da li treba nositi crninu?

1 vrsnjak je overio i ceo zivot mu tako bzvz tekao..nije imao podrsku roditelja..oni cirkali..pa je krao sve i svasta sitno za drogu..ali neverovatno koliko su se smejali i kuca uvek puna..i bas razmisljam da mozda imaju neki osecaj krivice..pa ga zato ruzne kao da je on odgovoran i da je nesto mogao promeniti..a oni slepi pored ociju da nesto preduzmu..dzaba sva crnina
 
Боже, Џорџи, дај, прочитај о чему се ради... Стварно није у реду спрдати се на тај начин са смрћу једног племенитог младог човека који је умро од неизлечивог облика рака...и правити неумесне паралеле...

Размисли понекад о томе да својим непромишљеним будалаштинама можда повређујеш друге људе...
 
Јако ме је потресао твој пост.
Мислим да управо одсликава суштину.
Ако неко осећа потребу да носи црнину за неким драгим, тако и треба да учини.
Наравно да скидањем црнине бол не престаје, ја кажем да не планирам да је носим за родитељима, али не могу знати док се то не догоди.
to se ne planira....bar ja nisam.
i bilo mi gloopo nošenje crnine, pa ono - do grla...
ali, eto...naiđe nekad u životu i gubitak takav da želiš da samo ćutiš i nosiš crno...i to je život.
ko neće da nosi - neće...mislim, moje nošenje crnine stvarno nema veze sa uklapanjem u društvene norme.
 
svako treba da radi onako kako oseća u duši.Glupo je nekome nametati da silom nosi crninu ako on sam smatra da nema potrebe.Crnina ne žali ali obeležava da je neko u žalosti.O tome iskreno mogu da pišu samo oni koji su to doživeli,a svi mi ostali možemo samo da pišemo o tome ovako ili onako, ali daleko bilo tek kada nas snadje tako nešto u trenutku naidju emocije i tada ćemo raditi onako kako se osećamo u tom trenutku:pop2:
 
Боже, Џорџи, дај, прочитај о чему се ради... Стварно није у реду спрдати се на тај начин са смрћу једног племенитог младог човека који је умро од неизлечивог облика рака...и правити неумесне паралеле...

Размисли понекад о томе да својим непромишљеним будалаштинама можда повређујеш друге људе...

E stvarno lupas sta je s tobom..nadovezao sam se na prethodni post i dao primer roditelja koji su nosili crninu a ne govore nikad o sinu lepo..ma sta ti objasnjavam..nemoj mi vise prebacivati i ubacivati u usta sta sam pisao na drugim temama
 
E stvarno lupas sta je s tobom..nadovezao sam se na prethodni post i dao primer roditelja koji su nosili crninu a ne govore nikad o sinu lepo..ma sta ti objasnjavam..nemoj mi vise prebacivati i ubacivati u usta sta sam pisao na drugim temama

Не лупам ја него ти! И то тако безобзирно не читајући шта стварно пише!!!!

МЕНЕ си јако повредио својом будаластом паралелом! Реч је о МОМ брату, Џорџи, најрођенијем којег сам икад имала! И НИКО о њему не прича ружно, Ванда није ТО рекла... бар прочитај још једном пре него што кренеш да лупеташ гупости.
Срам те било!

Очекујем да се бар људски извиниш, ако си човек и ако поштујеш туђа осећања макар кад је реч о покојницима!!!
 
Мој брат од тетке је имао 36 кад је умро.
Кратко је био лоше, за мање од 3 месеца је ,,отишао''. Ћутао је о раку који га изједа годинама, све време живео као и до тад, смејао се, добро јео, добро пио, веселио се, умео да ужива у свему...
Оно што мене боли до дана данашњег је то што његова мајка никад за 14 година од како га нема није испричала ништа лепо о њему. Она само прича о три последња месеца његовог живота.

Ја сам за њега била веома везана, први пут ишла у диско са њим, прву цигарету попушила са њим, први пут се напила...Много смо причали, поверавали се један другом...
Имао је велико друштво, био омиљен, волео да се шали, за њега су везане многе анегдоте...И ја сам желела да О ТОМЕ причамо кад причамо о њему, а не како је лежао непокретан и једва говорио...

Ружно се осећам кад тетка и мама причају о њему. Оне причају о оном што он није био никад, никад..
И увек ме попреко гледају кад ја о њему причам, а причам дивне приче које памтим, приче за смех до суза...

Ако заиста тако осећају, да треба причати само тужно
, онда га нису познавале. Он би први волео да га помињемо по свему што је било вредно у његовом животу.
И ја сам срећна што сам имала таквог брата и заувек тужна што га више немам.

Ocekujem ubuduce da ne zakljucujes svojevoljno i pristrasno prema drugim komentarima..ja znam o cemu govorim
 
Deliktno je kada se pominju tako tragicne stvari..... neko nesto ne shvati dobro i strasti se uzburkaju....

Mislim da se nasih dragih uvek secamo na razne nacine pa i sa osmehom, ali je to uvek tuzan osmeh jer njih vise nema - nekako je uvek tako....
 
Ocekujem ubuduce da ne zakljucujes svojevoljno i pristrasno prema drugim komentarima..ja znam o cemu govorim

Да нисам модератор сад бих ти рекла свашта!!!!

Мислила сам да има бар трунке људскости у теби да испоштујеш нечију бол и молбу да се не спрдаш са туђим болом и патњом...

ТИ ЗНАШ О ЧЕМУ ПРИЧАШ??????

ТИ БОЉЕ ЗНАШ О ЧЕМУ ЈЕ РЕЧ НЕГО ВАНДА И ЈА КОЈЕ СМО МУ СЕСТРЕ, КОЈЕ СМО ГА ГЛЕДАЛЕ КАКО УМИРЕ, КОЈЕ ГОДИНАМА ГЛЕДАМО РОЂЕНУ МАЈКУ КАКО СЕ СВА СТУЖИ И ЗАПЛАЧЕ СВАКИ ПУТ КАДА СЕ ПОМЕНЕ ИМЕ ЊЕНОГ ЈЕДИНОГ СЕСТРИЋА?! И ТО ТРАЈЕ ВЕЋ 13 ГОДИНА?????
ТИ ЗНАШ КАКО ЈЕ ТО КАД РОДИШ СВОЈЕ ПРВО ДЕТЕ А МАЈКА ТИ ЈЕ У ЖАЛОСТИ И ДУБОКОЈ ЦРНИНИ'????

ТИ ЗНАШ О ЧЕМУ ПРИЧАШ?????? СРАМ ДА ТЕ БУДЕ!!!!
 
Да нисам модератор сад бих ти рекла свашта!!!!

Мислила сам да има бар трунке људскости у теби да испоштујеш нечију бол и молбу да се не спрдаш са туђим болом и патњом...

ТИ ЗНАШ О ЧЕМУ ПРИЧАШ??????

ТИ БОЉЕ ЗНАШ О ЧЕМУ ЈЕ РЕЧ НЕГО ВАНДА И ЈА КОЈЕ СМО МУ СЕСТРЕ, КОЈЕ СМО ГА ГЛЕДАЛЕ КАКО УМИРЕ, КОЈЕ ГОДИНАМА ГЛЕДАМО РОЂЕНУ МАЈКУ КАКО СЕ СВА СТУЖИ И ЗАПЛАЧЕ СВАКИ ПУТ КАДА СЕ ПОМЕНЕ ИМЕ ЊЕНОГ ЈЕДИНОГ СЕСТРИЋА?! И ТО ТРАЈЕ ВЕЋ 13 ГОДИНА?????
ТИ ЗНАШ КАКО ЈЕ ТО КАД РОДИШ СВОЈЕ ПРВО ДЕТЕ А МАЈКА ТИ ЈЕ У ЖАЛОСТИ И ДУБОКОЈ ЦРНИНИ'????

ТИ ЗНАШ О ЧЕМУ ПРИЧАШ?????? СРАМ ДА ТЕ БУДЕ!!!!

ALI JA NE PRICAM O VANDI>>NISAM NJU CITIRAO..sta ti nije jasno u MOM primeru da ti objasnim?
 
AMAN nisam nikoga citirao pogledaj..setio sam se drugara i kako su njegova majka i sestra posle njegove smrti slicno kao vandini pricali

Ма, шта ти је, човече?
Шта су МОЈИ И ХЕЛЕНИНИ причали?

Причам само како не причају о њему какав је био иначе, причају само о периоду док је умирао! Ништа лоше, само рекох да га спомињу само са тугом, а то не могу да разумем. И то је све што рекох.
Где си ти нашао то све што си написао?

Ништа те не разумем, и није лепо што си тако одреаговао.
 
Ма, шта ти је, човече?
Шта су МОЈИ И ХЕЛЕНИНИ причали?

Причам само како не причају о њему какав је био иначе, причају само о периоду док је умирао! Ништа лоше, само рекох да га спомињу само са тугом, а то не могу да разумем. И то је све што рекох.
Где си ти нашао то све што си написао?

Ништа те не разумем, и није лепо што си тако одреаговао.

Pa samo sam se nadovezao mislima..ne povezujem sa tvojima i gde sam ista rekao slicno sa tvojim primerom..gde vi vidite povezanost u mom postu s vrha..sta je vama ljudi sta se toliko tiripujete..o cemu vi pricate
1 vrsnjak je overio i ceo zivot mu tako bzvz tekao..nije imao podrsku roditelja..oni cirkali..pa je krao sve i svasta sitno za drogu..ali neverovatno koliko su se smejali i kuca uvek puna..i bas razmisljam da mozda imaju neki osecaj krivice..pa ga zato ruzne kao da je on odgovoran i da je nesto mogao promeniti..a oni slepi pored ociju da nesto preduzmu..dzaba sva crnina
 
Alo bre rasprava i tvoj napad je poceo pre tog citata gde ti objasnjavam sta me inspirisalo ZA MOJ PRIMER KOJI NEMA VEZE SA NJENIM OCIGLEDNO..tvoj post je 106 a moj citat iza..nisam vredan rasprave zato sto mi ti napakujes proizvoljno..alal vera
 
Poslednja izmena:
Pa samo sam se nadovezao mislima..ne povezujem sa tvojima i gde sam ista rekao slicno sa tvojim primerom..gde vi vidite povezanost u mom postu s vrha..sta je vama ljudi sta se toliko tiripujete..o cemu vi pricate

Па, добро, ако ниси у првом посту мислио то што се мени учинило да јеси, после си свакако цитирао мој пост и рекао да су моји и Хеленини нешто ружно причали...што је апсолутна неистина, и јако ме боли што тако причаш.
Што рече Хелен, то је најрођенији брат којег смо имале, то је неко ко је са нама одрастао, са ким смо биле до последњег његовог даха.
И не могу да прихватим да неко може тако ладно да пише и даље свашта, после свега што ти је речено.
 
Па, добро, ако ниси у првом посту мислио то што се мени учинило да јеси, после си свакако цитирао мој пост и рекао да су моји и Хеленини нешто ружно причали...што је апсолутна неистина, и јако ме боли што тако причаш.
Што рече Хелен, то је најрођенији брат којег смо имале, то је неко ко је са нама одрастао, са ким смо биле до последњег његовог даха.
И не могу да прихватим да неко може тако ладно да пише и даље свашта, после свега што ти је речено.

Ja uopste ne citam to sto mi je receno posto ste proizvoljno zakljucile da mislim bilo sta na temu tvog brata i dizete sebi i meni pritisak bez razloga
 
Jel mogu molim te da ovde zavrsim..ovo su tvoje reci..
''Ружно се осећам кад тетка и мама причају о њему. Оне причају о оном што он није био никад, никад..
И увек ме попреко гледају кад ја о њему причам, а причам дивне приче које памтим, приче за смех до суза... Ако заиста тако осећају, да треба причати само тужно''

..koje su me podsetile na ponasanje ljudi iz mog primera..stoga citat i ispravljanje krivih drina hellen koja se breca bez razloga
 
Breca se na mene..misleci da sam se vezao za tvoj primer..a ovi moji pricaju ruzno..nadam se da je jasnije sto se mene tice nek se pobrisu gluposti koje nemaju veze s temom.. i izvinjavam se ako nisam bio jasan da ne mislim nista ruzno i pogresno
 

Back
Top