Da vam vidim kucnog ljubimca 2

IMG_20230506_145625.jpg
 
kastriraj i mačora, tako ti neće bežati od kuće i dolaziti sav izranjavan od tuče,l o eventualno prenositi bolesti, i naravno neće sejati mačiće okolo. a kastracija je i jeftinija, plus je oporavak duplo kraći

Mačka je kastrirana juče. Sad je mirna 😄
A male ću morati verovatno između 6 i 7 meseca starosti, tako reče veterinar.
 
Mačka je kastrirana juče. Sad je mirna 😄
A male ću morati verovatno između 6 i 7 meseca starosti, tako reče veterinar.
Mozes da probas i da ih udomis nekome ko ce hteti da ih sterilise/kastrira. Sa 3 meseca su u principu spremni za novi dom.
Zenke dostizu polnu zrelost obicno oko 6.meseca, a muzjaci oko 8.
Neki preporucuju da zenke imaju jedan porod pre sterilizacije, ali ne znam koliko je to tacno.
 
Neki preporucuju da zenke imaju jedan porod pre sterilizacije, ali ne znam koliko je to tacno.


ne mora, ni porod ni teranje. to je kao zastarelo mišljenje, jer je dokazano da čak i jedno teranje može da im uspostavi hormonski status koji ih predisponira kasnije za rak materice

ali naravno, većina vlasnika ne može da predvidi kad će imati prvo teranje, jer može sa 5 meseci može sa 7, pa se uglavnom i desi to to jedno teranje
 
Ја очекивала оне твоје две зверке :lol:
Баш си ме изненадила...
nemam vise moje zverke, otisli iza duge oboje, prvo Gala na pocetku pandemije, a Akela proletos.
Jedva preziveh, bas mi je tesko palo, narocito za Akelu, on je bio moja beba, od rodjenja bukvalno mi je pao u sake kad se rodio.
 

Back
Top