Da li ste za legalizaciju marihuane?

Da li ste za legalizaciju marihuane?

  • Da

  • Ne


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Legalizujte heroin! Nije stetan ako se konzumira u malim kolicinama osim sto stvara zavisnost, ali inace opusta ljude i umetnici ga konzumiraju kako bi dobili fleseve... Legalizujte kokain, dize raspolozenje, ljudi su opusteni i smeli! Legalizujte LSD!

Prestanite da se zavaravate kako je marihuana dobra stvar! Dobra je u medicinske svrhe (kao i druge droge), ali nikako za licnu upotrebu! To sto ste vi navuceni na travu pa vam odgovara da lazete i sebe i druge kako nije stetna to je druga stvar! I daj da mi neko objasni sta je to umereno? Postoji li umerenost u drogiranju?

Lol, ti poredis Heroin sa Marihuanom.
 
Zasto onda znam devojku koja konzumira marihuanu godinama; sada je neuredna, neokupana, mozak joj ne radi bez trave, a imala fax, super posao, svaki dan nasminkana i doterana... Haos!
Zasto dosta mojih drugova koji puse to sranje su osuseni (kosturi koji hodaju)? Zasto dosta njih je tako detinjasto i ima neke tripove?
Dajte mi odgovor... Ili cete se pozvati na to da oni ne konzumiraju umereno, a sta je kod droge umereno?
Pitaj ih da li koriste samo marihuanu. Marihuana je lekovita.
Zamisli da je caj od nane nelegalan i uvrsten u grupu 'droge', skupa sa heroinom. Stoga svi koji bi hteli doci do caja nane bi morali stupiti u kontakt sa dilerom droge.
Diler ce u takvoj situaciji od musterije koji je zeleo samo caj od nane, pokusati da napravi zavisnika od teskih droga. Ponekad i uspe. Da li je ovde caj od nane kriv za to sto su presli na teze droge ili upravo ta zabrana na isti.

Ako ste vi svi tako dobro informisani onda biste trebali da znate, da bilo koja supstanca koja menja stanje svesti kod coveka spada u grupu droga. A sta marihuana radi? Udara na mozak (ne znam na koji deo) i menja raspolozenje i sta ti ja znam.
Kafa (kofein) menja. Guarana (guarin) menja. Red Bul (taurin) menja. Caj (tein) menja. Koka Kola (kofein) menja. Duvan (nikotin) menja. Alkohol menja. Itd. Cak i cokolada menja, da ih sve zabranimo?z:)

I kako biste objasnili silna samoubistva pod uticajem marihuane?
Je li ti to tata pricao? Ljudi se zbog marihuane podjednako ubijaju koliko to rade zbog caja od kamilice. Cak da izjava bude smesnija, dok su najvece svetske ubice legalni u ovoj drzavi... alkohol, duvan(nikotin), meso(holesterol)... jedna zdrava biljka, konoplja, nije.
Znam da je jedan decko naduvan skocio sa 8. sprata na NBG i ostao mrtav na mestu!
Ja znam za jednog koji je skocio sa mosta pijan.
Verovatno postoji neko ko je skocio sa 8. sprata nakon sto je popio caj, sto ne znaci da je caj kriv za to.

Vidi, hajde malo manje filozofiraj napamet. Uzmi procitaj neki clanak na internetu, u strucnoj knjizi ili enciklopediji, vikipediji, bilo cemu priznatom... edukuj se o marihuani, pa onda postavljaj odgovore na ovoj temi.

Lol, ti poredis Heroin sa Marihuanom.

Zabrinjavajuce je koliko su neki neinformisani.z:cry:
 
http://en.wikipedia.org/wiki/Natural_law
Uglavnom se svodi na dve stvari:
-ne ugrozavaj druge fizicki ili psihicki
-postuj dogovore

Ok, mislio si na prirodno pravo, to je druga stvar.

Ovo ostalo ne bih komentarisala, prvo jer sam svoj stav vec iznela, a drugo jer mi nisu potrebni linkovi iz vikipedije i ostali c/p tekstovi, barem kada se radi o ovoj temi, a i u toj Holandiji koju spominjete sam provela neko vreme, pa sam i sa te strane videla ponesto, ali, najvaznije, vise volim kada neko pise svojim recima, ovako gubim interesovanje.

Kao sto rekoh, nisam za legalizaciju iz razloga koji sam navela. Dakle, nije da je nikad nisam konzumirala ili da to necu uraditi i u buducnosti ponekad.
Ali mi nije jasno da neko moze da tvrdi (a da se ne radi o napaljenoj klincadiji) da konstantno konzumiranje iste ne ostavlja nikakve posledice i da ne stvara "zavisnost".. stavila sam pod navodnike samo da bih istakla da je kvalitativno razlicita od nekih drugih zavisnosti, ali kada se kockice sklope, ipak zavisnost. Ali to je slucaj i sa mnogim drugim stvarima koje su legalne, pa nisam zelela da ulazim u tu vrstu polemike.
 
Ok, mislio si na prirodno pravo, to je druga stvar.

Ovo ostalo ne bih komentarisala, prvo jer sam svoj stav vec iznela, a drugo jer mi nisu potrebni linkovi iz vikipedije i ostali c/p tekstovi, barem kada se radi o ovoj temi, a i u toj Holandiji koju spominjete sam provela neko vreme, pa sam i sa te strane videla ponesto, ali, najvaznije, vise volim kada neko pise svojim recima, ovako gubim interesovanje.

Kao sto rekoh, nisam za legalizaciju iz razloga koji sam navela. Dakle, nije da je nikad nisam konzumirala ili da to necu uraditi i u buducnosti ponekad.
Ali mi nije jasno da neko moze da tvrdi (a da se ne radi o napaljenoj klincadiji) da konstantno konzumiranje iste ne ostavlja nikakve posledice i da ne stvara "zavisnost".. stavila sam pod navodnike samo da bih istakla da je kvalitativno razlicita od nekih drugih zavisnosti, ali kada se kockice sklope, ipak zavisnost. Ali to je slucaj i sa mnogim drugim stvarima koje su legalne, pa nisam zelela da ulazim u tu vrstu polemike.

Ovde si sama sebi odgovorila. Ta druga vrsta zavisnosti, bjeg od 'realnosti'..... i internet preko koga sad kuckas poruke je stvara, pa hocemo li ga zabraniti? z:)
 
Ovde si sama sebi odgovorila. Ta druga vrsta zavisnosti, bjeg od 'realnosti'..... i internet preko koga sad kuckas poruke je stvara, pa hocemo li ga zabraniti? z:)

Aj ponovo.. Napisala sam da je ne bih legalizovala jer sa tom novinom, u ovom trenutku, ne bismo mogli da se nosimo. Znaci, ne uporedjujem i ne vagam (u odnosu na alkohol, kafu, guaranu, heroin, dozvolu za ubijanje), jer ne mislim da je to resenje i pravilan nacin razmisljanja. To moze biti samo jedan aspekt, ali pravno regulisanje bilo cega podrazumeva malo vise od toga. To htedoh reci, nadam se da je sad jasniji moj licni stav.
 
Kazes steti vise od alkohola, pa koliko steti jedna casa vina a koliko steti jedna popusena trava?
Kazes i da i guarana, caj, cokolada i duvan menjaju raspolozenje, a koliko guarana treba da popijes da bi ti se promenilo raspolozenje kao i za jednu popuseno travu?
 
Kazes steti vise od alkohola, pa koliko steti jedna casa vina a koliko steti jedna popusena trava?
Kazes i da i guarana, caj, cokolada i duvan menjaju raspolozenje, a koliko guarana treba da popijes da bi ti se promenilo raspolozenje kao i za jednu popuseno travu?

Ucini mi uslugu i samo baci oko na ove linkove.
http://www.b92.net/zdravlje/vesti.php?yyyy=2012&mm=01&nav_id=571299
http://www.b92.net/zdravlje/vesti.php?yyyy=2012&mm=01&nav_id=572824
http://www.b92.net/zdravlje/vesti.php?yyyy=2011&mm=05&nav_id=512635
http://www.b92.net/zivot/vesti.php?yyyy=2011&mm=11&dd=22&nav_id=559715

Marihuana stvara manju zavisnost od caja. I casa vina i jedan udisaj u pluca dima marihuane su lekoviti. Ne stete ni jedno ni drugo. Proveri ove informacije slobodno.

Opet. Zena kritikovala Cercila kako previse pije, a ovaj joj odgovara: Ja sam vise uspio od alkohola izvuci, nego on od mene.
 
Aj ponovo.. Napisala sam da je ne bih legalizovala jer sa tom novinom, u ovom trenutku, ne bismo mogli da se nosimo. Znaci, ne uporedjujem i ne vagam (u odnosu na alkohol, kafu, guaranu, heroin, dozvolu za ubijanje), jer ne mislim da je to resenje i pravilan nacin razmisljanja. To moze biti samo jedan aspekt, ali pravno regulisanje bilo cega podrazumeva malo vise od toga. To htedoh reci, nadam se da je sad jasniji moj licni stav.

Peace.z:)
 
Alo bre! To sto sam rekao za heroin i ostale droge bio je sarkazam ali vama je droga popila mozak...
Nemoj vise da mi diras cajeve jer cajevi, guarana, kafa i sve ostalo osim alkohola ne menja toliko stanje svesti kao marihuana! Popijem 3 guarane i nista, popijem kafu - nista! I garantujem da je pijanstvo manje stetno (po organizam) nego trava!
Ne mogu vise da se prepucavam sa vama, samo se vi drogirajte, unistavajte sebi organizam i mozak, srecan vam put u grob! Pogotovo tebi bas celik, da je manje takvih kao ti ljudi bi znali istinu i marihuani, ne bi postojao taj sto ce da je poredi sa cajevima i da prica kako je lekovita i sta ti ja znam!
 
Nisam za legalizaciju.
Nisam sada neki strucnjak ali ta prica kako trava ne stvara ovisnos je poprilicno klimava jer cim neko koristi u duzem periodu cak retko on je navucen jer da nije ne bi mu bilo potrewbno....to dodje ko oni ljudi koji kazu da nisu pusaci jer ne puse cesto ali da vole da zapale jednu posle kafe recimo,to nema smisla,oni jesu pusaci i jesu navuceni,mozda ne kao drugi ali i dalje konzumiraju sto ih tehnicki cini pusacima.
I za ovo niam ekspert ali kako alkohol stvara ovisnost? meni to dodje vise psihicki jer pijanica zeli da se udje u to stanje i zato pije,isto tako pusaci trave zele da udju u to neko napuseno stanje i zato to i rade.
Cak i da konzumiranje lakih droga ponekad nije stetno a i to je diskutabilno....opet,sto bi to onda iko radio.

Neko je rekao da je prelazak na teze droge prica za malu decu,e pa nije tacno,
Jeste da ima ljudi za koje to nije tacno ali opet nije prica za malu decu...sta vise to je opste poznato kod ljudi.
Evo ja cu da igram jednu video igru na easy tezini,pa na normal,pa na hard,pa kada pocenem da pobedjujem na hard tezini,vise mi nije zanimljivo,jer tezim ka izazovu i dozivljaju,tako i drugi u vezi droge.
 
Neke malo naprednije države u čitavoj toj analizi i problematici oko narkomanije, posmatraju ovako stvar...ako država laže klince da je marihuana teška droga kao i heroin, kokain , krek, itd., klinci kada probaju , a to je gotovo neminovnost danas, doće do saznanja da ih dražava "laže", pa ako su za "džeju" rekli da je teška , a nije daj da probamo i ove koje su zaista pgubne.. i to jeste tako!
Samo klincima treba obrazložiti da ulaženjem u priču s mariškom , oni će kad tad naleteti na heroin ili bilo koju drugu tešku supstancu (a heroin je najgori).
Ali kada me neko ubedi da iza sve te priče oko narkomanije ne stoje razne tajne org., famaceutski lobiji, pa i same vlade...jer Afganistan učestvuje sa preko 80% u proizvodnji heroina, zar nije moguće baciti neki herbicid (Ameri primarno) ili bubu zlaticu , koja jede mak! E pa moguće je , ali nije u interesu onih lobija i organizacija od malo pre!
Tako da je sve to pitanje jedne velike upletenosti, raznih organizacija! Šta kad bi se kao u Češkoj dozvolilo po 6 biljaka za sopstvenu upotrebu, ne bilo krupnih , sitnijih i najsitnijih dilera , a time niti policijskog mita koji primaju...itd, zaebata tema , naročito u ovom trenu kod nas
 
Nisam za legalizaciju.
Nisam sada neki strucnjak ali ta prica kako trava ne stvara ovisnos je poprilicno klimava jer cim neko koristi u duzem periodu cak retko on je navucen jer da nije ne bi mu bilo potrewbno....to dodje ko oni ljudi koji kazu da nisu pusaci jer ne puse cesto ali da vole da zapale jednu posle kafe recimo,to nema smisla,oni jesu pusaci i jesu navuceni,mozda ne kao drugi ali i dalje konzumiraju sto ih tehnicki cini pusacima.
I za ovo niam ekspert ali kako alkohol stvara ovisnost? meni to dodje vise psihicki jer pijanica zeli da se udje u to stanje i zato pije,isto tako pusaci trave zele da udju u to neko napuseno stanje i zato to i rade.
Cak i da konzumiranje lakih droga ponekad nije stetno a i to je diskutabilno....opet,sto bi to onda iko radio.

Neko je rekao da je prelazak na teze droge prica za malu decu,e pa nije tacno,
Jeste da ima ljudi za koje to nije tacno ali opet nije prica za malu decu...sta vise to je opste poznato kod ljudi.
Evo ja cu da igram jednu video igru na easy tezini,pa na normal,pa na hard,pa kada pocenem da pobedjujem na hard tezini,vise mi nije zanimljivo,jer tezim ka izazovu i dozivljaju,tako i drugi u vezi droge.

Najiskrenije ti kažem da je trava čak dobar inhibitor za emotivne blokade, otvara čulnost, daje ti određenu boju (ne msm bukvalno) svemu sluhu, vidu ,ukusu i pri tom si mnogo opušteniji, nego da ti prepisuju (ne lično) bensedine,lorazepame(od toga se navlači) opasniji je sam ulazak u bliskost sa dilerima, to je ono što je Holandija primetila i danas imaju 30% manje navučenih na heroin...o tome se radi , o preskakanju, nelegalnih zloupotreba...ovako , oćeš da duneš , lepo kupiš , ide porez , kao i na alkohol i cigare u ostalom...a od nikotina je gora fizička i psihička kriza nego od koke!
 
Kazes steti vise od alkohola, pa koliko steti jedna casa vina a koliko steti jedna popusena trava?
Kazes i da i guarana, caj, cokolada i duvan menjaju raspolozenje, a koliko guarana treba da popijes da bi ti se promenilo raspolozenje kao i za jednu popuseno travu?

Sve to je ne uporedivo, sve deluje na posebne receptore u mozgu, alkohol jeste opasan na duge staze... ako znate nekog ko pije 3 god , svaki dan , taj je već navučen...nije opasno napiti se ko zver vikendom, nego piti po malo ali uvek...slično je i sa travom , vikendaški ona je bolja u svakom smislu od alkohola, ali svako preterivanje je loše...
Fama oko čokolade je što kakao sadrži supstancu sličnu, amfetaminu, ali mozak na sreću ima neke MOD, ili MOP (recimo) žlezde koje neutrališu taj "flunimentamin" (tako nešto se zove) , da ih nemamo digli bi se kao na koki...i kodein iz kafe je isto navlakač, pa boli glava dok se ne popije, i tako
 
Najiskrenije ti kažem da je trava čak dobar inhibitor za emotivne blokade, otvara čulnost, daje ti određenu boju (ne msm bukvalno) svemu sluhu, vidu ,ukusu i pri tom si mnogo opušteniji, nego da ti prepisuju (ne lično) bensedine,lorazepame(od toga se navlači) opasniji je sam ulazak u bliskost sa dilerima, to je ono što je Holandija primetila i danas imaju 30% manje navučenih na heroin...o tome se radi , o preskakanju, nelegalnih zloupotreba...ovako , oćeš da duneš , lepo kupiš , ide porez , kao i na alkohol i cigare u ostalom...a od nikotina je gora fizička i psihička kriza nego od koke!

I to sto neko hoce da se oseca opustenim treba da bude opravdanje da uzima halucinogene supstance? meni to vise izgleda na neku vrstu razmazenosti.
Jer kao sto rekoh ti si vec navucen na to cim iznova i iznova tezis ka tom stanju,ma koliko retko uzimao.
 
I to sto neko hoce da se oseca opustenim treba da bude opravdanje da uzima halucinogene supstance? meni to vise izgleda na neku vrstu razmazenosti.
Jer kao sto rekoh ti si vec navucen na to cim iznova i iznova tezis ka tom stanju,ma koliko retko uzimao.

A ko daje pravo da prepisuje sedative, i ako znam da su štetniji nego Mari YANe. Zašto onda ne bi tako nekom zabranio da pije ili puši...ko si u ostalom ti da nekom određuješ šta će on da čini dok te to ne ugrožava...i pride mariška nije halucinogena, tj THC nijehalucinogen , kao psilocibin , meskalin, DMT itd.
Moraš ući malo dublje u problem, da bi tako određivao, šta je šta i ko je ko? Šta nije onda komformizam...msm hoću da mi je toplo i udobno,odgovor- "ha pa ti si razmažen, pre 300 godina nije bilo struje ni grejanja, a ti kao kukaš jel?"
 
Alo bre! To sto sam rekao za heroin i ostale droge bio je sarkazam ali vama je droga popila mozak...
Nemoj vise da mi diras cajeve jer cajevi, guarana, kafa i sve ostalo osim alkohola ne menja toliko stanje svesti kao marihuana! Popijem 3 guarane i nista, popijem kafu - nista! I garantujem da je pijanstvo manje stetno (po organizam) nego trava!
Ne mogu vise da se prepucavam sa vama, samo se vi drogirajte, unistavajte sebi organizam i mozak, srecan vam put u grob! Pogotovo tebi bas celik, da je manje takvih kao ti ljudi bi znali istinu i marihuani, ne bi postojao taj sto ce da je poredi sa cajevima i da prica kako je lekovita i sta ti ja znam!
:ok:

I ja prvi put čujem da je marihuana ljekovita. Možda je uništavanje mozga za nekog ljekovito???! :zroll:
 
Legalizujte heroin! Nije stetan ako se konzumira u malim kolicinama osim sto stvara zavisnost, ali inace opusta ljude i umetnici ga konzumiraju kako bi dobili fleseve... Legalizujte kokain, dize raspolozenje, ljudi su opusteni i smeli! Legalizujte LSD!

Prestanite da se zavaravate kako je marihuana dobra stvar! Dobra je u medicinske svrhe (kao i druge droge), ali nikako za licnu upotrebu! To sto ste vi navuceni na travu pa vam odgovara da lazete i sebe i druge kako nije stetna to je druga stvar! I daj da mi neko objasni sta je to umereno? Postoji li umerenost u drogiranju?

Sinak nemas pojma
 
Zasto onda znam devojku koja konzumira marihuanu godinama; sada je neuredna, neokupana, mozak joj ne radi bez trave, a imala fax, super posao, svaki dan nasminkana i doterana... Haos!
Zasto dosta mojih drugova koji puse to sranje su osuseni (kosturi koji hodaju)? Zasto dosta njih je tako detinjasto i ima neke tripove?
Dajte mi odgovor... Ili cete se pozvati na to da oni ne konzumiraju umereno, a sta je kod droge umereno?
Ako ste vi svi tako dobro informisani onda biste trebali da znate, da bilo koja supstanca koja menja stanje svesti kod coveka spada u grupu droga. A sta marihuana radi? Udara na mozak (ne znam na koji deo) i menja raspolozenje i sta ti ja znam. I kako biste objasnili silna samoubistva pod uticajem marihuane? Znam da je jedan decko naduvan skocio sa 8. sprata na NBG i ostao mrtav na mestu!

Opet nemas pojma
 
:ok:

I ja prvi put čujem da je marihuana ljekovita. Možda je uništavanje mozga za nekog ljekovito???! :zroll:

Niste nikada čuli da bse obolelima olakšavaju mišićni spazmi od marihuane , kako god je uzimali u uljnom rastvoru, onda da potpomaže u lešenju katarakte, da se svim hroničnim (od aidsa, diabetesa...i anoreksije) daje kao sredstvo za poboljšanje apetita...tradicionalni tragači bisera koji rone bez opreme na Karibima, duvaju jer bolje vide na dubini od 40tak m!
Pa sve ovo i govori u prilog tome koliki je tabu THC-tetra-hidro-canabiol...
Ja zagovaram kontrolisanu legalizaciju, jer nje će biti ,pa će je biti, i što je više u sivim,i crnim krugovima , to je veća mogućnost da se klinci navuku na nešto gore...A samo potražite na netu, Holandija koja ima totalno slobodnu , oporezovanu prodaju, po čoveku maximum smeju do 5 gr...imaju 30% manje heroinomana nego mi!!! Mala i bedna Srbija, ali smo na jednom od puteva od Afganistana, Irana (koji inače ima najveću stopu narkomana na svetu ,verovali ili da) Turske, pa preko nas ka Skandinaviji!
I što je teže i rizičnije nešto krijumčariti , to je i cena veća...Pa ako vam kažem da je kod nas 10 gr heroina od 7 do 9000 dingi...a u Nemačkoj za 80 evra može da se kupi 1 do 2 gr. onda neka vam je jasno sve! Avganistan učestvuje u svetskoj produkciji heroina sa 80%...to Ameri kao ne mogu da zapale ...počiste, kao što su i talibane? Pa mogu , ali crne masonerije, i vladari iza kulisa to ne dozvoljavaju...i Kraj
Zato pametna legalizacija, imamo dobru zemlju, udaljili bi klince od dilera, i čak možda bi bila dobra izvozna grana:ok::hvala:
 
A ko daje pravo da prepisuje sedative, i ako znam da su štetniji nego Mari YANe. Zašto onda ne bi tako nekom zabranio da pije ili puši...ko si u ostalom ti da nekom određuješ šta će on da čini dok te to ne ugrožava...i pride mariška nije halucinogena, tj THC nijehalucinogen , kao psilocibin , meskalin, DMT itd.
Moraš ući malo dublje u problem, da bi tako određivao, šta je šta i ko je ko? Šta nije onda komformizam...msm hoću da mi je toplo i udobno,odgovor- "ha pa ti si razmažen, pre 300 godina nije bilo struje ni grejanja, a ti kao kukaš jel?"

Ispravicu izjavu....Nisam za legalizaciju generalno ali sam za medicinsku upotrebu.
Za sedative se zna da su stetni ako se uzimaju cesto,zato kako ja znam ljudi ih ne uzimaju za bilo sta,to sto neko pretera to jeste glupavo.
A ja sam inace osoba koja ne konzumira apsolutno nista pa bi ja i bio prvi da da sve to ukinem.
Tvoje poredjenje struje i trave je poprilicno bezveze,a zasto sam ja reko da je razmazenost je vidis to sto danas ljudi imaju malo toga sto im fali pa bas zato sta ce im trava,osim da zadovoljavaju svojoj guzici.
Sta ce ljudima cigare,alkohol i droga? jel moze da se zivi bez stranih supstanci koje se unose u telo? pa moze,pa onda sta ce nam?
Znaci jesam za travu ako ce se propisivati ljudima kojima je to bas potrebno ali nisam za to da ljudi tek tako konzumirtaju.
Trava mozda nije halucinogena koliko su i jace droge ali jeste halucinogena.
Sto se tice ugrozavanja to ti moras malo dublje da udjes u problem,a to je da meni moze da puca ako tamo neki to koristi ali sta ako meni neko blizak pocne da korisi,e to se onda mene tice i ugrozava me.
 

Back
Top