Dečiji biseri

smeh:
Mama povela četvorogodišnju devojčivu u grad da joj kupi pantalone. Izbor vrlo loš, a dete ima svoje želje i prohteve. I, u jednoj prodavnici se nađu neke pantalone, koje bi, eventualno, mogle da prođu, ali detetu se ne dopadaju. Kad se nigde u gradu nije pronašlo ništa odgovarajuće, ubedi mama ćerkicu da ipak, još jednom pogledaju pantalone verujući kako će sad, kad zna da nema izbora, dete lako pristati. U prodavnici nema nikog, prodavačice maksimalno ljubazne, i ubede nekako dete da proba pantalone na samom pultu u prodavnici. Ispostavi se da sasvim odgovaraju. Mama sa olakšenjem klimne prodavačici u znak odobravanja, ali se dete oglasi: "Možeš da kupiš ako ćeš ti da nosiš! Ja ovo neću više da oblačim!" :shock: :roll:
Tvrdoglava devojčica sa izgrađenim ukusom sam bila ja, a "biser" se dan-danas prepričava u mojoj porodici... Uz mamin dodatak da je "živ blam pojeo" :lol: :lol: :lol:

:lol: :lol: :lol: Vidi se da si uvek znala sta hoces!!!
 
NenaS:
smeh:
Mama povela četvorogodišnju devojčivu u grad da joj kupi pantalone. Izbor vrlo loš, a dete ima svoje želje i prohteve. I, u jednoj prodavnici se nađu neke pantalone, koje bi, eventualno, mogle da prođu, ali detetu se ne dopadaju. Kad se nigde u gradu nije pronašlo ništa odgovarajuće, ubedi mama ćerkicu da ipak, još jednom pogledaju pantalone verujući kako će sad, kad zna da nema izbora, dete lako pristati. U prodavnici nema nikog, prodavačice maksimalno ljubazne, i ubede nekako dete da proba pantalone na samom pultu u prodavnici. Ispostavi se da sasvim odgovaraju. Mama sa olakšenjem klimne prodavačici u znak odobravanja, ali se dete oglasi: "Možeš da kupiš ako ćeš ti da nosiš! Ja ovo neću više da oblačim!" :shock: :roll:
Tvrdoglava devojčica sa izgrađenim ukusom sam bila ja, a "biser" se dan-danas prepričava u mojoj porodici... Uz mamin dodatak da je "živ blam pojeo" :lol: :lol: :lol:

:lol: :lol: :lol: Vidi se da si uvek znala sta hoces!!!
Da... Shvatila to i moja mama brzo. Već u IV ili V razredu mi je počela davati pare da sama idem i kupim cipele uz komentar: "A šta da idem sa tobom kad me prošetaš kroz ceo grad i na kraju kupimo ono što ti hoćeš?!"
Nije bilo tako samo pri kupovini... :wink:
 
:lol: :lol: :lol: Uci 9-togodisnji klinac, kod mene na hraniteljstvu "Svet oko nas", tj "Prirodu i drustvo", lekciju o stanistima. Dakle pitanje je: Koja kultivisana stanista su najcesca u tvom kraju? (Za one koji su zaboravili, to su stanista koja covek vestacki pravi da bi galio odredjene BILJKE), nasta on, mrtav hladan odgovara : Boksovi za pse!
Klinac je veliki prijatelj sa jednim odgajivacem sarplaninaca...
 
Konačno sam se i ja setila kojeg bisera... :lol:
Dijalog se odvija između mene i moje trogodišnje ćerke

- Mila ajde da skupiš svoje igračke.
- Ne mogu, boli me mozak.
- ?!?!?! :D Dobro a gde te boli, jel ti znaš gde ti je mozak?
- Znam!
sva važna ... i pokazuje na grlo!!!

Mamina biserka,
setiću se ja još kojeg ovih dana... :D
 
pozdrav svima :)
nepresusna tema !
posebno kada je moj sin u pitanju.
evo jednog primera:
imao je psica koga je obozavao...
jednog kisovitog dana pregazio ga je auto...ne mogu vam opisati tu tugu :cry:
posle izvesnog vremena....kada je psic vec bio prezaljen,krecemo u vrtic...izlazimo na ulicu i on tek tada primecuje da pada kise....
sasvim ozbiljan okrece se prema meni i kaze :
"javi vaspitacici da ne mogu doci,
kada pada kisa ne sme se izlaziti na ulicu,
zgazice te auto!!!" :)
 
Teodora (2 godine) spava na velikom krevetu izmedju babe i tetke. Tetka je u poodmakloj trudnoci. Baba izuzetno glasno hrce i dete se privija uz tetku."Tea pile, pomeri se malo", na sta dete odgovara:"Necu ko' gice"

Moja snaja je lepo govorila, imala beogradski nagalasak i pravilno se izrazavala. Udala se i zivi na selu pa se trudila da deca lepo govore. I mali Sasa(4 god) prica pricu o "Muse Kesedzije". Snaja ga ispravlja - kako se kaze Sasa? "O Musoj Kesedjiji"
 
Moja keva uspavljuje moju sestru od ujaka od 2-3 godine,koja nikako da zaspi.I keva smislja neke fore i kaze: "spavaj Lolo sad cu da zovem vuka"...dete nista, kliberi se.I keva ponavalja sve to nekoliko puta i posle toga kaze:"dodji vuku ovamo,Lola nije dobra" i to isto ponovi nekoliko puta.A dete mrtvo ladno,onako malo ljutito kaze: " dodji vuku ovamo kad te tetka zove". Keva u komu od smeha! :lol:
 
:lol: :lol: :lol: Sad sam procitao sve...i bukvalno sam vristao od smeha.Nisam mogao glavu da drzim,vec mi je padala na tastaturu. Klinci su show! ja samo kad ih gledam smesni su mi,akomoli kad pocnu sa provalama!

Brat od ujaka Pavle,tada oko 5-6 godina nesto se ceshe i pita svoju sestru Isidoru, koja jae godinu dana starija od njega,kaze:"Lolo,kakva me ovo sila napala".
 
kada je dobio sestru,Pavle me je pitao kako je ona sad dosla tu...
pa rekoh tata i mama se ljubili pa je ona bila malo u stomaku i onda se jednog dana rodila....
i proslo je par meseci...
suprug i ja smo se zagrlili i kada je hteo da me poljubi pavle je izuzetno uzbudjen rekao
"tata, nemoj, doci ce nam jos neko!"
eto.
 
xpajamacax:
kada je dobio sestru,Pavle me je pitao kako je ona sad dosla tu...
pa rekoh tata i mama se ljubili pa je ona bila malo u stomaku i onda se jednog dana rodila....
i proslo je par meseci...
suprug i ja smo se zagrlili i kada je hteo da me poljubi pavle je izuzetno uzbudjen rekao
"tata, nemoj, doci ce nam jos neko!"
eto.
:lol: :lol: :lol: tvoj Pavle je izgleda luda kao i moj brat Pavle. Posto je ujna iz Bosne i sad odu ujko i ujna sa klincima u Bosnu na par dana.I sad Pavle dete od tada oko 3-4 godine slusao sta matori pricaju.A oni uglavnom tada pricali o ratu,ustasama,muslimanima,ubijanju itd.
I seta se Pavle sa calom i vidi mrtvog goluba i kaze: "jao tata vidi mrtav golub"
"Jeste sine"
A Pavle onako namrsteno,ozbiljo i zagonetno kaze: "ustase ga ubile" :lol:
 
Kakva pozitivnost :lol: Ovo je najbolja tema na forumu!!!

Pokusavam da se setim nekih bisera mog malog sestrica (dve i po godine ima), ali u ovom trenutku nista drugo mi ne pada na pamet do jedne scene:
Sedim na podu u sobi, pored mene sestric i na trenutak okrenuh glavu da tati nesto kazem, a on mrtav ladan me uhvati sa obe sake za obraze, okrece mi glavu ka sebi i kaze: "Ej, ej, pa susaj me kad ti picam!" :D
 
Kad je moj sestric imao 6 godina igrao se sa kockama ispred TVa na kome je isla decija emisija u kojoj su djake prvake (7.5 godina znaci) pitali sta je to oko i kako ono ne ispadne? I deca svasta odgovarala, tipa da je oko 'staklic' koji 'moze da se izvadi i da se vrati', da je ono 'zaglavljeno unutra' da je 'zalepljeno' i razne slicne domisljotine kako ne ispadne oko. Na poslednji komentar da je oko zalepljeno pa stoji, moj sestric je pogledao u TV sa zapanjenoscu, iritacijom i krajnjom rezigniranoscu rekao 'Svasta!?' Pogledala sma ga zbunjena, ne znajuci da slusa.
"A sta ti mislis, kako oko ne ispadne?"
Nastavio je da redja kocke i ne gledajuci u mene rekao sa potpunom dosadom:
"Svasta, kako da ispadne kad ima misice?!"
Zinula sam od cuda! Otkud on pa zna sta su misici, pomislim - to je on cuo od nekog! Opet ja, dosadna, pitam: " A sta su ti to misici, to je l' da samo mi imamo? Ribe na primer - one nemaju te....misice, a?!"

Dete se izbeci u mene sokirano:
"Pa normalno da imaju, sta me pitas gluposti, sve sto je zivo i sto mrda ima misice, i ribe, i puz, i covek, samo tako moze da mrda i da se krece!"

Ja se tu skoro srusim sa stolice, zapanjena. Jeste da mali zivi u Kanadi, ali ne polazem mnogo na kanadsku pamet, pa ga upitah: "A odakle ti sve to znas?!?"

"Pa citam knjige, zeno!" rece on iznerviran stalnim 'glupim' pitanjima, slazuci kocke.

E tad sam se stvarno prosula od smeha!
 

Back
Top