DeMOKRATSKA STRANKA,STRANKA TAJKUNA I LOPOVA!!!

ZANIMLJIVOSTI - Mada je čovek čije se ime često pominje u javnosti retko se pojavljuje osim na koktelima nekih političara iz raznih režima, pa je dobio ime Čovek iz senke. Smatra se za ličnost kojoj su sva vrata otvorena, a kada se uzme u obzir da je bio u vladi Slobodana Miloševića, na izbornoj listi JUL-a i da je, navodno, kum pokojnog premijera Zorana Đinđića, da je bio šef i poslovni partner Vladimira Popovića Bebe, prijatelj Jovice Stanišića, Milorada Vučelića, Danka Đunića, Slobodana Radulovića, i partner Miroslava Miškovića u raznim poslovnim akcijama, postaje jasnije odakle takva mišljenja. U mnogim poslovima snalazi se kao riba u vodi, što nije čudno, s obzirom na to da mu je omiljeni hobi plivanje. Omiljeni automobil mu je „audi“, a da li je ta ljubav nastala za vreme njegovog ministarskog mandata i korišćenja službenog automobila, nije poznato. Oženjen je i ima dvoje dece.
 
Kontrasi"

Ako Milorad Vucelic, covek u usponu u hijerarhiji SPS-a pozove 1997. godine na slavu Zorana Djindjica (plus Jovica Stanisic, sef drzavne bezbednosti, plus Kertes, sef carina, plus Radovan Stojicic Badza, sef policije) onda je logicno da ce ostatak opozicije, koji nije licno nadgledao kako "nas najslavniji prebeg" (Mira Markovic posto se Vucelic od stambolicevca preobratio u milosevicevca) lomi kolac, krenuti da ispreda pricu kako je na Svetog Jovana rodjena reformisticka grupa espeesovaca koja, povezana s opozicijom, cini nukleus Novog SPS i Nove Srbije. Naravno, ovde nije rec o radosti zbog moguceg reformisanja SPS-a, vec je na delu najjednostavnije potkazivanje: Slobo, oni ti rade o glavi.
http://www.sabac.co.yu/e-zine/social_politics/txt/srpski/sps_bez_milosevica.html
 
Pa to je izjavio licno i Vucelic!!!:lol:

Šta je izjavio - da je bio Đinđićev ortak?
Verovati na reč onakvom liku?
Pa ta kretura je bila i ostala jedna od najvećih mutljara i lažovčina.
Da li to znači da ćemo verovati svakom, ko kaže da je bio Đinđićev ortak?
Evo, da li bi verovao meni ako bih ti rekla da sam bila Đinđićeva prijateljica?
'Ajde, da te čujem...
 
DS je stranka koja je preko noci postala puna milionera!POSTENO!
Vlahovic koji je u vreme prvobitne "privatizacije"-tajkunizacije,stekao ogromnu kolicinu posteno stecenog novca,cime je "kupio" ulaznicu za "Klub privrednika",koji se inace nalazi u novoj Silerovoj ulici!
Clanovi tog kluba su izmedju ostalih :Drakulic,Miskovic,Beko,Kostic,Peconi...Koji su svoj kapital sticali "generacijama",dok je ostatak naroda "uzivao" u "blagostanju".
Inace,upuceni tvrde da se u ovom klubu "kroji" sudbina preostalih preduzeca koji bi trebalo da budu "privatizovani",po "burazerskom" principu(necu ti smetati ovde ,a ti meni ne smetaj tamo...i ne pojavljus se na tenderu kako bi dobio fabriku za 3 evra).
 
Policija privela 31 lice zbog sumnje da su oštetili budžet Srbije
Uhapšeni direktor "Čistoće" i vlasnik "Madone"
Autor: Tanjug, Beta | 13.11.2007 - 12:28



Ministarstvo unutrašnjih poslova (MUP) saopštilo je danas da je u toku opsežna policijska akcija hapšenja organizatora i pripadnika organizovane kriminalne grupe na području Beograda, Novog Sada, Požarevca, Kovina i Mionice, koji se sumnjiče da su budžet oštetili za 1,5 milijarde dinara.

Organizatori i članovi te organizovane kriminalne grupe vršili su teška krivična dela u cilju pribavljanja protivpravne imovinske koristi, naveo je MUP.
Kao organizatore tog "zločinačkog udruženja" MUP je naveo vlasnika više preduzeća i suvlasnika diskoteke "Planeta" koja se u ranijem periodu zvala "Madona" Milana Kuzmanova (1959) iz Beograda zvanog "Miško Bugarin" , zatim direktora "Gradske čistoće" iz Beograda Dragana Ignjatovića (1957) iz Beograda, kao i dvojicu vlasnika više preduzeća u Požarevcu Gorana Miletića (1971) i Milčeta Rajića(1964) iz Požarevca.

Dragan Ignjatović,
direktor JKP
Dragan Ignjatović došao je na čelo JKP Gradska čistoća Beograd posle demokratskih promena 5. oktobra 2000. godine, a u to vreme bio je član Demokratske alternative, stranke čiji je lider bio Nebojša Čović.
Imenovanje Ignjatovića za direktora tog gradskog preduzeća izazvalo je protest dela zaposlenih koji su se u više navrata žalili, pa i pismeno obraćali članovima Upravnog odbora i Skupštini grada, kao osnivaču.
Ono što su radnici posebno zamerali Ignjatoviću je to što je na izborima 1996. bio na listi JUL-a za odbornika na Čukarici, a i nema visoku školsku spremu koja je po Statutu preduzeća potrebna za to radno mesto.

Policija je navela da su kriminalne aktivnosti te grupe vezane za zloupotrebe u procesu privatizacije, poreske utaje, zloupotrebe službenih položaja, prevare u privrednom poslovanju i pranje novca.
U periodu od 2001. do 2007. godine, oni su tim krivičnim delima prisvojili preko 1,5 milijardu dinara, na štetu budžeta Republike Srbije i više privrednih subjekata.
Takođe su simulovanim spoljnotrgovinskim poslovima i simulovanim unutrašnjim prometom roba i usluga izvršili krivično delo pranja novca, kojim su deo novca stečenog kriminalnom delatnošću usmeravali u kupovinu pokretne i nepokretne imovine u zemlji i inostranstvu, navela je policija.

Organizatori kriminalne grupe, pri izvršenju navedenih krivičnih dela, iskazali su posebnu upornost u iznalaženju novih modusa za izvršenje krivičnih dela, piše u saopštenju MUP-a.
Dodaje se da su u dužem vremenskom periodu odvijanja njihove kriminalne delatnosti, te moduse menjali odmah nakon izmena pozitivnih zakonskih propisa kojima je regulisana oblast svojinske transformacije i naplate poreza.
Ostali članovi "zločinačkog udruženja"
MUP je kao ostale članove tog "zločinačkog udruženja" naveo: Zlatomira Popovića (1958) iz Požarevca koji je do februara 2006. godine direktor u "Ju banci" filijala Požarevac, Gorana Šljapića (1971) iz Novog Sada, bivšeg direktora preduzeća "Narodna lutrija" - Požarevac, Boska Spasovića (1964) iz Požarevca, načelnika Odeljenja kontrole u Republičkoj upravi javnih prihoda.

Članovi kriminalne grupe su i Zoran Milosavljević (1967) iz Aleksandrovca, opština Žabari, suvlasnik više preduzeća iz Požarevca, Milan Smiljanić (1956) iz Požarevca, direktor preduzeća "Avala" iz Požarevca, Nataša Rokvić (1977) iz Požarevca, zaposlena u preduzeću "Avala" iz Požarevca, Dragosla Slović (1940) iz Beograda, ovlašćeni revizor agencije "Finodit" iz Beograda.
Policija je uhapsila i Dušicu Martić (1976) iz Požarevca, zaposlena u preduzeću "Best internacional" iz Požarevca, Gorana Puce (1971) iz Mionice, direktora preduzeća "Hidraulik sistem" iz Mionice, Predraga Jokanovića (1964) iz Beograda, direktora preduzeća "Akspeda" iz Beograda, Nenada Jokanovića (1964) iz Beograda, zaposlenog u preduzeću "Metalterm" iz Beograda.

Među članovima kriminalne grupe su i Miloš Jokanović (1967) iz Beograda, direktor preduzeća "Metalterm" iz Beograda Nebojša Drulović (1962) iz Beograda, direktor preduzeća "Faplos" iz Beograda, Vladimir Bjelanović (1973) iz Beograda, direktor preduzeća "Termokomerc" iz Beograda, Srđan Milovanović (1960) iz Beograda, rukovodilac Službe nabavke JKP "Gradska čistoća" iz Beograda, Dragan Mandušić (1950) iz Beograda, direktor sektora pravnih poslova u preduzeću JKP "Gradska čistoća" iz Beograda.
Navedeni su i Enver Murselji (1968) iz Beograda, magacioner u preduzeću JKP "Gradska čistoća" iz Beograda, Dejan Trnčić (1967) iz Beograda, glavni magacioner u preduzeću JKP "Gradska čistoća" iz Beograda, Milirad Mitrović (1961) iz Beograda, referent službe FTO u preduzeću JKP "Gradska čistoća" iz Beograda, Mirča Rašković (1958) iz Beograda, referent službe FTO u preduzeću JKP "Gradska čistoća" iz Beograda, Radenko Živanović (1965) iz Beograda, kontrolor Službe obezbeđenja u preduzeću JKP "Gradska čistoća" iz Beograda.

Članovi kriminalne grupe su i Zemir Sulejmanović (1950) iz Beograda, zaposlen u preduzeću JKP "Gradska čistoća" iz Beograda, Aleksandar Gajić (1954) iz Požarevca, vlasnik preduzeća "Union Art" iz Požarevca, Nebojša Savić (1951) iz Beograda, vlasnik preduzeća "Petroseneka" iz Beograda, Predrag Dejanović (1959) iz Beograda, komercijalista u preduzeću "Koncept Plus" iz Beograda, Nebojša Vukosavić (1958) iz Beograda, odgovorno lice preduzeća "NDM Koton" iz Beograda, Vladan Bogdanović (1972) iz Požarevca, policijski službenik PU Požarevac i Novica Ostojić (1964) iz Kovina, odgovorno lice preduzeća "Linea" iz Kovina.
 
Salim se ja!
DS je postena stranka!!!
A najposteniji je Djilas!Ljudi,od njega nema postenijeg politicara!Dok je bio na mestu direktora narodne kancelarije,koje je inace "neprofitabilno",na svoj konto je inkasirao 5.000.000 evra za godinu dana!
Bas zbog tog postenja,po kojem je prepoznatljiv,i insistirao je da dobije deo resora od kapitalnih investicija!Video je da Selja drpa mnogo vise od njega,pa je resio da mu u tome pomogne!
 
Datum : 24.11.2004
Novina : Blic
Izdanje : Beogradsko
Strana : 8
Autor : TAMARA MARKOVIĆ SUBOTA
Tema : Javne nabavke, Slučajevi korupcije i borbe protiv korupcije
Agencija :
Najava : NE
Žanr : Izveštaj
Ocena : Negativna
Reagovanje : Nema

UHAPŠENA MARIJA RAŠETA U obnovi Aerodroma "Beograd" "nestalo" 220 miliona dinara

Naduvani troškovi za VIP salon, slike plaćane desetostruko skuplje. Cene radova uvećane trostruko

Marija Rašeta-Vukosavljević (42), bivši ministar za saobraćaj i telekomunikacije Vlade Srbije, uhapšena je juče zbog sumnje da je na štetu JP "Aerodrom Beograd" izvršila više krivičnih dela zloupotrebe službenog položaja, teških 220 miliona dinara. Kao saizvršioci tog krivičnog dela učinjenog prilikom rekonstrukcije VIP salona i projektovanja Terminala 2 Aerodroma "Beograd" uhapšeni su i Branislav Vitasović (48), bivši generalni direktora Aeroroma "Beograd", njegov zamenik Duško Grilihesa (51), Slađan Iković (57), bivši pomoćnika generalnog direktora, Aleksandar Đorđević (43), bivši koordinatora razvoja, Zoran Popović (48), bivši direktor Građevinske direkcije Srbije, Branislav Stojaković (54), vlasnik i direktor preduzeća "Eurosalon" iz Beograda, Jovan Đenadić (66), direktor preduzeća "Termoenergo inženjering" iz Beograda, Dejan Mišović (41), direktora preduzeća "Kolubara invest gradnja" iz Beograda, Lazar Bunčić (41), zamenik direktora "Kolubara invest gradnja", i Predrag Vuković (50), direktor preduzeća "Abies sistem" iz Novog Beograda.
Prema saopštenju MUP-a, svi uhapšeni se sumnjiče da su od marta 2003. do aprila 2004. godine, iskorišćavanjem službenog položaja i prekoračenjem granica službenih ovlašćenja, prilikom rekonstrukcije VIP salona i projektovanja Terminala 2 Aerodroma "Beograd" oštetili to preduzeće u do sada utvrđenom iznosu od oko 220 miliona dinara, pribavivši pri tom za sebe i svoja preduzeća protivpravnu imovinsku korist od oko 60 miliona dinara. Čitavu akciju pokrenulo je sadašnje rukovodstvo aerodroma, što je potvrdio i generalni direktor Aerodroma "Beograd" Nebojša Nedeljković. - Prilikom mog stupanja na dužnost u maju, uočio sam, pregledajući dokumentaciju o investicijama koje su u toku, da su investicije za VIP salon isuviše velike. Sproveo sam internu istragu i posle dolaska do određenih saznanja uputio sam dopis MUP-u, UBPOK-u da ispita te navode- rekao je Nedeljković.
- Naduvani su bili troškovi za slike u VIP salonu, od nabavne cene od 700.000 dinara. Cena je bila povišena za čitava tri miliona dinara - izjavio je Nedeljković.
- Mala kašika vredna 0,30 evra za VIP salon plaćena je neverovatnih 97 evra, slike Olje Ivanjicki su plaćane desetostruko, mermerne ploče takođe po znatno višim cenama od tržišne - navodi izvor "Blica" iz UBPOK-a. - VIP salon uopšte nije reprezentativan. U pitanju su tri prostorije u kojima su četiri garniture od skaja, pet slika, dva televizora, tri muzička i DVD uređaja, kao i nekoliko polica sa vazama - tvrdi izvor "Blica" i navodi da su malverzacije u ovom slučaju očite.
Problem je i oko novca navodno utrošenog za projektovanje Terminala 2.
- Prvi problem je što je to urađeno u prizemlju zgrade i što to otežava i pasošku i kaznenu evidenciju putnika.
Goran Kaličanin, zamenik generalnog direktora JP "Aerodrom Beograd", nedavno je izjavio da je tada konzorcijum dve italijanske i jedne domaće firme "Montanja - Sintezis - Kolubara invest gradnja" ušao i za putnike zatvorio Terminal 2 bez svih prethodno pribavljenih dozvola.
- U roku od 24 sata po dobijanju tendera počeo je posao, bez ijednog odobrenja za izgradnju, nije ispoštovan ni rok od 15 dana za žalbe po Zakonu o javnim nabavkama. Osim toga, utvrđena vrednost radova od 18 miliona evra povećana je na neverovatnih 47 miliona evra - rekao je Kaličanin i naveo da je zbog toga, pre dva meseca počela istraga.
Izvor "Blica" iz UBOK-a navodi i da su na Terminalu urađeni samo grubi radovi, obijen stari malter i iznet šut, a da je zatim posao stao jer nije bilo novca.
Zato sto zivot ne moze da ceka!
 
Inače, ime Marije Rašete se u prošlosti dovodilo u vezu sa raznim aferama, među kojima je i ona, kada je Fond za razvoj Srbije dodelio dugoročni beskamatni kredit od više od 3 miliona dinara, firmi čiji je suvlasnik Rašetin svekar. Zbog te afere ona je napustila Demokratsku stranku. Sa funkcije ministra nije smenjena, jer su ubrzo po izbijanju afere raspisani vanredni parlamentarni izbori.
MARIJA RASETA,MINISTAR IZ REDOVA DSa!!!
 
Milorad Vucelic je odveo svog prijatelja Zorana Djindjica na rzagovor sa Slobodanom Milosevicem,u jeku demonstracija,dok su se stotine hiljada demonstranata na ulicama smrzavali i dok su bili prebijani!

Hm... Zašto kažeš "svog prijatelja"?
I mene su neki povezivali sa drugim ljudima, pa nisu bili moji prijatelji.
Nađeš vezu da te njegova "veza" progura preko reda kod zubara, na primer. Jesu li te "veze" obavezno i tvoji prijatelji, ili samo prijatelji prijatelja?

Mrtva usta ne mogu da demantuju.
 
.....Neshvatljivo je da je Tenderska komisija prihvatila ponudu za nabavku robe preduzeća "Saga", a odbila "Simensovu" ponudu koja je bila jeftinija skoro dva miliona evra. Nije slučajno to što je u čitavu priču upleten Nenad Bogdanović, potpredsednik DS i gradonačelnik Beograda. Njegova supruga Dragana je kao predsednik te komisije prihvatila ponudu "Sage" i tehničkih partnera "Junipera" i "Nortela". Ona je prihvatila ponudu koja je iznosila 1.895.529 evra više od cene koju je ponudila poznata svetska telekomunikacijska kompanija "Simens". Da li ćete preduzeti neki korak radi rešavanja ove afere? - Nadam se da će posle teksta u vašem listu reagovati državno tužilaštvo. Prihvatili su dva miliona evra manju ponudu. To je 160 miliona dinara. Za toliko su oštetili firmu, samo da bi svojim prijateljima namestili posao. Neko mora da odgovara zbog toga što je "Telekom" pristao da plati gotovo dva miliona evra veću cenu nego što je ponudio "Simens". Uslovi za instalaciju opreme koje je ponudio "Simens" mnogo su bolji i jeftiniji nego oni koje je dostavila "Saga". To pokazuje da je reč o velikoj otimačini. Spominje se da su u igri bile kumovske veze Bogdanovića? - Nenadu Bogdanović je kum Kosta Mitrović, jedan od direktora u "Telekomu". U čitavu priču su uključeni još neki funkcioneri DS. Neverovatno je kako su svi povezani. Cela država zna za krađe u "Telekomu", samo tužilac ne zna.
 
Afera "Bodrum" u Prvom opštinskom sudu, svedočili osumnjičeni
Nismo glasali tuđim karticama
Bivši poslanik Demokratske stranke Vojislav Janković naveo da je u vreme glasanja pio kafu sa Srđom Popovićem.- Nisam znao da je u poslaničku jedinicu pored mesta gde sam sedeo ubačena njena poslanička kartica, za to sam saznao tek kada me je pozvao istražni sudija - objasnio je Alen Selimović
BEOGRAD - Bivši poslanici Demokratske stranke Alen Selimović i Vojislav Janković, glavni akteri afere "Bodrum" seli su juče na optuženičku klupu Prvog opštinskog suda, gde odgovaraju zbog zloupotrebe poslaničkih kartica svojih skupštinskih koleginica, Nataše Milojević i Nede Arnerić. Oni su optuženi da su 22. jula 2003, u Narodnoj skupštini Srbije, prekoračili službena ovlašćenja i tuđim karticama obezbedili kvorum, a zatim izglasali za guvernera Narodne banke Srbije, Kori Udovički i tako oštetili prava Mlađana Dinkića dotadašnjeg guvernera.

Selimović i Janković su pred sudom negirali svoju krivicu.
- Ubeđen sam u svoju nevinost. Isključivo sam svojom poslaničkom karticom učestvovao u kvorumu i glasanju. Glasao sam isključivo za sebe - rekao je Selimović.
Svedok Dinkić

Sudija Jelena Milinović prihvatila je predlog branilaca Vojislava Jankovića da se na sledeće suđenje kao svedok pozove i Mlađan Dinkić, jer je on, u ovom slučaju, prema navodima optužnice oštećen, a nije saslušan u istrazi. Sud će naknadno odlučiti o predlogu advokata Alena Selimovića da se iz sudskih spisa izdvoji video snimak i CD zapis skupštinske sale tokom glasanja.




On je objasnio da je toga dana sedeo u zadnjem delu skupštine, gde su inače sedeli poslanici DS-a, i da su u njegovoj blizini bili poslanici Goran Vesić i Dragan Pantelić, a da se seća da je u jednom trenutku razgovarao sa radikalom Aleksandrom Vučićem. Selimović nije mogao da se seti da li je u skupštinskoj sali video Natašu Milojević, poslanika Socijaldemokratske partije.

- Nisam znao da je u poslaničku jedinicu pored mesta gde sam sedeo ubačena njena poslanička kartica, za to sam saznao tek kada me je pozvao istražni sudija. Takođe, ne sećam se da li je neko sedeo na tom mestu pored mene, a pošto nisam obraćao pažnju nisam primetio bilo šta-objasnio je Selimović.

Vojislav Janković je naglasio da nije uzeo rezervnu karticu Nede Arnerić sa pulta u skupštini gde se podižu kartice, kao i da to mogu da potvrde oni koji su bili za pultom.
- Rezervnu karticu Nede Arnerić nisam ni dodirnuo, a kamoli bilo šta uradio. Prema evidenciji, njena kartica je ubačena u poslaničku jedinicu u 19.06 sati, posle čega se čekao kvorum. U to vreme, ja sam bio van sale i pio kafu sa Srđom Popovićem, koji to može da posvedoči. U 19.39 je poslanička kartica Nede Arnerić izvađena, a ja sam pet minuta pre toga napustio skupštinsku salu - rekao je Janković argumente u svoju odbranu.

U dokaznom postupku saslušani su svedoci Goran Šokić, iz službe za elektronsko glasanje i evidenciju, i Anđelka Dimitrijević, bivši sekretarica Skupštine.
Šokić je objasnio da poslanici nisu isključivo lično dolazili po rezervne kartice i da se dešavalo da poslanički klub naruči kartice u ime poslanika koji su su svoje kartice zaboravili, dok je sekretarica objasnila da u 2003. nije postojao nikakav pisani akt koji bi regulisao proceduru izdavanja originalnih i rezervnih poslaničkih kartica.
 
Okružni sud u Beogradu potvrdio je presudu nekadašnjem poslaniku Skupštine Srbije Alenu Selimoviću.

Selimović je presudom osuđen na uslovnu kaznu od godinu i dva meseca zatvora, zbog zloupotrebe položaja. Pred Prvim opštinskim sudom nekadašnji poslanik Demokratske stranke Selimović osuđen je 26. juna prošle godine, nakon što je opštinsko javno tužilaštvo u Beogradu protiv njega podiglo optužnicu zbog zloupotrebe tuđe poslaničke kartice.
Afera je izbila u septembru 2003. godine, kada je G17 plus optužila poslanicu Demokratske stranke Nedu Arnerić da je bila u turskom letovalištu Bodrum u vreme glasanja za izbor guvernera Narodne banke Srbije, iako je na skupštinskom listingu pisalo da je prisustvovala sednici.

Arnerićeva je nekoliko meseci kasnije priznala da je bila u Turskoj u to vreme i da je neko upotrebio njenu karticu.

Selimović će kaznu služiti ukoliko u roku od pet godina bude počinio novo krivično delo, a zabranjeno mu je i da narednih osam godina obavlja istu dužnost, počev od datuma pravosnažnosti presude, saopštio je danas Prvi opštinski sud u Beogradu.
KO JE TO NAMA VARAO I LAGIO?!CIJI SU OVO POSLANICI?!
 
Da li je Đinđić novi mafijaški boss Izvor iz kabineta u informaciji doturenoj Blicu u tom kontekstu pominje surčinski klan, jednu od najopasnijih mafijaških grupa sa sjedištem u beogradskom prigradskom naselju Surčin. Taj klan, koji je osnovao Zoran Šijan, nekadašnji šampion u kik-boksu, ubijen Beogradu u novembru 1999 - poslije ubistva Željka Ražnatovića Arkana 15. januara prošle godine i kasnije serije ubistava Arkanovih najbližih saradnika, preuzeo je primat u beogradskom podzemlju. Izvori iz podzemlja čak tvrde da su se "surčinci", koji su se u Miloševićevo vrijeme pročuli po kontroli tržišta ukradenih automobila, prilično prilagodili "demokratskim promjenama" i legalizovali većinu poslova postajući ugledni poslovni ljudi i, naravno, poklonici nove demokratske vlasti.

Skandal je bio neizbježan iako je Blicov, neimenovani izvor iz kabineta elegantno izbjegao da kaže na koga se u srpskoj vlasti odnosi veza sa "surčincima". Jer svi su u tekstu prepoznali premijera Srbije Zorana Đinđića, kome se, iako bez mnogo konkretnih dokaza, pripisuju veze sa organizovanim kriminalom. Naime, postoje glasine da je upravo Đinđić glavni zaštitnik "surčinaca", koji su se prije 5. oktobra uglavnom oslanjali na dobre veze sa tada uticajnim Vojislavom Šešeljem. Zauzvrat, dobio je kuću od jednog od čelnih pripadnika klana u Novim Banovcima, naselju na Dunavu nadomak Beograda.
Vojislav Koštunica se pojavio na državnoj televiziji i u obraćanju naciji potvrdio da se Gavrilović sreo sa njegovim saradnicima
 
Kada je riječ o Đinđiću i podzemlju, sa mnogo više izvjesnosti može se govoriti o njegovim vezama sa Stankom Subotićem, o kome se posljednjih mjeseci često čuje kao o najmoćnijem bosu balkanske duvanske mafije. Iako je Đinđić tvrdio da je Subotića upoznao prije pet godina i da se poslije nisu sretali, Subotić je potvrdio da je premijeru Srbije lično čestitao na decembarskoj izbornoj pobjedi kao i da mu je kasnije besplatno ustupao svoj avion da bi ovaj letio po svijetu. Osim toga, dokazano je da je Subotić u ime srpske vlade bio ovlašćeni pregovarač sa British-American Tobacco, jednim od najvećih proizvođača cigareta u svijetu. Ta firma trebalo je da, uz saglasnost Đinđića i pregovaračke napore Subotića, podigne fabriku duvana u Kragujevcu, ali cijela ideja je stala pošto je izbio skandal koji je povezao prvog srpskog političara i prvog srpskog mafijaša
 
Dušan Mihajlović
RASPAD KOALICIJE "ZAJEDNO"
U jeku protesta (posle krađe glasova na lokalnim izborima 1996), kad se činilo da će se demonstracije pretvoriti u nasilje i haos, da će se ponoviti 9. mart sa još tragičnijim posledicama, posle prvih većih incidenata i čarki, jedan moj prijatelj mi kaže da Jovica Stanišić želi da se vidi sa mnom. Kao razlog je naveo njegovu želju da se preduzme sve kako bi se izbeglo krvoproliće na beogradskim ulicama.

Prihvatio sam i prijatelj me je odveo kod njega u kabinet. Izneo je i svoje poglede na ulogu službe: "Služba ne bi trebalo da se bavi politikom. Služba bi trebalo da služi državi. Ne sme biti sukoba policije sa građanima, ne sme pasti krv. Energično sam protiv političkih obračuna i političkih likvidacija." Tražio je od mene da utičem na opoziciju da izbegava nasilje i provociranje policije, da protesti budu mirni, a da će on učiniti sve da "očiste bagru sa ulice". Mislio je na pojedince u policiji koji su, navodno, organizovali odrede za prebijanje naroda...

Međutim, nisam ja jedini razgovarao sa šefom srpske tajne službe. Bilo je u međuvremenu mnogo drugih kontakata vlasti i opozicije. U januaru 1997. Zoran Đinđić tajno pije viski sa Slobodanom Miloševićem, bez znanja opozicije. Takav susret sa Miloševićem, u jeku demonstracija građana i studenata, ostavlja utisak izdaje kod koalicionih partnera Vuka i Vesne. :lol:Čuvena je priča o slavi na kojoj su tadašnji potpredsednik, lider vladajuće partije, lider opozicije, šef tajne službe, šef mafije i vodeći tajkun. Kad bismo znali šta ih je spajalo, znali bismo sve tajne novije srpske istorije. :lol:Đinđićeve tajne rabote, ali i sukobi oko raspodele vlasti, rađaju nesporazume u Koaliciji "Zajedno", što je i dovelo do razlaza Vuka i Đinđića.

Mi u Novoj demokratiji tada se ponovo približavamo Vuku, jer nam nije odgovarala Zoranova tajna diplomatija.
 
Suočen u zimu 1996./97. s masovnim demonstracijama opozicije zbog krađe na lokalnim izborima, Milošević je odlučio rehabilitirati Vučelića, računajući na njegov širok krug prijatelja i znanaca. Šarmantan, obrazovan, ambiciozan, marljiv, ljubitelj kubanskih cigara i Armanijevih odijela, Vučelić se družio s umjetnicima, estradnim zvijezdama i likovima iz kriminalnog polusvijeta, ali i s crnogorskim liderima Milom Đukanovićem i Svetozarom Marovićem, šefom državne sigurnosti (SDB) Jovicom Stanišićem i predsjednikom opozicijske Demokratske stranke Zoranom Đinđićem. Tako se Vučelić, dok su stotine tisuća ljudi demonstrirale, pobrinuo za nemoguće - susrete Đinđića sa Stanišićem, a zatim i samim Miloševićem. Čim je Milošević odlučio prihvatiti poraz na lokalnim izborima, moćna oporbena koalicija Zajedno se raspala, zbog sukoba Đinđića i lidera Srpskog pokreta obnove Vuka Draškovića. Jedan od razloga bila je Draškovićeva optužba Đinđića za “izdaju” zbog tajnog susreta s Miloševićem.
http://www.nspm.org.yu/ekonomskapolitika/2006_tajkuni1.htm
Aleluja!
Nije samo Djindjić prodao protest, nego i taj ljigavi Vuk, i ona Vesna Pešić, naravno i Čedica...tad je počinjao da uči kako se prima mito.
 

Back
Top