Dečiji biseri

Radnja se desava na Senjaku. "Fensi" baka izvela tada 3-godisnjeg Andreja verovatno prvi put napolje. I tako krenula bez novcanika... Setaju oni kad mali ozedneo. I kaze njemu baka: "Hajde da idemo kuci imas tamo sokic ili da idemo da uzmemo pare pa da kupimo sokic." U tom momentu mali vide neki kafic, istrgnu se baki iz ruke, ulete unutra i poce da vice: "Ciko, ciko daj vode, nema baba pare" :D
 
Vaske je bio bucko kao mali.Njegova je mama jednom pokušala da malo pripazi na dete...šta i koliko jede.Izdržao je on nesrećnik tako do uveče ali dok je jeo jogurt za večeru tužno... tužno je rekao mami: Mama ja sam željan jela!
 
laura prica samo francuski.jednom sam joj kupila slikovnicu(ima 2i po god)i dok je ona gledala ja je pitam onako bezveze na srpskom "hoces li ti da budes citalica na mamu?"a ona me pogleda i mrtva ozbiljna mi kaze"jamais!"(nikada).ja je sokirana pitam "a da neces mozda da budes citalica na tatu?"(tata ne cita mnogo)a ona opet ozbiljno "oui!"(da)
 
Jovana (4 godine) je isla jednom prilikom na groblje, videla je na spomeniku sliku svoje babe, moje tetke koju svi zovemo teta Mira, koja je jos uvek ziva, ali je za zivota pored svog preminulog supruga, napravila i sebi spomenik. Dugo posle toga, lezimo u krevetu pred spavanje i razgovaramo i samo odjednom ona kaze:
Jovana: Mama meni je mnogo zao sto ce da umre moja baba Djuja! (suprugova majka koju obozava)
Ja: Ma nece ona jos dugo da umre!
....
Jovana: Mama, a jel ziva teta Mira! (vidja je skoro svaki dan)
Ja joj objasnim zasto je teta Mirina slika na spomeniku.
Jovana: E pa tako onda moze da umre i baba Djuja, napravicemo joj spomenik, stavicemo sliku, a ona ce da dolazi svaki dan!
 
prolazi baka sa unukom(3,5 god) pored crkve i ponavljaju kako se krsti..to ide ovako:
baka:`u ime Oca`
Uros:`u ime Oca`
baka:`i Sina`
Uros :`i Sina`
baka: `i Svetog Duha`
uros:`i Svetog duha`
Baka :`AMin!`
Uros(u isto vreme):` a mi deca cuc!`

Uroseva sestra Dunja-2.5 god,pospana.
baka:`Sta radis Dunja?`
Dunja:`Kotrljam oci!!`
 
Tatin prijatelj živi sa sinom, snajom i unukom.
Unuk i deda se obožavaju...Kad su se preselili u novi stan, mali je gostima koji su želeli da pogl. stan pred dedinom sobom rekao: "...a tu držimo dedu" ...
 
Kad je moj brat bio mali, a bio sveštenik da sveti vodicu u dedinoj kući pred slavu, slušao on popa kako peva, peva, peva... pa kad je ovaj završio, trogodišnji mališan ga povuče za rukav i kaže: "Popaj, popaj, 'ajde ono "Nemoj d'aga p'akati""
(naručilo dete pesmu).
A njegova dvogodišnja ćerkica, kad je deda pitao zašto ne može da drži žabe u stanu, kaže zato što tu nema vode, a kad je deda predložio da sipaju vodu u sobu, ona napravi kiselu facu i opet kaže da ne može; deda pita zašto ni to ne može, a ona će, posle kraćeg razmišljanja: "Zato, deko, što je ta voda... bjakasta!"
 
Moji prijatelji imaju klinca koga obozavam i koji mene obozava,najbolji smo drugovi
,ja sam raskinula dugogodisnju vezu sa momkom koga je i on jako voleo,bio je zbunjen , imao je tada samo 3 godine.Ali...video je mene da placem .Posle par dana vodim ga ja sa sobom u shopping , a on ce meni kada smo ostali sami :Znas sta ? Mi ne volimo vise Dar..., ja mu kazem : ti trebas da ga volis , bez obzira sta ja mislim. A on kaze :NE ja necu da ga volim , i nacicemo novog Dar...
 
Dve sestre, starija ima 6 godina a mladja 4, dobile zvake. Mladja je, poucena ranijim iskustvom, negde sakrila od sestre svoje zvake pa je starija pita:

- Gde si stavila zvake?

Mladja cuti.

- Lepo te pitam, gde si stavila zvake?

Mladja trepce.

- Kazi mi gde si ostavila zvake. Znas, ne bih volela kada me pitas gde su ti zvake da ne umem da ti odgovorim
 
Mali Danijel (4) odlazi sa splava sa mamom kući, ali prvo mora da piški.
Dok mama plaća racun on neprimjećeno odlazi u wc. Naravno mama se uplaši kad se okrene oko sebe i vidi da ga nema:
"Dane, gdje si??"
A kroz drvene zidove splava, umilni glasić odjekne od pločice wc-a:
"Pisaaaaaaaaam..."
A mi svi u smijeh.
Kroz samo minutu, a da ga niko nije ništa pitao, ponovo isti glasić isto odjekuje:
"Pisoooo saaaaam..." :lol:
 
Pre par meseci moje dvogodišnje dete je prvi put prisustvovalo pozorišnoj predstavi (neke trupe koja je gostovala u vrtiću).
Uveče, ležimo i pričamo, pitam ga:
"Šta su radili glumci u pozorištu?", a on mi posle kraće pauze kaže: "G'umili!"
 
Pokusacu da objasnim situaciju, al' ne mogu da docaram pevanje pa vi zamislite...

Moj bata negde u osnovnoj skoli dobije za domaci da nauci pesmu, ono "na Kordunu grob do groba...".

Mucenik se zatvorio u sobu i satima mu nije polazilo za rukom. U neko doba onako ocajan zavapi za pomoc i ja mu objasnim da je ne memorise nego da smisli neki zanimljiv nacin kako ce da je nauci, tipa da zamisli sliku ili nesto slicno...

Nakon pola sata izlece on iz sobe, odusevljen i dreknu "Gotovo!" 'Aj ja kao da ga ispitam dal' je to dobro, i on poce (nadam se da znate melodiju pesme "Old McDonald had a duck"):
"Na kordunu grob do groba, ija-ija-jo, trazi majka sina svoga, ija-ija-ja-jo..." :shock:

E kad se nisam slogirala! :lol:
 
3EMYHKA:
Pokusacu da objasnim situaciju, al' ne mogu da docaram pevanje pa vi zamislite...

Moj bata negde u osnovnoj skoli dobije za domaci da nauci pesmu, ono "na Kordunu grob do groba...".

Mucenik se zatvorio u sobu i satima mu nije polazilo za rukom. U neko doba onako ocajan zavapi za pomoc i ja mu objasnim da je ne memorise nego da smisli neki zanimljiv nacin kako ce da je nauci, tipa da zamisli sliku ili nesto slicno...

Nakon pola sata izlece on iz sobe, odusevljen i dreknu "Gotovo!" 'Aj ja kao da ga ispitam dal' je to dobro, i on poce (nadam se da znate melodiju pesme "Old McDonald had a duck"):
"Na kordunu grob do groba, ija-ija-jo, trazi majka sina svoga, ija-ija-ja-jo..." :shock:

E kad se nisam slogirala! :lol:


izbacice me sa sastanka, pascu od smeha!!!!
svaka cast!
 
Hvala, hvala... :D Al sve zasluge ipak pripadaju mom bati, koji je neponovljiv u svoj svojoj gluposti pa ga iz miloste zovem Limun!

Aj da vam jos jednom dokumentujem:

Stasao gore pomenuti za devojcice, poceo da se gleda u ogledalo po 1000 puta u toku dana, da se licka... Al avaj nigde onih izvajanih misica na njemu, a klinke se loze na to... Sta cemo sad? Cuo on za steroide, kao to necemu sluzi, al nema pojma cemu, pa me jedno vece dok sam gledala TV zatece pitanjem: "JEL', DA TE PITAM NESTO... JEL' TI MISLIS DA JE VREME DA JA POCNEM DA PIJEM PREZERVATIVE?" :lol: :lol: :lol:
Obozavam ga bre!
 
Ajmo jos jedan biser:

Negde u cetvrtom osnovne, 8. marta, dolazi moj bata kuci i sav raznezen objasnjava kako su razrednoj kupili poklon za Dan zena i kako se ona rasplakala od srece.
Pitam ga ja sta su joj to tako lepo kupili a on krece da objasnjava:

"Pa kupili smo joj crvene ruze... buket onako u obliku SUZE i ima 2 trake na kojima su se potpisali svi iz odeljenja!" :shock:

Ajaooo nije ni cudo sto je razredna pustila suzu! :lol:
 
Halo ljudi, aktivirajte se... pa nije valjda moj bata "najgluplji od sve dece"? :shock:

Evo jos jednog:

U drugom razredu poceli klinci da dobijaju ocene. On doneo kuci prvu, pa drugu peticu... i svi ga hvalili i ljubili i vikali kako je on nasa pametnica.

Jednoga dana dobije on 4, a razredna zatrazi po obicaju da jedan od roditelja potpise kontrolni kako bi se uverila da su roditelji u toku sa ocenama.

Panika u redovima! Jel' 4 dovoljno dobro? Da ne dobije batine, a? I resi on da falsifikuje potpis, pa pored one cetvorke nevesto napise MAMA! :shock: :lol:

Naravno provali uciteljica pa ga pita: "Ko je potpisao kotrolni?"
On: " Pa mama!"
Uciteljica: "A kako se zove tvoja mama?"
On: " Pa mama!"
Uciteljica: "A kako je zovu druga deca?"
On: "Teto!"
Uciteljica: " Dobro... a kako je zove tvoj tata?"
On: "Sreco moja!"
:lol: :lol: :lol:

Zena je vristala i brisala suze dok nam je prepricavala razgovor!
 
Moja sestricina je sa cetiri godine krenula u englesko zabaviste, i imala gomilu bisera vezanih za strani jezik, trenutno mogu da se setim ovog:

"Da li u Engleskoj kokoska kaze KOKO-YES, KOKO-YES?"
 

Back
Top