da li treba ici u vojsku

Nadam se da će neko normalan iz vlasti podržeti predlog Vojske o civilnom služenju. Prigovor savesti iliti civilno služenje podrazumeva da imate prigovor savesti od nošenja oružja, ali ne i od kasarne, uniforme, poslova kojih ima na pretek u kasarni. Pa dok pravi muškarci provode vreme na obuci, oni sa prigovorom savesti neka sade krompir, uređuju krug kasarne, čiste WC i sve drugo što bi morali već premoreni vojnici. Baš me zanima koliko bi procentualno bilo onih sa prigovorom savesti. z:mrgreen:
 
Nadam se da će neko normalan iz vlasti podržeti predlog Vojske o civilnom služenju. Prigovor savesti iliti civilno služenje podrazumeva da imate prigovor savesti od nošenja oružja, ali ne i od kasarne, uniforme, poslova kojih ima na pretek u kasarni. Pa dok pravi muškarci provode vreme na obuci, oni sa prigovorom savesti neka sade krompir, uređuju krug kasarne, čiste WC i sve drugo što bi morali već premoreni vojnici. Baš me zanima koliko bi procentualno bilo onih sa prigovorom savesti. z:mrgreen:

Ja cu opet da sedim u kaficu.. Tu mi se svidja da odsluzim :lol:



Ili u prevodu-ja sam mala maza i ne mogu da se prihvatim nikakve obaveze jer sam navikao da sve drugi izvrsavaju umesti i za mene,jupi:)

ne mogu i ne moram! :mrgreen:
 
pa kad ukinu skroz nece biti ni civilnog....kolko ja znam bice da se dobrvoljno prijavis al onda ides u profesionalce, nece biti to da sluzis par meseci pa kuci...ja cuh ovako

Ni mnogo bogatije zemlje od naše nisu ukinule služenje vojnog roka. Smem da se kladim da su priče o profesionalnoj vojsci politički marketing. Živimo na Balkanu i svako maštanje o mirnom životu bez ratova je utopija. Naročito ako se uzme u obzir da su iz ratova devedesetih skoro svi izašli nezadovoljni...tek nas čeka drugo poluvreme kad se zakuva neko veće svetsko sr*anje. Jedino mi nije jasno ko će braniti ovu zemlju...nas koji smo ratovali u prošlim ratovima već gazi vreme, a ovima što služe po gerontologiji ne bih dao ni stado ovaca da čuvaju.
 
Ni mnogo bogatije zemlje od naše nisu ukinule služenje vojnog roka. Smem da se kladim da su priče o profesionalnoj vojsci politički marketing. Živimo na Balkanu i svako maštanje o mirnom životu bez ratova je utopija. Naročito ako se uzme u obzir da su iz ratova devedesetih skoro svi izašli nezadovoljni...tek nas čeka drugo poluvreme kad se zakuva neko veće svetsko sr*anje. Jedino mi nije jasno ko će braniti ovu zemlju...nas koji smo ratovali u prošlim ratovima već gazi vreme, a ovima što služe po gerontologiji ne bih dao ni stado ovaca da čuvaju.

hrvati il bese slovenci su ukunilu skroz, ne secam se tacno...il sam dobila laznu dezinformaciju
 
Sad cu da napunim 15 godina i vec se od 11. godine pitam jel' je obavezno da se ide u vojsku?

Vidis, drzava, takva-kakva nam je, sjebala je vojsku.Sad imas i onu civilnu, tako da ne moras obavezno da ides u redovnu, vec imas mogucnost i da cuvas stare ljude.
U vojsci ces se nauciti disciplini i stvarima koje ce ti pomoci u zivotu, plus ces biti u odlicnoj fizickoj spremi.
 
Političari su ti koji su doveli do togada je sramota služiti vojsku. Nekad je bilo ponos i po tome se gladalo da li si muškarac, a ne materina maza. Ima nas koji smo služili po celoj bivšoj Jugi, pa nam nije ništa falilo. A ti kako sam kažeš da su ti u familiji svi služili vojsku, ne vidim zašto si onda u dilemi. Ako je verovati Šutanovcu uskoro će biti samo profesionalna vojska pa ti onda sam odluči šta ćeš uraditi! :snesko5:
 
I da vuku beztrzajne topove.
Narafski! + minobacače 60mm, a ovi što vuku na metro ili puštaju šiške farbane u crno preko čela bi mi nosali postolje od minobacača uzbrdo, trčećim korakom pod gas-maskom.
Daj bre onu lagariju od topova...haubice od 155mm.
Te haubice pripadaju artiljeriji, vuku ih kamioni do položaja, vojnici samo nameštaju...
 

Back
Top