decije zanimacije - crtaci i igracke

O,može i treba svašta da bude zabavno, smešno.... naročito kada se igraš sa drugarima ili igračkama... crtaći su agresivni, usmereni na ismevanje koječega. Pa kada klinci već gledaju TV onda mogu da gledaju nešto što nije umnobolno. A ima super zabavnih crtaća iz kojih će nešto i da nauče....Deca su ti velika, nisam sigurna da znaš koliko su se crtaći promenili od vremena kada su tvoja deca bila mala, ili kada si ti odrastala. Popaj je nepoželjan zato što puši lulu, ali zato crtaći u kojima se seku delovi tela i smišljaju raznolika mučenja zarobljenika nisu....

Дебиларија има итекако, и моји су гледали Картун нетворк и којешта, шта ћеш...Сва срећа па су се рано прешалтовали на Енимал планет и разне маце, ајкуле и анаконде.
 
Mogu li da pitam sve one čiji klinci gledaju Pepu šta je konkretno edukativno u tom crtaću? Meni deluje kao odušak za frustrirane mame, pošto je tata prase potpuno nesposoban da bilo šta uradi (da ukuca ekser za sliku, okupa decu, podigne krov na kolima, nađe pravi put, ne zaboravi da ponese ključnu stvar čak ni kada ga mama tri puta opomene) i na kraju svi složno zaključe kako je tata- smotan, nevaljao. zaboravan, smešan......
Meni je crtać potpuno besmislen...

kad sam jednom prilikom pred vise roditelja rekla da nikako ne bih volela da moja cerka bude devojcica kao Pepa - da je pepa drska, sebicna i po malo bezobrazna... da nije moguce da dzordz koji ima 2 god u crtacu ume samo da mumla i place... da niko nije savrsen kao mama prase, ali ni trapav kao tata prase - svi su me gledali kao da sam dosla sa druge planete :) prvi je mm rekao da je lik tate praseta pravljen po njemu, nakon cega se tate za malo nisu posvadjali jer je svaki tata tvrdio da je bas on najtrapaviji. svi su se slozili da je pepa divna devojcica, kao i da je u redu ako dete za 2. rodj ne prica...
jedino u cemu se druzina tom prilikom nije slozila je lik mame. neki su tvrdili da je mama previse u pravu, a drugi - da su mame stvarno uvek u pravu :)
proslo je od tad par godina i ja priznajem da je moja cerka veoma slicna pepi :rumenko:
 
цртаћи нису за малу децу из простог разлога што су деца испред тв-а / монитора превише пасивна сем тога стварају зависност
мсм оно може мало, 15 -30 минута максимално
 
Mi smo sa našeg TV-a obrisali sve kanale sa crtaćima osim Baby TV i Minimax. Ovaj prvi više uopšte ne gledaju jer su ga prerasli, a na drugom su stvarno sve jako lepi crtaći.
Na internetu obojica znaju da nađu na YouTube crtaće koje žele da gledaju, ali se zna šta smeju, šta ne smeju. I TV i kompjuter su nam u dnevnoj sobi tako da ih stalno imamo na oku.
Dogovorili smo se da neće dobiti komp i TV u svoje sobe bar dok ne dođu u neke tinejdžerske godine.
Stariji stalno dolazi sa nekim pričama o crtaćima koji mu nisu dozvoljeni i kad ode kod babe i dede tamo gleda sve i svašta pa je mm i kod njegovih ukinuo te kanale, a kod mojih smo im ostavili. To im je poslednje utočište bezvlašća. :lol:
 
Mi smo sa našeg TV-a obrisali sve kanale sa crtaćima osim Baby TV i Minimax. Ovaj prvi više uopšte ne gledaju jer su ga prerasli, a na drugom su stvarno sve jako lepi crtaći.
Na internetu obojica znaju da nađu na YouTube crtaće koje žele da gledaju, ali se zna šta smeju, šta ne smeju. I TV i kompjuter su nam u dnevnoj sobi tako da ih stalno imamo na oku.
Dogovorili smo se da neće dobiti komp i TV u svoje sobe bar dok ne dođu u neke tinejdžerske godine. Stariji stalno dolazi sa nekim pričama o crtaćima koji mu nisu dozvoljeni i kad ode kod babe i dede tamo gleda sve i svašta pa je mm i kod njegovih ukinuo te kanale, a kod mojih smo im ostavili. To im je poslednje utočište bezvlašća. :lol:

Што касније, то боље - иначе ти неће заспати до три ујутро.
 
... da na Minimax-u ima super crtaca, ali se vrte u krug... cini mi se da ih sva deca vec znaju napamet. ...i nisu za pasivno gledanje - vecina pozivaju na neko "djipanje" - skoci, istegni se, dohvati... u pocetku mi je bilo smesno da gledam cerku kako poslusno radi sve te vezbe i komunicira sa TV-om, a sad sam se navikla :) i pepa "ide" na minimax-u, bar je do skoro bila.
 
Mi smo sa našeg TV-a obrisali sve kanale sa crtaćima osim Baby TV i Minimax. Ovaj prvi više uopšte ne gledaju jer su ga prerasli, a na drugom su stvarno sve jako lepi crtaći.
Na internetu obojica znaju da nađu na YouTube crtaće koje žele da gledaju, ali se zna šta smeju, šta ne smeju. I TV i kompjuter su nam u dnevnoj sobi tako da ih stalno imamo na oku.
Dogovorili smo se da neće dobiti komp i TV u svoje sobe bar dok ne dođu u neke tinejdžerske godine.
Stariji stalno dolazi sa nekim pričama o crtaćima koji mu nisu dozvoljeni i kad ode kod babe i dede tamo gleda sve i svašta pa je mm i kod njegovih ukinuo te kanale, a kod mojih smo im ostavili. To im je poslednje utočište bezvlašća. :lol:
Mi smo se dogovorili i crtaće koje ne gledamo, ne gledamo ni kući, ni kod bake ni bilo gde.... i iz mog iskustva neverovatno je koliko toga možeš da objasniš detetu od 5 godina i da mu to izistinski bude jasno, a da te iste stvari ne možeš da objasniš nekome ko je deset puta stariji....:dash:
 
jeste li culi za cokolator?
kupila sam ga neki dan bratovoj cerkici. danas me je brat zvao i rekao mi da cokolator ubuduce kupujem samo velikim neprijateljima. devojcicama je super zabavno da prave cokoladne oblike, ali mama i tata ne mogu da kupe toooliiiko cokolade :)
tako da eto, savet za poklon deci ciji vas roditelji nerviraju :cool:
 

Back
Top