'Darvinova teorija' - Glupost .

Kao pobožnog čoveka video je Dositeja, kao religioznog Njegoša.
Pobožan čovek veruje u zagrobni život i Boga, moli se i raduje se onome što sledi. Religiozan čovek uvek ima misli o Bogu, o prirodi i o Njegovom prisustvu. Religiozan čovek je više umetnik i mislilac, nego što je posvećen razumevanju Bozjih zakona.
Prema Vladici Nikolaju, mnogo je manje religioznih, nego pobožnih ljudi. Ali su nam i jedni i drugi potrebni.
 
Ne vidim potrebu da se razdvaja Darvinova teorija od Boga.
Čini mi se da je danas mnogo više religioznih ljudi nego ranije. Možda i idemo ka nekom savršenstvu, ko će znati...
Ali ljudi koji razdvajaju nauku, filozofiju i religiju nisu ni pobožni ni religiozni. To su ljudi koji zavaravaju sebe.
I, uopšte, pojam vere je potpuno zbunjujuć. Mislim da je uoptrebljen loš izraz i da se on prenosi vekovima. Ono što mi (barem ja) osećamo jeste - nada. Velika i lepa, ali samo - nada.
To su lepa ženska imena, ali su u pitanju različite žene :)
Da postoji forum - Religija, postavila bih temu o Nadi i Veri.
 
whitemerlin:
Iz svojih izvora saznajem i duboko sam ubedjen da je nadjen na Zemlji fosil homosapiensa stariji od dinosaurusa .
Da li je nase poreklo sa planete Zemlje ili neke druge planete,druge galaksije,potuno drugog sistema
dimenzije prostora vremena ?

Iz svojih izvora i sopstvenih istrazivanja zakljucio sam da je Zemlja nastala odjednom zajedno sa celim Suncevim sistemom , a tako i zivot na ovoj planeti koji se odrazio kroz jednocelijski organizam koji je kasnije podstaknut i usavrsen u visi oblik zivota .Tudjom voljom.
Nekim oblikom inteligencije koji luta kosmosom i seje zivot u zdravim delovima kosmosa ,tesko dostupnim stetnim uticajima .
Mi smo neka DOBRA IMPLIKACIJA POZITIVNE INTELIGENCIJE koja je naravno, (bukvalno) u samom razvoju --posejana u ovoj galaksiji ,na ovoj planeti kao ljudska vrsta. Neki od nas pocinju biti svesni svog postojanja ~voleo bih samo da znam koliko ima istine u svemu ovome,koliko je ova teorija ,zapravo tacna ;slusam razne teorije i pokusavam da sam sklopim mozaik istine o Nama . Recite svoju .
VISA SILA-BOG
 
VISA SILA.....TO JE TO PA ZOVITE JE KAKO HOCETE,ALI TO JE BOG....NE BI MOGLO DA POSTOJI TOLIKO VERSKIH OBELEZJA DA TO NIJE SUSTINSKA ISTINA.....ISTINA JE JEDNA....VISA SILA TJ.BOG JE JEDAN JEDINI,UNIVERZALNI I VAZI ZA SVE....IMA SAMO RAZLICITE PRIKAZE I IMENA U RAZLICITIM KULTURAMA..ALI JE ON SUSTINA....UZVISENJE...
MASONI CESTO KAZU ARHITEKTA....STVARALAC,TVORAC...PA ETO..I MOGI FILOZOFI IMAJU SLICNA RAZMISLJANJA NA TU TEMU
 
LENNYKA:
VISA SILA.....TO JE TO PA ZOVITE JE KAKO HOCETE,ALI TO JE BOG....NE BI MOGLO DA POSTOJI TOLIKO VERSKIH OBELEZJA DA TO NIJE SUSTINSKA ISTINA.....ISTINA JE JEDNA....VISA SILA TJ.BOG JE JEDAN JEDINI,UNIVERZALNI I VAZI ZA SVE....IMA SAMO RAZLICITE PRIKAZE I IMENA U RAZLICITIM KULTURAMA..ALI JE ON SUSTINA....UZVISENJE...
MASONI CESTO KAZU ARHITEKTA....STVARALAC,TVORAC...PA ETO..I MOGI FILOZOFI IMAJU SLICNA RAZMISLJANJA NA TU TEMU




RECI MI TVOJU TEORIJU?BAS ME ZANIMA. PUSTI SVE STO TI JE NA UMU.
 
whitemerlin:
RECI MI TVOJU TEORIJU?

Ubacujem se u ovu diskusiju na ovoj tacki samo da bih dodao sledece:

Vidim da se na ovom forumu nekoliko puta raspravljalo o evoluciji, religiji, i nastanku zivota. Na zalost, kvalitet informacija je generalno prilicno nizak...

Na srecu, nedavno je otvoren sajt na nasem jeziku posvecen upravo ovoj temi:

www.teorijaevolucije.com

Tu mozete naci analizu prelaznih fosila, analizu kreacionistickih argumenata, tekst o trenutnom stanju abiogeneze (nauke koja istrazuje nastanak zivota), itd.
 
Darvinova teorija je malo verovata, ali to je za sada najbolja teorija koju za sada imamo. Da li je sve nastalo slucajnim varnicama (kao Frankenstajn) sumnjam, ali jos manje verujem u postojanje neke vise sile. Visa sila (tj. bog, kako kazu) postoji samo radi pruzanja utehe ljudima kroz milenijume. Tako nam je valjda lakse...
Ako pretrazite net, nacicete gomilu sajtova koji nude "dokaze" i za evolucionisticku i kreacionisticku teoriju. "Istina je tamo negde..."
 
GojkoSisa:
Ljudi moji, dokle god postoji i najmanja šansa (0,000...0000,1%), moguće je. Nije to neka viša matematika, šta pričate.
Evo primera. Danas sam se šetao gradom. Pored mene su prošla u roku od 5sec. recimo petorica ljudi. Kolika je šansa da ikad u daljem životu, (da stojim na istom mestu) prođu ista petorica u isto vreme? Neverovatno i ekstremno mala. Ali to se ipak dogodilo.

Dakle, samo malo korišćenja slame u glavi i shvatićemo da je moguće. Jako malo, ali moguće - jer se desilo!
Dokle će više na ovom svetu biti ljudi koji će radije poverovati u neku bajkicu umesto da iskoriste mozak.
I još nešto. Jako je teško znati ša se nekad dogodilo. Ali LAKŠE je znati kako se NIJE dogodilo... :arrow: :idea:

a sta cemo sa ljdima ciji je mozak, na koji se pozivaš, verovatno milijardu puta napredniji od tvog, a verovali su da postiji Bog (einstein, tesla...)?
Smisao vere je vorovanje, a ne da tebi ili bilo kome bude DOKAZANO da je Bog stvorio svet. bez uvrede, poz
 
che-guevara:
a sta cemo sa ljdima ciji je mozak, na koji se pozivaš, verovatno milijardu puta napredniji od tvog, a verovali su da postiji Bog (einstein, tesla...)?
Smisao vere je vorovanje, a ne da tebi ili bilo kome bude DOKAZANO da je Bog stvorio svet. bez uvrede, poz
Pravo svakog coveka je da veruje ili ne veruje u Boga, pa bili oni veliki mozgovi ili ne. Moje pravo je da ne verujem dok mi se ne dokaze suprotno. Profesionalna deformacija. :)

Necu da verujem u price crkve koja je mnoge velike mozgove spaljivala na lomaci!
 
malena_pmf:
Darvinova teorija je malo verovata, ali to je za sada najbolja teorija koju za sada imamo. Da li je sve nastalo slucajnim varnicama (kao Frankenstajn) sumnjam, ali jos manje verujem u postojanje neke vise sile.

Darvinova teorija, i moderna teorija evolucije, se ne bave nastankom zivota uopste; evolucija pocinje (po definiciji) od prvog organizma koji je mogao da se replikuje. Sto se verovatnoce tice, moze se raspravljati da li je teorija evolucije bolje dokazana od teorije relativiteta (licno, rekao bih da jeste; postoje bukvalno milioni nezavisnih dokaza.

A sto se tice nastanka zivota (abiogeneza), tu se radi o potpuno odvojenom problemu. Relativno skoru sintezu (nisu ukljucena saznanja iz zadnjih par godina) mozes naci na:

http://www.teorijaevolucije.com/abiogeneza.html
 
endonuclease:
Darvinova teorija, i moderna teorija evolucije, se ne bave nastankom zivota uopste; evolucija pocinje (po definiciji) od prvog organizma koji je mogao da se replikuje. Sto se verovatnoce tice, moze se raspravljati da li je teorija evolucije bolje dokazana od teorije relativiteta (licno, rekao bih da jeste; postoje bukvalno milioni nezavisnih dokaza.

A sto se tice nastanka zivota (abiogeneza), tu se radi o potpuno odvojenom problemu. Relativno skoru sintezu (nisu ukljucena saznanja iz zadnjih par godina) mozes naci na:

http://www.teorijaevolucije.com/abiogeneza.html
'Ajde malo pazljivije citaj sta pisem. Savrseno mi je poznata razlika izmedju postanka zivota i Darvinove teorije evolucije! Raspravljam o uplitanju religije u bilo koju sferu nauke.
 
Lexa:
Kao pobožnog čoveka video je Dositeja, kao religioznog Njegoša.
Pobožan čovek veruje u zagrobni život i Boga, moli se i raduje se onome što sledi. Religiozan čovek uvek ima misli o Bogu, o prirodi i o Njegovom prisustvu. Religiozan čovek je više umetnik i mislilac, nego što je posvećen razumevanju Bozjih zakona.
Prema Vladici Nikolaju, mnogo je manje religioznih, nego pobožnih ljudi. Ali su nam i jedni i drugi potrebni.

Kratko i jasno_:))
Mozda bi trebalo otvoriti temu upravo o Svetom Vladici Nikolaju, jer se u Njegovim zemnim delima mogu naci jasna objasnjenja za slozene stvari, pisana jednostavnim jezikom, ali bez gubitka teolosko-filosofske tezine.
 
whitemerlin:
Iz svojih izvora saznajem i duboko sam ubedjen da je nadjen na Zemlji fosil homosapiensa stariji od dinosaurusa .
Da li je nase poreklo sa planete Zemlje ili neke druge planete,druge galaksije,potuno drugog sistema
dimenzije prostora vremena ?

Iz svojih izvora i sopstvenih istrazivanja zakljucio sam da je Zemlja nastala odjednom zajedno sa celim Suncevim sistemom , a tako i zivot na ovoj planeti koji se odrazio kroz jednocelijski organizam koji je kasnije podstaknut i usavrsen u visi oblik zivota .Tudjom voljom.
Nekim oblikom inteligencije koji luta kosmosom i seje zivot u zdravim delovima kosmosa ,tesko dostupnim stetnim uticajima .
Mi smo neka DOBRA IMPLIKACIJA POZITIVNE INTELIGENCIJE koja je naravno, (bukvalno) u samom razvoju --posejana u ovoj galaksiji ,na ovoj planeti kao ljudska vrsta. Neki od nas pocinju biti svesni svog postojanja ~voleo bih samo da znam koliko ima istine u svemu ovome,koliko je ova teorija ,zapravo tacna ;slusam razne teorije i pokusavam da sam sklopim mozaik istine o Nama . Recite svoju .


lepo si to smislio....samo jedan detalj....ako smo seme neke nadri inteligencije....kako smo onda ovakva gowna?....mislim kako to da smo ovoliko losh oblik zhivota?....tako destruktivan?....

naravno nije samo jedan detalj....sve shto si napisao je chsito lupetanje dostojno delirijuma....
 

Back
Top