decije zanimacije - crtaci i igracke

istina jako mnogo roditelja sam imala prilike da upoznam koji od svoje vec odrasle dece ocekuju upravo protivuslugu, izraz zahvalnosti sto te je nista drugo nego doneo na svet, jer o tome da te "obezbedio" nema ni reci. mnogi uzimaju kao normalno da se deca brinu za njih pod stare dane. to se ocekuje, to se podrazumeva. po meni to je jako sebicno, stvaras decu da biu imao nekoga pod stare dane da te dvori. sa druge strane ako si decu odgajao tako da cene ono sto je danas na ceni, da se povinuju, ne pismu, nego izopacenim vrednostima koje vladaju onda sa pravo "ocekujes", (odnosni plasis se pa im takvo uverenje da MORAJU imati obavezu prema tebi pod stare dane nameces) jer si svestan da takvi ljudi gledaju samo sebe, jer su tako nauceni. radim sa ljudima i ponekad me zaista rastuzi i razbesni kada vidim da star covek ili zena koji se jeva krecu dolaze sami da bi obavili svoje gradjanske duznosti jer nema niko mladji ko bi to hteo da uradi za njih. tio mladji su zauzeti sobom.
 
ma sto se brinuti preivse, ko da neko zna sve odgovore,
ne trebamo se lomiti oko toga kako da im što kvalitetnije isperemo mozak za njihovo dobro...ne pale tu nikakve reči...jer ona na kraju postanu isti kao mi......koliko god bežali od toga ili hrlili ka tome...ne mogu to promeniti, niti pobeći od toga...a to znači da ne slušaju šta im pričamo, već gledaju šta radimo...i to je ono što im se usađuje u strukturu ponašanja i kasnije pretvori u nagone koji ih oblikuju po našem liku...to opet ne mora da znači da ako su nekome otac ili majka bili alkoholičari, da će i ta osoba to postati (mada najčešće tako i biva)...ali će u toj osobi uvek postojati nagon, koji će ga navoditi da se oda takvom načinu života....

naravoučenije:
najprostiji primer....Ne može se detetu sa zapaljenom cigaretom u ruci, propovedati kako nikad ne treba zapaliti tu cigaretu "jer je ona štetna", jer će ipak slediti primer naših postupaka....a ne "prazne" savete koje ne podržavamo svojim delima

deca i sama pokazu valjda sta vole i oce
Tako je....i posle im trebamo samo podpomoći u oblikovanju toga

ma gledajte da ih vodite u prirodu kolko mozete i da se krecu i penju po drvecu i maze macke, mada ko se penje po drvecu danas
:ok: .... samo bez penjanja po drveću :lol:
 
Oво сам купио једном детету данас
По нашки - Шљивка, а и говори :)
ben-and-holly-s-little-kingdom-talking-nanny-plum-soft-toy-4111-p.jpg
 
casopisi :)
moje dete je jako zainteresovano za sve vrste decijih casopisa narocito onih uz koje se dobija neki poklon.
ziz mora najrazlicitijih casopisa, boomerang nikako ne bih preporucila za dete uzraasta 5g. mada je cesto na meti mog malisana. ono sto je apsolutno genijalno je kolekcija BLAGO ZEMLJE. uz casopis se dobija uzorak minerala. (ja mislim da mineral nije pravi, mada me ubedjuju a je rec o pravim mineralima...)
http://deagostini.com.hr/minerals/teuxh.php
uz prvi broj je bio predivan uzorak ametista. stivo je ozbiljnije i mislim da nije prilagodjeno tom uzrastu. mada moje dete obozava da mu citam iako su tekstovi, kako ja mislim, dosta izpred njega. svako vece imamo ritual da procitamo jedno poglavlje. ne znam zasto mu je to toliko interesaantno. zaista slusa kaa citam i upada sa komentarima. :)
za malo stariju decu bih svakako preporucila.
od casopisa za taj uzrast mislim da je dobra preporuka razmisljanka koju takodje mnogo volimo. ultra casopis takodje je dosta dobar (zarazliku od istoimene televizije)...uh ima tu jos dosta zaista dobrih casopisa prilagodjenih tom uzrastu. mikijeev i politikin zabavnik takodje, mada mikijev zabavnik nije ostavio neki jak utisak na mene. kao npr razmisljanka. moze se mnogo toga zanimljivog i korisnog za dete pronaci na kisocima. mislim da je bolje umesto crtaca i igrica sa detetom poraditi na lavirintima, spajalicama, i drugim zanimljivim zadacima.
 
ја давно обећала да ћу да изнасем своје утиске о овом часопису
часопис је мало скуп рекла бих, испада 250 дин један број
али---вреди, могу вам рећи
садржај прати наставни план и програм, мање-више
има доста задатака који су слични са оним које раде на часу
има доста прича, за вежбање читања, има простора за писање
има занимљивости
то је као неки радни лист
уз њега смо добили постер за азбуку, затим неки као Растиметар, па меримо висину сваких ....недењу дана, има простор да се упише датум и висина
у последњем броју добили смо календар
тако да су зидови сад доста шарени
додуше, мени не би пало на памет да купујем ово да Бане није навалио
ето сад, нека попуњава, не дам игрице на рачунару,
 
videla sam "vitez" kod drugarice cija deca ga isto kupuju preko skole. meni se cini da je bas dobar, ali mislim da ga nema u "slobodnoj" prodaji.
moja cerkica voli "krcko" i "decije carstvo"
krcko se meni prilicno dopada, (skupljaju se kuponi i kad skupis odredjen broj dobijes poklon. prosle god moja cera dobila raspored casova. bila je jako razocarana - kako oni nisu procitali da ona ne ide u skolu!) a inace sadrzaj je ok
uz decije carstvo se dobija crtac ili igrica, a sadrzaj je takodje ok. izmedju ostalog ima pesme Rsumovica koje moja cerka voli, a ja od te rime- blago receno sizim, ali cutim i trpim. :) "...u prasumi u haosu slon je dobio po nosu..."
 
moje dete je dobilo neke bubamarice koje rade tamo u vrticu, i imali smo na roditeljskom posebnu ponudu 1 primerka zanimljive matematike. uzeli smo, jako lepo je osmisljeno. kao princ koji kroz zadatke mora da dodje do zmaja i spasi princezu. ali bilo je tu prilicno teskih zadataka koje moje dete nije moglo da resi jer su jednostavno ispred.
elem krcka kupujemo takodje, a taj neki casopis za koji je bila opcija da se uplati pa da dete mesecno dobija nismo uzeli iz prostog razloga sto je bilo malo prijavljene dece. lepo smo mu objasnili i nije bilo problema.
 
Moje dete gleda crtać dok ga presvlačim jer je nemiran tad. Kad ide u vrtić i napolju je lepo za šetnju onda ne gleda crtaće na dnevnoj bazi, mislim uopšte.Kad je bolestan i ne ide u vrtić gleda sat vremena ukupno možda dnevno. Koje crtaće...Sundjer Boba gleda, to mu je omiljeno a pogleda i neki novi dugomtražni onaj, sad neke pingvine voli, ima mnogo dobre mjuze u tom crtaću i omiljeni delovi su mu kad pevaju. Osim Sundjer Boba nema neke omiljene crtane. Ponekad gleda you tube pesme - pilići bez konkurencije , tu ne gleda crtaće.Računar jako retko gleda, msm, ima malo jače od dve godine, prerano je, koje dete od 2 god je za računarom realno?? Moj gican se ne igra sam, dal ne zna il neće nemam pojma, igra se kockicama, slagalicama, bockalicama i crta, tj škraba.Trenutno je to aktuelno.Uvek samnom il tatom kad dodje kući, nikad sam.
 
moja cerka dobila na poklon dve bratzillaz lutke... po mom ukusu ruzne, ali ko me pita... ona ih obozava. igra se njima vec par meseci pa je pocela po malo da igra i brazillaz igrice. rezultat:
danas, samo sto smo izasle iz kuce pita nas komsinica - gde ste krenule vas dve? zasto ne kuvate rucak?
moja cerka: -ne kuvamo danas rucak! imamo svezi mozak na meniju! dodjite na odlicnu gozbu!
posto mi je cerka prilicno tiha i stidljiva, ja sam sad u velikoj dilemi - da li da pokupujem sve hororicno sto nadjem i dam joj da se igra ili da ove dve postojece lutke cudom nestanu iz kuce :confused:
 
Mogu li da pitam sve one čiji klinci gledaju Pepu šta je konkretno edukativno u tom crtaću? Meni deluje kao odušak za frustrirane mame, pošto je tata prase potpuno nesposoban da bilo šta uradi (da ukuca ekser za sliku, okupa decu, podigne krov na kolima, nađe pravi put, ne zaboravi da ponese ključnu stvar čak ni kada ga mama tri puta opomene) i na kraju svi složno zaključe kako je tata- smotan, nevaljao. zaboravan, smešan......
Meni je crtać potpuno besmislen...
 
Ja sam kao klinac gledao Beetlejuice-a i ne fali mi nista (mnogo) :D
Rastao sam uz nasilje na video igrama i roditelji su mi uvek govorili da su to gluposti i grozote tako da je to njihovo "zanovetanje" uticalo pozitivno na mene.

Sada vidim tonu dece koje vaspitava TV i mislim da nije problem da dete pogleda nesto mozda sto i nije za njegov uzrast dokle god mu roditelj to stavi u kontekst, je lose zbog toga i toga. Kako god okrenes, dete ce samo naci nesto na TV ili na internetu sto nije za njegov uzrast, i roditelj to ako vidi trebao bi da intervenise, stavi detetu u kontekst a ne da bude samo "ma idi igraj igrice, tata / mama gleda seriju".
 
Mogu li da pitam sve one čiji klinci gledaju Pepu šta je konkretno edukativno u tom crtaću? Meni deluje kao odušak za frustrirane mame, pošto je tata prase potpuno nesposoban da bilo šta uradi (da ukuca ekser za sliku, okupa decu, podigne krov na kolima, nađe pravi put, ne zaboravi da ponese ključnu stvar čak ni kada ga mama tri puta opomene) i na kraju svi složno zaključe kako je tata- smotan, nevaljao. zaboravan, smešan......
Meni je crtać potpuno besmislen...

у многим цртаћима, као и у пепи ништа није едукативно
 
O,može i treba svašta da bude zabavno, smešno.... naročito kada se igraš sa drugarima ili igračkama... crtaći su agresivni, usmereni na ismevanje koječega. Pa kada klinci već gledaju TV onda mogu da gledaju nešto što nije umnobolno. A ima super zabavnih crtaća iz kojih će nešto i da nauče....Deca su ti velika, nisam sigurna da znaš koliko su se crtaći promenili od vremena kada su tvoja deca bila mala, ili kada si ti odrastala. Popaj je nepoželjan zato što puši lulu, ali zato crtaći u kojima se seku delovi tela i smišljaju raznolika mučenja zarobljenika nisu....
 

Back
Top