Deciji ekcem-pomozite!

Moj sin ima 7 god i mucimo se sa ekcemom od malih nogu.Sve je to bilo prihvatljivo sa fenerganom do prosle god kad je na visoku temp dobio osip po celom telu da su mu se i dlanovi i stopala oljustili.Pomogao mu je Elocom koji povremeno mazemo ali se jos dvoumim oko krema za telo kad je ekcem u mirnoj fazi. Dr Kozareva krema za ovaj tip koze nije losa ali me kopka i Bepanthene.
 
Jesam procitala skoro sve.Citala sma i strane sajtove.Sve mi to pomalo lici da tu ima dosta nagadjanja i da zavisi od slucaja do slucaja.Fenergan mi je ispisao pedijatar i to je pomagalo dok je dete bilo mladje dok je sve to bilo neznatno.Od kad je ekcem zahvatio celo telo uvidela sam da vise fenergan nepomaze.
 
Stvarno da me ubijete ne znam zasto bi vam iko prepisao fenergan za ekcem kod tako malog (ma kod bilo koliko starog) deteta?! :shock:
Stvarno, ovo je bas novina za mene, sigurna sam da bi neki dermatolog bio odusevljen ovom strategijom.....
A sto se tice nagadjanja - da, sve jeste individualno, i sve zavisi od slucaja do slucaja. AKo trazite univerzalno resenje - nacekacete se i ostariti i vi i vase dete.
 
oljamol:
Jesam procitala skoro sve.Citala sma i strane sajtove.Sve mi to pomalo lici da tu ima dosta nagadjanja i da zavisi od slucaja do slucaja.Fenergan mi je ispisao pedijatar i to je pomagalo dok je dete bilo mladje dok je sve to bilo neznatno.Od kad je ekcem zahvatio celo telo uvidela sam da vise fenergan nepomaze.

Oljamol, u pravu si. Sve je to puko nagadjanje. Nama je pedijatar rekao da isprobavamo sami jer je, kao sto je WW rekla , sve individualno.To, sto neki roditelji hvale jedan proizvod a kude drugi, i to je sve od slucaja do slucaja. Dakle posto si procitala postove, pridrzavas se pravila koja se odnose na pranje vesa, ishranu i ostale stvari. Sigurna sam da si to sve vec naucila napamet. U dosluhu sa dermatologom ili pedijatrom, ako je bas prekopotrebno, koristite neki od kortikosteroida kada je ekcem u najgoroj fazi. Medjutim, najbitnija je sama nega detetove koze. Isprobajte sve od ovih navedenih proizvoda, ulje od notjurka, linola fet, pavlovicevu, jekoderm, mustela ili seba med proizvode, dakle sve preparate koje su ovde ljudi pomenuli. Svemu treba dati vremena da pokaze kako deluje na kozu vaseg deteta. Znaci, ne postoji najbolji preparat protiv ekcema, vec preparat koji je najbolji za negu vaseg deteta.Naoruzajte se strpljenjem i srecno!
 
Nas sin sada ima tri godine i samo povremeno ekcem na rukama. Mi smo imali muke sa njim kad je imao oko godinu dana. Ispod vrata je imao ogromnu povrsinu zahvacenu ekcemom, koji je pritom rascesao, pa je imao i ogromnu krastu. Pedijatri su lutali kroz razne kombinacije krema i na kraju odustali iposlali nas na Institut za dermatovenerologiju. Tamo smo dobili sledecu kombinaciju: Elocom (vrlo kratko i u tankom sloju), Emoliens sa pantenolom (pravi se u apoteci i za nas je zakon i danas), Linola fet kupka. Za dva dana nismo mogli da verujemo koliko je bio bolje.

Jos nesto. Prijatelji koji imaju literaturu o nezi deteta iz Nemacke rekli su nam da se u Nemackoj nikako ne preporucuje svakodnevno kupanje ili tusiranje dece jer se tako unistava prirodni zastitni sloj sa koze. Takodje smo culi da se u Svedskoj preporucuje tusiranje ili kupanje samo jednom nedeljno. Posto je kod nas voda izuzetno tvrda, logicno je da lose utice na kozu. Mi decu tusiramo svaki treci dan i koza im je u znatno boljem stanju nego kada smo to cinili svakodnevno, a imali smo zaista puno problema.

Mi smo nase probleme resili. Nadam se da ovo moze nekom da pomogne. :-D
 
Ovo sa kupanjem sam i ja procitala samo bih volela da znam sta ce se desiti ako ga tako retko tusiramo a tu se stvara ekcem po kozi i oni to diraju, pa jos ta tvrda perutava koza...Meni to sve zvuci kao ideala za infekciju.Ja sam za kratko tusiranje uz hipoalergene gelove za tusiranje, nezno brisanje i odmah mazanje.Negde sam procitala da treba kozu namazati u roku od 3 min, da je tada najefikasnije. I imam jos jedno pitanje.Posto izlaganje suncu pomaze (bar kod mog deteta) dali je nekom preporuceno da vodi dete par minuta na solarijum, s vremena na vreme.Mozda je glupo ali vec mi sve pada napamet !!!
 
Ja se ogradjujem od ekstremnih slucajeva. Moje dete se redovno maze Seba med kremom, a kad je bila beba od 5-6, u kriticnim momentima smo mazali elokom kremu. Sad nema ekcem ali koza joj je suva, pa se maze i sama kad krene napolje, zbog vetra i sunca. Ko ima ekcem preko 18 meseci starosti, kazu da ce ga imati uvek, kao alergijsku reakciju. Seba med je dobra krema, moze cak i da se namaze na prst i pojede. A da izvini, komentar od pre, MORA krema sa kortikosteroidima kad se koza upali. Boli to bebu, aman!
 
Ja sam ekcem dobila u 5 razredu osnovne skole, a sada imam 26 godina i dalje se patim sa njim. Nema sta nisam probala od kremica. A onda preko jedne komsinice dobijem iz inostranstva Diprosone. Znam da sadrzi kortikosteroide, ali u trenutku kada nesnosno svrbi i pece nisu mi ni na kraj pameti. I samo mi je to pomoglo. Posle Diprosona budem mirna mesec-dva, kada se opet pojavi ja namazem i prodje u roku od jednog dana. Medjutim, od skoro nema ko da mi nabavi tu kremu. I meni je pre nekih mesec dana ekcem tako buknuo. Imam ga samo po rukama, tacnije zglobovima prstiju. I procitam ovde post jednog clana o nekom doktoru koji to uspesno leci. I odem kod tog doktora, on uspostavi dijagnozu psoriaticki ekcem, sto ja ni na jednom pretrazivacu nisam mogla da nadjem da se dodatno informisem i prepise mi njegovu kremu Vipsogal. Meni to jeste pomoglo i povuklo se za 3-4 dana, ali mi koza na tom mestu vise nije ista, isperutala se i ogulila i kao da je tanja, kao kad se opecete pa ostane onako sjajna, sto mi se sa Diprosonom niakada nije desilo ma sta da ima u njemu. Prestala sam da mazem Vipsogal i sad mazem Pavlovicevu mast, da mi se koza malo obnovi ako je to moguce. Tek kada sam malo vise po internetu pretrazila procitala sam stetna dejstva cuvenog Vipsogala, koji je inace bio i povucen iz prodaje. Ali srecom pa sam ga koristila samo ta 4 dana, citala sam kakve fleke je ostavljao ljudima koji su ga koristili nekoliko meseci za lecenje psoriaze. Da li je neko imao ovakvo iskustvo posle upotrebe neke od jacih krema protiv ekcema? Sad ne znam sta cu kada mi sledeci put pojavi. Da li neko zna neku kremu na bazi bilja, a i ne mora biljna, koja je dobra za obnavljanje koze, da se koliko-toliko malo obnovi? Da li je Pavloviceva dovoljna?
 
Pokusavam sada da se setim kako smo se sa ekcemom izborili!

Moje dete sad ima 20 meseci, a prosle zime je bio sav crven-bar 50 posto tela. Sve smo probali, i u akutnim fazama jedino je Elokom pomogao. Nemojte se plasiti Elokoma, moze, i treba da se koristi do 7 dana, pa onda pauza 15-mesec dana. Kao preventiva nam je pomogla jedino Mustela-Stelatopia. Ni Linola, ni Seba Med, ni Pantenol. Mustela je preskupa, pa se slucajno pojavilo mleko za telo iz Amerike firme Avenoo. Cula sam takodje da postoji krema- prirodan kortikosteroid koji se zove PROTOPIC. Ima ga u Americi, brzo resava problem, i najvaznije trajno.

Vazno je da na vreme shvatite da vase dete nema problem sa kozom, vec sa imunitetom i bronhijama, te da radite na jacanju istog. Mi smo, najzad, posle svega i svacega naisli na fenomenalne ruske preparate, potpuno prirodne, hipoalergene, koji su mu posle 10 dana skinuli ekcem sa lica koji se pojavio sad sa prvim polenom, a otkad to koristimo nismo imali opstrukcije, a koza je sada na svim delovima tela cista..
 
Mojoj bebi pantenol nije pomogao.A kupam ga jednom sedmicno od 1 meseca.Odgovara nam bubchen djecija kozmetika tj.ona nam ne pogorsava situaciju.I mlecna mast sa ekstraktom nevena nam je favorit.Ali ipak svako dete je slucaj za sebe
 
Ovo mi je savetovao svaki lekar od pedijatra pa do dermatologa.Sapun je sapun bio u tecnom ili cvrstom stanju.Njihovoj kozi voda smeta u principu,sem morske.U nemackoj u bolnici cak deci sa ekcemom prave slane kupke.Najbitnije je hidriranje koze bar jednom dnevno
 
Moja devojčica ima ekcem praktično od rodjenja. Sada ima 6.5 godina. Borili smo se i sa ravnim tabanima i sa X kolenima. Tek sa 5.5 godina smo otkrili zbog čega ekcem ne uspevamo izlečiti a to je jer dete pati od tzv "slabog vezivnog tkiva". Prenosi se iskljušivo sa majke na dete. Ovo nije bolest kao sama po sebi ali ima niz bolesti koje ona prouzrokuje i obično su vezane. Npr. teško se razbudjuje ujutro - tip sove, ima sklonost ka dobijanju kile, spušteni ili pomereni unutrašnji organi (moja mama ima spušten želudac 12cm) sklonost ka iščašenjima i uganućima. Krivljenje zglobova...pa problemi sa srcem, bubrezima...a obavezno su ta deca sklona alergijama. Najblaži oblik alergije je ekcem po koži. Što se ranije pojavi postoji velika verovatnoća da će svi simptomi proći do puberteta.
Dakle, mazali smo ekcem hidrokortizonom i pantenolom godinama. Uvek se vraćao.
Sada, elocom 7 dana pa elidel po potrebi. Tuširanje eucerin uljem, mada sad kupujem niveino jer je povoljnije a radi posao. Više nema tako često crveninlo i svrab. Da, kada se pojavi, par dana joj dam po kašikicu Presing sirupa da ne raščeše...
Obavezno i isključivo pamučna odeća, takvoj koži prija sunce ali je potrebno mleko za telo i nikako ne trljati kožu sa sunđerom ili trljčicom, i tapkati - ne trljati peškirom.
To je naše iskustvo.
Srećno svima!!
 
Ja imam Ekcem takoreci od rodjenja. U pocetku sam ga imala samo na licu i povukao se sam, veoma brzo, ali ubrzo se pojavio na rukama (tj.sakama) i tu je ostao i dan danas. Pokusavala sam sa raznim melemima, kremama (sa "Pavlovicevom" sam odrasla) ... Pre otprilike 3 godine ekcem se povratio na licu i posto mi je to pravilo prevelik kompleks doktorka mi je prepisala kremu sa kortikosteroidom "Esperson Mite" kao neki blazi oblik krema takve vrste. Znam da su te kreme veoma lose ali ja je koristim i dan danas i nemam posledica (makar ne vidljivih), namazem je jednom dnevno i mirna sam makar sto se lica tice. Ali veliki problem se pojavio pre otprilike mesec dana kada se prosirio po celom telu: predeo oko zglobova, laktova, na dnu ledja pa cak i na stopalima! Probala sam sa kremom na bazi ulja nocurka "Ekcemol" ali nije mnogo pomogla. Sada cu imati vise vremena da se pozabavim sa tim problemom pa cu probati neke savete koje sam procitala na ovom forumu. Cula sam da je i ulje jojobe dobro za takve tipove koze pa cu i njega probati. U svakom slucaju podelicu iskustvo sa vama.
Inace imam 17 godina i znam koliko je vazan izgled tinejdzerima, zato molim sve mame i tate da se ozbiljno pozabave tim problemom ne samo zbog izgleda vec i zbog nepodnosljivih napada svraba koji, verujtemi, zna biti veoma naporan!
 
Moja beba je dobila ekcem u 12 mesecu, i nema sta nisam probala. Koristila sam Mustelinu kozmetiku i slabo je pomagala. Na predlog komsinice pocela sam da mazem detetu majcino mleko na ekcem (komsinica ima bebu pa mi svako vece daje malo za njega). Mogu da kazem da sam se vec mesec dana dobro odmorila...dete mi se vise ne budi nocu da se cesa a mleko mu mazem na ekcem vise puta dnevno. Kada se osusi namazem malo pantenola da mu omekne ekcem od bivsih krastica.
Mogu svima da preporucim da ma koliko delovalo neverovatno ipak deluje.
 
Moj sin ima ekcem od 3 meseca ,sad ima 17 meseci al on je alergican na mleko jaja,kikiriki,brasno i ko zna sta jos .Mazem ga svakodnevno eucerin mlekom i kupam eucerin uljanom kupkom.Retko kad ,sve redje i redje mu izbije ekcem i onda malo namazem elokomom.Uglavnom mu je u poslednje vreme meka koza.
 
Ne mogu da verujem sta sam sada nasla na internetu :shock: :shock: :shock:
Molim vas udjite na ovaj sajt i procitajte ga :shock:
HTML:
http://www.freederm.com/
Ja sam malo skepticna :roll: ali ipak se pojavio neki crvic u meni koji ipak veruje...
Neverovatno! ! !
Molim vas dajte neki komentar :neutral:
 

Back
Top