Da li je ovog vikenda u najavi novo prevrtanje kocki na Trgu republike

Могло је друкчије, на то мислим. Градња да али не безлични солитери.
А, то. Нажалост, није могло другачије. Да нису већ претходно намерачили БГ на води и прање пара преко тога, не би ништа ни дирали, остале би „змије, пацови и наркомани”, а и то је боље да је остало па да бар некад касније ту добијемо оно што и треба, ал јбг... Од оних што посјекоше храст стар осам вијекова, шта друго би се могло и очекивати?
 
Poslednja izmena:
na kom trgu ima zelenila?
retko koji trg u svetu ga ima.
da, ima ih ali su u manjini.

trg je po definiciji otvoren prostor okruzen zgradama.
trg nije park da bi imao zelenila.

ako stavis zelenilo onda on gubi svoju funkcionalnost... ne mozes na njemu nista organizovati.

trg pre rekosntrukcije je bio ocajan.. imala si onu dnk fontanu koju pola ljudi i ne zna da je bila tamo u zapecku i dve ogromne zemljane zardinjere koje su blokrake pola trga i nista lepo nije bilo u njima bas nikad.

evo srela si sad jos jednog kome je trg super.

imam jednu veliku zamerku trgu. sto su na mestu iskopina stavili one izgravirane ploce umesto pleksiglasa kao u rajicevoj i da se lepo vide iskopine i to bi trebalo promeniti po mom misljenju jer daje dodatni smek trgu.
То "безвезно зеленило" је за мене имало душу, а фонтана је била додатни квалитет.
Око тог зеленила су биле дрвене клупе, на којима је могло да се седи.

Сада имамо мутну сиву пустињу на месту Трга.
Клупе постоје, али су то камене плоче... не баш чисте.

И чему све то? Да би набили што веће "догађаје" на Трг :roll:

Ето, новогодишњи циркус је био тако постављен да није заклонио споменик... Само ако гледаш из одређеног угла, ако си скоро право испред њега. Ако искоса гледаш, заклоњен је био. Или ако си потпуно са стране па ти кулисе не сметају.

Сећам се, пре неку годину, клизања организованог тако да постоји један круг око самог споменика. То никако није било симпатично.
 
Исто.
Сматрам да је висока градња поред Саве морала бити на новобеоградској страни.
Не сматрам да одмах до Старог сајмишта треба да буде било чега попут Преваре на води. И садашње насеље је вишак.

Поготово ако буду обновили стари сајам. Ко разуман би хтео да има добар поглед на... логор?!?
 
Не сматрам да одмах до Старог сајмишта треба да буде било чега попут Преваре на води. И садашње насеље је вишак.

Поготово ако буду обновили стари сајам. Ко разуман би хтео да има добар поглед на... логор?!?

Претерујеш.
 
То "безвезно зеленило" је за мене имало душу, а фонтана је била додатни квалитет.
Око тог зеленила су биле дрвене клупе, на којима је могло да се седи.

Сада имамо мутну сиву пустињу на месту Трга.
Клупе постоје, али су то камене плоче... не баш чисте.

И чему све то? Да би набили што веће "догађаје" на Трг :roll:

Ето, новогодишњи циркус је био тако постављен да није заклонио споменик... Само ако гледаш из одређеног угла, ако си скоро право испред њега. Ако искоса гледаш, заклоњен је био. Или ако си потпуно са стране па ти кулисе не сметају.

Сећам се, пре неку годину, клизања организованог тако да постоји један круг око самог споменика. То никако није било симпатично.
За разлику од нпр. Славије која јесте била безлично ругло (што не значи да је ту требало стављати водоскок да пере шоферке по колима), старом Тргу није фалило ништа, бар што се мене тиче. Само редовно одржавање и то је то. Но, ко зна шта ћемо сад добити, коцке имају 6 страна. засад су „потрошили” 2, можда ће их превртати још 4 пута, можда све залију асфалтом... а можда смисле и неку нову глупарију.
 
Мене је било срамота трга какав је раније био.
Ето ти га сад. Очито, сто људи, сто укуса... Иначе, нисам од оних којима не ваља ништа што су направили напредни само зато што су то они направили. Рецимо, блесаво ми сад изгледа нагиб новог трга, блесаво ми је да је све у равни спојено, и тротоари и улица и сам трг, а заиста ми недостају дрвене клупице од раније. Но, ако има и оних којима је сад љепше, ајде нека, не могу рећи да су баш упропастили трг, то би било претјерано.
 
Ето ти га сад. Очито, сто људи, сто укуса... Иначе, нисам од оних којима не ваља ништа што су направили напредни само зато што су то они направили. Рецимо, блесаво ми сад изгледа нагиб новог трга, блесаво ми је да је све у равни спојено, и тротоари и улица и сам трг, а заиста ми недостају дрвене клупице од раније. Но, ако има и оних којима је сад љепше, ајде нека, не могу рећи да су баш упропастили трг, то би било претјерано.
Мени се управо свиђа што је све у истој равни, коначно ширина.
 
Не сматрам да одмах до Старог сајмишта треба да буде било чега попут Преваре на води. И садашње насеље је вишак.

Поготово ако буду обновили стари сајам. Ко разуман би хтео да има добар поглед на... логор?!?
koliko ljudi živi sa pogledom na groblje
 
gle ga Tab :lol:
20240212_083438.png
 
na tviteru neko napisa da su asfaltirali i slivnike za vodu ..ja ne verujem u takav propust posebno sto na tviteru pišu sve i svašta
Пошто ником од градских урбаностичких генијалаца није пало на памет да би она грбава страна коцке која је предвиђена као горња канда могла бити мало прегрбава за бицикле, тротинете, инвалидска и дјечија колица, а и за пјешаке... па су онда након што су све завршили превртали коцке, не бих се баш кладио да неће тек накнадно, кад падне киша, укапирати да су оне бесмислене рупе које су тако лијепо и уредно затворили асфалтом ипак имале неку сврху. :mrgreen:
 
Пошто ником од градских урбаностичких генијалаца није пало на памет да би она грбава страна коцке која је предвиђена као горња канда могла бити мало прегрбава за бицикле, тротинете, инвалидска и дјечија колица, а и за пјешаке... па су онда након што су све завршили превртали коцке, не бих се баш кладио да неће тек накнадно, кад падне киша, укапирати да су оне бесмислене рупе које су тако лијепо и уредно затворили асфалтом ипак имале неку сврху. :mrgreen:
Знаш шта је разочаравајуће?

Можемо ми овако на форуму да гунђамо, али нико од озбиљних медија се неће томе посветити... из било ког разлога.
Да лепо испрате када се нешто направи, у ком је стању после годину-две-пет... А толико је материјала, не би постигли.

Једино што сам видео да барем подсећа на то је у Политици, на ко зна којој унутрашњој страни, па оцењују са 1 до 5. Али то никада неће стићи до телевизора.
 

Back
Top