Da li treba vratiti ulicu kraljice Drage?

Da li Krunska treba ponovo da se zove ulica kraljice Drage?

  • Da

  • Ne


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Kao potomak Obrenovićevaca, glasam ZA. A dodao bih i post koji sam postavio na temi "Srpska ulica":

Ima i Zagrebačku, i Augusta Šenoe i Tina Ujevića i ...

Istorija ne počinje od nas, i ne završava se sa nama, pa zato mislim da ne treba menjati. Albanska nije ni data zbog ljubavi prema albancima, nego zna se zašto ... Hrvate volim i poštujem - isto kao oni mene, ali mi ne smeta ime, kod njih su i putokazi bili promenjeni - umesto Beograd pisalo je Lipovac! [I]A naša čuvena književnica kad je bila predsednica komisije za nazive ulica, progurala je da jedna od ulica dobije ime njenog oca - koji je bio ministar u Nedićevoj vladi[/I]. Mi treba da dajemo imena onim ulicama koje smo mi napravili, a ono što smo nasledili trebalo bi da zadržimo.
Zbog toga, ne mogu da glasam ni za ni protiv, ali mislim da treba jedna ulica da se zove Srpska, kao što mislim da i Kraljica Draga treba da ima svoju ulicu.

Ali ne znam na koji način to izvesti ...

A za ovo što sam podvukao, izgleda sam ogrešio dušu. Izgleda da joj nije pošlo za rukom... Pa se izvinjavam...
 
Poslednja izmena:
Bila je kraljica pa neka dobije i "svoju" ulicu mada sam lično potpuno ravnodušna prema tome:whistling:.Mislim da je ovde najbolje ulicama davati numeričke "nazive".Brojevi I,II...V,VI....X,XX....L..... su brojevi I,II...V,VI....X,XX....L..... pa ko god vladao:mafijas:!A činjenica je da se kod nas u proteklih 20-ak godina sa svakom smenom vlasti menjaju i imena ulica.Pogotovo mislim da je krajnje idijotski da se ulicama daju nazivi po imenima političara......:roll:

Brojeve ulicama daju narodi,nacije koje nemaju dugu istoriju,npr.SAD...Kod naroda koji imaju istoriju praktikuje se da nazivima ulica odaju pocast istorijski zasluznim gradjanima,ili drzavama,takodje i gradovima...
Ulice jednog grada su spomenici i ne treba uproscavati to pitanje i svoditi ga na snalazenje u gradu.Ako ste Beogradjani i volite svoj grad onda cenite i istoriju Beograda,kao i Srbije jer je on njen glavni grad...Naravno da treba dati naziv Kraljica Draga nekoj ulici oko dvora,mada je na dodatoj slici ta ulica sa njenim imenom danas Andricev venac.
Kraljica Draga je bila zivotni izbor naseg Kralja Aleksandra i kao takvu je treba postovati!
Glasam,za!
 
Brojeve ulicama daju narodi,nacije koje nemaju dugu istoriju,npr.SAD...Kod naroda koji imaju istoriju praktikuje se da nazivima ulica odaju pocast istorijski zasluznim gradjanima,ili drzavama,takodje i gradovima...
Ulice jednog grada su spomenici i ne treba uproscavati to pitanje i svoditi ga na snalazenje u gradu.Ako ste Beogradjani i volite svoj grad onda cenite i istoriju Beograda,kao i Srbije jer je on njen glavni grad...Naravno da treba dati naziv Kraljica Draga nekoj ulici oko dvora,mada je na dodatoj slici ta ulica sa njenim imenom danas Andricev venac.
Kraljica Draga je bila zivotni izbor naseg Kralja Aleksandra i kao takvu je treba postovati!
Glasam,za!
Pa da i onda je npr.Bulevar AVNOJ-a (Antifašističko veće narodnog oslobođenja Jugoslavije,u koju je u istoriji spadala i ova naša sadašnja Srbija) postao Bulevar Z.Đinđića.Nemam (tj nisam imala)ništa protiv njega,ali ne smatram ga nista značajnijim u istoriji ove države od tog veća.I opet kažem da nemam ništa protiv da se nekoj ulici da ime kraljice Drage.Ali smatram da treba pustiti da vreme pokaže dal je neko iz kruga politike zaslužio da se nekoj ulici da ime po njemu.I naglašavam da nije reč samo o Đinđiću.Jer činjenica je da se sa svakom smenom vlasti menjaju i nazivi ulica,što je potpuno idijotski.
P.S.Možda jednog dana dobijemo i bulevar Slobodana Miloševića....:per:
 
Свакако ДА! А они који су на анкету горе одговорили са НЕ требало би макар, ако ништа друго, да поштују мученичку смрт Краљице Драге, која је много чинила за Србију, од чега се тако мало зна, због чувеног српског спорта: преправљања историје! z:) Одлично је питање, када ће се нека власт сетити да врати име Улице Краљице Драге! Ако улицу у сред Београда има један Џорџ Вашингтон, и Краљица Марија ( која је улицу заслужила) , која није била српкиња, онда би требало да је има и Краљица Драга ! Дефинитивно ДА!!! :=)
 
Isto tako smatram da je glupo što su ulicu NARODNOG FRONTA preimenovali u Kraljice Natalije za koju do tada nisam ni čula... Čak sam pre par meseci imala slučaj kad me čovek pitao gde je ta ulica, ja nisam znala da mu kažem a onda mi slučajno kad sam se vraćala upalo u oko ime ulice iako kroz nju prolazim pedesettrojkom svakog dana A čisto sumnjam da više od 50% populacije grada (ispod cca 60 godina) i jeste.
 
Дабоме да треба. У ГМ ће поред споменика Драги бити подигнут и споменик Кнезу Милошу. А кад вас пут нанесе свратите и у Луњевице :)
Драга је била изузетна жена свог времена и требало би да се једна улица зове по њој у Бг.
 
Ne treba menjati imena ulica.To rade pokvareni neljudi radi sticanja jeftinih političkih poena i stvaranja problema ljudima koji žive u ulicama kojima se menja ime.
Prvi problem je što stanovnici ulica kojima se promeni ime moraju da menjaju dokumenta i materijalna šteta koju oni plaćaju.
Zatim veća šteta koja dolazi kad poznanike i prijatelje moraju da obaveste o promenama a to traje i uvek neko bude zaboravljen.Šteta je vremenska i materijalna.
I treći problem je za ljude koji povremeno traže nekog u ulicama kojima se promeni ime a pojedinci i ne dožive da saznaju za promenu.
 
То што неки од нас не знају за Краљицу Наталију је велики грех, она је била изузетна личност у српској историји, велики добротвор, мајка престолонаследника Александра, и као и Драга заслужује своју улицу. Имала је огромну љубав према Србији и српском народу, који ју је просто обожавао...на жалост остала је на неки начин заборављена.
 
Mislim da niko ne treba da dobije ulicu,bilo gde u Srbiji,po onome sto je bio,vec po onome sto je uradio ! Kraljica Draga je bila kraljica,ali nista nije uradila. Ja je vise zamisljam kao neku srpsku Mariju Antoanetu.Realno,ni kralj Aleksandar Obrenovic ne zasluzuje ulicu,jer se kao vladar nije pokazao,nista znacajno nije uradio po pitanju drzave i naroda,vec je radio samo za svoju korist.
 
То што неки од нас не знају за Краљицу Наталију је велики грех, она је била изузетна личност у српској историји, велики добротвор, мајка престолонаследника Александра, и као и Драга заслужује своју улицу. Имала је огромну љубав према Србији и српском народу, који ју је просто обожавао...на жалост остала је на неки начин заборављена.

Jesi li u školi nešto učio o njoj? Jel si slušao nešto o njoj na TV-u? Čitao u novinama? Ja za nju nisam čula dok joj nisu dali ulicu...
Ulicama uopšte ne treba menjati imena, pogotovo je glupo danas davati imena ulicama po ljudima iz naše istorije za koje nisu čule ni naše babe, prababe a kamoli učili, čitali, šta god mi i naša deca.
Npr. ulica Đure Đakovića (jedan deo) dobila je naziv POENKAREOVA? Gledala sam malo pre to je bio neki vele - matematičar... :roll: po meni logičnije bi bilo da svoju ulicu dobije Pitagora njega svi znamo jer smo svi u školi učili Pitagorinu teoremu... Takođe je jednom delu Zmaj Jovine !?!?!? promenjeno ime u i dodeljeno ime nekog DRAGOSLAVA SREJOVIĆA????
Ulica Božidara Adžije je sad ulica NEDELJKA ERCEGOVCA??????? KO SU TI LJUDI??? Sigurno su promenili još mnogo naziva ulica, ne znam kojih a ovo što sam navela je ono što sam i videla.
Nek ih numerišu... I, II III, IV jer ko god da dođe na vlast 1, 2, 3, 4, 5.... je 1, 2, 3, 4, 5... i to je to...
p.s. ne znam dal' je institut B.Adžije sad institut NEDELJKA ERCEGOVCA???
 
То што не знамо сопствену историју је велика срамота. Краљица Наталија није била ''тамо нека'', много је учинила за ову земљу и овај народ. Слажем се да имена улица не треба мењати стално и с асваком променом власти и режима, али ипак, неки људи треба да добију своје улице у Београду.
Није тачно да Краљ Александар и Краљица Драга нису учинили како је неко навео раније, ништа за Србију. То је чиста глупост. Полако почиње да се отапа лед који је створен око истине о Обреновићима и успомене на њих. Слажем се да улицу треба да имају и Ђура Ђаковић, и Аџија, и свако ко је својим делањем учествовао у писању наше историје. Зашто по тој логици постоји Улица Џорџа Вашингтона? А не постоји наше Краљице Драге, која је много чинила за просвету, здравство, па на крају крајева и за ту нашу православну цркву која се од 1903. до сада понела врло неправедно према злочиначки убијеном владајућем пару. О Краљу и Краљици треба читати ''између редова'', не треба све историјске изворе узимати за озбиљно јер су тада писане најцрње ствари о покојном Краљу, а НАРОЧИТО о Краљици Драги. Ево, ко је била Наталија Обреновић: http://sr.wikipedia.org/sr/Наталија_Обреновић :)

А ево нешто и о њеној снаји, Краљици Драги Обреновић: http://www.akademediasrbija.com/ind...istine&catid=47:ukratko-cat&Itemid=71z:)z:)z:)
 
То што не знамо сопствену историју је велика срамота. Краљица Наталија није била ''тамо нека'', много је учинила за ову земљу и овај народ. Слажем се да имена улица не треба мењати стално и с асваком променом власти и режима, али ипак, неки људи треба да добију своје улице у Београду.
Није тачно да Краљ Александар и Краљица Драга нису учинили како је неко навео раније, ништа за Србију. То је чиста глупост. Полако почиње да се отапа лед који је створен око истине о Обреновићима и успомене на њих. Слажем се да улицу треба да имају и Ђура Ђаковић, и Аџија, и свако ко је својим делањем учествовао у писању наше историје. Зашто по тој логици постоји Улица Џорџа Вашингтона? А не постоји наше Краљице Драге, која је много чинила за просвету, здравство, па на крају крајева и за ту нашу православну цркву која се од 1903. до сада понела врло неправедно према злочиначки убијеном владајућем пару. О Краљу и Краљици треба читати ''између редова'', не треба све историјске изворе узимати за озбиљно јер су тада писане најцрње ствари о покојном Краљу, а НАРОЧИТО о Краљици Драги. Ево, ко је била Наталија Обреновић: http://sr.wikipedia.org/sr/Наталија_Обреновић :)

А ево нешто и о њеној снаји, Краљици Драги Обреновић: http://www.akademediasrbija.com/ind...istine&catid=47:ukratko-cat&Itemid=71z:)z:)z:)
Тебе треба натерати да платиш све трошкове око промене имена улице и обавештавања грађана и све непредвиђене трошкове који произађу из тога па тек онда те пустити да продајеш маглу и мантраш о историји.
 
Знате шта, онда се лепо спакујте и идите у Америку па из 16. уђите у 5. булевар, па кроз 17. у 33. авенију.....Ако ћемо бити као АМерика која нема историју па нема како да назове улице онда добро!
Побркао си форум на којем се мењају тезе,то се ради на политици и историји.Улици градски оци дају име једном,кад се направи и попуни објектима и становницима и не мења се док се за то не стекну економски разлози.Само будале бацају паре.
 
Еееее, верујем ти, али вероватно ниси ти крива, пошто овај народ тако мало зна о својој историји да је то страшно, а поготово када су у питању Обреновићи, па још последњи, о којима се 100 година пише све најцрње и најгоре. Драго ми је да си сазнала да се ради о Краљици Драги z:) Позз
 
То што не знамо сопствену историју је велика срамота. Краљица Наталија није била ''тамо нека'', много је учинила за ову земљу и овај народ. Слажем се да имена улица не треба мењати стално и с асваком променом власти и режима, али ипак, неки људи треба да добију своје улице у Београду.
Није тачно да Краљ Александар и Краљица Драга нису учинили како је неко навео раније, ништа за Србију. То је чиста глупост. Полако почиње да се отапа лед који је створен око истине о Обреновићима и успомене на њих. Слажем се да улицу треба да имају и Ђура Ђаковић, и Аџија, и свако ко је својим делањем учествовао у писању наше историје. Зашто по тој логици постоји Улица Џорџа Вашингтона? А не постоји наше Краљице Драге, која је много чинила за просвету, здравство, па на крају крајева и за ту нашу православну цркву која се од 1903. до сада понела врло неправедно према злочиначки убијеном владајућем пару. О Краљу и Краљици треба читати ''између редова'', не треба све историјске изворе узимати за озбиљно јер су тада писане најцрње ствари о покојном Краљу, а НАРОЧИТО о Краљици Драги. Ево, ко је била Наталија Обреновић: http://sr.wikipedia.org/sr/Наталија_Обреновић :)

А ево нешто и о њеној снаји, Краљици Драги Обреновић: http://www.akademediasrbija.com/index.php?option=com_content&view=article&id=284:kraljica-draga-opbrenovi-u-svetlu-istine&catid=47:ukratko-cat&Itemid=71z:)z:)z:)
To ni meni nikad nije bilo jasno veruj mi. Ulicama ni ne treba davati imena po ljudima koji se tiču (pogotovo) strane politike...
Sad kad sam otišla na ovaj tvoj sajt videla sam da se zapravo radi o Dragi Mašin. Ja je na primer pre znam kao "tu" Dragu...
I ako je sve bilo onako kako piše u textu ne vidim logiku da se niko od ovih koji Kraljicu Dragu dižu u nebo ne pobuni zbog toga jer je toj "nevaljaloj Kraljici Nataliji koja se posle odrekla sina jer je oženio Dragu" dodeljena ulica a Dragi nije.Nek traže da se ulici Kraljice Natalije vrati stari naziv Narodnog Fronta koji je ako (na žalost) ni po čemu drugom poznat po porodilištu Narodni Front
Jel možda i njemu promenjeno ime?
 
Еееее, верујем ти, али вероватно ниси ти крива, пошто овај народ тако мало зна о својој историји да је то страшно, а поготово када су у питању Обреновићи, па још последњи, о којима се 100 година пише све најцрње и најгоре. Драго ми је да си сазнала да се ради о Краљици Драги z:) Позз

E izvini...
Ja obrisa' i promenih post na koji si replicirao... Eto ponovo ispod tvoje replike. :zstidljivko:
 
Isto tako smatram da je glupo što su ulicu NARODNOG FRONTA preimenovali u Kraljice Natalije za koju do tada nisam ni čula... .
Ниси чула за краљицу Наталију???!!!
z:shock:

О, земљо отвори се!

Па, да, ви комуњаре мислите да историја почиње од вас, и вашег хебеног "народног фронта"...
 
Еееее, верујем ти, али вероватно ниси ти крива, пошто овај народ тако мало зна о својој историји да је то страшно, а поготово када су у питању Обреновићи, па још последњи, о којима се 100 година пише све најцрње и најгоре. Драго ми је да си сазнала да се ради о Краљици Драги z:) Позз
Крива је.

Сви су криви који не знају, незнање је један од највећих грехова.

Већи је само бахатост у незнању.
 

Back
Top