Dečji crteži

Moje klinke imaju sada 14 i 15 g , ali zato cuvam sve njihove crteze od prvog dana kada sam im dala olovku u ruke, za mene su to crtezi od velike vrednosti, pa i sada kada padnem u neku depresiju otvorim moju carobnu kutiju i gledam sa zadovoljstvom njihove crteze, uvek me oraspoloze...:)))
 
E ja stvarno moram da prokomentarišem:
the shezika- ovo je više nego dobro za dete tog uzrasta.Moj sin ima skoro 3 i sem balona koji mu idu od ruke, ne zna ništa da nacrta, a i njegovi drugari nisu ništa bolji.
Fibi 3 i wuestenkoenig -fenomenalno, zaista.
Bundevi samo mogu da čestitam.
 
kako je potonula ova lepa tema
danas sam na poklon dobila ovo
(dusko dugousko i lovac,iza duska je rupa gde mu je kuca)
2eas0me.jpg
 
Аутопортрет моје старије ћерке (11 година), пастел:

pastelgf7.jpg


(Ко ју је видео препознаће је, баш личи, само каже да није знала да нацрта два симетрична ока, па их је изоставила.) :D
 
To sa stavljanjem slicica ja ne umem iako je pravi talenat, ali ono sto je bitno je da na osnovu crteza psiholozi odredjuju karakter i emotivno stanje ili zrelost ne samo dece vec i odraslih. Sta mislite o tome?
 
Eh, Hellen, kako sam samo ovaj poslednji crtez propustila. Odlican je, bas mi se svidja!
Volela bih da vidim neke novije "Leonardove" crteze. Dakle, bundevice, odazovi seeee :D

uh, tek sad sam nabasao na ovo.. "leonardo" je totalno zatajio.. nista ne crta vec duuugo.. u stvari - nijedan ozbiljan, zavrsen crtez nije uradio vec par godina.. skicira po sveskama nesto, onako u letu.. i vidim da se povremeno bavi perspektivom.. napravi crtez, onda izvlaci srafure i radi neke matematicke proracune.. rekao bih da je on sada u fazi kad sakuplja utiske i bavi se razmisljanjem o umetnosti.. ili se ja tako tesim, a on je jedna lencuga :)
 
hocu! hteo sam i pre, al mi nije dao.. pristao je tek posto sam mu dao tvoj post da procita :)
ali, ja sad kod sebe imam samo ovu nedovrsenu, kojom nije zadovoljan (ne dopada mu se kako je uradio lice).. ona kojom je zadovoljan je kod njega.. da, 13 godina je imao:



to je bila jos ova faza.. malo je losije slikano, ali vidi se:



:hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha:
 
Ja u ovu temu tek sada zavirila..
i na neke radove ostala bez teksta..
(sto ne znaci da ostali mali slikari ne zavrednjuju paznju)
Buki..upisa li ti to dete na akademiju...
img0537qw0.jpg

ovo je moje dete crtalo devojcicu hemijskom olovkom:)
 
Moje dvogodišnje dete ima tehniku crtanja na zidu,da legne na pod i da crta po stolici ili stolu s donje str,po papučama svih ukućana...itd.,papir je manje zanimljiv! Ako bude na tatu možda i bude nešto od tog crtanja.
A tehnika grebanja...par ekselans!
 
Kada smo kod decijih crteza ,da li je mozda neko upoznat sa radom Decijeg kulturnog centra-radionica strip crtanja.Mozda zna neku drugu radionicu?Imam gomilu crteza,stripova uglavnom koje je sama osmislila(ne znam odkuda joj taj talenat).Pocela je sa sest godina,sada ima osam.Razmisljam o tome da je upisem u neku skolicu.......
 

Back
Top