Da li su ljudi bili bolji u srednjem vijeku nego danas?

Ljudi zaboravljaju, da u plemenskom dobu civilizacije, postojalo je visi stepen demokratije nego u feudalnom. Sto samo ojaca demokratski potencijal CG uporedjenju sa susjedima, koji vise bastine feudalnu tradiciju.



Tacno, Crna Gora je ipak jedina Ex-YU drzava, osim Makedonije, da toliko granici sa neslovenskim svijetom. Isto tako je Crna Gora raskrsnica civilizacija u najbukvalnijem smislu - katolicanstvo, pravoslavlje i islam - more i planina - venecije i osmanlija.



Tacno, i dinastija Petrovic-Njegos je jedina dinastija na balkanskom prostoru koja je iznjedrila toliko pjesnika i stvaralaca.
Од које године почиње династија Петровић-Његош?
 
Како знаш?
Није укуцао у Гуглу, па зато не зна. Да је укуцао тражени појам, знао би, али би опет негирао, јер му тако више одговара.

Што ли су снимани анимирани и играни филмови на ту тему? Почнимо само од тога...
 
Ne, ljudi nisu bili dobri i humani do relativno skoro. Nakon 1. svetskog rata je bilo dosta slučajeva u Srbiji da nakon što mu je brat poginuo ili umro u ratu onda dever izbaci snaju i bratance na ulicu da bi uzeo celu imovinu za sebe. Znamo svi i za ono slanje brata ili kuma na Goli Otok da bi mu se otela žena ili livada.
Па то су појединци, баш оно случајеви да их нико живи никад не запамти јер не вреде.
А да је то било дебела мањина показује ти управо баш Голи оток, јер да је другачије мали би био Голи оток, свако има кума и неког брата.
 
Није укуцао у Гуглу, па зато не зна. Да је укуцао тражени појам, знао би, али би опет негирао, јер му тако више одговара
Ма добро, него ја реко да није у некој енглеској комисији за попис тетоважа:D
 
Па то су појединци, баш оно случајеви да их нико живи никад не запамти јер не вреде.
А да је то било дебела мањина показује ти управо баш Голи оток, јер да је другачије мали би био Голи оток, свако има кума и неког брата.

Kakva debela manjina? Milos Obrenovic je sam bio vanbracno dijete, spavao sa pola zena Srbije, i nabijao Srbe na kolac za nista. Nemojmo se praviti naivni.
 
Ма добро, него ја реко да није у некој енглеској комисији за попис тетоважа:D
Можемо сада да се шалимо и да све исмевамо, али чињеница је да се иза свега овога крије планиран и добро припремљен напад на историју и културу једног народа.

Све некако заобилазно, да би се после извесног времена разоткрио.
 
Можемо сада да се шалимо и да све исмевамо, али чињеница је да се иза свега овога крије планиран и добро припремљен напад на историју и културу једног народа.

Све некако заобилазно, да би се после извесног времена разоткрио.

EteERBXXMAI3RBb.jpg
 
Kakva debela manjina? Milos Obrenovic je sam bio vanbracno dijete, spavao sa pola zena Srbije, i nabijao Srbe na kolac za nista. Nemojmo se praviti naivni.
И колико је било Милоша у Србији и Црној Гори? Ти како написа испада да свако ко изађе напоље не улази у кућу док не набије неког на колац.
 
Pa nije cio svijet protiv mene, vec protiv tebe, zar ne ? :lol:
Не. Ти си против целог света.

Ја нисам тај који је покренуо ову тему, као ни остале теме сличног садржаја и намере.

Кажем ти, имаш среће што модератори и администратори не раде свој посао.
 
Не. Ти си против целог света.

Ја нисам тај који је покренуо ову тему, као ни остале теме сличног садржаја и намере.

Кажем ти, имаш среће што модератори и администратори не раде свој посао.

Ti si taj sto tvrdi da postoji skrivena zavjera protiv tvog naroda, ova tema je o srednjem vijeku i njegovoj glorifikaciji.
 
Можемо сада да се шалимо и да све исмевамо, али чињеница је да се иза свега овога крије планиран и добро припремљен напад на историју и културу једног народа.

Све некако заобилазно, да би се после извесног времена разоткрио.
Ма нек планира ко шта хоће и нека се спрема слободно.
 
Ti si taj sto tvrdi da postoji skrivena zavjera protiv tvog naroda, ova tema je o srednjem vijeku i njegovoj glorifikaciji.
Ти си тај који је отворено дошао да се сукоби са сваким ко држи до себе. Ти си покренуо тему.

Шта ће да раде Срби када се призна Косово, зашто нема Војвођанске нације, зашто људи величају Цара Душана,...
 
Ако је небитно, што онда они не одустану први.
Мора да их изморимо. Шалим се.
Нек ради ко шта хоће а ја лично на основу тога дајем и реакцију. Па колико год да траје.
 

Back
Top