Da li ste posetili sajam turizma u Novom Sadu?

Stara_planina

Zainteresovan član
Poruka
152
Akcenat ovogodišnjeg sajma je bačen na predstavljanje turističkih ponuda opština Srbije, pa u tu svrhu, predstvilo se preko 40 opština, od kojih me posebno obradovala asocijacija turističkih organizacija Zapadne Srbije. Domaćini menifestacije, turistička organizacija Vojvodine, Grad Novi sad, Turističko-informativni centar i pokrajinska Privredna komora odlično su organizovali sajam...


Sajam-turizma-Novi-Sad-2008.jpg


Posebnu pažnju je privukla promocija versko-pokloničkog turizma, kao još jedan novi projekat kroz nastupe pet velikih verskih konfesija u Srbiji. Sajam lova i ribolova je odlično organizovan, a na novosadskom sajmu turizma u posebnoj hali promovisana je izložba sitnih životinja.

Kastel-ecka.jpg


Detaljnije na linku,

http://www.tt-group.net/travel_destinatons/Novosadski-sajam-turizma/Sajam-turizma-Novi-Sad.htm
 
Lep pokušaj, poštujem to ...

Ipak, smatram da sajam turizma nema pravi, osmišljen cilj. Dobro, možda su ovo prvi koraci prema boljem ....

Kao dugogodišnji poslovni učesnik sajma, i dalje vidim da je glavni cilj da se skupe ''takozvani'' turistički radnici, i da se opijaju do besvesti, a za potencijalne kupce NEMA NIŠTA NOVO.

NIKO nema formirane cene, nema brošura ....itd ....
 
Sch,

Slazem se sa tobom 99 posto,

jos uvek se sajam tretira kao budzetski rashod na kome se trose namenski odvojene pare na slatku prezentaciju,

Ali cinjenica je da postoje ozbiljni ljudi iz sveta turizma koji se pojavljuju na ovim sajmovima i kojima je poprilicno informacija servirano na dlanu,

Tako da sve u svemu treba negovati ovakav nacin poslovanja, nema druge...
 
Ne mogu da pricam o sajmu turizma kao neko ko se svakodnevno bavi turizmom. Al kao konzument mogu. Kao prvo medijski nije dobro izlekramiran taj sajam...tako da verujem da su samo turisticki radnici znali za njega i eventualno gradjani Novog Sada ako je bio neki bilbord. Ali ja svake godine odlazim na ovaj nas sajam turizma koji je prvi put ove godine bio ako se ne varam krajem marta ali proslih godina je to bilo kasnije cini me se maj mesec. Pa ni onda nije bilo vec formiranih cena za sve destinacije???? Ne znam zaista sta je bio cilj i tema ovog sajma turizma ali ja znam da oni vec godinama drze svi do jedne agencije svi iste destinacije iste gradove i isti broj dana. Da mi je da vidim samo jednu da nesto promeni nego svi prepisuju jedni od drugih, samo ove daleke destinacije mozes da ides na 15 dana ovako nema sanse a nije da nema zainteresovanih, nema destinacija na koje bi voleli da mozda odemo ali i ako ih rade rade ih po jedna do dve agencije najvise i onda nemas mogucnost izbora nego to sto ti oni ponude to ti je. Recimo Maroko su ove godine imale samo dve agencije i naravno da su lupali po usima pa ko moze nek ide a ko ne moze nek se prilagodjava, i cini mi se cak da je bilo u ponudi 8 dana???? Pa aman ljudi umesto da produzavaju oni smanjuju broj dana pa sta je to da provedes sedam dana na moru, mislim onaj nazovi osmi ne racunam jer ti ga otmu na avion i sl. a dva vezana termina ne mozes da uzmes, bilo zbog agencije ne daju bilo zbog sebe jer nemas bas toliko para jer i za ove deru. I da ne duzim vise ....oni su se verovatno lepo proveli na tom sajmu, sto neko rece to su verovatno i pravili malo za svoju dusu da prikolju nesto i da se malo opuste i nalocu al da ce to zaista doneti neke novitete i neki boljitak u nas turizam cisto sumnjam.
 
Da znam za sajam krajem februara i verujem da nece doneti nista novo...cak sta vise bice opet stara prica...bice cena samo za Grcku ...sve ostalo mora da se ceka...nema dovoljno reklamnog materijala jer se vecina razdeli vec prvi dan...opet iste destinacije samo ce cene verovatno biti vece...ajd da ne trcim pred rudu sto bi nas narod rekao ajd da sacekamo pa da vidimo ali s obzirom da vec godinama idem na taj sajam slutim da ce opet tako biti...al ajd zivi bili pa videli
 
Gledah ovih dana TV i obeca gospodin Micic koji je vlasnik Kontikija da ce ove godine biti dosta novih stvari u njihovoj agenciji i sto se tice destinacija a i novih gradova. Iskreno se radujem tome jer evo vec sam komentarisala i jadikovala nad tuznom sudbinom da u svim agencijama imas iste destinacije iste gradove e samo se malo hoteli razlikuju i cene i to je sve. E sada nam ostaje samo da vidimo sta ce to biti :think:
 

Back
Top