ovog referenduma.
Milomir Mandić, akrivista ove Lige saopštio je da je "Nada Novaković, istaknuti
član DS, u vreme dok je bila direktor filijale Fonda PIO, reaktivirala
penzionera od 73 godina i zaposlila ga u ovu ustanovu od 1. jula 2003. do 13.
januara prošle godine, a koji je pored penzije, primao i platu od 33.000
dinara, pitajući se kako je moguće da od 10.000 nezaposlenih Užičana nema
nijednog koji bi mogao da obavlja taj posao."
- Slavko Lukić, član Opštinskog veća, stari liferant nekadašnje Srpsko-moravske
piramidalne banke, koja je ojadila mnoge Užičane, ima moralno pravo da nekoga
kritikuje i u medijima iznosi neistine. Kada je ta banka upropašćena, prešao je
na kasu opštine i kupio firmu, rekao je Mandić i zaključio da "Martić mora da
ode za dobro Užica".
 
Diploma Koka Kole

Poslanik DS Vladan Radovanović, zvani Koka Kola, pozvao se na poslanički imunitet pred Opštinskim javnim tužilaštvom u Jagodini, gde se tereti da je 2001. godine prikazao, lažnu diplomu Pravnog fakulteta u Sarajevu. Radovanović, naime, kako je utvrđeno, nije upisan u knjigu evidencije ni studenata ni diplomiranih pravnika pod delovodnim brojem 1147/ 91.
 
Suočen u zimu 1996./97. s masovnim demonstracijama opozicije zbog krađe na lokalnim izborima, Milošević je odlučio rehabilitirati Vučelića, računajući na njegov širok krug prijatelja i znanaca. Šarmantan, obrazovan, ambiciozan, marljiv, ljubitelj kubanskih cigara i Armanijevih odijela, Vučelić se družio s umjetnicima, estradnim zvijezdama i likovima iz kriminalnog polusvijeta, ali i s crnogorskim liderima Milom Đukanovićem i Svetozarom Marovićem, šefom državne sigurnosti (SDB) Jovicom Stanišićem i predsjednikom opozicijske Demokratske stranke Zoranom Đinđićem. Tako se Vučelić, dok su stotine tisuća ljudi demonstrirale, pobrinuo za nemoguće - susrete Đinđića sa Stanišićem, a zatim i samim Miloševićem. Čim je Milošević odlučio prihvatiti poraz na lokalnim izborima, moćna oporbena koalicija Zajedno se raspala, zbog sukoba Đinđića i lidera Srpskog pokreta obnove Vuka Draškovića. Jedan od razloga bila je Draškovićeva optužba Đinđića za “izdaju” zbog tajnog susreta s Miloševićem.
http://www.nspm.org.yu/ekonomskapolitika/2006_tajkuni1.htm

Kolumbo,kasnis 10 godina,to je poznato odavno(barem meni koji sam bio aktivan ucesnik tih demonstracija).Jeste koalicija se raspala (kako Vuk kaze) zbog tajnih pregovora koje su vodili Djiki i Sloba(mada je i Vuk isao na pregovore sa Slobom tada)i kakkve to veze sa zivotom ima???Pa zar nise Obrenovic noge ljubio turskom Sultanu da bi dobio svoju drzavu???Moras da shvatis da nije sve ni crno,ni belo,jednostavno tako je,kako je.Koliko je Djindjic znacio videlo se tek posle njegove smrti-bez njega sve je stalo!!! I strasno je sto je ubijen,to nije bio pucanj u njega vec najveci moguci pucanj u srpski narod i drzavu.To je i dokaz kakva smo mi drzava,jeb.m ti drzavu kada neko moze tako lako da ubije premijera(ma ko on bio)!!! To je sramota!!! Djindjic je bio pametan,vredan covek koji ra radio za ovaj narod najbolje sto je mogao i znao u tom trenutku!!!
 
"Kurir" i "Glas javnosti" drži DB.
Novine su dno dna.
Beko jeste bio Đinđićev kum, a ovo za Vučelića je izmišljotina kvazi-novinara.

Одлично, нека су све што тврдиш, иди у архиву и потражи фотографију која овековечила потписивање коалиције ДС-СРС-ДСС па да видиш тројац са кормиларом (Цобе) како је красно преклопио руке к'о кошаркаши пред задњи напад пет секунди пре краја.
 
Šta je izjavio - da je bio Đinđićev ortak?
Verovati na reč onakvom liku?
Pa ta kretura je bila i ostala jedna od najvećih mutljara i lažovčina.
Da li to znači da ćemo verovati svakom, ko kaže da je bio Đinđićev ortak?
Evo, da li bi verovao meni ako bih ti rekla da sam bila Đinđićeva prijateljica?
'Ajde, da te čujem...

Па ако си већ професорка књижевности што не би била и дружбеница крем де ла крема?!
 
Istraga protiv bivših funkcionera opštine
JAGODINA - Zbog sumnje da su zloupotrebili službeni položaj, Opštinsko javno tužilaštvo u Jagodini podnelo je zahtev za sprovođenje istrage protiv bivših čelnika SO Jagodina i funkcionera DS Dragana Alempijevića i Gorana Petrovića, navodi se u saopštenju Informativne službe SO Jagodina. SUP Jagodina je protiv Petrovića podneo krivičnu prijavu zbog zloupotrebe u privredi i krivičnog dela zaključenja štetnog ugovora.
 
Djindjic je Četiri godine u stranci bio "u senci", a onda, 1994, napada Mićunovića tvrdeći da politika nisu razgovori po beogradskim salonima. Mićunović je uzvratio izjavom da je s Đinđićem u politiku ušao novac. Ipak, Đinđić postaje novi predsednik DS. Na funkciji predsednika ostaje do danas, a za DS kaže da je kao preduzeće.HAHAHAHAHAHAHAHAAA....
 
Jedan od mnogobrojnih savetnika predsednika Tadića, ali najvažniji, Jovan Simić, nije baš podoban da savetuje Predsednika Republike. Njegova uloga je da daje sugestije predsedniku o načinu saradnje sa Haškim tribunalom iako bi se i sam mogao naći pred našim tribunalom. Naime, Simić Mihaila Jovan, rođen 1955. godine u Beogradu, evidentiran je kao prevarant sa pet krivičnih dela iz grupe imovinski delikti. Godine 1992. u Ulici Moša Pijade, na šalteru banke, lažno se predstavljao za bogataša i napravio štetu u iznosu 398.948,00 dinara. Iste godine na Terazijama, takođe u banci izvršio je prevaru u iznosu od 717.791,00 dinar. Zatim opet na Terazijama na šalteru banke izvršio je prevaru u iznosu 150.000,00 dinara i na Kalemegdanu u banci ispred šaltera počinio je isto krivično delo u iznosu od 108.000,00 dinara.

Očigledno da Simić nije stručan za haške probleme, već za neke druge, i mogao bi biti sledeći ministar finansija u Vladi Republike Srbije za koje se zalaže Demokratska stranka.
 
Kompletan spisak do sada uhapšenih
U kriminalnoj grupi Ignjatovića, Kuzmanova, Miletića i Rajića prema saopštenju policije su i uhapšeni:
Zlatomir Popović(49), bivši direktor požarevačke filijale „Jubanke“
Goran Šljapić(36), bivši direktor Narodne lutrije - Požarevac
Boško Spasović(43), načelnik Odeljenja kontrole Republičke uprave javnih prihoda u Požarevcu
Zoran Milosavljević(40), suvlasnik više preduzeća iz Požarevca
Milan Smiljanić (51), direktor preduzeća „Avala“ iz Požarevca
Nataša Rokvić (30) radnik preduzeća „Avala“
Dragoslav Slović (67) iz Beograda, ovlašćeni revizor agencije „Finodit“ iz Beograda, Dušica Martić (31), zaposlena u preduzeću „Best internacional“ iz Požarevca
Goran Puce (36), direktor preduzeća „Hidraulik sistem“ iz Mionice
Predrag Jokanović(43), direktor preduzeća „Akspeda“ iz Beograda
Nenad Jokanović(43), zaposlen u preduzeću „Metalterm“ iz Beograda
Nebojša Drulović (45), direktor preduzeća „Faplos“ iz Beograda
Vladimir Bjelanović(34), direktor preduzeća „Termokomerc“ iz Beograda Srđan Milovanović (47), rukovodilac Službe nabavke JKP „Gradska čistoća“
Dragan Mandušić(57), direktor sektora pravnih poslova u JKP „Gradska čistoća“
Enver Murselji (39), magacioner u JKP „Gradska čistoća“
Dejan Trnčić(40), glavni magacioner u JKP „Gradska čistoća“
Milorad Mitrović(46), referent službe FTO u JKP „Gradska čistoća“
Mirča Rašković(49), referent službe FTO u JKP „Gradska čistoća“
Radenko Živanović(43), kontrolor Službe obezbeđenja u JKP „Gradska čistoća“
Zemir Sulejmanović(57), radnik JKP „Gradska čistoća“
Aleksandar Gajić (53), vlasnik preduzeća „Union art“ iz Požarevca
Nebojša Savić (56), vlasnik preduzeća „Petroseneka“ iz Beograda
Predrag Dejanović (48), komercijalista preduzeća „Koncept plus“ iz Beograda
Nebojša Vukosavić (49), odgovorno lice preduzeća „NDM Koton“ iz Beograda
Vladan Bogdanović(35), policajac PU Požarevac
Novica Ostojić (43), odgovorno lice preduzeća „Linea“ iz Kovina
Policija traga za Milošem Jokanovićem (40), direktorom preduzeća „Metalterm
KOLIKO OVDE IMA CLANOVA DSa?!
 
Na osnovu Miskovicevih, javnosti dostupnih, biografskih podataka samo se može nagađati o razlozima zbog kojih je negde početkom prošle decenije odlučio da napusti srpsku vladu, kao i o tome da li je sredinom devedesetih finansirao JUL, kako se pričalo, a kasnije i DOS i pokojnog premijera Zorana Đinđića. Tajanstvena ostaje i otmica iz 2001. godine, kada su Miškovića kidnapovali tadašnji članovi „zemunskog klana” i za otkup tražili oko 3,5 miliona evra.
 
Pa nije li Miskovicev mali,Vojvoda od Meridijan banke(Djelic) rekao kada je DOSAO u Srbiju,kako je go kao crkveni mis,i da spava na tetkinom kaucu?!
A onda se ispostavilo da ima 11.000.000 evra na bankovnom racunu!
Verujem da je jedan deo te sume calovao Karic,kome je Miskovicev mali vratio novac od ekstra profita!
 
Da li je Đinđić novi mafijaški boss Izvor iz kabineta u informaciji doturenoj Blicu u tom kontekstu pominje surčinski klan, jednu od najopasnijih mafijaških grupa sa sjedištem u beogradskom prigradskom naselju Surčin. Taj klan, koji je osnovao Zoran Šijan, nekadašnji šampion u kik-boksu, ubijen Beogradu u novembru 1999 - poslije ubistva Željka Ražnatovića Arkana 15. januara prošle godine i kasnije serije ubistava Arkanovih najbližih saradnika, preuzeo je primat u beogradskom podzemlju. Izvori iz podzemlja čak tvrde da su se "surčinci", koji su se u Miloševićevo vrijeme pročuli po kontroli tržišta ukradenih automobila, prilično prilagodili "demokratskim promjenama" i legalizovali većinu poslova postajući ugledni poslovni ljudi i, naravno, poklonici nove demokratske vlasti.

Skandal je bio neizbježan iako je Blicov, neimenovani izvor iz kabineta elegantno izbjegao da kaže na koga se u srpskoj vlasti odnosi veza sa "surčincima". Jer svi su u tekstu prepoznali premijera Srbije Zorana Đinđića.Naime, postoje glasine da je upravo Đinđić glavni zaštitnik "surčinaca", koji su se prije 5. oktobra uglavnom oslanjali na dobre veze sa tada uticajnim Vojislavom Šešeljem. Zauzvrat, dobio je kuću od jednog od čelnih pripadnika klana u Novim Banovcima, naselju na Dunavu nadomak Beograda.
Vojislav Koštunica se pojavio na državnoj televiziji i u obraćanju naciji potvrdio da se Gavrilović sreo sa njegovim saradnicima

Kada je riječ o Đinđiću i podzemlju, sa mnogo više izvjesnosti može se govoriti o njegovim vezama sa Stankom Subotićem, o kome se posljednjih mjeseci često čuje kao o najmoćnijem bosu balkanske duvanske mafije. Iako je Đinđić tvrdio da je Subotića upoznao prije pet godina i da se poslije nisu sretali, Subotić je potvrdio da je premijeru Srbije lično čestitao na decembarskoj izbornoj pobjedi kao i da mu je kasnije besplatno ustupao svoj avion da bi ovaj letio po svijetu. Osim toga, dokazano je da je Subotić u ime srpske vlade bio ovlašćeni pregovarač sa British-American Tobacco, jednim od najvećih proizvođača cigareta u svijetu. Ta firma trebalo je da, uz saglasnost Đinđića i pregovaračke napore Subotića, podigne fabriku duvana u Kragujevcu, ali cijela ideja je stala pošto je izbio skandal koji je povezao prvog srpskog političara i prvog srpskog mafijaša.
 
DRPANJE
Uprava za veterinu Ministarstva poljoprivrede dodelila poslove od po 15 miliona dinara veterinarskim stanicama koje nisu bile registrovane

BEOGRAD - Zvuči neverovatno, ali u Srbiji vlada dodeljuje posao i pare poreskih obveznika i firmama koje u vreme konkursa nisu bile ni registrovane, a kamoli učestvovale na njemu!

To se nedavno dogodilo na konkursu Ministarstva poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede raspisanog 11. maja za dodelu sredstava veterinarskim stanicama po Srbiji koje bi sprovodile mere zaštite zdravlja životinja za period od 2007. do 2009. godine. Posao vredan oko 15 miliona dinara, između ostalog, dobile su veterinarske stanice „Vučica“ iz Stanišića, „Marin gaj“ iz Ljiga, kao i „Sinhrovet“ iz Čukojevca. Ove stanice tokom trajanja konkursa od 20 dana nisu bile registrovane u Agenciji za privredne registre, niti u resornom ministarstvu! Zbog celog slučaja podneta je i prijava protiv Miroslava Marinkovića, direktora Uprave za veterinu, jer postoji osnovana sumnja da je zloupotrebio službeni položaj.

Naime, on je, kako Kurir saznaje, znajući da „Vučica“, „Marin gaj“ i „Sinhrovet“ nisu registrovani, kako propozicije konkursa nalažu, doneo odluku o njihovom izboru i objavio je u Službenom glasniku od 31. avgusta.

- Marinković je čak i sklopio ugovore sa njima i dodelio im novčana sredstva. U Agenciji za privredne registre lepo može da se vidi da je veterinarska stanica „Vučica“ dobila novac iako nije bila registrovana kada je otvoren konkurs, 11. maja, niti u vreme njegovog trajanja. Naime, ta veterinarska stanica registrovana je 21. avgusta pod brojem BD102127/2007. „Marin gaj“ osnovan je 21. septembra pod registarskim brojem BD128696/2007. „Sinhrovet“ je registrovan 19.6. pod registarskim brojem BD57773/2007- ističe izvor Kurira iz Ministarstva poljoprivrede i dodaje da je dodelom novca tim veterinarskim stanicama oštećen budžet Srbije za po pet miliona dinara godišnje ili za 15 miliona dinara za naredne tri godine.

Sa druge strane, Miroslav Marinković, direktor Uprave za veterinu, tvrdi za Kurir da su sve te veterinarske stanice bile u procesu preregistracije tokom raspisivanja i trajanja konkursa i da su dobile posao jer u tom kraju ne postoji nijedna druga veterinarska stanica koja bi mogla da se brine o zdravlju životinja i sprovodi vakcinaciju.

- Ukoliko bismo u ovom slučaju ispoštovali zakon, onda bi područja na kojima se nalaze te veterinarske stanice ostale bez veterinarske zaštite i postojala bi opasnost od izbijanja bolesti kao što je, na primer, svinjska kuga. Što se tiče „Vučice“, „Sinhroveta“ i „Marinog gaja“, one su već radile kao veterinarske ambulante i taj teren nije mogao da ostane bez veterinarskog nadzora. Rešenje o radu dobile su tek u septembru - kaže Marinković za Kurir.

LJULJA SE I MINISTRU

Kako Kurir nezvanično saznaje u vrhu Demokratske stranke, koja inače „drži“ Ministarstvo poljoprivrede, Slobodan Milosavljević, aktuelni ministar poljoprivrede, već je doživeo oštre kritike najvišeg rukovodstva DS zbog izrazito loših rezultata u sprovođenju reformi u veterinarskoj inspekciji i u pregovorima sa EU za uvođenje higijenskih standarda u veterini. Inače, i Miroslav Marinković je član Demokratske stranke.
Neophodna dokumenta
Na konkursu je, između ostalog, bila neophodna prijava na konkurs koja treba da sadrži osnovne podatke o pravnom licu, overena fotokopija izvoda iz registra privrednih subjekata, odnosno rešenje o registraciji u Agenciji za privredne registre, kao i fotokopija rešenja o ispunjenosti uslova za obavljanje poslova veterinarske delatnosti za privatne veterinarske stanice.
 
MUTLJAVINA
Državni sekretar u Ministarstvu za lokalnu samoupravu Dragutin Radosavljević optužen da je kao direktor Fonda za uređivanje građevinskog zemljišta Kragujevca izvršio nekoliko pronevera

KRAGUJEVAC - Protiv Dragutina Radosavljevića, državnog sekretara za upravu i lokalnu samoupravu i visokog funkcionera DS, opštinski javni tužilac u Kragujevcu podigao je optužnicu kojom ga tereti za dva krivična dela nesavesnog rada u privrednom poslovanju.

Optužnica se odnosi na vreme kad je Radosavljević bio direktor Društvenog fonda za uređenje građevinskog zemljišta u Kragujevcu, odnosno za 2002, 2003. i 2004. godinu.

- Pomenutom optužnicom, Radosavljeviću se stavljaju na teret dva krivična dela nesavesnog rada u privrednom poslovanju. On je kao direktor Društvenog fonda za uređivanje građevinskog zemljišta Kragujevca nesavesno postupao, iako je bio svestan da usled toga može nastupiti šteta za Fond - saopštio je Zoran Ilić, sudija Opštinskog suda, ovlašćen za postupanje po zahtevima za slobodan pristup informacijama od javnog značaja.
U pismenom odgovoru našoj redakciji, Ilić navodi da je šteta nastupila tako što je u 2002. i 2003. Radosavljević zaključio više ugovora o uređivanju građevinskog zemljišta s „Elmostanom“ iz Jagodine, kojima je bilo predviđeno plaćanje naknada na ime uređenja građevinskog zemljišta i plaćanje prvih rata odmah, što korisnik nije činio.

Radosavljević je zaključivao i nove slične ugovore, mada korisnik prethodne obaveze nije izmirio, čime je Društveni fond oštećen za oko 4,5 miliona dinara. Za preduzeće „Interšped 66“ u 2004, kad je Radosavljević, takođe kao direktor Fonda, i zaključivao ugovore o uređivanju građevinskog zemljišta, pri čemu korisnik nije plaćao naknade, on kao direktor nije pribavio nijedan od instrumenata obezbeđivanja plaćanja, iako je bio obavezan. Time je nastupila šteta za Fond u iznosu od oko 35 miliona dinara.

Dragutin Radosavljević je bio istaknuti član DS u Kragujevcu, kao i kandidat za gradonačelnika na izborima na kojima ga je pobedio aktuelni gradonačelnik Veroljub Stevanović. Sada se nalazi na odgovornoj funkciji državnog sekretara za upravu i lokalnu samoupravu, na čijem se čelu nalazi Milan Marković, a ujedno je i predsednik šumadijskog odbora DS.

Predmet je u fazi glavnog pretresa, a predsednik veća je sudija Zlata Nestorović. Zbog štrajka državnih službenika i činovnika u Opštinskom sudu, glavni pretres, koji je bio zakazan za 9. novembar, odložen je za 10. januar 2008. godine.
 

Back
Top