Demencija

Masem i ja...eto vracamo se pomalo svi u obicajenu kolotecinu.Ide zivot...: bye:
apsolutno!
juce je mama bila nepromenjeno. nisam na vreme obezbedila propusnicu, danas nisam htela ponovo da se pravdam (nikada ne stignem na vreme zbog drugih obaveza, ljudi mi i dalje dolaze kuci, obzirom da je sve bilo "munjevito"....)
ne junacim se, ali i ne placem. bol je prejak. bojim se ako pocnem, da necu znati da stanem. nikako bar malo da olaksam dusu, sve nekako odlazem, sto se naravno odrazava na moj varirajuci pritisak, ali Bogu Hvala uspe neko i da me nasmeje. danas dok sam isla u samoposlugu dobijem izjavu saucesca sa drveta.... deca tresu orahe (koje su svojevremeno moji matorci posadili ispred zgrade) i devojcica iz zgrade koja je bila gore, onako slatko, decije me pozva imenom i izjavi saucesce. zahvalih se, al` smejala sam se krisom do samoposluge.
ide zivot moja blizance - tako treba, tako mora.... :heart:
 
NaraFski da ide....a i mi sa njim :lol:
Zvala sam dom...tatko mi je čio i veseo. kaže sestra da su se baš maločas šalili sa njim. Sve pojede, ne pravi gluposti....doziva ih kao konobare u kaFani :zcepanje:
 
NaraFski da ide....a i mi sa njim :lol:
Zvala sam dom...tatko mi je čio i veseo. kaže sestra da su se baš maločas šalili sa njim. Sve pojede, ne pravi gluposti....doziva ih kao konobare u kaFani :zcepanje:

E Ljiljo, bas si me obradovala i nasmejala.:cmok2:

- - - - - - - - - -

apsolutno!
juce je mama bila nepromenjeno. nisam na vreme obezbedila propusnicu, danas nisam htela ponovo da se pravdam (nikada ne stignem na vreme zbog drugih obaveza, ljudi mi i dalje dolaze kuci, obzirom da je sve bilo "munjevito"....)
ne junacim se, ali i ne placem. bol je prejak. bojim se ako pocnem, da necu znati da stanem. nikako bar malo da olaksam dusu, sve nekako odlazem, sto se naravno odrazava na moj varirajuci pritisak, ali Bogu Hvala uspe neko i da me nasmeje. danas dok sam isla u samoposlugu dobijem izjavu saucesca sa drveta.... deca tresu orahe (koje su svojevremeno moji matorci posadili ispred zgrade) i devojcica iz zgrade koja je bila gore, onako slatko, decije me pozva imenom i izjavi saucesce. zahvalih se, al` smejala sam se krisom do samoposluge.
ide zivot moja blizance - tako treba, tako mora.... :heart:

Henriet moja, dobro se drzis. Samo mozda ne bi bilo lose da odvojis malo vremena i isplaces se. Nije dobro kada sve gutas u sebi. Ljubim te:heart:

- - - - - - - - - -

Imam novosti sto se tice moje mame.Pre neki dan tako sedim na poslu i razmisljam sta ce biti s njenom operacijom i pomenutim pejsmejkerom.Mesecima nas nisu zvali ni na kontrolu i tako resim da nesto preduzmeme.Mozgam,mozgam...i uzmem papri i olovku,rucno napisem direktno i licno upravniku pejsmejker centra pismo-molbu.Kazem ja...pacijentkinja ta i ta ceka na poziv za operaciju od tada i tada...idt pa Vas molim da mi date bar neku informaciju o terminu jer do sada sam dobijala polovicne i beznacajne informacije.Prodje dan-dva kAAAd mi zazvoni telefon i javi se profesor dr.taj i taj LICNO!Takva i takva stvar kaze on,takva i takva stvar kazem ja i tako rec po rec,covek me pozva da dovedem majku u ponedeljak do pejsmeker centra kod njega na kontrolu.Nadam se da cemo za neki dan imati resenje ide li na operaciju ili ne.Osim sto sam odusevljena postupkom samog profesora za sada nemam drugih informacija za forum.Jvicu sta smo uradili.Pozdrav!

Tako treba, Blizance devojko! Nekada ne vredi cekati, vec uzeti stvari u svoje ruke. Bar znas da si sve pokusala. Nisu ni oni tamo neke baba roge, a narod je mnogo oboleo. Procedure stite njih, a mi smo na ivici zivaca...Kako se ponasa tvoja mama ovih dana?
 
Henriet moja, dobro se drzis. Samo mozda ne bi bilo lose da odvojis malo vremena i isplaces se. Nije dobro kada sve gutas u sebi. Ljubim te:heart:
hvala draga moja :heart:
imam osecaj da me je otac "pripremio" za ovu "hrabrost". plakala sam dok je bio ziv, dok sam se borila sa raznim vidovima starosne diskriminacije, nekim nazovi dr, administracijom.
danas je nedelju dana kako je otisao. nemam osecaj za vreme. docice sve na svoje.
 
Imam novosti sto se tice moje mame.Pre neki dan tako sedim na poslu i razmisljam sta ce biti s njenom operacijom i pomenutim pejsmejkerom.Mesecima nas nisu zvali ni na kontrolu i tako resim da nesto preduzmeme.Mozgam,mozgam...i uzmem papri i olovku,rucno napisem direktno i licno upravniku pejsmejker centra pismo-molbu.Kazem ja...pacijentkinja ta i ta ceka na poziv za operaciju od tada i tada...idt pa Vas molim da mi date bar neku informaciju o terminu jer do sada sam dobijala polovicne i beznacajne informacije.Prodje dan-dva kAAAd mi zazvoni telefon i javi se profesor dr.taj i taj LICNO!Takva i takva stvar kaze on,takva i takva stvar kazem ja i tako rec po rec,covek me pozva da dovedem majku u ponedeljak do pejsmeker centra kod njega na kontrolu.Nadam se da cemo za neki dan imati resenje ide li na operaciju ili ne.Osim sto sam odusevljena postupkom samog profesora za sada nemam drugih informacija za forum.Jvicu sta smo uradili.Pozdrav!

suuuupeeer. ima dobrih ljudi :))))))))))))
 
hvala draga moja :heart:
imam osecaj da me je otac "pripremio" za ovu "hrabrost". plakala sam dok je bio ziv, dok sam se borila sa raznim vidovima starosne diskriminacije, nekim nazovi dr, administracijom.
danas je nedelju dana kako je otisao. nemam osecaj za vreme. docice sve na svoje.

ne zovu je bez razloga " the longest goodbye". Svi smo mi već dijelom oplakali svoje, ali naravnod kad dodje taj dan opet je tuga golema. Ne daj se draga moja Henriet, teško je bez njih ali znaj on je negdje gdje nema više briga niti bolesti. :)
 
Čitam vas već dugo. Zanima me da li neko ima neko iskustvo za lijekom aricept? Naime kod tate mi je utvrđena demencija, ali zbog drugih zdravstvenih problema koje ima dobio je lijekove za spavanje i depresiju i smirenje. Neurolog je spominjao aricept da će ga uvesti kasnije.
Hvala.
 
Zanima me da li neko ima neko iskustvo za lijekom aricept? Naime kod tate mi je utvrđena demencija, ali zbog drugih zdravstvenih problema koje ima dobio je lijekove za spavanje i depresiju i smirenje. Neurolog je spominjao aricept da će ga uvesti kasnije.

Aricept je jedan od lekova za usporavanje demencije. Uglavnom u početnoj fazi, ali nekima produžavaju tu terapiju u kombinaciji sa drugim lekovima. Ne bi trebalo to da bude u koliziji sa sedativima, antidepresivima i sl. lekovima... ali specijalista valjda ipak bolje zna -
 
Kenija, Aricept se ovde nije skoro pominjao, ali mi se cini da je dosta davno bilo reci o tom leku u vezi nekih losih nuspojava. Nisam sigurna da se radi bas o tom leku, ali procesljaj temu ako imas vremena.
 
Čitam vas već dugo. Zanima me da li neko ima neko iskustvo za lijekom aricept? Naime kod tate mi je utvrđena demencija, ali zbog drugih zdravstvenih problema koje ima dobio je lijekove za spavanje i depresiju i smirenje. Neurolog je spominjao aricept da će ga uvesti kasnije.
Hvala.
Deda pije aricept,redovno svaki dan,i povremeno popije bensedin za smirenje,nisam primetila neke vece promene kod njega,bolest ide svojim tokom,kao sto je Beket napisala uglavnom se daje u pocetnim fazama demencije.
 
E Ljiljo, bas si me obradovala i nasmejala.:cmok2:

- - - - - - - - - -



Henriet moja, dobro se drzis. Samo mozda ne bi bilo lose da odvojis malo vremena i isplaces se. Nije dobro kada sve gutas u sebi. Ljubim te:heart:

- - - - - - - - - -



Tako treba, Blizance devojko! Nekada ne vredi cekati, vec uzeti stvari u svoje ruke. Bar znas da si sve pokusala. Nisu ni oni tamo neke baba roge, a narod je mnogo oboleo. Procedure stite njih, a mi smo na ivici zivaca...Kako se ponasa tvoja mama ovih dana?

Kod pomenutog profesora dr,,,i direktora usanove primljene smo kao u najmanju ruku diplomatski kor :worth:dakle savrseno.Covek ljubazan maximalno,uradjen joj je utlrazvuk srca i predoceno na moguce komplikacije tokom operacije zbog lecenja leponexsom.Ovim je precizirano da je rizik veliki a da je ovakvo stanje bolje zadrzati pa koliko traje nego ubrzati moguce pogorsanje.Za sada ostaje na lisiti cekanja i pracenju od strane profesora,ako se pojavi jos jedan edem pluca ide odmah na operaciju ako ne onda ostaje pod njihovom prismotrom do daljnjeg.Vratile smo se pune snage i volje za zivotom uz dobar osecaj podrske,Fenomenalno...cutimo i cekamo...i to je nesto.:klap:
Mama je i dalje bezvoljna i uglavom u krevetu ali joj se pomalo i povremeno vrati osmeh na lice.;)
 
obrisala sam prethodnu poruku - ne zbog sadrzaja - nego, da napisem novu....

mama, danas u 18h je..ti
previse, cak i za mene

Previse je tesko!Verujem da jako boli ali isto tako verujem da je Bog izabrao i odlucio najbolje sto je moglo da se dogodi u ovom slucaju.Ko zna sta bi s tobom bilo da su oni jadni poziveli u takvim stanjima u kojim su bili u poslednje vreme.Ovo je draga moja tvoj spas,ma koliko surovo zvuci.Bog je odlucio da ti zivis i tako je najbolje.Oprostite svi koji ovo citate ako zvucim cudno ali draga Henriet je bila na ivici snage,volje i zdravlja.Ovo je najbolje za nju koja ostaje i treba da zivi.Dala je najbolje i najvise od sebe,vreme je da odahne i vrati svoj zivot u normalu i doprinese njegovom kvalitetu.Nek je tvojim roditeljima laka zemlja i prosta dusa a tebi nazdravlje i na napredak.:zag:
 
Oprostite svi koji ovo citate ako zvucim cudno ali draga Henriet je bila na ivici snage,volje i zdravlja
Meni zvucis realno i znam koliko ume da boli kad ti umru bliske i drage osobe,posebno kad su bolovale,tad je smrt blagoslov :(
Henriet,nemam reci kojima bih mogla da te utesim,ne umem ja to recima da iskazem,mogu jedino da te imaginarno zagrlim....
 
hvala vam drage moje. pretekoh za sada. ovo sa mamom je stvarno vise od soka. tatu sam beskrajno volela i postovala. sa mamom nikada nisam imala dobar odnos. rastanak je utoliko tezi, jer vise nema mogucnosti da se bilo sta ispravi... bila sam na "prepoznavanju". ispracaj je najverovatnije sutra (inace bi joj sutra 11.9. bio 77. rodjendan)
volim vas :heart:
 
hvala vam drage moje. pretekoh za sada. ovo sa mamom je stvarno vise od soka. tatu sam beskrajno volela i postovala. sa mamom nikada nisam imala dobar odnos. rastanak je utoliko tezi, jer vise nema mogucnosti da se bilo sta ispravi... bila sam na "prepoznavanju". ispracaj je najverovatnije sutra (inace bi joj sutra 11.9. bio 77. rodjendan)
volim vas :heart:

Henri,talasne duzine su pravo cudo.Verovatno ona i ti niste nikada bile na istim talasima.Desava se.Nije retko da se majka i cerka u zivotu vode potpuno razlicitim nacelima,navikama,zeljama,interesovanjima i da jednostavno nemaju nikakvih dodirnih tacaka osim krvnog srodstva koje nije uvek garancija za bliskost.Imala si bar tatu koji te je kapirao i voleo.Verujem da te je i majka sigurno volela kao i ti nju samo kao sto rekoh,dva ste sveta bile...Izguraj to do kraja kako treba i dostojanstveno.Nemas razloga da ocajavas i budi ponosna na svoju izdrzljivost i snagu,malo koje dete bi uradilo to za roditelje sto si ti radila.Zelim ti da se sto pre emotivno sredis i teras zivot dalje...:ok:
 

Back
Top