Davis Cup

Najbolje rangirani švedski teniser Robin Soderling neće igrati za svoju reprezentaciju u meču protiv Srbije u četvrtfinalu Svetske grupe Dejvis kupa.

Soderling je kazao da je zbog "gustog" kalendara takmičenja bio primoran da otkaže jedan turnir i da je izbor pao na Dejvis kup. "Zbog problema sa stopalom i premora, fizičkog i psihičkog, neću biti u mogućnosti da učestvujem u tom duelu", rekao je Soderling. Selektor Švedske Tomas Enkvist kazao je da mu je žao zbog Soderlingove odluku, koja, prema njegovim rečima, značajno umanjuje šanse ekipe protiv Srbije.
 
Poslednja izmena:
68367.jpg

SRBIJA NA SVEDSKU U NAJJACEM SASTAVU

BEOGRAD - Selektor Devis kup reprezentacije Srbije Bogdan Obradović objavio je spisak igrača koji će igrati u četvrtfinalnom dvoboju sa selekcijom Švedske u Halmštadu od 8. do 10 jula. 2011. godine. Obradović će, kako se vidi iz objavljenog spiska, u Skandinaviju povesti rerpezentagciju u najjačem sastavu, bez obzira na spekulacije i vesti iz protivničkog tabora da će domaćin nastupiti bezsvog najboljeg tenisera Robina Soderlinga. Na spisku selektora Obradovića su: Novak Đoković, Viktor Troicki, Janko Tipsarević i Nenad Zimonjić, a sa ekipom će putovati i Ilija Bozoljac. - Svakako da u Halmštad putujemo u najjačem sastavu, baš kao što smo i rekli. Ne zanimaju nas priče i spekulacije nasih protivnika o ne igranju Soderlinga, mozda i još nekog. To je njihova stvar, baš kao što je naša obaveza da u najjčem sastavu branimo osvojenu titulu. To je četvrtfinale Devis kupa i jasno je da mu pridajemo odgovarajući značaj. U svakom slučaju, mi u Švedsku putujemo da pobedimo i ponavljam, da nas ne interesuju bilo kakve vesti iz protivničkog tabora. Svako ima pravo da igra u sastavu u kome smatra da treba da se suprostavi braniocu titule. Mi već samim ovim činom, da idemo u najboljem sastavu, jasno pokazujemo koliko smo ozbiljni, pokazujemo zašto smo ovde gde smo, među vodećim nacijama u svetu - rekao je Bogdan Obradović. Savezni kapiteni reprezentacija mogu izmeniti sastav ekipe i igrače koji ce nastupiti, sve do četvrtka 7. juna 2011. do 12 časova kada je zakazan žreb.

Vijest cijelog teksta prenijet iz Kurira ©
 
U Halmštad su još u nedelju stigli Janko Tipsarević, Ilija Bozoljac, Viktor Troicki predvođeni selektorom Bogdanom Obradovićem. Od sinoć je sa ekipom i Nenad Zimonjić a u toku dana u gradić na jugozapadu Švedske dolazi i prvi teniser sveta Novak Đoković. Selektor Dejvis kup reprezentacije Srbije Bogdan Obradović rekao je danas u Halmštadu, Švedska, da treninzi idu prema utvrđenom planu, kao i da očekuje pobedu u meču sa Švedskom.
 
Sto ja volim taj... tenis!
Bice ludilo ovog leta, jeseni, ma sve do kraja godine!
Ocekujem da ce Viktor vrlo brzo uci u top 10.
Naravno, jedva cekam da ih opet vidim kao tenisku reprezentaciju Srbije, da budu svi na jednom mestu i da odbrane Salataru.

Bice uzbudljivo za gledati i okrsaj USA - Spanija u Devis kupu.
 
Zhao mi shto necju gledati Davis kup,ali verujem da cje nashe reprezentacija bez problema pobediti Shvedjanje:D
AjdeNole, Tipso,Ziki,Viktore po drugu salataru:D
 
Poslednja izmena:
Prvi reket svijeta Novak Djokovic u srijedu se pridruzio timu Srbije u Svedskoj pred duel cetvrtfinala Dejvis kupa sa selekcijom domacina.
Srpska reprezentacija tako je kompletirana, a prvi susret Djokovića sa drugovima iz reprezentacije protekao je u cestitkama za trijumf na Vimbldonu i dolaska do prvog mjesta na svijetu, uz neizostavni sampanjac.


10324906504e1457086699a941315440_orig.jpg
 
Seletor reprezentacije Srbije u Bogdan Obradovic rekao je poslije zreba za meceve sa Svedskom da on nema uticaja na igrace jer je svejedno ko nastupa.
"Zreb, generalno, nema uticaj na nase igrace.
Dovoljno su iskusni da mogu da podnesu pritisak igranja prvog meca i svejedno je ko prvi nastupa"


6158869934e15effbd5f95852035276_160x120x373600.JPG
 
8824837684e1327fef2a54279850586_160x120x0055.jpg


Teniska reprezentacija Srbije nalazi se na korak od plasmana u polufinale Dejvis kupa pošto posle prvog dana protiv Švedske vodi sa 2-0.
Prvi bod Srbiji donio je Viktor Troicki koji je sa 3-1 pobijedio Mihaela Rideršteda, dok je u drugom meču Tipsarević posle samo jednog seta slavio protiv Ervina Eleskovića, koji je u mecu povrijedio koljeno, i predao mec.
 
Poslednja izmena:
  • Podržavam
Reactions: Tol
U kafancetu sam vec napisala, nema veze sto smo izgubili u miksu, nije trebalo to da se dogodi, naravno... ali, Nenad i Novak su bili umorni od Vimbldona, posle turnira se i slavilo, izgubio se taj pobednicki ritam...
Bice bolje sutra.
Verujem u nase momke i drzim im palceve.
Ko god bude igrao verujem da ce dati sve od sebe da pobedi svog protivnika.
 
U kafancetu sam vec napisala, nema veze sto smo izgubili u miksu, nije trebalo to da se dogodi, naravno... ali, Nenad i Novak su bili umorni od Vimbldona, posle turnira se i slavilo, izgubio se taj pobednicki ritam...
Bice bolje sutra.
Verujem u nase momke i drzim im palceve.
Ko god bude igrao verujem da ce dati sve od sebe da pobedi svog protivnika.
Nije u mixu nego u dublu. :lol:
:cmok::heart:
 
Izvinjavam se za ``miks`` - udarila mi ova vrucina u glavu.
Mislila sam na dubl.
Bice danas nadam se bolje.
Idemo momci!
Jeste li gledali Granjoljersa i Verdaska kako su se borili protiv brace Brajan? Ono je bio dubl!
Iako su izgubili, ali su srca ostavili na terenu.
 
Izvinjavam se za ``miks`` - udarila mi ova vrucina u glavu.
Mislila sam na dubl.
Bice danas nadam se bolje.
Idemo momci!
Jeste li gledali Granjoljersa i Verdaska kako su se borili protiv brace Brajan? Ono je bio dubl!
Iako su izgubili, ali su srca ostavili na terenu.
Ma desi se svakome da u zanosu napise svasta. Nisi ti nikakav izuzetak. Svi znamo sta si htela da kazes.:cmok:
A sto se tice bas "mixa" Obradovic je zamixsao za Dvojicu. :evil:
 
Bas si me nasmejao sad, dala bih ti opet rep., ali mi ne daju, ali pamtim!!! :)
Stvarno, bas ga je O. zamiksao!!! Grrr... i ja sam ljuta na trenera.
Sada ce Svedjani da se zaukcu, jer nemaju sta da izgube. Ici ce na izjednacenje i na - ne daj Boze ono drugo.
Hvala za ljubac.
:kiss:
 
Žebříček tenisového Davisova poháru k 11. červenci:

1. Španělsko 32.504, 2. Srbsko 28.185, 3. Francie 19.783, 4. Argentina 17.268, 5. Česká republika 15.165, 6. USA 10.275, 7. Rusko 5750, 8. Německo 5093, 9. Kazachstán 5016, 10. Izrael 4709.

Rang lista Dejvis kupa - 11. juli
 

Back
Top