Da li ste lovac ili ribolovac?

Lorelajn

Legenda
Supermoderator
Poruka
67.108
Da li ste lovac ili ribolovac u životu?

U bilo kom aspektu života...Ljubavi, poslu, nečemu što želite...
Vijate "plen" ili "zabacite mamac" pa šta vam se nakači?
Šta je produktivnije biti?
Postoji i nešto treće? Biti lovina ili riba ili?

iStock-692119548-1-1.jpg
 
Da li ste lovac ili ribolovac u životu?

U bilo kom aspektu života...Ljubavi, poslu, nečemu što želite...
Vijate "plen" ili "zabacite mamac" pa šta vam se nakači?
Šta je produktivnije biti?
Postoji i nešto treće? Biti lovina ili riba ili?

iStock-692119548-1-1.jpg
Ne podržavam takve odnose među ljudima, pa ni u romantično seksualnom aspektu.
Volim iskrenost, spontanost, slobodu, igru.
 
ja i dan danas prackam. uuuu da sam imao kao klinac ovakve gume, i ovako lako dostupne. nego morao krasti lopte i busiti i izvaditi unutrasnju gumu.
ako si stedeo, mogao si imati vise pari ali onako ne savrsene. ako nisi stedeo onda si mogao napraviti maksimalno dobru, ali jedan par.

odavno se ne bavim krivolovom, ali kao klinac najeo sam se fazanskih supa i paprikasa
nikad nisam prodavao ili delio okolo, nego koliko mi je zatrebalo. mnogo vise odnesu pacovi i lisice
 
Ribolovac sam i uzivam da odem pored vode i stopim se sa prirodom, posmatram plovak i osetim mir i jednostavnost a takodje i eventualno iznenadjenje i ocekivanje sta ce biti ako zabacim tamo dalje ili malo blize.

Sto je ispod mere pustam sto nije zadrzim i volim da spremam i jedem ribu.

Lovac ne bih nikad mogao da budem jer su te zivotinje jako bliske nama ljudima tj sisari su itd i nije mi zadovoljstvo ubiti iz puske zivotinju koja se nalazi u divljini i gleda svoja posla slobodna, mislim zasto da lisim zivota zivotinju jer mi nije pitanje opstanka a plus ako mi je do mesa postoje marketi itd.Neka zive i onako ih nema mnogo u divljini slobodne a i lov je preskup tj sva ta oprema i dozvola plus je meni mucan i bolje je i isplativije kupiti meso iz prodavnice...Razumem kad ima potrebe da se lovi zbog stetocina koje su se namnozile i vrste koje su izasle van balansa i slicno ali ako nema potrebe to ne mogu...

Ribe su nesto sasvim drugo, brzo se mnoze i ima ih uvek i pecajuci stapom nikad ne mozes narusiti njihov opstanak i broj i jos pola njih pustis sportski a kad vec vadis dozvolu neces valjda da kupujes ribu iz ribarnice a ja to godinama ne radim...

A kod devojaka ja izgleda sam isto ribolovac te se predstavim tj svoj humor, svoje hobije, moj smisao za umetnost i stavove i cekam da li ce da pridje blize i da zagrize tj na njoj je da izabere pa kako bude...
 
Da li ste lovac ili ribolovac u životu?

U bilo kom aspektu života...Ljubavi, poslu, nečemu što želite...
Vijate "plen" ili "zabacite mamac" pa šta vam se nakači?
Šta je produktivnije biti?
Postoji i nešto treće? Biti lovina ili riba ili?

iStock-692119548-1-1.jpg
Soko. Letim visoko , zarona 300 km/h i ustremim se na cilj. Doduše nekada klepim u stenu , a nekada me mrzi da letim. :D
 
Da, ja sam se posebno osvrnula na m-ž odnose jer se tu najviše ističe taj odnos lovca i plena. Ne podržavam to ni u drugarstvo, normalno, a ni u poslovnim odnosima- i tu treba da vlada međusobno poštovanje. Uopšte mi je to lovac plen ili manipulacija ili bezobrazluk u blažoj varijanti.
Mislila sam na situacije u životu , ne odnose među ljudima
 
Da. Recimo , hoćeš nešto da uradiš što ti se sviđa , potreban je i napor, početni impuls - i sad kao odgovor na pitanje bude kako se postaviš prema tome. Ja sam tako odgovorila.
Možda bih tako protumačila. Lovac ide u akciju odmah, pecaroš brižljivo i strpljivo razmatra sve varijante ali je i aktivan, a lovina čeka da mu se to ostvari samo po sebi kad tad.

Aha. Pa u tom slučaju ipak imam volju da uradim to što želim. Nekad čekam ako nisam sigurna da baš želim. Ali nikako nisam taj strpljivi i promišljeni ribolovac.
 
Da li ste lovac ili ribolovac u životu?

U bilo kom aspektu života...Ljubavi, poslu, nečemu što želite...
Vijate "plen" ili "zabacite mamac" pa šta vam se nakači?
Šta je produktivnije biti?
Postoji i nešto treće? Biti lovina ili riba ili?

iStock-692119548-1-1.jpg
Признајем да уопште нисам схватио тему, односно од наслова сам је схватио буквално, али видим да носи још неке конотације које очито нисам у стању да схватим.
Буквално, лицемерно, нисам ни ловац ни риболовац, али користим се оним што је резултат њиховог "урада".
 
Poslednja izmena:

Back
Top