DA LI TREBA TUĆI DECU U VASPITNE SVRHE?

Mogu da se pohvalim da sam samo 1 u zivotu bila "ozelenjena", i to vise sto se majka uplasila mojih gluposti... Sad kad se setim, znam da me je bila zato sto me voli,secam se, radi kais, a ona place, a doduse i to je bilo samo po ***** , al sam naucila samo tako. Prvi i jedini put da me je neko udario i to je bila majka. Sto dalje implicira :))) :)batina je iz raja izasla
 
Mene moja majka tukla ko vola u kupusu. Sad kad pogledam iz ove perspektive, sve su te batine bile doooooobro zasluzene
i nista mi ne fali:D
a bilo je i onih varijanti da stojimo u cosku, ili da sedimo na stolici ledjima okrenuti TVu, i to bas u vreme crtaca...

A pa tu smo mi da vidimo dal ti fali nesto..mozda ako te muz nastavi lemati pa vidimo reakciu:per:
 
pozdrav drugari,
hvala na vašim odgovorima...
Ipak nemogu da se otmem utisku da su batine samo odraz naše nemoći. A onda su naj neproduktivnije. Da ne kažem kada ih tučemo samo zato što neznamo šta drugo.
Evo recimo, žena juče ode po Sina u vrtić a on dok je bio u kzni uzeo neku igračku i sastrugao sav malter sa zida !
Žena izbezumljena, ja da je neko drugo dete slakto bih se nasmejao ali nesmem.
On gleda malo u mene malo u mamu, pitam ga pa koliko si ti čoveče bio u kazni kad si uspeo da dizbušiš ceo zid?
On nezna šta da mi kaže, ćuti.
I sad da ga izudaraš nema smisla, jer nije on kriv što su ga ostavili bez nadzora u kazni, a kriv je jer kome pada na pamet da buši zidove...
Onda ja krećem da budem švaba tralala, pitam ga zašto ne izbušimo zidove kod nas u kući?
On ćuti..
Na sve to još dodaj da ima mladjeg brata, pa kako pedagozi tvrde starije dete traži pažnju po svaku cenu i tako...
dragi moji, ko živ ko mrtav...
 
I sutra očekuj od njega štanglu o glavu... nije dete krivo, ti si ga tome naučio.
Inače, kazne, ili zabrane su zakon... i doslednost.

Ти си неки нови психолог :))) ''штангла у вугла тати'' је производ новијег времена настао када су разни психолози почели да се баве васпитањем и приступом итд...
Докле год су тате свог изданка пресавијали преко колена не би ли га довели разуму стасавали су ЉУДИ....
 
Ти си неки нови психолог :))) ''штангла у вугла тати'' је производ новијег времена настао када су разни психолози почели да се баве васпитањем и приступом итд...
Докле год су тате свог изданка пресавијали преко колена не би ли га довели разуму стасавали су ЉУДИ....

Agresijom i silom se ništa ne postiže... sem trenutnog efekta i straha. Na duže staze ga učiš da bude nasilan.
Vaspitavaj svoje dete onako kako misliš da treba. Samo nemoj srati o stasavanju... da bi od deteta napravio čoveka, batine su poslednje što mu je potrebno. Jesi pokušao rečima?
 
Izvin` ako je tema bila :)

Da obrazložim:
- Kao roditelj često imam a verovatno i vi, šansu da proverim koliko su mi živci dobro istrenirani.
Elem, koliko sam bio puta blizu naslovu ove teme da mi se nameće potreba da to podelim(o)...
Naravno, nije ovo tema o tome da decu treba tući. molim Vas.
Ali kako se vi borite protiv te ideje, da ne kažem ;) kako odolevamo njihovim provokacijama, jer one zaista nemaju kraja.

a da, hvala...

Trudim se da sve resavam pricom.
Par puta su dobili po turu ali cisto vaspitno, ne jako i ne dugo.
Mislim da se vise plase mene kada im delujem da cu ih istuci nego samom tog cina.

Uglavnom su, za sada, mirni i pristaju na svaki dogovor a nadam se da ce tako biti i kad malo porastu :)
 
Agresijom i silom se ništa ne postiže... sem trenutnog efekta i straha. Na duže staze ga učiš da bude nasilan.
Vaspitavaj svoje dete onako kako misliš da treba. Samo nemoj srati o stasavanju... da bi od deteta napravio čoveka, batine su poslednje što mu je potrebno. Jesi pokušao rečima?

Нисам,тек треба да га направим :))
 

Back
Top