Davis Cup

news_38360.jpg


Siniša Mihajlović, trener Fiorentine, čestitao je reprezentaciji Srbije na velikoj pobedi nad Francuzima. -
Presrećan sam zbog tog uspeha. Poslao sam Đokoviću i svim članovima reprezentacije poruku da sam ponosan zbog ogromnog uspeha koji su ostvarili za našu zemlju - rekao je srpski stručnjak.

Bio je to savršen dan srpskog sporta, koji je zasenio ružnu sliku viđenu u Đenovi na fudbalskoj utakmici između Srbije i Italije 12. oktobra - ocenio je Mihajlović.
 
intervjui.jpg


- Hvala na dobrodošlici, ovde mi je odlično.
Nisam razgledala grad, većinu vremena sam provela u "Areni" koja je, uzgred budi rečeno, neverovatna.
Zaista, ne šalim se. Imate sjajno mesto za pravljenje ovakvih atmosfera na velikim događajima.
Već sam ranije bila u Beogradu, ali ovo mi je ostavilo poseban utisak.

Imate odlične igrače.
Jelena i Ana, plus Đoko.
I ostali pripadaju vrhu.
Janko Tipsarević, Viktor...
Mala ste zemlja, moramo biti pošteni pa reći, ali je lepo videti ovoliko dobrih tenisera i teniserki.
 
Tenis: Žilber hvali srpski tim i publiku Francuski teniski stručnjak Rodolf Žilber pohvalio je danas u "L'Ekipu" igru srpske reprezentacije koja je pobedom nad "trikolorima" u finalu Dejvis kupa u Beogradu prvi put u istoriji osvojila titulu pobednika tog prestižnog takmičenja.

tenis.jpg

Žilber je istakao da je Srbija ušla u red velikih teniskih nacija.

"Naša reprezentacija je prikazala dobru igru, ali je Đoković s druge strane bio nenadmašan.
Kao što se moglo i očekivati, Đoković je dobio još više na snazi na domaćem terenu. Njemu je finale Dejvis kupa bio glavni cilj sezone", istakao je Žilber.
On je napomenuo da je publika u Beogradu bila izvanredna.
"Publika je bila izuzetno korektna. Bukvalno, nije bilo ni jednog ekscesa", rekao je Žilber.
 
Janković: Zaslužili su pehar...

sp-jankovic_310x186.jpg


KRALjICA drame Jelena Janković stigla je da iz sveg srca podrži srpske heroje u najdramatičnijem trenutku u istoriji našeg tenisa.
Cela nacija, pa i Džej Džej, stala je uz izabranike Bogdana Obradovića, u nedeljnim okršajima koji su odvajali „obične smrtnike“ od sportista koji odlaze u legendu.
Oni su im to vratili veličanstvenim igrama i pobedama! -
Bilo je izuzetno teško do samog kraja, ali sam uprkos svemu verovala u srpsku reprezentaciju.
Nadala sam se da će imati bolji dan nego u dublu i da će izaći kao konačni pobednici u ovom finalu, što se na kraju i desilo.
Mojoj sreći nema kraja - poručila je Jelena.:heart:
 
Mediji: Srpska Viktorija!

Mediji u regionu i svetu odmah su izvestili o sjajnom uspehu srpskog reprezentativnog tenisa, osvajanju Dejvis kupa. "L' Ekip": Srbi nam srušili san.
Mediji u regionu i svetu odmah su izvestili o sjajnom uspehu srpskog reprezentativnog tenisa, osvajanju Dejvis kupa. "L' Ekip":
Srbi nam srušili san.
"Srpska Viktor(ija) u Davis Cupu: Troicki servirao salataru", naslov je na hrvatskom sajtu Index.hr, koji se "poigrao" sa imenom srpskog tenisera.
Vest o uspehu srpskih tenisrea, taj portal stavio je kao jednu od svojih prvih vesti na sajtu.
"Preokretom do Dejvis kupa", piše na svom sajtu Hrvatska televizija o uspehu srpskog tima, uz fotografiju Novaka Đokovića.
"Srbi osvojili Dejvis kup i ostali bez kose", piše hrvatski portal Sportnet.hr, koji je tu vest takođe plasirao među najvažnije ove nedelje.


v191078p0.jpg
 
Dejvis kup: Huk “Arene” nosio “orlove”

Gdje je ta razularena publika zbog koje su Francuzi doveli specijalne jedinice iz Pariza.
Navijači u Srbiji su najbolji koje ovo takmičenje može da poželi...


sp-arena_310x186.jpg


NAVIJAČI su naša snaga!
Doduše, nema više duhovitih transparenata „Skanguraj ga Nole“, eksplozije emocija kao u duelu sa Australijom prije dvije godine, horskog bodrenja bez dirigovanja sa klupe, ali srpski navijači su pokazali i ovog puta da i te kako imaju energiju, duh i naboj kakvim možemo da se ponosimo pred svetom.
Više od 15.000 ljubitelja tenisa, i srećnika koji su uspeli da dođu do ulaznice za epsko finale, razbili su strahovanja da će u dvorani vladati kamerna atmosfera, jer je samo 5.000 njih došlo do karata u slobodnoj prodaji.
Toliko su bili bučni, uz ritam bubnjeva, balona i dlanova da su se tribine doslovno tresle, a srca naših igrača punila snagom kojom su se borili protiv žilavih i lukavih Gala.
Njihova želja da pomognu bila je toliko velika da je nekada i prelazila granice dozvoljenog i potrebnog, pa su i igrači morali da smiruju strasti. -
Molim vas, ne navijajte pre drugog servisa protivničkih igrača, jer to može samo da nam odmogne - poručivao je Tipsarević preko mikrofona tokom meča dubla.

Lekciju su brzo naučili i pokazali se u najboljem mogućem svetlu već u nedeljnom sudaru Đokovića i Monfisa. -
Gdje je ta razularena publika od koje su Francuzi strahovali mesec dana prije toga i zbog koje su doveli specijalne jedinice iz Pariza.
Gdje su ti huligani, rušilački nastrojeni.
Pa, navijači u Srbiji su najbolji koje Dejvis kup može da poželi - naveli su britanski novinari, koji pišu za zvanične veb stranice ovog uglednog takmičenja.
Ako nekada i pogreše u navijanju, ne treba ih kriviti.
Navijači žele pobedu, jer ovo je i njihov meč.
A u duelu na sve ili ništa sredstva se ne biraju.
Tako su nam barem Francuzi pokazali.
 
Kakav Rolan Garos, kakav Vimbldon, tenis je ono što se u subotu događalo u Areni. Emocije, fanatična želja za pobedom, neverovatna buka, sve kao da je eksplodiralo u trenucima kada je Srbija osvajala setove.
Na momente se činilo da krov neće izdržati toliki emotivni naboj.
Nije ni čudno što ITF sa velikim oduševljenjem gleda na ovo finale.
U godini u kojoj je bilo nekoliko predloga raznih menadžera da se Dejvis kup reformiše i pretvori u turnir koji bi više ličio na egzibiciju nego na ozbiljno takmičenje, ovakav spektakl je baš ono što treba Međunarodnoj teniskoj federaciji da zadrži svoj dragulj.

s-300x199.jpg


Ali ovo je Dejvis kup, ovde se igra za nacionalne boje i juče je dubl bio fantastičan. Pet setova neopisive drame, vrhunskog tenisa, borbe do poslednjeg dana, držalo je publiku bez daha više od četiri časa.
Malo je mečeva u dublu u istoriji tenisa koji su odigrani u ovakvom ambijentu, pred ovoliko ljudi.
Zato će, bez obzira na ishod finala, duel Srba i Francuza sigurno ostati u analima Dejvis kupa kao njegova najbolja promocija.
O beogradskom dvoboju će se godinama govoriti i priželjkivati njegova repriza. Vojin Veličković...
 
Bivši teniser Mats Vilander rekao je da je Novak Đoković vrhunski ambasador sporta Srbije.

images


Nekadašnji švedski teniser, koji je često kritikovao Đokovića, sada kaže da bi Rodžer Federer trebalo da se ugleda na trećeg igrača sveta.
Vilander se pridružio velikim teniskim asovima koji su u prethodna dva dana čestitali našim reprezentativcima na osvajanju Dejvis kupa.
„Novak je dokazao da je pravi vođa svoje reprezentacije i da je vrhunski ambasador sporta Srbije.
Odigrao je dva sjajna meča, doneo dve važne pobede i poručujem mu jedno veliko:
Bravo!
Čestitam mu i na tome što je izgarao za svoju zemlju, za razliku od Rodžera Federera, koji sada crveni . jer je rekao ne Švajcarskoj“, objasnio je Vilander na svom blogu. Višestruki Gren slem šampion i trostruki osvajač ”salatare” oduševljen je i Viktorom Troickim.

Višestruki Gren slem šampion i trostruki osvajač ”salatare” oduševljen je i Viktorom Troickim.
„Viktor je u petom meču našao neverovatnu snagu posle razočaravajućeg nastupa u dublu.
Dobiti jednog Ljodru sa 3:0, i ne dozvoliti mu šansu u bilo kom od setova možda je najbolje što je Srbin ikada odigrao, ali mu je ovo sigurno i najvažnija pobeda u karijeri“, kaže Vildander.
 
Jako sam srećan zbog uspeha naših tenisera,ali sam nesrećan, jer sam bio poslovno sprečen da odgledam finale u Areni.Da li neko ima snimak da pošalje (platiću), ili može da me uputi gde na netu može da se nađe? Mnogo hvala! ;) To je ipak istorija...voleo bih da nabavim.:worth:
 
Jako sam srećan zbog uspeha naših tenisera,ali sam nesrećan, jer sam bio poslovno sprečen da odgledam finale u Areni.Da li neko ima snimak da pošalje (platiću), ili može da me uputi gde na netu može da se nađe? Mnogo hvala! ;) To je ipak istorija...voleo bih da nabavim.:worth:

Prijatelju imaš ovde http://www.balkaniyum.tv/srpski/tvarhiva/index.shtml?strana=1 kompletne snimke mečeva : Đoković - Simon,Tipsarević - Monfis odigrane 3.12. pa Srbija - Francuska, dubl od 4.12. i Đoković - Monfis i Troicki - Lodra od 5.12.Našao sam takođe neke ranije mečeve sa US Open Đokovića sa Federerom,pa sa Nadalom. ; )
 
U Novom Sadu...Teniseri INDIJE ..."Dolaze bez Paesa i Bupatija"

10163279864d63d24964650531336361_extreme.jpg


Selektor Bogdan Obradović i igrači optimisti, ali i oprezni pred duel sa Indijom u Novom Sadu.

Teniser Srbije Viktor Troicki izjavio je danas da naredne mečeve Dejvis kupa u Novom Sadu ne bi trebalo potcenjivati, jer "Indija ima veoma neugodan tim". Dejvis kup reprezentacija Srbije od 4. do 6. marta u Novom Sadu igra sa Indijom, u prvom kulu Svetske grupe. "Ovo su vrlo važni mečevi. Mislim da su svi shvatili ovaj meč kao nebitan i potcenili Indiju. Mislim da ima neugodan tim, sa jednim od najboljih dublova na svetu i sa singl igracem medju prvih 100. Moramo ih prvo dobiti, pa ćemo onda pričati", rekao je Troicki.

On je dodao da je "super" što će ekipa igrati u Novom Sadu posle toliko godina i da se nada da će publika doći u velikom broju da je podrži. "Sigurno da bi bilo lakše ukoliko bi igrao Novak Djoković, ali imamo kvalitet da pobedimo i bez njega. Sigurno je da neće biti lako", rekao je Troicki. Teniser Srbije dodao je da je na kraju prošle sezone igrao sjajno i da je nastavio sa dobrim rezultatima i u ovoj godini. "Osećam se dobro, stigao sam do najbolje pozicije u karijeri, do 18 mesta, što je sjajno. Nadam se da ću nastaviti da igram dobro i dajem sve od sebe", rekao je Troicki. Selektor Dejvis kup reprezentacije Srbije Bogdan Obradović najavio je da će u sredu doneti odluku da li će Djoković igrati u meču sa Indijom: "Čuo sam se sa Novakom, on je u blizini Beograda i u sredu ću doneti odluku. Prema pravilima ITF-a, sreda je poslednji dan kada se odluka donosi o tome koja će četiri igrača izaći na teren", rekao je Obradović. Prema njegovim rečima, ekipa je maksimalno koncentrisana na meč, jer igra protiv ozbiljnog protivnika.

"Ne smemo da se opustimo. Pripremamo se isto kao i pred finale protiv Francuske u Beogradu. Veliki su profesionalci u pitanju, imaju kompaktan tim, imaju igrača u prvih 100 u singlu, naravno imaju izuzetan dubl tim. Daćemo svoj maksimum, naravno da idemo na pobedu", rekao je Obradović. On je naglasio da očekuje da će meč sa Indijom biti atrkativan i uzbudljiv. "Jedan od najboljih dublova svih vremena - Leandro Paes i Mahes Bupati dolazi u Novi Sad. To će zaista biti atraktivno i biće veliki izazov za Nenada Zimonjića i onoga ko bude igrao sa njim u dublu", rekao je Obradović i dodao da su "Viktor, Janko i Novak u izuzetnoj formi" i da će to pokušati da iskoristi na nivou reprezentacije....
 
Bopana Troicki na startu...

9668078374d6f8139edc76835254387_extreme.jpg


To je u četvrtak odlučeno žrebom u Gradskoj kući u Novom Sadu.
Posle njih na teren Sportsko-poslovnog centra "Vojvodina" izaći će Janko Tipsarević i Somdev Devarman.
U subotu će se sastati parovi, Nenad Zimoćić i Ilija Bozoljac protiv Devarmana i Bopane, a za nedelju su planirani preostali singl mečevi Troicki protiv Devarmana, a Tipsarević protiv Bopane.

"Dobro smo trenirali i svi su spremni za meč. Najvažnije nam je da ovaj duel počne i da ga maksimalno brzo odradimo", rekao je selektor Bogdan Obradović na konferneciji za novinare u Novom Sadu.
U odsustvu Novaka Đokovića, najbolje rangirani srpski teniser Viktor Troicki rekao je da zna šta ga očekuje protiv Rohana Bopane.

"Svi smo želeli da žreb bude upravo ovakav.
U sutrašnjem meču protiv Bopane znam šta da očekujem i nadam se pobedi", kazao je 18. igrač sveta.
Njegov kolega Janko Tipsarević rekao je da Srbija ne sme da potceni rivala na početku puta ka odbrani titule u Dejvis kupu.
"Dva puta sam pobedio Devermana i oba meča su bila teška, iako su se igrala u dva seta.
On igra sve bolje, a najviše mu odgovara tvrda podloga. Indiju ne treba potceniti. Dobar su tim, o čemu svedoči i pobeda u gostima protiv Brazila u plej-ofu. Ako budemo maksimalno ozbiljni, možemo do maksimalne pobede", naveo je Tipsarević.
 
DK: Bozoljac i Zimonjić za 2:1
Teniska reprezentacija Srbije vodi protiv Indije sa 2:1, posle drugog dana prvog kola Svetske grupe u Dejvis kupu.
95515154d7273f7a7156173397997_extreme.jpg

U duelu parova Nenad Zimonjić i Ilija Bozoljac savladali su Somdeva Devarmana i Rohana Bopanu sa 3:1, po setovima 3:6, 6:3, 6:4, 7:6(10). Za nedelju su planirana preostala dva singl meča. Prvo bi na teren trebalo da izađu Devarman i Troicki, a ukoliko srpski teniser pobedi, Srbija će obezbediti plasman u drugo kolo. U slučaju da Devarman trijumfuje, o pobedniku će odlučivati Bopana i Tipsarević. Duel Srbije i Indije se završava u nedelju, kada su na programu dva singl meča. Bopana i Devarman su pod utiskom sjajnog izdanja u petak počeli i dubl meč odlično. Zimonjić je dobio prvi servis gem, ali su Indijci u trećem gemu bez izgubljenog poena oduzeli Bozoljcu servis i poveli sa 2:1.

eđutim, u narednom gemu na servis Devarmana srpski dubl je stigao do brejk lopte nakon sjajne bekhend paralele Zimonjića, a onda je Indijac napravio duplu servis grešku i Srbija je izjednačila. Peti gem se takođe igrao na razliku, ali je Zimonjić sa dva servis vinera doneo prednost našem timu (3:2). Početkom meča Ilija Bozoljac delovao je nervozno, što je i rezultiralo gubirkom servisa u trećem gemu, ali je što je meč više odmicao igrao sve bolje. Imali su on i Zimonjić u šestom gemu jednu brejk loptu na servis Bopane, ali je nisu iskoristili i Indijci su izjednačili. Sedmi gem Bopana i Devarman odigrali su skoro savršeno. Iako je Bozoljac servirao sasvim solidno, to nije bilo dovoljno, pa je Indija ponovo napravila brejk i povela sa 4:3. Iako su u muškom dublu retki izgubljeni servis gemovi, već u osmom gemu viđen je i četvrti brejk.
Ponovo je servis izgubio Devarman, a Bozoljac i Zimonjić odigrali su nekoliko prelepih poena. Ipak, u narednom gemu Indijci su ponovo došli do prednosti. Pri rezultatu 15:30 Zimonjić je odservirao viner na drugi servis, ali je glavni sudija ispravio odluku linijskog iako je bio daleko od situacije, a na usporenom snimku se videlo da je loptica verovatno zakačila liniju. Sledeći poen Zimonjić je očajno odigrao, Indijci su došli do 5:4, a onda je Bopana i odservirao za 1:0 u setovima. Za razliku od prvog, početak drugog seta pripao je našem dublu. Bozoljac je napokon počeo da servira kako zna, a u četvrtom gemu treći put je popustio servis Devarmana i Srbija je došla do prednosti od 4:1. Do kraja seta serveri su bili sigurni na obe strane, pa je Srbije izjednačila na 1:1 u setovima dobivši drugi sa 6:3.

Srpski dubl tokom drugog seta nije dopustio nijednu brejk loptu protivnicima, a sda odličnim servisima Zimonjić i Bozoljac nastavili su i u drugom setu. Imali su Indijci u tom periodu dve brejk lopte, ali ih nisu iskoristili, dok je servis Devarmana ponovo popustio. To je bilo dovoljno za naše tenisere koji su treći set dobili sa 6:4. U četvrtom setu Devarman i Bopana odlično su krenuli. Napravili su brejk koji su potvrdili i poveli su veoma brzo sa 4:1. Zimonjić i Bozoljac zaigrali su u nastavku bolje, ponovo su Devarmanu oduzeli servis, dobili tri vezana gema i izjednačili na 4:4.

Imali su Indijci pri vođstvo od 5:4 na servis Zimonjića i set loptu, ali je jedan od najboljih dubl igrača sveta spasao, a Srbiaj je zatim i izjednačila na 5:5. U 11. gemu francuski sudija je napravio katastrofalnu grešku. Srbija je imala brejk loptu, loptica je pala na osnovnu liniju, linijski sudija se nije čuo, ali je glavni ispravio njegovu odluku i poen dodelio Indiji. Na usporenom snimku se videlo da loptica nije bila ni blizu auta, pa je glavni sudija tako ozbiljno ugrazio rezultat ovog meča. Indijci su uspeli da dobiju taj gem, naši teniseri su isto uradili u narednom, pa se ušlo u taj-brejk. Prvih šest poena išli su uz servis, a onda je Devarman odličnim riternom osvojio poen i Indija je povela sa 4:3. Međutim, mini-brejk je neutralizovan već u narednom poenu, a onda je srpski par od 4:5 sa dva poena na servis Zimonjića došao do 6:5 i meč lopte. Uspeli su Indijci servisima Devarmana da preokrenu i dođu do svoje druge set lopte, ali ni nju nisu iskoristili. Zimonjić je odlično odigrao, pa je Srbija došla do druge meč prilike. Bopana i Devarman se ipak nisu ni tada predali, pa su na 10:9 imali set loptu na svoj servis. Tada je odigran poen meča, Indija je taj poen trebala da dobije, ali Zimonjić i posebno Bozoljac, razleteli su se po terenu, uspeli su da izjednače, a zatim i dobiju još dva vezana poena za konačan trijumf (12:10).[/COLOR][/SIZE][/B]

[IMG]https://www.b92.net/news/pics/2011/03/18493286744d7273f84d5b5107833593_extreme.jpg

a966db77291c385b7e466c351a3585a0.gif
 
Poslednja izmena:

Back
Top