Dan kada je Srbija izbegla građanski rat

Norma Kampl:
Не верујем. То је ипак био "специјалитет" неких других.

Али ови први су данас постали они "други" - зато и помињем аутобусе и сендвиче... уосталом видећемо, наћи ће се неко ко ће снимати СВЕ а не само рекламу. 8-)
 
Kostunica ni ne treba da dodje jer se on priklonio onima koji su ga nazivali stanim placenikom,domacim izdajnikom, laznim Al Pacinom,izopacenim i perverznim ljubiteljem macaka i ne mogu da se setim koje je jos imao epitete u medijijima koje su pre 7 godina drzali njegovi sadasnji prijatelji i drugari iz SPSa i SRSa koji ne kriju svoje odusevljenje sa "Al Pacinom" .
 
Buduca_Srbija:
Polako samo, ako Koštun Jugend napravi koaliciju sa SRS-om, moraćemo mi da se borimo gerilski da nas ne potrpaju u kazamate! U tom slučaju: ratovi tek dolaze!
Придајете себи велику важност! Због шачице заблуделих прашковића да се ратује? Вас само треба оставити без прашка и Сорошевих јаслица и ви сте готови, почећете, као пацови сами себе да уништавате!
 
eremita:
То је дан када смо ЗВАНИЧНО ПОСТАЛИ БУДАЛЕ... данас не могу да се накајем што сам себи дозволио да будем изманипулисан и да и мојом заслугом на власт буду доведене марионете и страни шпијуни. И како сам био и лично присутан на свим протестима тзв.опзиције - мислим да је ово "дан када је Србија избегла грађански рат" - обична флоскула која нема везе са истином а сада се, наравно, употребљава у сврху ПРЕДИЗБОРНЕ КАМПАЊЕ ДС-а што је срамно.

Искрено се надам да се Коштуница ни у лудилу неће придружити оваквој
"шетњи" - доста су нас нашетали и извозали.

Баш ме интересује КОЛИКО ће људи доћи, да ли ће бити довлачени аутобусима са сендвичима и џепарцем... ???
Биће их колико и на "куртон балу" са чединим прашкићима. Довољно је само сада да изађу исти они пензоси, ако нису поумирали од глади, са шерпама и да им олупају шерпе о главе и они ће се разбежати као да су видели Легију. Неки легија УВЕК ДОЛАЗИ ПО СВОЈЕ!
 
Buduca_Srbija:
Jedino što je valjalo kod Miloševića je što je umeo da obuzda bandu crKvenu! :wink: ;-)
Jel si to sam smislio ili je cela stranka sa sve koalicionim partnerima, malo pripomogla? Mislim, valjda su svi upregli one tri zajednicke sive celije i posle visesatnog smisljanja dosli do neceg ovako blistavoumnog. Naravno uz jak doping (sto se kod vas podrazumeva).
 
~Petar~:
ono sto je sinonim razvoja kine jeste istok, i zone- izvozno orijentisane, sa ogromnim stranim ulaganjima, liberalizovanom sp.trgovinom i ukljucene u nju, sa trzistem i trzisnim silama koje odredjuju cene.
tako daleko od komunisticke doktrine
Ja sam ti rekao da se to zove liberalniji komunizam sa privatnom...odnosno mesanom svojinom(drustvenom i privatnom).I da razlikuje se od Marx-ovog komunizma,ali ti ne citas moje postove...
 
svetolik trpkovic:
Prvo svi pisu o Kineskim ogromnim ekonomskim uspesima a niko da malo pokaze kako zive stanovnici Kine pogotovo u ruralnim zapadnim delovima zemlje i kolika su im primanja i zivotni standard .
Drugo Kina nema veze sa komunizmom u ekonomskom smislu to je isto kapitalisticka zemlja u kojoj je vladajuci onaj pocetni najgori oblik kapitalizma akav je u zapadnim razvijenim zemljama bio pre 100 godina.
Kina kapitalisticka zemlja...?! :confused: super bi bilo kad bi ti znao o cemu pises... :lol:
 
09gd3.jpg
 
B.A.L.:
Kina kapitalisticka zemlja...?! :confused: super bi bilo kad bi ti znao o cemu pises... :lol:
Ja sam govorio o ekonomskom uredjenju a ne politickom jer da je ekonomski socijalisticka zemlja ne bi sve zapadne korporacije imale fabrike u Kini ,ne bi strane banke i kompanije tamo poslovale ,ne bi bilo stotine milionera kineza koji su na celu njihovih kompanija ,ne bi postojale privatne fabrike i kompanije kao sto postoje i na kraju ne bi bila trzisna nego planska privreda kao u ostalim komunistickim zemljama.
 
svetolik trpkovic:
Ja sam govorio o ekonomskom uredjenju a ne politickom jer da je ekonomski socijalisticka zemlja ne bi sve zapadne korporacije imale fabrike u Kini ,ne bi strane banke i kompanije tamo poslovale ,ne bi bilo stotine milionera kineza koji su na celu njihovih kompanija ,ne bi postojale privatne fabrike i kompanije kao sto postoje i na kraju ne bi bila trzisna nego planska privreda kao u ostalim komunistickim zemljama.
Pa i tu gresis...kao prvo i strane kompanije koje posluju u Kini to rade upravo zbog samog trzista tj. broja stanovnika Kine koji su im potencijalni kupci.Interes je upravo zbog toga sto je Kina mnogoljudna zemlja.Kao drugo,sta mislis zasto strane kompanije non stop kukaju u svojim zeljama kako kina ogranicava slobodu pa i slobodu trzista?! :confused: Pa upravo zbog toga sto u Kini nema kapitalizma,niko ne radi po svojoj volji nego po volji drzave koja sve kontrolise i to njima najvise smeta.A to sto u Kini postoje stotine milionera Kineza,znaci da Kina po svoj definiciji jos nije dosla do faze komunizma i ukidanja drzave,vec su jos na nivou socijalizma.(ekonomski pogled )
 
B.A.L.:
Ne masim ja nista.O Marksizmu i komunizmu mogu da se ovde raspisem na 10 postova.Ali ako je za vas Kineski model napredan...to i jeste razlog sto ga vi zovete kapitalistickim mada on sa kapitalizmom nema veze. ;-)
Кинески и економски и политички модел није капиталистички, иако тако изгледа. Он је најближи моделу нашег социјализма из 80.тих. Није капитализам, а напредан и успешан. Људи лепше живе, фабрике раде, а немају газде крвопије.
 
paola:
Кинески и економски и политички модел није капиталистички, иако тако изгледа. Он је најближи моделу нашег социјализма из 80.тих. Није капитализам, а напредан и успешан. Људи лепше живе, фабрике раде, а немају газде крвопије.
Bravo...to se trazi...shvatila si poentu.
 
B.A.L.:
Ne masim ja nista.O Marksizmu i komunizmu mogu da se ovde raspisem na 10 postova.Ali ako je za vas Kineski model napredan...to i jeste razlog sto ga vi zovete kapitalistickim mada on sa kapitalizmom nema veze. ;-)

kineski privrdni razvoj se zasniva na okretanju ka trzistu, i to sve vecem. nebitno je kako ga zovemo, bitno je da se okrenulo trzisnim silama
evo i jednog textica, sa podacima

• ... Kina napredovala zahvaljujući ekonomskoj liberalizaciji, već misli da je to zahvaljujući državi. Čudno. Kina je zemlja čija prosečna ponderisana carinska stopa iznosi 6% (slično kao u EU), a vancarinske barijere su i manje; državna potrošnja je oko 21%GDP (primera radi u Americi je oko 33%, a u Francuskoj preko 50%GDP); radno zakonodavstvo i «zaštita rada» praktično ne postoje i tržište rada je skoro savršeno fleksibilno. Štednja je vrlo visoka upravo kao posledica odsustva države koja garantuje socijalnu i zdravstvenu sigurnost, pa ljudi sami moraju da se brinu za sebe. Direktne strane investicije dostižu stotine milijardi dolara, i po tome su prvi u svetu. Da li je to kapitalizam ili socijalizam? To što je Kina politički autoritarna ne znači ništa, jer su to i svi drugi azijski tigrovi, uključujući i Hong Kong i Singapur, dve ekonomski najslobodnije zemlje na svetu. Bahrein je ekonomski slobodniji od Amerike, ali tamo vlada sultan i šerijatski zakon. Pinočeov Čile je bio šampion ekonomskog liberalizma pod diktaturom. Mi, dakle, govorimo o ekonomskim slobodama i tržišnoj liberalizaciji, a ne o političkoj demokratiji. To su različite stvari.
 
~Petar~:
kineski privrdni razvoj se zasniva na okretanju ka trzistu, i to sve vecem. nebitno je kako ga zovemo, bitno je da se okrenulo trzisnim silama
evo i jednog textica, sa podacima

• ... Kina napredovala zahvaljujući ekonomskoj liberalizaciji, već misli da je to zahvaljujući državi. Čudno. Kina je zemlja čija prosečna ponderisana carinska stopa iznosi 6% (slično kao u EU), a vancarinske barijere su i manje; državna potrošnja je oko 21%GDP (primera radi u Americi je oko 33%, a u Francuskoj preko 50%GDP); radno zakonodavstvo i «zaštita rada» praktično ne postoje i tržište rada je skoro savršeno fleksibilno. Štednja je vrlo visoka upravo kao posledica odsustva države koja garantuje socijalnu i zdravstvenu sigurnost, pa ljudi sami moraju da se brinu za sebe. Direktne strane investicije dostižu stotine milijardi dolara, i po tome su prvi u svetu. Da li je to kapitalizam ili socijalizam? To što je Kina politički autoritarna ne znači ništa, jer su to i svi drugi azijski tigrovi, uključujući i Hong Kong i Singapur, dve ekonomski najslobodnije zemlje na svetu. Bahrein je ekonomski slobodniji od Amerike, ali tamo vlada sultan i šerijatski zakon. Pinočeov Čile je bio šampion ekonomskog liberalizma pod diktaturom. Mi, dakle, govorimo o ekonomskim slobodama i tržišnoj liberalizaciji, a ne o političkoj demokratiji. To su različite stvari.
Da sve je to super,samo mi jos navedi izvor tog teksta...a grant je iz nekog kapitalistickog ,Evropskog ili Americkog magazina.E sad sledeca neistina je da ne postoji socijalan i zdravstvena zastita.To i jeste poenta svega...Kineski ,Korejski,i Vijetnamski radnici su najzasticeniji u svetu.Ali kao sto sam rekao kapitalizam sve sto je napredno i dobro pripisuje sebi.
 
I jos nesto ovo sto ti pises izucavaju u politickoj ekonomiji i na Pravno i Ekonomsko fakultetu...Valjda na taj nacin hoce profesori da izbegnu i izmanipulisu omladinu kako je Kineski komunizam i sistem trzista napredan zato sto je kapitalisticki.Imaju kompleks od komunista.

A SAD TE JA PITAM,STO NISU ONDA DOVELI LICNO KINESKE EKONOMISTE DA IM ODRZE PREDAVANJA...NEGO EVROPSKE DA IM PRICAJU O KINESKOM MODELU :lol:
 
B.A.L.:
Da sve je to super,samo mi jos navedi izvor tog teksta...a grant je iz nekog kapitalistickog ,Evropskog ili Americkog magazina.E sad sledeca neistina je da ne postoji socijalan i zdravstvena zastita.To i jeste poenta svega...Kineski ,Korejski,i Vijetnamski radnici su najzasticeniji u svetu.Ali kao sto sam rekao kapitalizam sve sto je napredno i dobro pripisuje sebi.
Колега, све си ми симпатичнији ! :D
 

Back
Top