Da li ste bolji u krizi, ili u miru

U zajedničkim životima - supružnika, ljubavnika, prijatelja... ima i jednih i drugih situacija; bar u većini... Ima prijatelja koji su najbolji kad je jednom od njih teško, pa kao strava smo prijatelji kao rame za plakanje i kao savetodavci.
Pa ima ljubavnika i supružnika kojima može sve da bude idealno godinama, ali čim naiđe prvi problem (npr. ostanak bez posla) odmah svađe i priče - 'kad glad ulazi na vrata...'
A opet neki se spoje u problemima, pa kad ih sve reše, kažu - nastupila monotonija... kolotečina...

U kojim okolnostima ste bolji, gde se više držite zajedno?
Uglavnom mislim na partnerske i prijateljske odnose....
I poslovne...

Ja sam definitivno krizni tip..

I ja. Samo neka je neka kriza, eto mene da je rešavam. (a kad je suviše dugo mirno, napravim), Moja druga polovina je obrnut slučaj, pa se lepo dopunjujemo.
 
U zajedničkim životima - supružnika, ljubavnika, prijatelja... ima i jednih i drugih situacija; bar u većini... Ima prijatelja koji su najbolji kad je jednom od njih teško, pa kao strava smo prijatelji kao rame za plakanje i kao savetodavci.
Pa ima ljubavnika i supružnika kojima može sve da bude idealno godinama, ali čim naiđe prvi problem (npr. ostanak bez posla) odmah svađe i priče - 'kad glad ulazi na vrata...'
A opet neki se spoje u problemima, pa kad ih sve reše, kažu - nastupila monotonija... kolotečina...

U kojim okolnostima ste bolji, gde se više držite zajedno?
Uglavnom mislim na partnerske i prijateljske odnose....
I poslovne...

Ja sam definitivno krizni tip..

sad cu da prospem mudrost:mrgreen: na muci se poznaju junaci:mrgreen::mrgreen:

mi smo prosli stvarno sve i svasta tokom dugog niza godina, i stvarno gadne zivotne situacije i stvarno dobre... samo sto su lose stvarno bile lose i tu smo onako totalna podrska jedno za drugo... do skoro.

jedno je kada si ti ok i pruzas podrsku drugome bez rezerve do kraja, onako stavis sve svoje potrebe i sebe u stranu, a drugo je kada naidje ozbiljno s.r.a.nje za oboje, pri cemu uz to svako ima i svoje i zajednicke probleme i na to se napakuje neko tesko licno s.r.a.nje za jednog od vas.kad sve krene po savovima da puca. e to je pravo iskusenje i tu ne mozes da odigras nikada besprekorno a ne mora da znaci ni ako se izvucete iz svega toga da cete biti jaci. pre svesniji i iskreniji i ogoljeniji. ali i naucis puno toga.

vise volim nas kada nam je dobro nego nas u kriznoj situaciji.
 
sad cu da prospem mudrost:mrgreen: na muci se poznaju junaci:mrgreen::mrgreen:

mi smo prosli stvarno sve i svasta tokom dugog niza godina, i stvarno gadne zivotne situacije i stvarno dobre... samo sto su lose stvarno bile lose i tu smo onako totalna podrska jedno za drugo... do skoro.

jedno je kada si ti ok i pruzas podrsku drugome bez rezerve do kraja, onako stavis sve svoje potrebe i sebe u stranu, a drugo je kada naidje ozbiljno s.r.a.nje za oboje, pri cemu uz to svako ima i svoje i zajednicke probleme i na to se napakuje neko tesko licno s.r.a.nje za jednog od vas.kad sve krene po savovima da puca. e to je pravo iskusenje i tu ne mozes da odigras nikada besprekorno
a ne mora da znaci ni ako se izvucete iz svega toga da cete biti jaci. pre svesniji i iskreniji i ogoljeniji. ali i naucis puno toga.

vise volim nas kada nam je dobro nego nas u kriznoj situaciji.

ovo je tako tacno...i dok nisam dosla u takvu situciju verovala sam da nije tako,verovala sam u savrsenstvo odnosa i poteza i u tim situacijama...
 
:heart::heart:Uvek samo zajedno:heart::heart:
u dobru i u zlu, narocitokad izgleda da se sve oko nas rusi


Da li to stvarno postoji?
Ne zelim da budem pesimista ali srela sam toliko losih primera u poslednje vreme i ne pamtim kada sam cula da neki brak funkcionise skladno, ne mislim sad nesto ludacki dobro, samo da bude normalno.
Nazalost i na primeru svojih roditelja sam se razocarala u tu instituciju!

Upadam sa novom temom :roll: ali me stvarno zanima koliko vam zaista brak funkcionise?
Posle nekoliko godina, da li i dalje ima ljubavi, razumevanja, tolerancije?

Ovo je da bih znala da li da se ikad odlucim na taj korak?:roll:
 
Da li to stvarno postoji?
Ne zelim da budem pesimista ali srela sam toliko losih primera u poslednje vreme i ne pamtim kada sam cula da neki brak funkcionise skladno, ne mislim sad nesto ludacki dobro, samo da bude normalno.
Nazalost i na primeru svojih roditelja sam se razocarala u tu instituciju!

Upadam sa novom temom :roll: ali me stvarno zanima koliko vam zaista brak funkcionise?
Posle nekoliko godina, da li i dalje ima ljubavi, razumevanja, tolerancije?

Ovo je da bih znala da li da se ikad odlucim na taj korak?:roll:

pa ne mozes se odluciti na taj korak rukovodeci se tudjim iskustvima. tvoje uvek moze buti potpuno drugacije ili mozad isto, ali ga ti neces dozivljavati kao svi drugi.
Uvek samo zajedno u dobru i u zlu, narocitokad izgleda da se sve oko nas rusi
citirano postoji samo sto nije uvek kao iz filma i ne mozes uvek dobiti bas sve sto zamisljas onako kako si zamislila u odgovarajucem momentu. prosto jedno je realnost a drugo su romantizovane ideje ljubavi.

ja jesam u stabilnom braku-tj vezi ali to ne znaci da smo dve pticice na grani. to znaci da se jako dobro poznajemo. da smo videli jedno drugo i u najboljem i u najgorem svetlu i da smo se prihvatili takvi kakvi smo. a to nije nimalo lako. i nije uvek sve ko podmazano. ali koji medjuljudski odnos jeste? lepo je meni jedan profesor rekao:kako se slazes sa kolegama u ateljeu, ja kazem ok, druzimo se, on ce na to: nista to ne valja da ste iskreni jedni prema drugima poklali bi ste se do sad.:lol:

e sad ja ne kazem da "golupcici zauvek'' ne postoje, samo ne u mom svetu. i to ne znaci da su te "ne-idealne" veze lose.
 
pa ne mozes se odluciti na taj korak rukovodeci se tudjim iskustvima. tvoje uvek moze buti potpuno drugacije ili mozad isto, ali ga ti neces dozivljavati kao svi drugi. citirano postoji samo sto nije uvek kao iz filma i ne mozes uvek dobiti bas sve sto zamisljas onako kako si zamislila u odgovarajucem momentu. prosto jedno je realnost a drugo su romantizovane ideje ljubavi.

ja jesam u stabilnom braku-tj vezi ali to ne znaci da smo dve pticice na grani. to znaci da se jako dobro poznajemo. da smo videli jedno drugo i u najboljem i u najgorem svetlu i da smo se prihvatili takvi kakvi smo. a to nije nimalo lako. i nije uvek sve ko podmazano. ali koji medjuljudski odnos jeste? lepo je meni jedan profesor rekao:kako se slazes sa kolegama u ateljeu, ja kazem ok, druzimo se, on ce na to: nista to ne valja da ste iskreni jedni prema drugima poklali bi ste se do sad.:lol:

e sad ja ne kazem da "golupcici zauvek'' ne postoje, samo ne u mom svetu. i to ne znaci da su te "ne-idealne" veze lose.

Nisam tip da ocekujem ne znam kakvu romantiku, cvrkutanje, i scene iz filma.
Ne kazem da cu se rukovoditi tudjim iskustvom ali i ti ljudi koji se danas svadjaju, varaju, prepucavaju i na kraju razvode su nekada bili zaljubljeni i srecni cim su se odlucili na taj korak. A u mojoj okolini mnogo vise od polovine tih brakova je za ne pozeleti.
 
Mislim da onaj ko olako kaže i u dobru i zlu; taj nije doživeo ni dobro ni loše. Na prave krize sam mislila na nešto baš krupno; nadam se da dosta nas i ne mora proći kroz takve stvari... Recimo, mislila sam nešto o mojim roditeljima kad sam ovo postavljala - bili su ljudi u braku 15 godina, i pre toga 7 godina se zabavljali; znači tu je definitivno bilo i dobrih i loših stvari - ali na kraju, jednu baš veliku krizu nisu uspeli da preguraju.
A znam i neke druge koji su pregurali te velike i krupne stvari; ali kad je bilo mogućnosti da sve postane 'med i mleko' - krah... To su one priče o večitim ljubavima, koje su iz nekih razloga bile 'nedozvoljene' , zabranjene - pa to kao ostale najveće ljubavi; pfff, a da da su došli do svađa ko će promeniti pelene, baciti đubre ili oprati sudove... I ko se nije obrijao, a jeste ugojio...
 
nas dvoje smo imali jedan gaaadan period,gde smo bili prinudjeni da se bas borimo ali kao ekipa,nije bilo mesta za solo igrace.
tad smo valjda naucili
da smo jedno drugom najveca podrska,da zapravo imamo samo jedno drugo kao iskrenog prijatelja,i kad nastupi neki krizni period zaboravljaju se sve svadje,svi nesporazumi i daje se podrska ovom drugom
a kad je sve ok onda se opustimo i lakse dolazi do sukoba :(
 
Mislim da onaj ko olako kaže i u dobru i zlu; taj nije doživeo ni dobro ni loše. Na prave krize sam mislila na nešto baš krupno; nadam se da dosta nas i ne mora proći kroz takve stvari... Recimo, mislila sam nešto o mojim roditeljima kad sam ovo postavljala - bili su ljudi u braku 15 godina, i pre toga 7 godina se zabavljali; znači tu je definitivno bilo i dobrih i loših stvari - ali na kraju, jednu baš veliku krizu nisu uspeli da preguraju.
A znam i neke druge koji su pregurali te velike i krupne stvari; ali kad je bilo mogućnosti da sve postane 'med i mleko' - krah... To su one priče o večitim ljubavima, koje su iz nekih razloga bile 'nedozvoljene' , zabranjene - pa to kao ostale najveće ljubavi; pfff, a da da su došli do svađa ko će promeniti pelene, baciti đubre ili oprati sudove... I ko se nije obrijao, a jeste ugojio...
pa mi se posvadjamo oko toga ko vise pere sudove:neutral:
ali nikada kad npr napadne neprijatelj sa strane,ili neko (citaj:ja) bude zrtva mobinga pa da otkaz,ili kad nismo imali da prezivimo do prvog
 
nas dvoje smo imali jedan gaaadan period,gde smo bili prinudjeni da se bas borimo ali kao ekipa,nije bilo mesta za solo igrace.
tad smo valjda naucili
da smo jedno drugom najveca podrska,da zapravo imamo samo jedno drugo kao iskrenog prijatelja,i kad nastupi neki krizni period zaboravljaju se sve svadje,svi nesporazumi i daje se podrska ovom drugoma kad je sve ok onda se opustimo i lakse dolazi do sukoba :(

Nazalost ja sam se uverila u suprotno u mojoj porodici...lepo je cuti da ima i ovakvih primera!
 
buahaha moj kupio drugi
:lol::lol::lol:

:lol:
Skoro smo isli u "shoping" i mm glda neke kompjutere...ja kao to gledas za sebe...onako saljivo....a on se malo uozbiljio i kaze ne ....za koga bi kupio nego za tebe,i osmjeh....oooo dusha moja slatka:D...tako da u radnoj sobi bice novi komp,juhuuuuu....;)samo moj.....:lol::lol::lol:

Inace Hani lijepo si napisala....kad se prodju razne teskoce,uvidi se jacina veze,ljubavi...i sto je najbitnije nema uticaja sa strane....ne dozvoljavamo....:D
Sto se tice sitnih glupih prepirki,gdje sam ja pretezno inicijator,pa to ima svako,i to je nesto neminovno....najbitnije je tako i shvatati, a ne ko sto cujem od nekih poznanika ne pricaju 3 dana zbog svadje oko gluposti....


Alal...bravisimo....tacno tako....nema uporedjivanja,svi smo prica za sebe...da sam ja gledala kroz roditelje,ili okolinu nikad se ne bih udala....e sad da li je kula cvrsta temeljna,ili ona od karata,zavisi koliko se trudimo i ulazemo ....:)
 

Back
Top