Da li su žene pažljiviji vozači od muškaraca?

Da li su žene pažljiviji vozači od muškaraca?

  • Da

    glasova: 9 50,0%
  • Ne

    glasova: 8 44,4%
  • Nisam siguran-na

    glasova: 1 5,6%
  • Ne razmišljam o tome

    glasova: 2 11,1%
  • Nemam stav

    glasova: 0 0,0%

  • Ukupno glasova
    18
  • Anketa je zatvorena .
Кад видим да неко кочи у кривини без потребе, кад видим да оклева уместо да претиче, кад видим да кочи саобраћај уместо да вози нормално, одмах помислим да је женско за воланом.
И у 90% случајева кад успем да проверим будем у праву.
 
Ja znam jednu koja kad neko kilavi ili se vidi da nema pojma za volanom kaze-u jbm ti zensko za volanom.
A vozi kao Fandjo (tako je i zovemo),nikad nije ogrebala auto svojom krivicom.Omiljena mesta za voznju su joj Iriski Venac i put od Zvornika do Trebinja...
Ali je zaista jedna od retkih zena koja nije panicar,i koja ima savrsenu percepciju u voznji,moze da postidi vecinu muskarcina za volanom...
Sa zenama je najveci problem u iznenadnim situacijama,trenutna blokada koja u voznji znaci mnogo.
Mada,ima muskaraca koji su presli stotine hiljada km za volanom a i dalje ne znaju da voze,opasni su po okolinu.
 
Има нас разних, свакако.

Жене обично не возе брже од ограничења и то помаже. А опет, паркирање уме да буде изазовно (мада паркинг сензори или камера позади нису нешто за шта се није чуло).

На отвореном путу и није нека мудрост... Што се мене тиче, возим по ограничењу, па ми је необично кад ме камиони обилазе - али то је њихова ствар.
По граду... можда је неки осећај важан у појединим тренуцима - да ли ћеш пустити некога из споредне улице, да ли видиш да онај из супротног смера треба да скрене лево да би отчепио своју траку, па да би то отчепило и твоју 50 метара даље...
Осећај за проток саобраћаја је нешто што се не учи у ауто школи, а потребно је у гужви Београда.

За безбедност у саобраћају треба најпре потпуно забранити телефоне. Ако нешто треба да се јави, послати поруку и да се то само прочита, не и да се одговара. Неће свет да пропадне за пар минута горе доле.
 

Back
Top