Данас у 22:00 на FOX телевизији Шутановац-Вучић

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Jaguar b. p.:
Ево питање, а ти нам одговори са да или не:

Да ли је Вашингтон идентификовао Сирију као део Осовине зла, и да ли се СРС братими са сиријском владајућом Ба'ас партијом

На исти начин на који се Тито, амерички савезник и спонзоруша братимио са.. истом том Сиријом.
Американцима иде у прилог да се Сирија више окреће ка било ком, укључујући Србију, него да се окреће ка Русији. Американцима је проблем у региону Блиског истока Русија, а не Сирија.
 
Chávez:
Не пореди се него се угледа на Швајцарску.
"Пореди", "угледа"... не видим неку суштинску разлику у значењу тих речи.
Дакле - није примерено ни поређење ни угледање. Сем као чисто идеалистичко-теоријско.
 
svi treba da idu u vojsku, čak i žene. recimo one 6 meseci a mi godinu dana. najbolje je kad imamo i profi i redovnu vojsku. tako bi TREBALO. ali ne. treba sve to rasturiti, tadić je lepo započeo posao, a stanković i koštunica završili. odvratna smo mi nacija. treba da nas nestane. samo smo krivi. pogledaj nam samo predsednika i sve ti je jasno. mentalitet nam je toliko podanički da bismo rado okrenuli bulju bilo kome, i još bismo uživali. sramota me je što u ovakvoj zemlji živim. žao mi je što se SRS zalaže za profi vojsku, ali i pored toga oni nemaju alternativu,pa makar što se tiče zdravog razuma. ako pobede demokrade, a hoće, jer smo mi maloumna nacija, nema nam budućnosti. bićemo robovi, ko što nam i treba.

što se tiče ćirilice, TREBALO bi da ona bude jedino srpsko pismo(kao što i jeste po ustavu), a da se latinica zabrani. itekako, i represivnim zakonima, i novčanim kaznama, i naravno, da se izbaci iz škola. osim za nacionalne manjine koje tim pismom pišu, recimo hrvati, i ostali. tako bi TREBALO da smo mi normalna nacija. ali ko nas *ebe.
 
Norma Kampl:
"Пореди", "угледа"... не видим неку суштинску разлику у значењу тих речи.
Дакле - није примерено ни поређење ни угледање. Сем као чисто идеалистичко-теоријско.
Tacno tako Norma takvo poredjenje je totalno glupo i ovde ga koriste i potivnici EU (o kojoj se moze i negativnih stvari govoriti) kao i Norvesku kako je eto njima super jer nisu u EU pa ce i nama biti tako .
 
Norma Kampl:
"Пореди", "угледа"... не видим неку суштинску разлику у значењу тих речи.
Дакле - није примерено ни поређење ни угледање. Сем као чисто идеалистичко-теоријско.

Угледати се - значи стремити, поредити значи упоређивати.
Ако ти из неког разлога не одговара Швајцарска као пример, ето ти Израел, земља која је по свом положају и условима у којима се налази најсличнија Србији - и једна и друга држава имају бројне безбедносне изазове, имају непријатељске државе у окружењу, нерешена питања граница и слично. Хоћеш да ти кажем колико траје служење обавезног војног рока у Израелу? Или ти сад и Израел не одговара?
 
А, каква је то сличност Србије и Израела? Израел је окружен непријатељским земљама, пара-државним терористичким организацијама, шиитским милицијама, прилично је близу потенцијално нуклеарног Ирана...

А Србија је са 3 стране окружена Европском унијом, и у Партнерству за мир је.
Нигде значајне нестабилности. Али радикали чезну за ратом и бежањем тракторима, па то ти је...

Што се тиче професионалне војске. Ти немаш право да одређујеш другима да ли ће да иду у војску или не. Тачка.
 
Meni samo nikad nije, niti će biti jasno sučeljavanje radikala i demokrata. Pa i jedni i drugi nemaju 5 potencijalnih birača koje bi ova druga strana mogla da privuče. Stavovi jednih i drugih su potpuno neprihvatljivi za birače istih. Zanimljivija bi bila sučeljavanja DS-LDP, DS-DSS, DSS-SRS, SRS-SPS
Valjda će se neko i toga setiti.
 
Jaguar b. p.:
А, каква је то сличност Србије и Израела? Израел је окружен непријатељским земљама, пара-државним терористичким организацијама, шиитским милицијама, прилично је близу потенцијално нуклеарног Ирана...

А Србија је са 3 стране окружена Европском унијом, и у Партнерству за мир је.
Нигде значајне нестабилности. Али радикали чезну за ратом и бежањем тракторима, па то ти је...

Што се тиче професионалне војске. Ти немаш право да одређујеш другима да ли ће да иду у војску или не. Тачка.

Ако си окружен са три стране било чим... мораш да се наоружаш.
Ако си са три стране окружен пријатељима... још више.
Ко год те ОРУЖУЈЕ са три стране, не може да ти по дефиницији буде пријатељ.
 
Chávez:
Угледати се - значи стремити, поредити значи упоређивати.
Ако ти из неког разлога не одговара Швајцарска као пример, ето ти Израел, земља која је по свом положају и условима у којима се налази најсличнија Србији - и једна и друга држава имају бројне безбедносне изазове, имају непријатељске државе у окружењу, нерешена питања граница и слично. Хоћеш да ти кажем колико траје служење обавезног војног рока у Израелу? Или ти сад и Израел не одговара?
Pa recimo da SAD svake godine za pomoć Izraelu izdvaja 10 milijardi $
Onda je neverovatna pomoć Jevreja iz celog sveta i konačno, to je država sa jakim standardom i institucijama. Ništa blisko Srbiji.
Nema ni jedne države u svetu kojom bi se mi mogli porediti, a daje neki lav, tigar ili tako nešto. Neko pacovče i to načepljeno bi bilo merilo.
 
Chávez:
Угледати се - значи стремити, поредити значи упоређивати.
Ако ти из неког разлога не одговара Швајцарска као пример, ето ти Израел, земља која је по свом положају и условима у којима се налази најсличнија Србији - и једна и друга држава имају бројне безбедносне изазове, имају непријатељске државе у окружењу, нерешена питања граница и слично. Хоћеш да ти кажем колико траје служење обавезног војног рока у Израелу? Или ти сад и Израел не одговара?
Може неко стремити колико хоће. И то је у реду. Али, ако су услови различити, то у пракси не вреди много. Док се не реализује идеја. А за то трба времена, средстава, услова...

А и Израел ипак није упоредив са Србијом. И, знам ја о Израелу довољно, хвала.
А да ли ми "одговара" или не... Зар се ту ја питам? Или било ко од нас. Ствари су такве какве су.
 
Jaguar b. p.:
Наравно да је Факс десничарска пропаганда, али не треба из тога да извлачиш закључак да ће на српској сцени
деловати против левичара из демократског блока (ДС-а рецимо).

Примарни интерес Вашингтона у нашој земљи је победа демократских снага над анти-демократским које ти подржаваш.

Haha smesnije nesto odavno nisam procitao :lol: :lol:

Da ti slucajno ne radis na Radio Slobodnoj Evropi? :D

Interes Amerike ne samo u Srbiji su tri stvari - profit, eksplotacija i kontrola.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top