Danilova proročanstva...

Najzad!:lol:
Da u pravu si ako misliš na ovaj izvod iz Biblije, tako je napisano.
Ali, ako je tako bilo... postavlja se pitanje, zašto Navuhodonosor priznavši Sedrahovog Boga, njegovu snagu... itd. nije promenio religiju?

Ха ха, да на тај извод мислим....

Елем, што се твог питања тиче мислим да нема баш нимало везе са темом и питањем коју си сам поставио, а чак и да има због чега је оно битно??? Зашто није, ко зна, вероватно је то само Богу и њему познато. Мада ја ценим да има везе са нашом људском сујетом, грешношћу, урођеном мржњом према Богу, који и када би нам показао црно на бело 1000 доказа, ми бисмо опет рекли:"Добро да, али...."
Јел се слажеш?
 
Ха ха, да на тај извод мислим....

Елем, што се твог питања тиче мислим да нема баш нимало везе са темом и питањем коју си сам поставио, а чак и да има због чега је оно битно??? Зашто није, ко зна, вероватно је то само Богу и њему познато. Мада ја ценим да има везе са нашом људском сујетом, грешношћу, урођеном мржњом према Богу, који и када би нам показао црно на бело 1000 доказа, ми бисмо опет рекли:"Добро да, али...."
Јел се слажеш?

:lol: Vidish, kad otvorim neku temu... ja se nadam da će tok diskusije na jednu stranu... medjutim, kao po pravilu on ode na drugu... nikako da naučim...:lol:
Naravno da ima veze sa temom.;)
Vavilonska religija je branila postojanje drugih bogova, imali su svoje bogove i njima su se klanjali... samim tim, Navuhodonosorovo biblijsko priznanje pada u vodu.

Ovo za sujetu... ljudsku sujetu je tačno i sa tim mogu da se složim...
 
:lol: Vidish, kad otvorim neku temu... ja se nadam da će tok diskusije na jednu stranu... medjutim, kao po pravilu on ode na drugu... nikako da naučim...:lol:
Naravno da ima veze sa temom.;)
Vavilonska religija je branila postojanje drugih bogova, imali su svoje bogove i njima su se klanjali... samim tim, Navuhodonosorovo biblijsko priznanje pada u vodu.

Ovo za sujetu... ljudsku sujetu je tačno i sa tim mogu da se složim...


Извињавам се усмеравање тока на супротну страну од жељене...

Елем, бранили су до сусрета са Живим Богом, после и то пада у воду, али то опет показује њихову грешну људскост и ову сујету коју помињемо... То је и дан данас пример, постоји огроман број људи који и данас моле Бога кад наступи озбиљан проблем и невоља, па када проблем прође и нестане, нестане и њихово сећање на Бога и тако даље...
 
Извињавам се усмеравање тока на супротну страну од жељене...

Елем, бранили су до сусрета са Живим Богом, после и то пада у воду, али то опет показује њихову грешну људскост и ову сујету коју помињемо... То је и дан данас пример, постоји огроман број људи који и данас моле Бога кад наступи озбиљан проблем и невоља, па када проблем прође и нестане, нестане и њихово сећање на Бога и тако даље...

Hm, zbog toga sam neku stranu pre... i pomenuo... kad je to ustvari bilo, za vreme prve ili druge opsade Jerusalema...:lol:
 
Nemam neku zhelju da ulazim u ovu diskusiju, samo cu reci da :

"Doista, vaš je Bog Bog nad bogovima i Gospodar nad carevima..."

...nije verska tolerancija. Verska tolerancija bi bilo neshto poput :

"Veruj ti u koga hocesh, ja verujem u svoje. 'Ajde, sad, bezh' tamo, moram da se kupam u ljudskoj krvi."
 

Back
Top