da li

Овај одговор је врло интересантан.
Да ли је нормално да лепа жена мора да развије одбрамбени механизам?
Да ствара тај имиџ о себи?
Знам такве жене и малко ми је... па...
Зар не можемо сви да функционишемо опуштено и да будемо оно што јесмо?
Да нас не дефинишу кроз то – лака, није лака.
Аман.

Ne znam da li je normalno,ali mislim da je neophodno.
Obicno se o predrasudama ne raspravlja s tom osobom prema kojoj imas predrasude, vec se samo u skladu s njima ponasa. Bez tog garda, vrlo lako i bez nekog razloga, npr, zbog sujete nekog pijanog nasrtljivca ,mozes biti okarakterisana na vrlo ruzan nacin.
Bilo bi lepo da svi funkcionisemo opusteno i budemo ono sto jesmo, ali na zalost, svi mi imamo uloge koje nam dodeljuje drustvo i kojih se manje vise pridrzavamo,jer je bezbednije tako.:neutral:

@tema
Nisam imala takvo iskustvo, nista direktno sto se nije moglo iskulirati.
 
Ne, jos ne radim. Ali znam x primera tj cula sam za sexualno uznemiravanje na javnom mestu. I svaki put se zgrozim posto znam sta sve u inostranstvu spada usexualno uznemiravanje a sta ovde :neutral:
Tamo ako vas sef ovako pogleda - :per: mozete dobiti parnicu. Ovde za silovanje 3-5 god. Izadju obicno posle 2.

ma, da... i ja sam cuo nesto slicno... i cuo sam da je dovoljno da se samo prstom uperi i kaze on me je pogledao 'ovako' i onda ce sefa, u najboljem slucaju spaliti na lomaci, a u najgorem, prvo pogledati isto tako najmanje tri puta, zatim politi benzinom, pa baciti na lomacu sa sestog sprata... al' to samo u evropi... u meksiku, argentini i nepalu je malo manje... mada je i tamo dosta bolje nego ovde...
 
Imao sam dve ponude za placeni odlazak na more i to od devojaka:eek:
Najgore od svega je sto su obe znale da mi nije potreban sponzor!
Sad cete da me ispljujete,ali ja sam ih razumeo.
Zato sto sam to shvatio kao ocajnicki pokusaj da budu samnom.Nisam otisao ni sa jednom, jer bih se osecao kao zigolo.Bilo mi ih je zao,gledao sam da se sto bezbolnije po njih izvucem iz te situacije.A obe su nastupile kao makroi,mogao sam da ih oteram u pm.Malo sam se osecao jadno,pitao sam se gde ja to u postupcima gresim da im je tako nesto uopste palo na pamet da me pitaju.
A smisljeno,hladnokrvno nudjenje novca,posla,itd je za podsmeh,a ako je taj koji tako nesto nudi kucni prijatelj,situacija i nije bas naivna.
LIGHT CHILD,oduvaj tog perverznjaka kad ste sami,i na jedan indirektan nacin daj do znanja ukucanima da ga se klone!On nikako ne bi smeo da vise dolazi u vasu kucu.

...video sam ti fotku,lepa si,naci ces o.k.tipa koji ti prilici(mozda ga imas,ne zalazim)a lova dodje vremenom,kao i posao...
 
vam je neko ponudio novac, uslugu ili nesto od pokretne ili nepokretne imovine u zamenu za seksualni ili seksualne odnose ili bilo sta slicno?
i da li vam je nekada preceno da cete dobiti otkaz ili ste na bilo koji drugi nacin bili ucenjivani, ukoliko se...hm...ne stavite na seksulano raspolaganje?


A šta znam ko bi mi ponudio ... i za koje uslove .... i u kakvoj bih se ja tada situaciji životnoj nalazila .... Da živim u bedi i siromaštvu, a neko mi ponudi stan od 150m2 u centru ... što da ne :mrgreen:

Do sada nije bilo nikakvih problematičnih ponuda .... niti sam se zbog jedne od njih osetila ugroženom .... u principu, čovek treba da je svoj i da zna šta hoće .... onda ga niko ne može ugroziti i uceniti.
 
vam je neko ponudio novac, uslugu ili nesto od pokretne ili nepokretne imovine u zamenu za seksualni ili seksualne odnose ili bilo sta slicno?
i da li vam je nekada preceno da cete dobiti otkaz ili ste na bilo koji drugi nacin bili ucenjivani, ukoliko se...hm...ne stavite na seksulano raspolaganje?

ne mrzele su me kolege i sefice
 
vam je neko ponudio novac, uslugu ili nesto od pokretne ili nepokretne imovine u zamenu za seksualni ili seksualne odnose ili bilo sta slicno?
i da li vam je nekada preceno da cete dobiti otkaz ili ste na bilo koji drugi nacin bili ucenjivani, ukoliko se...hm...ne stavite na seksulano raspolaganje?

Jok. Doduse nudio mi neki matori pre par godina da radim na Ibici, kao izdajem skutere & shit, a on bi mi bio gazda naravno, i kao imala bih sve placeno tamo, strava plata i tako to. Mislim nije bilo nikakvog ucenjivanja, jedino da sam bila toliko glupa da poverujem u celu pricu verovatno bih sad imala neko gorko iskustvo da podelim..
Sto se tice ucenjivanja na poslu, ne mogu da zamislim kako bih se osecala, verovatno bih platila nekog da isprebija takvog skota
 
pa od mladjih je bilo dosta,al to sam nekako mogla da svarim-teram u p.m i zavrsim poso,ali kad sam dobila takve ponude od dede od 60-70 godina i to dvojice,zgrozila sam se.pogotovu zato sto ja nisam imala svog dedu pa sam njih tako gledala i nisam mogla ni da zamislim da oni hoce nesto sasvim drugo.u prvom trenutku nisam mogla da se opasuljim da shvatim da li oni to ozbiljno misle.onaj prvi nudio mi je skolovanje i sve samo da ponekad navratim do njega,njemu kao fali malo onoga.tako je rekao.cudno ali posle 2 dana je umro.:amen:a onaj drugi,njega sam zvala dedom,a on tako.bljak,bljak,bljaak:pop2:
 

Back
Top