Deciji ekcem-pomozite!

Dosta sa glupostima da ne moram opet da brisem: kao sto rekoh, lekove ne reklamiramo, terapije iz ordinacija ne iznosimo, drago mi je za vas sto imate diplome - lepo je znati da se Srbija akademski uzdize, a natezanja sa moderatorima nema - nije vam ovo demokratija.
 
Uradio sam komplet analizu krvi i mokrace i naravno nista.Dobio sam neke tablete protiv alergije i to sad trenutno pijem i ........ koji ni ne mazem.Neverujem da pomazu.ALI korisitm najobicniju baby kremu (mislim da je najmasnija koja postoji) i povlaci se ekcem.Krema kosta oko 100 din u Tempu a ima je svugde.Ne znam sta da mislim ali nadam se da je to resenje. :think:
 
Da li (ako ne ,zasto) beba koja ima ekcem na licu i vratu sme da primi vakcinu,bebi je 4 mj. i sleduje je vakcina a dermatolog je rekao da ni u kom slucaju nesmije primit vakcinu dok ima bilo kakve promjene tipa ekcem na kozi.
To pitam zato sto je pedijatar na pregledu rekao da je beba "zdrava" i da moze primit vakcinu a kad sam joj ja rekao sta mi je rekla dermatolog samo je rekla (ljutito) radite sta hocete vas problem.
Eto kakvi su doktori bojim se da ne pogubim zivce i da ne napravim kakvu glupost ovo je stvarno prevrsilo svaku meru neznam samo po kom kriterijumu ih zaposljavaju pre par dana mi jedna vestica (na to je licila sa frizurom i silnom sminkom) rekla kad sam je zamolio da napise nesto (sto nisam mogao zapamtit) "mrzi me da pisem bole me ruke" a zamislite tek sto je pocela radit drugu smjenu,ma nisu one (pojedine) ni za veterinara da se ja pitam.
 
Poslednja izmena:
imam sina od mesec i po, pre petnestak dana mu se pojavila bubuljicica koja se prosirila i za par dana pojavilo mu se jos sitnih bubuljica, nije delovalo strasno, mislili smo da se samo cisti. na obrazima ima crvene flekice koje su suve i grube na dodir, sad se malo perutaju. pre par dana sam mu primetila i po vraticu. mazala sam pantenol gel, malo se smirilo, ujutro bukne, posle kupanja takodje. Pedijatar nam je rekao da se radi o ekcemu i prepisao nam didermal, i da mazemo celo telo uljem pola sata pre kupanja, i posle kupanja da sa grubljom pelenom brisemo. btw jne cese s. HELP!
 
Da li (ako ne ,zasto) beba koja ima ekcem na licu i vratu sme da primi vakcinu,bebi je 4 mj. i sleduje je vakcina a dermatolog je rekao da ni u kom slucaju nesmije primit vakcinu dok ima bilo kakve promjene tipa ekcem na kozi.
To pitam zato sto je pedijatar na pregledu rekao da je beba "zdrava" i da moze primit vakcinu a kad sam joj ja rekao sta mi je rekla dermatolog samo je rekla (ljutito) radite sta hocete vas problem.
Eto kakvi su doktori bojim se da ne pogubim zivce i da ne napravim kakvu glupost ovo je stvarno prevrsilo svaku meru neznam samo po kom kriterijumu ih zaposljavaju pre par dana mi jedna vestica (na to je licila sa frizurom i silnom sminkom) rekla kad sam je zamolio da napise nesto (sto nisam mogao zapamtit) "mrzi me da pisem bole me ruke" a zamislite tek sto je pocela radit drugu smjenu,ma nisu one (pojedine) ni za veterinara da se ja pitam.
moje dete ima ekcem i redovno je primao sve vakcine koje su predviđene. Mislim da slobodno može primiti vakcinu, ali ajde da se ogradim, možda je kod Vašeg deteta teži oblik ekcema.
U mom slučaju, ekcem se kod mog sina pogoršavap sa padom imuniteta, pošto je davanje vakcine detetu svojevrstan "napad" na njegov imunitet možda Vam je zato dermatolog preporučio da dete ne prima vakcinu.
E sad koliko je težak oblik ekcema kod vašeg deteta ne znam da li Vi možete da procenite... Svakom roditelju je to nešto najgore moguće, pa onda saznate kasnije da ima i mnogo, mnogo gorih slučajeva nego kod Vas, i da to i nije tako strašno. Hvala Bogu to je bio moj slučaj!
 
Da, naravno, kupamo bebe vodom iz vodovoda. I sa ekcemom i bez ekcema.
Ja bih samo dodala, da ukoliko je ekcem trenutno aktivan i zahvatio veću površinu tela meni su savetovali dermatolozi uljane kupke za bebe.
Kako su mi objasnili, običan sapun, pa čak i sama voda ne prija koži zahvaćenoj ekcemom pa se to "amortizuje" uljanim kupkama. (Voda i sapun suše kožu)
Moje dete još uvek ima ekcem sad smo veliki još malo 5 godina, sada ga ne štedim kupamo se "običnim" sapunima, gelovima i slično. Kad mu padne imunitet pojavi mu se ekcem, mažemo kremice i tako...Ali sada je to u mnogo blažem obliku nego pre.
 
moj suprug ima problem sa ekcemom evo vec 7-8 meseci. pre neki dan je nabavio kremu DERMOVATE.PROBAJ TE I VI PA DA SE CUJEMO.INACE PROIZVODJAC JE GLAXO SMITH KLINE


Pitanje dolazi sa zakasnjenjem od 3 god, ali problem je isti. Da li znate gde ima da se kupi DERMOVATE mast? Moja mama ima problem sa ekcemima na ruci, tacnije mikozama i njoj jedino to pomaze. Koristila je ovu mast pre jedno 3 god i mikoza je nestala, ali se skoro vratila, a mama polako ostaje bez masti.
Na njenoj staroj tubici je pisalo GlaxoWellcome, ali ja mislim da to nema velike razlike.
Hvala unapred....... Pozdrav.
 
Pitanje dolazi sa zakasnjenjem od 3 god, ali problem je isti. Da li znate gde ima da se kupi DERMOVATE mast? Moja mama ima problem sa ekcemima na ruci, tacnije mikozama i njoj jedino to pomaze. Koristila je ovu mast pre jedno 3 god i mikoza je nestala, ali se skoro vratila, a mama polako ostaje bez masti.
Na njenoj staroj tubici je pisalo GlaxoWellcome, ali ja mislim da to nema velike razlike.
Hvala unapred....... Pozdrav.

Mikoza ili ekcem??? Sta tacno ima vasa majka???
 
Pitanje dolazi sa zakasnjenjem od 3 god, ali problem je isti. Da li znate gde ima da se kupi DERMOVATE mast? Moja mama ima problem sa ekcemima na ruci, tacnije mikozama i njoj jedino to pomaze. Koristila je ovu mast pre jedno 3 god i mikoza je nestala, ali se skoro vratila, a mama polako ostaje bez masti.
Na njenoj staroj tubici je pisalo GlaxoWellcome, ali ja mislim da to nema velike razlike.
Hvala unapred....... Pozdrav.
Ako je to ona braon bela tuba, prosle godine sam je kupila u subotici u jednoj apoteci a uvezena je bila iz madjarske, znaci da je verovatno tamo ima, u Madjarskoj, mislim.
 
Nemam iskustva sa alojom, ali verujem u prirodne preparate. Imamo sina od 14. meseci. Oko petog meseca njemu se javio ekcem na unutrašnjoj strani kolena i laktova i malo na licu. Doktor nam je propisao hidrokortizon, mast za oči i to je vrlo brzo prošlo. pošto je usledilo leto i boravak na moru, nismo imali problema sve do početka januara (njemu je bilo skoro godinu i mesec) i prestanka dojenja. Javio mu se ekcem po celom telu, posebno po butinama. Dermatolog nam je preporučio sinoderm nekoliko dana, a onda hidrokortizon 2,5%. Ja sam potpuno odustala od te terapije i odlučila da suvu i ranjavu kožu negujem maslinovim, kantarionovim uljem i pavlovićevom, dok ne nađem neki narodni lek. Dobila sam kremu koja se pravi od pčelinjeg voska, maslinovog ulja i korena biljke gavez. Ta krema nam je mnogo pomogla, ekcem je gotovo nestao, rane su zarasle i, što je najvažnije, nema svraba, pa su i noći mirnije. Kupamo se jednom nedeljno i koristimo seba-med kupku i šampon. Eto, možda će nekom biti od pomoći....Pozdrav

pa
 
:) Moja preporuka svim roditeljima,cija deca imaju ekcem je da uopste neupotrebljavaju kreme sa kortikosteroidima,vec da koriste sebamed kupku za tusiranje i emoliens kremu za negu koze svakoga dana. Necete verovati koliko ce biti bolje vasoj deci. Moj sin ima dve godine od cetvtog meseca kad mu se pojavio ekcem nista drugo nije potrebno! Hvala Bogu! Postoji krema Elidel koja je odlicna kod ekcema samo vam je nijedan dermatolog nece preporuciti,a mnogo pomaze i uz to ne sadrzi kortikosteroide!::D
 
moj suprug ima problem sa ekcemom evo vec 7-8 meseci. pre neki dan je nabavio kremu DERMOVATE.PROBAJ TE I VI PA DA SE CUJEMO.INACE PROIZVODJAC JE GLAXO SMITH KLINE

Znam da je ovaj post bio jako davno, ali da li mozda znate gde ta mast moze sada da se nabavi?
Moja majka ima neke glivice po dlanovima koji se jako sire. Pre je koristila ovu mast i smirilo se na nekoliko godina, ali se pre nekoliko meseci opet pojavilo.
 

Back
Top