Da li ste za legalizaciju marihuane?

Da li ste za legalizaciju marihuane?

  • Da

  • Ne


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Treba svako da pročitam Timoti Lirija , ili kako ga je CIA prozvala "gurua" hipi pokreta, a on po struci psihijatar koji može da vam približi sve moguđnosti upotreba Pejote, Psilociba..itd. slično kao kod Kastanede sve u svrhu otvaranja unutarnjih mentalnih vrata percepcije, i u svrhu napredka duhovnog u odnosu na ono što nam se kroz materijalističko- komformistički koncept sistema, pruža(kroz vaspitanje, edukovanje...) , koji nas želi tako jednoumnim , i ograničenim!
Dakle nije stvarnost ista ni za koga , a kamoli kada je težnja da se predstavi kao jedna i jedinstvena...realitet, zavisi od onoga koji ga u viđenju ima, iznutra, a ne izvana...to je krajnja utopija kojom nas hrane 2000 godina i još će dok to gutamo kao takvo....Stvarnost je relativna stvar, i može ih biti, i jeste ih koliko i ljudi, ali progledati izvan okvira ustaljenosti i kolotečene...baš jeste vid oslobođenja, a ne pukom egzistencijom u okviru kolotešine svakodnevnice , nazivati postojanjem! To je privid postojanaja, tek to je ropstvo uvijeno u svilene moderne rukavice tzv. "slobodne Volje"...to je preživljavanje, a ono prvo, pa i po cenu sopstvenog života jeste življenje po svojim merilima...neka je anarhizam, bolje i to nego biti lutka na navijanje !!!
 
Tih koliko narkomana na ovoj temi. Verujem da najvise narkomani i dlaze jer im je to borba a da ovi kao ostali npr kao ja i ne dolaze nego bas ako su sve teme pregledali pa hajde i ovu.I onda se stice utisak da je vecina za legalizaciju.

EPA NE MOZE! OCETE DA SE DROGIRATE I DA MENJATE REALNOST! NE MOZE. IMAJTE MOODA I PRIHVATITTE REALNOST ONAKVU KAKVA JE! DOSTA JE STO IMAMO I ALKOHOL I TO BIH JA UKINUO A KAMOLI MARIHUANU!

SVE BI JA VAS U TERETANU NABIO PA DA VAM JA BUDEM TRENER!
 
Treba svako da pročitam Timoti Lirija , ili kako ga je CIA prozvala "gurua" hipi pokreta, a on po struci psihijatar koji može da vam približi sve moguđnosti upotreba Pejote, Psilociba..itd. slično kao kod Kastanede sve u svrhu otvaranja unutarnjih mentalnih vrata percepcije, i u svrhu napredka duhovnog u odnosu na ono što nam se kroz materijalističko- komformistički koncept sistema, pruža(kroz vaspitanje, edukovanje...) , koji nas želi tako jednoumnim , i ograničenim!
Dakle nije stvarnost ista ni za koga , a kamoli kada je težnja da se predstavi kao jedna i jedinstvena...realitet, zavisi od onoga koji ga u viđenju ima, iznutra, a ne izvana...to je krajnja utopija kojom nas hrane 2000 godina i još će dok to gutamo kao takvo....Stvarnost je relativna stvar, i može ih biti, i jeste ih koliko i ljudi, ali progledati izvan okvira ustaljenosti i kolotečene...baš jeste vid oslobođenja, a ne pukom egzistencijom u okviru kolotešine svakodnevnice , nazivati postojanjem! To je privid postojanaja, tek to je ropstvo uvijeno u svilene moderne rukavice tzv. "slobodne Volje"...to je preživljavanje, a ono prvo, pa i po cenu sopstvenog života jeste življenje po svojim merilima...neka je anarhizam, bolje i to nego biti lutka na navijanje !!!

dovoljno da mu jednom vidis oci pa da sfatis da gudra i nije tako losa stvar... mada lsd vise nije u upotrebi
 
Treba svako da pročitam Timoti Lirija , ili kako ga je CIA prozvala "gurua" hipi pokreta, a on po struci psihijatar koji može da vam približi sve moguđnosti upotreba Pejote, Psilociba..itd. slično kao kod Kastanede sve u svrhu otvaranja unutarnjih mentalnih vrata percepcije, i u svrhu napredka duhovnog u odnosu na ono što nam se kroz materijalističko- komformistički koncept sistema, pruža(kroz vaspitanje, edukovanje...) , koji nas želi tako jednoumnim , i ograničenim!
Dakle nije stvarnost ista ni za koga , a kamoli kada je težnja da se predstavi kao jedna i jedinstvena...realitet, zavisi od onoga koji ga u viđenju ima, iznutra, a ne izvana...to je krajnja utopija kojom nas hrane 2000 godina i još će dok to gutamo kao takvo....Stvarnost je relativna stvar, i može ih biti, i jeste ih koliko i ljudi, ali progledati izvan okvira ustaljenosti i kolotečene...baš jeste vid oslobođenja, a ne pukom egzistencijom u okviru kolotešine svakodnevnice , nazivati postojanjem! To je privid postojanaja, tek to je ropstvo uvijeno u svilene moderne rukavice tzv. "slobodne Volje"...to je preživljavanje, a ono prvo, pa i po cenu sopstvenog života jeste življenje po svojim merilima...neka je anarhizam, bolje i to nego biti lutka na navijanje !!!

Napreduj mentalno kroz meditaciju,jogu,kroz sopstveni rad,a ne kroz psihoaktivne spstance.
Naravno,previse si slab da se suocis sa sobom bez jointa.
 
nisam za legalizaciju ali jesam za to da se sprovedu neka istrazivanja..uostalom do trave je lako doci pa ko voli..i ne samo sa travom nego sa bilo cim.a inace nisam ni za to eksperimentisanje lako mozete da se izgubite u tome,ozbiljno.pronadjite prvo svoju pravu prirodu bez tih zaebancija, pa kad pronadjete svoju pravu prirodu i postanete istinski saman e onda tek moze z :mrgreen: . dakle nista od legalizacije dok covek ne nauci da brine sam o sebi onako kako majka priroda nalaze.z:mrgreen:
 
Tih koliko narkomana na ovoj temi. Verujem da najvise narkomani i dlaze jer im je to borba a da ovi kao ostali npr kao ja i ne dolaze nego bas ako su sve teme pregledali pa hajde i ovu.I onda se stice utisak da je vecina za legalizaciju.

EPA NE MOZE! OCETE DA SE DROGIRATE I DA MENJATE REALNOST! NE MOZE. IMAJTE MOODA I PRIHVATITTE REALNOST ONAKVU KAKVA JE! DOSTA JE STO IMAMO I ALKOHOL I TO BIH JA UKINUO A KAMOLI MARIHUANU!

SVE BI JA VAS U TERETANU NABIO PA DA VAM JA BUDEM TRENER!

Ma tebi je realnost nepotrebna jer je ti i ne doživljavaš kao i drugi , a žašto si ti ogorčen na tuđu želju da se opusti , pa i vidi realnost malo boljim očima nego li ti ... ko si ti da to određuješ! Siguran sam da i ti imaš zbegove iz realnosti, ali si nečim ugrožen na pomen, smešne marihuane...pa bi ja tebe tako isto bacio u šumu i naduvavaoo do beskraja, da se suočiš sa svojom podsvesti i jadnim poimanjem realiteta...ja mogu da preplivam kilometar naduvan, a ti bi se pogubio od samosuočavanja!
Svaki čovek koji teži mudrosti treba da proba SVEEEE, ali i da ispita svoju snagu pa da ne zastrani niti u jednu zavist ...
 
Napreduj mentalno kroz meditaciju,jogu,kroz sopstveni rad,a ne kroz psihoaktivne spstance.
Naravno,previse si slab da se suocis sa sobom bez jointa.

Svaki čovek koji teži mudrosti treba da proba SVEEEE, ali i da ispita svoju snagu pa da ne zastrani niti u jednu zavist ...
A inače napredovati kroz jogu se nemože bez gurua. Radim i danas Hatha Jogu, tako da ti presušuješ ko je slab , a ni ne znaš šta je marihuana, i šta ti se dešava kad duneš...ne možeš, nismo u istoj ravni ! Inače ja ovde branim hedonističko pravo neka svako radi ono što mu prija dok mu prija ...ja , lično sam duvao, ali sada dunem 2 puta godišnje (neverovao ili da), jer sam skapirao sve što može da ti THC (tetra-hidro .kanabiol) učini, i to iskustvo sada imam sa sobom! Te emocije su nekada lažne , a nekada bile istinitije od bilo koje knjige mudrosti, tako da na pogrešnog upireš prstom. Meni niti joga nije potrebna, ja sada idem svojim putem spoznanja, i prezira prema hrišćanstvu koje je i tebe i veliku većinu dovelo do tog jedno-obraznog viđenja...koje se meni gadi, i to ti je to!!!
 
Tih koliko narkomana na ovoj temi. Verujem da najvise narkomani i dlaze jer im je to borba a da ovi kao ostali npr kao ja i ne dolaze nego bas ako su sve teme pregledali pa hajde i ovu.I onda se stice utisak da je vecina za legalizaciju.

EPA NE MOZE! OCETE DA SE DROGIRATE I DA MENJATE REALNOST! NE MOZE. IMAJTE MOODA I PRIHVATITTE REALNOST ONAKVU KAKVA JE! DOSTA JE STO IMAMO I ALKOHOL I TO BIH JA UKINUO A KAMOLI MARIHUANU!

SVE BI JA VAS U TERETANU NABIO PA DA VAM JA BUDEM TRENER!

A da ne bi na kolac...iiijjjaaaaoo...evo ti jedna promisao da lupaš glavom o zid ...Biti nadčovečan izvan gomile ljudskosti , znači da u sebi uvek prepoznaješ i savlađuješ rđavo i kvarno, a svima drugima pokažeš kako u tebi, samo vrline postoje...i svakome ukažeš na njihove podlosti, a ubediš ih da neguju svoje vrednoće...
 
Tih koliko narkomana na ovoj temi. Verujem da najvise narkomani i dlaze jer im je to borba a da ovi kao ostali npr kao ja i ne dolaze nego bas ako su sve teme pregledali pa hajde i ovu.I onda se stice utisak da je vecina za legalizaciju.

EPA NE MOZE! OCETE DA SE DROGIRATE I DA MENJATE REALNOST! NE MOZE. IMAJTE MOODA I PRIHVATITTE REALNOST ONAKVU KAKVA JE! DOSTA JE STO IMAMO I ALKOHOL I TO BIH JA UKINUO A KAMOLI MARIHUANU!

SVE BI JA VAS U TERETANU NABIO PA DA VAM JA BUDEM TRENER!

Nisi prisustvovao bizarnom i zabavnom amfetaminskom ritualu, odredjeni ljudi su zahvaljujuci njemu salijevali betonsku plocu, a zabiljezen je jedan eklatantan primjer frezanja baste u ponoc pod uticajem psihoaktivnih supstanci, na opce zaprepastenje ukucana i komsija.
 
Idalje nema nijednog jedinog argumenta na temi zasto bi marihuana bila zabranjena ljudima da je koriste.
Jedino sto se ponavlja jeste 'ja ne volim marihuanu, a ako ja patim, moraju i svi oko mene da pate'. Ljudi koji koriste marihuanu su mirni, opusteni, nikoga ne diraju. Zivite svoj zivot i pustite druge da zive kako god oni zele.


Zanimljivo je sto ovakva pitanja pokazuju i neki nivo svjesti populacije... kod nas je 50% za legalizaciju, kod Hrvata je 80%, kod Svajcaraca je 90%, u Iranu ne vjerujem da bi bilo preko 15%, u Severnoj Koreji ni 5%.


Sto ce reci, ovde bi polovina da popuje i upravlja tudjim zivotima, a polovina bi dozvolila drugima da zive kako zele... sto nas svrstava u neki svetski prosjek, sto opet ne znaci da ne treba biti jos bolje.

Moja poruka je samo jedna. Neka svako gleda svoja posla!!

Ako hocu da duvam (sta god vi mislili o travi), pijem pivo (sta god mislili o alkoholu), pijem kafu (sta god vi mislili o kafi), citam knjige (sta god vi mislili o knjigama), jedem kupus (sta god vi mislili o kupusu), to je moja stvar.
Ako ja mislim da cu zivjeti kvalitetnije sa marihuanom, knjigama ili narandzinim sokom, to je takodje moja stvar i ne treba niko da mi se mesa u zivot i tu nesto zabranjuje. GLEDAJTE SVOJA POSLA!!
 
Poslednja izmena:
Idalje nema nijednog jedinog argumenta na temi zasto bi marihuana bila zabranjena ljudima da je koriste.
Jedino sto se ponavlja jeste 'ja ne volim marihuanu, a ako ja patim, moraju i svi oko mene da pate'. Ljudi koji koriste marihuanu su mirni, opusteni, nikoga ne diraju. Zivite svoj zivot i pustite druge da zive kako god oni zele.


Zanimljivo je sto ovakva pitanja pokazuju i neki nivo svjesti populacije... kod nas je 50% za legalizaciju, kod Hrvata je 80%, kod Svajcaraca je 90%, u Iranu ne vjerujem da bi bilo preko 15%, u Severnoj Koreji ni 5%.


Sto ce reci, ovde bi polovina da popuje i upravlja tudjim zivotima, a polovina bi dozvolila drugima da zive kako zele... sto nas svrstava u neki svetski prosjek, sto opet ne znaci da ne treba biti jos bolje.

Moja poruka je samo jedna. Neka svako gleda svoja posla!!

Ako hocu da duvam (sta god vi mislili o travi), pijem pivo (sta god mislili o alkoholu), pijem kafu (sta god vi mislili o kafi), citam knjige (sta god vi mislili o knjigama), jedem kupus (sta god vi mislili o kupusu), to je moja stvar.
Ako ja mislim da cu zivjeti kvalitetnije sa marihuanom, knjigama ili narandzinim sokom, to je takodje moja stvar i ne treba niko da mi se mesa u zivot i tu nesto zabranjuje. GLEDAJTE SVOJA POSLA!!


Nisam hteo vise da pisem na ovoj temi jer sam rekao svoje ali za ovo moram da komentarisem.
Ima argumenata koliko oces ali subjektivni ljudi slusaju ono sto zele da cuju.
ljudi koji ti ce naci na neki tupavi clanak kako trava se koristi u medicinske svrhe i kako onda to treba da se legalizuje i kako nije stetno,psihoaktivno i tako dalje,a to nije tacno.
Trava se koristi u medicinske svrhe kod ljudi kojima je to potrebno zbog neke teze bolesti i to sto im se preporuci to se ne misli da preteraju niti da nastave sa tima posto se izlece na primer.

Neke od stetnosti koje mogu sada da se setim su ubrzani rad srca i pad pritiska,rizik od raka testisa i reproduktivnog sistema,rizik od ostecenja disajnih puteva i tako dalje.
A,da ne pominjem negativne psihicke uticaje,od halucinacija,depresije pa do psihickih oboljenja,pa moze put ka jacim drogama,koji je uticaj zablude o travi i glupavoj radoznalosti ljudi.
I taj mit da trava ne stvara zavistnose je kao sto rekoh mit,ima ljudi koji su probali jednom ili dva puta i vise to ne rade,to so ljudi koji su bili naivni da probaju ali nisi bili toliko naivni da nastave,a ,ima ljudi koji popuse jednom mesecno a ima onih koji popuse jednom dnevno,to su vec ovisnici,jer ti iznova i iznova zelis da dosegnes to stanje.
Posto vidis ima ljudi koji puse duvan redovno i koji jesu ovisnici o tome a ima ljudi koje uzmu cigaru ponekad...i oni isto su ovisnici ako nisi znao.

Pre neki dan sam nazalost nasao na kraj dokumentarne emisije na tv-u gde su pricali o uticaju droga i alkohola i pominjali su travu.
I taj doktor koji je strucnjak je pricao o tome i rekao je da ima smrtnih slucajeva u svetu povezano sa travom direkto ili indirektno,a kod nas samo u Beogradu se desilo 2 slucaja u zadnjih par godina (koliko se zna),jedan momak probao prvi put i imao halucinacije i pao sa zgrade (ili skocio,ne secam se ).
Onda,to da ljudi koji puse nisu agresivni isto nije tacno iz licnog iskustva,znam ljude koji konzumiraju i par puta sam bio sa njima dok su pusili.
pa su dvoje njih napusenih poceli da maltretiraju treceg.
To sve zavisi kakvi su ljudi inace i u kakvom su psihickom stanju tada,ko alkohol...kada se par ljudi napije,jedan ce da sedi i spava,drugi ce da se tuce,treci nece prestati da prica....sve zavisi od karaktera ljudi i stanja u kojem su.

Meni bas puca oces ti konzumirati travu i to nije moj problem,ali kada pricas kako ljudi kaoja nemaju pojma i kako je to zdravo i treba legalizovati,onda to postaje moj problem.
I bas zato pusi,ne branim ti ja,za to postoji zakon,ali nemoj mi ti popovati i opravdavati svoju ovisnost.
 
Poslednja izmena:
Nisam hteo vise da pisem na ovoj temi jer sam rekao svoje ali za ovo moram da komentarisem.
Hajde, prosvjetli me.
Ima argumenata koliko oces
Daj mi ti molim te jedan jedini, a da to nije uvreda tipa 'vi ste svi narkomani i ovisnici'. Zasto bi zakon meni branio da koristim marihuanu?
ali subjektivni ljudi slusaju ono sto zele da cuju.
Odlicno, probaj to primeniti na sebe.
ljudi koji ti ce naci na neki tupavi clanak kako trava se koristi u medicinske svrhe i kako onda to treba da se legalizuje i kako nije stetno,psihoaktivno i tako dalje,a to nije tacno.
Trava se koristi u medicinske svrhe kod ljudi kojima je to potrebno zbog neke teze bolesti i to sto im se preporuci to se ne misli da preteraju niti da nastave sa tima posto se izlece na primer.
Neke od stetnosti koje mogu sada da se setim su ubrzani rad srca i pad pritiska,rizik od raka testisa i reproduktivnog sistema,rizik od ostecenja disajnih puteva i tako dalje.
A,da ne pominjem negativne psihicke uticaje,od halucinacija,depresije pa do psihickih oboljenja,pa moze put ka jacim drogama,koji je uticaj zablude o travi i glupavoj radoznalosti ljudi.
I taj mit da trava ne stvara zavistnose je kao sto rekoh mit,ima ljudi koji su probali jednom ili dva puta i vise to ne rade,to so ljudi koji su bili naivni da probaju ali nisi bili toliko naivni da nastave,a ,ima ljudi koji popuse jednom mesecno a ima onih koji popuse jednom dnevno,to su vec ovisnici,jer ti iznova i iznova zelis da dosegnes to stanje.
Posto vidis ima ljudi koji puse duvan redovno i koji jesu ovisnici o tome a ima ljudi koje uzmu cigaru ponekad...i oni isto su ovisnici ako nisi znao.
Pre neki dan sam nazalost nasao na kraj dokumentarne emisije na tv-u gde su pricali o uticaju droga i alkohola i pominjali su travu.
I taj doktor koji je strucnjak je pricao o tome i rekao je da ima smrtnih slucajeva u svetu povezano sa travom direkto ili indirektno,a kod nas samo u Beogradu se desilo 2 slucaja u zadnjih par godina (koliko se zna),jedan momak probao prvi put i imao halucinacije i pao sa zgrade (ili skocio,ne secam se ).
Ovde si jednostavno lose informisan. Konoplja je lekovita biljka i to je cinjenica. I ovo je taj djeo gde ti meni objasnjavas zasto je ti ne volis.
Ali ja nemam ni nameru ni potrebu da te razuveravam, to je tvoja stvar... ja te necu terati da je koristis, cekam taj argument zbog kog je ti meni zelis zabraniti?

Onda,to da ljudi koji puse nisu agresivni isto nije tacno iz licnog iskustva,znam ljude koji konzumiraju i par puta sam bio sa njima dok su pusili.
pa su dvoje njih napusenih poceli da maltretiraju treceg.
To sve zavisi kakvi su ljudi inace i u kakvom su psihickom stanju tada,ko alkohol...kada se par ljudi napije,jedan ce da sedi i spava,drugi ce da se tuce,treci nece prestati da prica....sve zavisi od karaktera ljudi i stanja u kojem su.
Ovde si nesto pobrkao, neko pravi probleme nakon dva piva, neko nakon dve kafe, neko nakon kile mesa... to je stvar karaktera, i zbog rdjavog karaktera se krivicno odgovara. Necemo zbog toga zabraniti ni pivo ni kafu ni meso. Marihuana ne pravi od dobrih ljudi lose, cak naprotiv, ona ih umiruje. Cekam i dalje taj argument.
Meni bas puca oces ti konzumirati travu i to nije moj problem,
SJAJNO, zasto mi je onda zelis zakonom zabraniti??
i kako je to zdravo i treba legalizovati,onda to postaje moj problem.
Probaj sad shvatiti ovaj momenat, nije lako ali mozda uspes ako se potrudis. Haaaaaaajde, napregni mozdane celije: BEZ OBZIRA DA LI JE ZDRAVO ILI NE, TREBA BITI LEGALNO, ISTO KAO KOKA KOLA, CIPS, DUVAN, COKOLADA, BELI HLEB, KAFA, PIVO, PAPRIKA, ILI BILO STA DRUGO
Nije ti jasno? Procitaj ponovo. Opet ti nije jasno? Procitaj ponovo.

I bas zato pusi,ne branim ti ja,za to postoji zakon,
Ti mi 'ne branis' ali zato postoji zakon, koji ti podrzavas, koji mi brani. Logika? Sjedi jedan.

opravdavati svoju ovisnost.
Dosad sam tri puta u zivotu konzumirao, poslednji put pre dva meseca.... ali necu da mi iko brani da to uradim i cetvrti put. Toliko o 'mojoj ovisnosti'. Nisam bolji zakljucak ovakvog pokusaja demagogije ni ocekivao.

Opet pitam, koji je to argument da mi zakonom branite koristenje marihuane?


Ponovo je dozvoljena u mnogim zemljama. Zasto bi trebala biti zarabanjena (bez obzira na debatu o tome da li je 'zdrava i korisna' pojedincu, mnogo sta 'nije zdravo')?
 
Hajde, prosvjetli me.
Daj mi ti molim te jedan jedini, a da to nije uvreda tipa 'vi ste svi narkomani i ovisnici'. Zasto bi zakon meni branio da koristim marihuanu?
Odlicno, probaj to primeniti na sebe.
Ovde si jednostavno lose informisan. Konoplja je lekovita biljka i to je cinjenica. I ovo je taj djeo gde ti meni objasnjavas zasto je ti ne volis.
Ali ja nemam ni nameru ni potrebu da te razuveravam, to je tvoja stvar... ja te necu terati da je koristis, cekam taj argument zbog kog je ti meni zelis zabraniti?
Ovde si nesto pobrkao, neko pravi probleme nakon dva piva, neko nakon dve kafe, neko nakon kile mesa... to je stvar karaktera, i zbog rdjavog karaktera se krivicno odgovara. Necemo zbog toga zabraniti ni pivo ni kafu ni meso. Marihuana ne pravi od dobrih ljudi lose, cak naprotiv, ona ih umiruje. Cekam i dalje taj argument.
SJAJNO, zasto mi je onda zelis zakonom zabraniti??
Probaj sad shvatiti ovaj momenat, nije lako ali mozda uspes ako se potrudis. Haaaaaaajde, napregni mozdane celije: BEZ OBZIRA DA LI JE ZDRAVO ILI NE, TREBA BITI LEGALNO, ISTO KAO KOKA KOLA, CIPS, DUVAN, COKOLADA, BELI HLEB, KAFA, PIVO, PAPRIKA, ILI BILO STA DRUGO
Nije ti jasno? Procitaj ponovo. Opet ti nije jasno? Procitaj ponovo.
Ti mi 'ne branis' ali zato postoji zakon, koji ti podrzavas, koji mi brani. Logika? Sjedi jedan.
Dosad sam tri puta u zivotu konzumirao, poslednji put pre dva meseca.... ali necu da mi iko brani da to uradim i cetvrti put. Toliko o 'mojoj ovisnosti'. Nisam bolji zakljucak ovakvog pokusaja demagogije ni ocekivao.

Opet pitam, koji je to argument da mi zakonom branite koristenje marihuane?

Ponovo je dozvoljena u mnogim zemljama. Zasto bi trebala biti zarabanjena (bez obzira na debatu o tome da li je 'zdrava i korisna' pojedincu, mnogo sta 'nije zdravo')?


Dao sam ti primere.

Ja jesam objektivan,ne pijem,ne pusim,ne drogiram se,nikad nista,jer vidis meni ne trebaju strane supstance da se opustim i za sta god ljudi konzumiraju travu i jesam za legalizaciju sto se tice medicinske upotrebe,to sam vec napomenuo ovde.
Pa ti meni reci ko je onda subjektivan? ako znas sta je subjektivnost i objektivnost to jeste...

Jsi ti slep mozda? nabrojao sam ti negativne posledice koje trava donosi i moze doneti.
Mada bas me zanima kako je to lekovito,na koji nacin? kako ja znam kada neko uzima u medicinske svrhe,uzima da bi smanji bol i mucninu....to nije lekovito.
Sto se tice zabrane...opet,nabrojao sam razloge,pa vidis ja bi i pusenje izbacio,nije to meni problem ja nisam subjektivni pusac recimo..

A,joj,jesi ti citao sta sam ja napisao? Iz svog licnog iskustva sam video da napuseni ljudi maltretiraju druge,postali su agresivni,sto znaci da ta tvoja tvrdnja pada u vodu kako su napuseni ljudi mirni..
ja znam ljude koji budu mirni ko bubice kada se napiju....
Pivo (casa), kafa i meso nikoga nece naciniti nasilnim niti su psihoaktivni.

Opet,rekao sam zasto sam ja za zabranu,a to sto ces ti krsiti zakon (koji ima logike) to je tvoj problem pa sam zato i rekao da mozes slobodno ti sam konzumirati travu jer je to tvoj problem sa zakonom.

Ajemo opet,nije lako ali mozda uspes ako se potrudis. Haaaaaaajde, napregni mozdane celije:
Trava je psihoaktivna droga sa negativnim i potencijalno negativnim posledicama.
Za koka koli,cips,cokoladu,hleb i papriku necu ni da komentarisem,totalno tupavo poredjenje sa travom.
Ako ti nije jasno procitaj ponovo i ponovo i ponovo ili jos bolje,obrazuj se.

Ako sam ja dobijo jedan,ti si pao razred.

Samo 3 puta? pa blago tebi...tvoj problem,nemoj okolo ici i pricati kako drugi to trebaju da probaju i kako je zdravo...onda zvucis ko svi drugi narkomani koji stalo nagovaraju druge da probaju.

Inace,ako mi budes odgovorio kao sto si sada odgovorio,a to jeste nista...onda ne vidim potrebu da se ubedjujem sa tobom,jer to bi ispalo ko da se ubedjujem sa ciglom.
 
Poslednja izmena:
1) Ne želim da ti govorim šta ja mislim o tvojoj objektivnosti i inteligenciji. Tako isto i ti svoja vidjenja mene slobodno zadrži za sebe.
2) Ako te zanimaju informacije o (ne)štetnosti kanabisa i koristima koje on nudi, preporučujem da na google ukucaš 'kanabis'. Probaj i sa bilo kojom enciklopedijom, odatle ćeš izvući najbolje informacije. Isto preporučujem svima ostalima.
3) Pretpostavljam da si tu priču o nasilnom ponašanju osoba pod marihuanom izmislio ili bar nakitio. Marihuna ne podstiče nikoga na agresivnost. http://sh.wikipedia.org/wiki/Marihuana
Ako imaš bilo kakav suprotan dokaz, priloži, tvoja blago rečeno sumnjiva priča nije nikakav dokaz.

4) Nazad na temu, samo me na ovo zanima tvoj odgovor. Molim bez demagogije. Gazirani sokovi zasigurno imaju svoje štetnosti. Cigarete nisu zdrave. Ni previše alkohola. Kao i milion drugih supstanci. Od mesa ti skoči holesterol, čak i od previše jabuka te može boliti stomak.
Pitanje koje sledi je prosto da prostije ne može biti. Čak i da je nešto nezdravo, zašto podržavaš zakon koji zabranjuje upotrebu istog? Jel svi MORAMO živjeti 'zdravo' i nikako drugačije?
 
1.Nema problema

2.vec jesam i ne vidim nista novo.

3.Ne moras da mi verujes,ni ja tebi ne verujem pa nije problem.
A,posto si naveo wikipediju kao izvor evo ti mnogo,mnogo detaljnija (engleska) wikipedija:
http://en.wikipedia.org/wiki/Cannabis_(drug)

4.Gazirani skokovi jesu stetni ako se pretera ali bas,bas pretera,evo da ja sada popijem 2 litre gaziranog soka nece mi nista steto biti,niti cu imati halucinacije,probleme sa pamcenjem,napade paranoje i smeha i tako dalje.
Za cigare znamo da su stetne.
Alkohol u manjim dozama nije nikako stetan,vino je jako zdravo i lekari preporucuju ponekad jednu casu veina na dan.
od case vina ti bas nece nista biti.
Meso naravno je stetno ako se bas pretera,ovako nije nimalo stetno akos e koristi u manjim kolicinama.
Jabuke su naravno zdrave,ali realno ko ce se prejesti jabuka...

A odgovor na tvoje pitanje pocinje prvo pod pitanjem:
Jel ti zelis da zivis zdravo? ako ne,onda ne znam sta da ti kazem,ja zelim.
Za taj zakon sam jer smatram da je u pravu,da nam netreba psihovaktivna supstanca da prezivimo i da zivimo.
Jer moze lose da utice na psihu ljudi i totalno ih promeni.
Imao sam ja bisera sa razgovorima sa pusacima,koji bi bilo kako opravdali svoje pusenje i ako znaju da je stetno.
 
3.Ne moras da mi verujes,ni ja tebi ne verujem pa nije problem.
A,posto si naveo wikipediju kao izvor evo ti mnogo,mnogo detaljnija (engleska) wikipedija:
http://en.wikipedia.org/wiki/Cannabis_(drug)
Sjajno, i šta posebno zapada za oko na tom linku koji si postavio, sledeća slika:
300px-Rational_scale_to_assess_the_harm_of_drugs_%28mean_physical_harm_and_mean_dependence%29.svg.png

Pogledaj gde je kanabis, a gde su alkohol, nikotin i na primer jedan lek - 'brufen'.
Na stranu to sve.
Jel ti zelis da zivis zdravo? ako ne,onda ne znam sta da ti kazem,ja zelim.
Odgovor je, želim da živim ispunjeno, da balansiram zdravlje i ono što je za mene uživanje u životu.
Opet ću ti ponoviti malu anegdotu iz života Vinstona Čerčila.... žena ga kritikovala da previše pije, a on joj odgovara: Više sam uspeo izvući iz alkohola nego on iz mene.

Za taj zakon sam jer smatram da je u pravu,da nam netreba psihovaktivna supstanca da prezivimo i da zivimo.
Jer moze lose da utice na psihu ljudi i totalno ih promeni.
Odgovorio si mi zašto ne treba tebi, i ja to poštujem. Ti je nećesš koristiti ni kad bude legalna.
Ali možda se ja bavim umjetnošću i marihuana mi pomaže da se oslobodim, možda mi pomaže u meditaciji, možda se bavim naukom i pomaže mi da otvorim um, možda sam jednostavno boem koji želi uživati u životu. Izmedju ostalih i Albert Ajnstajn ju je podržavao, kao i mnoga druga velika imena u svetu nauke i umjetnosti.
Famous people that smoke weed.

• Abbie Hoffman
• Abraham Lincoln. On a Hohner box cover but disputed.
• Al Gore.
• Aldous Huxley
• Aleister Crowley
• Alexander Dumas
• Alice B. Toklas
• Allen Ginsberg. Poet.
• Alexis Korner. Musician.
• Andy Warhol. Artist.
• Annita Roddock. Founder 'The Body Shop'.
• Arthur Conan Doyle. Author, creator 'Sherlock Holmes'.
• Aswad. Musicians.
• Beatles.
• Bill Clinton.
• Bill Gates. Not confirmed, just very strongly hinted at in the Playboy interview
• Bill Murray Arrested for possession
• Bob Denver.
• Bob Dylan. Poet, singer, song writer.
• Bob Marley. Poet, singer, song writer.
• The Bishop of Monmouth.
• Brian Eno. Singer, song writer. Signed 'Independent' list.
• Boy George.
• British Lords & MP's - too many to list .
• Buddy Rich.
• Cab Calloway. Jazz musician.
• Carl Sagan. Author.
• Caroline Coon. Artist, founder 'Release', manager of the Clash.
• Carl Segan . Author.
• Carlos Santana. Musician, guitarist.
• Carrie Fischer.
• Cary Grant.
• Cary Mullis. Nobel Laurate, Biology
• Charles Beaudelaire
• Charles Dickens. Claims but no evdience.
• Cheech Marin.
• Chris Armstrong. Footballer, tested positive.
• Chris Conrad.
• Chris Farley. 60's singer.
• Chris Rock.
• Conan O'Brian.
• Count Basie. Jazz legend.
• Dame Ruth Runsiman. Author; Police Federation Report (March 2000) advising liberlization.
• Dave Gilmour . Musician ; Pink Floyd.
• Diego Rivera.
• Dion Fortune.
• Dioscorides.
• Dizzy Gillespie.
• Douglas Adams. Author.
• Dr Francis Crick. Nobel Prize winner.
• Dr Lester Grinspoon.
• Dr Mark Porter. TV doctor who says cannabis is not more harmful than alcohol.
• Dr Anne Biezanek (authoress)
• Dr R.D.Laing.
• Dr John Marks
• Dr W.B. O'Shaugnessy.
• Drew Barrymore.
• Duke Ellington.
• Eddie Ellison. Ex head of Scotland Yard Drug Squad.
• Edgar Allen Poe. Author, multi-drug user.
• Elvis Presley. Singer, FBI informer.
• Emperor Liu Chi-nu.
• Emperor Shen-Nung.
• Ernest Hemmingway. Author.
• Errol Flynn.
• Fela Kuti. Musician. Afro/jazz king.
• Felix Dennis. Publisher.
• Fitz Hugh Ludlow.
• Fran Healey. Musician; Travis.
• Francis Ford Coppella.
• Francis Rabelais.
• Francis Wilkinson. Ex Chief Constable of Gwent Police.
• Fredreich Nietzshe.
• Ganesh - Hindu God.
• Gary Johnson.
• Gene Krupa.
• George Clinton. Ex President's brother.
• George W Bush. Possibly the greatest living hypocrite.
• George Gurdjieff.
• George Melly. Jazz musician (early sponsor of Legalise Cannabis Campaign, Uk).
• George Michael. Singer.
• George Washington.
• George Soros.
• Gerard de Nerval.
• Gilberto Gil. Brazilian musical icon.
• The Greatful Dead.
• Hasan I-Sabah.
• Heinrich Khunrath.
• Helen Petrova Blavatsky.
• Henri Michaux.
• Herman Hesse.
• Hiero the Second.
• Howard Marks. Author, cannabis smuggller.
• Howard Stern, Admitted it on the radio.
• Hua T'o.
• Hunter S. Thompson. Smoked weed and snorted coke with George Bush.
• Ian Botham. Convicted Cricket legend.
• Irvine Welsh.
• Kurt Cobain.
• Jabir Ibn el-Hayyan.
• Jack Herer. Author 'The Emporor Wears No Cloths'
• Jack Kerouac. Author ' On the Road'.
• Jack Nicholson. Film actor.
• Jackie Gleason.
• Jackson Pollock.
• Jane Fonda. Actress.
• James Brown. Singer, song writer.
• Janis Joplin. Singer, song writer.
• Jesse 0Ventura.
• Jerry Lee Lewis. Musician, song writer.
• Jimmy Dorsey.
• Jimmy Hendrix. Rock guitarist, singe, song writer
• Jim Morrison. Musician, songwriter; The Doors.
• Joan of Arc. Accused of using 'witch herbs' (another name for cannabis).
• Joan Rivers.
• Joe Strummer. Musician, singer, songer writer; The Clash.
• John Belushi.
• John Denver.
• John F Kennedy. Popular US president (assassinated).
• John Keats. Poet.
• John Lennon. Musician, song writer; The Beatles.
• John Le Mesurier. Tried it but said it's not for him.
• Johnny Cash.
• John Peel. DJ, BBC broadcaster.
• John Sinclair.
• Judge John L. Kane. Chief Judge from the US District Court
• Julie Christie. Actress.
• Jules Verne.
• John Wayne. 'I tried it once but it didn't do anything to me.'
• Kelsey Grammar.
• Ken Livingston. Mayor of London - supports decriminalisation but does not smoke or support the use of recreational drugs.
• Kirk Douglas. Actor.
• Kurt Cobain.
• Larry Adler. Harmonica player and
friend of George Gershwin. May have written a song about it.
• Lenny Bruce. Comedian.
• Lewis Carroll. Author 'Alice in Wonderland'.
• Linda St Clair
• Little Richard. Musician.
• Lord Avebury.
• Lord Byron. Poet.
• Lord Deedes.
• Lord Tony Gifford. QC, civil rights lawyer.
• Louis Armstrong. 'Oh what a wonderful world'.
• Louis Hebert.
• Mark Thomas . Comedian.
• Marlon Brando. Actor.
• Martin Sheen.
• Mary Shelly. Author 'Frankinstein'.
• Mary Tyler Moore.
• Mick Jagger. Singer, song writer, The Rolling Stones.
• Michael Mansfield QC. Lawyer.
• Jade Jagger.
• JC 100. Fastest rapper in the west.
• JT Moore. Legendary white rasta guitarist.
• Mike Tyson.
• Miles Davis. Jazz/rock drummer.
• Mo Mowlan. Genuine honest politician.
• Modigliani. Sculptor.
• Montgomery Clift. Mentioned in his biography.
• Neil Diamond.
• Nick Hornby. Author.
• Niel Young. Musician.
• Norman Mailer. Author.
• Oasis. Rock band.
• Oliver Stone.
• Oscar Wilde. Poet.
• Pablo Picasso. Artist.
• Pancho Villa. Mexican bandit revolutionary.
• Paul Flynn. Uk Member of Parliament.
• Paul McCartney. Musician, song writer; The Beatles.
• Paul Simon. Musician, song writer.
• Pharoahs of Egypt. Traces in body samples.
• Phil Donohue.
• Phil Tufnell. Former test cricketer, now media celeb.
• Peter Fonda. Actor; 'Easy Rider'.
• Peter Sellers. Actor, comedian.
• Peter Tosh. Musician.
• Philip K. Dick. Science fiction author.
• Pierre Burton.
• Pierre Elliot Trudeau.
• Pink Floyd; Syd Barret and Roger Waters.
• Prince William.
• Prince Harry.
• Pythagoras.
• Queen Arnegunde.
• Queen Victoria. Used it for medical purposes.
• Ram Dass.
• Ray Charles. Musician.
• Rev Kenneth Leech.
• Richard Branson. 'Virgin'. Entreprenur.
• Richard Feynman, Nobel Prize Laureate physicist, founder of quantum electrodynamics.
• Richard Prior.
• Richard Wilson. Actor; 'One Foot in the Grave'.
• Rimbaud. Author.
• Robert Burns. Mentioned it in a poem.
• Robert 'King' Carter. Grower.
• Robert Anton Wilson. Author.
• Robert Mitchum. Jailed 90 days for possession of marijuana, 1949.
• Roger McGough. 60's liverpool poet.
• Rolling Stones. Rock band.
• Ronnie Scot. Jazz club owner, musician, busted on stage 1958, at his club in Soho, London.
• S Club 7. 'Super clean' pop band, busted in Soho, very embarrassing.
• Salvador Dali. Artist.
• Samuel Beckett.
• Samuel Taylor Coleridge. Poet.
• Shen Nung. One of the fathers of Chinese medicine. 2700 B.C .
• Sinead O'Connor. Singer.
• Sidi-Hidi.
• Sigmun Freud. Shrink.
• Sonny Bono.
• Super Furry Animals. Welsh band who wrote a song about Howard Marks.
• Stephen King.
• Sting/Gordon Sumners.
• Tariq Ali. Activist Writer.
• Tenessee Williams. Author.
• Terence McKenna. Author.
• Terry Gilliam. Actor, comedian;Monty Python.
• The Who. Rock band.
• Thelonius Monk.
• Thomas Jefferson.
• Timothy Leary.
• Tom Lehrer.
• Top Tories. Senior members of the shadow cabinet.
• Tony Elliot. Publisher, 'Time Out.
• Tracy Blevins. Artist.
• Tuppy Gore.
• UB40. Band.
• Victor Hugo.
• Vincent Van Gogh. Artist.
• Walt Disney. Cartoonist.
• Walter Benjamin.
• Whitney Houstonn. Busted at Hawaii airport but ran away.
• William Burroughs. Author, poet, artist.
• Will Self. Author. Did smack on Blairs plane.
• William Shakespeare. Playwright.
• William Straw. UK Home Sec Jack Straw's son. Cautioned for supplying undercover journalists in pub 'shocker'.
• Willie Nelson.
• Winston Churchill. British Prime Minister, poet, artist & multi drug user.
• Woody Harrelson. Actor. Features in a book on growing medical marijuana .
• Zoroaster. Persian prophet.
Zašto ti podržavaš zakon koji mene tjera da 'živim zdravo', ako ja želim da balansiram to na drugi način?
 
I od cele starane si naisao ono sto bas tebe zanima,zaniljivo :D
ono sto sam ja nasao se tice losih stvari,korisnih stvari i tako dalje.mogao sam i ja da kopiram recenice koje mi se svidjaju a da izostavim one koje m se ne svidjaju.
Te poznate licnosti mi ne znace apsolutno nista,oni mi nisu nikakav ni autoritet ni primer.

Ja necu koristiti ali mozda moje dete u buducnosti bude bilo jer ce misliti "ovo je legalno" ili ce reci "Svi to rade,sto ne bi i ja" i tako dalje,sto onda to cini mojim problemom.

Zanimljivo pitanje jer ja da imam moc ukinuo bi i duvansku industriju,ali vidis ajede da uzmemo nesto sto je inace zakonom zabranjeno...recimo prostitucija.
Recimo neko zeli da balansira svoj zivot sa prostitucijom,a ima takvih ljudi...e sada kada bi mi to legalizovali to bi znacilo da dajemo zene na prodaju,da su zene predmeti koji se kupuju i koriste za seksualne usluge...recimo zene su kondomi,kupis,iskoristis i bacis,sledeci put kupis jos jedan i tako.
Znaci predstavicemo zene tako i totalno cemo sutnuti moralne vrednosti cisto za neke koji oce da uzivaju u tim "carima"
I onda da me neko pita,zasto podrzavam zakon koji njemu zabranjuje da uziva u uslugama prostitucije,a odgovor sam dao u recenici iznad.

Tebe to tera da zivis zdravo jer je to u interesu tebe i drugih,ako neces ti,ti krsi zakon ali na svoju odgovornost,a posto te niko nece uznemiravati i nece znati da duvas u svojoj kuci,onda samo izvoli ali to ne ne znaci da je uredu i da je uredu propagirati drugima,jer moze lose da utice na ljude.
Evo vidimo i ovo neko licemerje,tako sto je duvan legalizovan ali odma vidis posledice toga,svi znaju ali bas svi da je to steto pa opet se navuku.
 
zavisi od deteta, uglavnom u tim buntovnickim godinama sladje je ono sto je zabranjeno, ono sto je legalno i nije bas privlacno buntovnicima :lol:
zanimljivo je da je u jedinoj zemlji u evropi gde je trava legalna - holandiji, najmanje puše sami holanđani, a mnogo više stranci i turisti.
verovatno je svaki holanđanin probao i onda je, već prema tome da li mu se sviđa ili ne, odlučio da li će da nastavi da puši ili ne.
ono što je primetno je, da se legalizacijom trave smanjila agresivnost po amsterdamskim kafićima, odnosno okrenuo se odnos pijanih i napušenih, što je dovelo do smanjenja agresivnosti.
trava, za razliku od alkohola, deluje smirujuće i unosi nesigurnost u svoju fizičku konstrukciju. ta nesigurnost nestaje kad se već navikneš na travu, ali smirenost ostaje.
jedan moj kolega, na primer, kada se naduva ne sme da vozi, a kad je pod uticajem alkohola neda nikom drugom da vozi jer mora baš on, ma kako ta vožnja suludo i opasno izgledala. obično tad niko ne seda sa njim u auto.
:zima2:
 
I od cele starane si naisao ono sto bas tebe zanima,zaniljivo :D
ono sto sam ja nasao se tice losih stvari,korisnih stvari i tako dalje.mogao sam i ja da kopiram recenice koje mi se svidjaju a da izostavim one koje m se ne svidjaju.
Te poznate licnosti mi ne znace apsolutno nista,oni mi nisu nikakav ni autoritet ni primer.

Ja necu koristiti ali mozda moje dete u buducnosti bude bilo jer ce misliti "ovo je legalno" ili ce reci "Svi to rade,sto ne bi i ja" i tako dalje,sto onda to cini mojim problemom.

Zanimljivo pitanje jer ja da imam moc ukinuo bi i duvansku industriju,ali vidis ajede da uzmemo nesto sto je inace zakonom zabranjeno...recimo prostitucija.
Recimo neko zeli da balansira svoj zivot sa prostitucijom,a ima takvih ljudi...e sada kada bi mi to legalizovali to bi znacilo da dajemo zene na prodaju,da su zene predmeti koji se kupuju i koriste za seksualne usluge...recimo zene su kondomi,kupis,iskoristis i bacis,sledeci put kupis jos jedan i tako.
Znaci predstavicemo zene tako i totalno cemo sutnuti moralne vrednosti cisto za neke koji oce da uzivaju u tim "carima"
I onda da me neko pita,zasto podrzavam zakon koji njemu zabranjuje da uziva u uslugama prostitucije,a odgovor sam dao u recenici iznad.

Tebe to tera da zivis zdravo jer je to u interesu tebe i drugih,ako neces ti,ti krsi zakon ali na svoju odgovornost,a posto te niko nece uznemiravati i nece znati da duvas u svojoj kuci,onda samo izvoli ali to ne ne znaci da je uredu i da je uredu propagirati drugima,jer moze lose da utice na ljude.
Evo vidimo i ovo neko licemerje,tako sto je duvan legalizovan ali odma vidis posledice toga,svi znaju ali bas svi da je to steto pa opet se navuku.
Samo da podvučem! :lol:
 

Back
Top