Da li školstvu predstoji velika reforma ili potpuno ukidanje?

Sensei

Master
Moderator
Poruka
69.208
Čitam naslov "Svako dete u Britaniji bi moglo da ima robota za ličnog učitelja" gde između ostalog kaže:

"Svako dete u Britaniji bi u budućnosti moglo da ima robota za ličnog učitelja u okviru planova za uvođenje veštačke inteligencije u škole, rekao je premijer.

Riši Sunak je insistirao da veštačka inteligencija ima potencijal da „transformiše ishode“ za milione učenika pružanjem dodatnih lekcija najugroženijim mladima."

Dakle, sutra je test program, a prekosutra je nastavno osoblje nepotrebno i biće zamenjeno redarima koji će da nadgledaju da se deca ne tuku po školama i ne prave neku drugu štetu?

Meni se čini da će ili potpuno da zatvore škole ili će da ih pretvore u vrtiće za sve ispod 30 godina starosti.

AI-classrooms-education-edtech.jpg
 
Ma Bil Gejts i ovi preteruju, to je nemoguće o čemu pišeš. Jedno je robotizacija u industrijskoj proizvodnji a nešto sasvim drugo robotizacija u međuljudskim odnosima. Ona je nemoguća. Nemoguće je isprogramirati sve moguće situacije koje se mogu desiti u tom slučaju. Počnu deca da se ljube na primer a robot-učitelj nije isprogramiran to da sankcioniše. I milion drugih varijanti, pa se programski kod dopunjuje, pa treba više memorije i radne memorije i bolji procesor... I koliko treba da prođe vremena da se npravi savršen robot? Koji će roditelj pustiti dete kod takvog robota učitelja? Nijedan kome je stalo do svod deteta.

@Frederick_ @Sizif vaše mišljenje o ovome?
 
Poslednja izmena:
Ma Bil Gejts i ovi preteruju, to je nemoguće o čemu pišeš. Jedno je robotizacija u industrijskoj proizvodnji a nešto sasvim drugo robotizacija u međuljudskim odnosima. Ona je nemoguća. Nemoguće je isprogramirati sve moguće situacije koje se mogu desiti u tom slučaju. Počnu deca da se ljube na primer a robot-učitelj nije isprogramiran to da sankcioniše. I milion drugih varijanti, pa se programski kod dopunjuje, pa treba više memorije i radne memorije i bolji procesor... I koliko treba da prođe vremena da se npravi savršen robot? Koji će roditelj pustiti dete kod takvog robota učitelja? Nijedan kome je stalo do svod deteta.

@Frederick_ @Sizif vaše mišljenje o ovome?
Ne mora se razmisljati o svim varijantama. U program se ubace pozeljne varijante a sve ostale su nepozeljne i
za njih ide kazna- javis se direktoru sa snimkom situacije i on presudi.
Kao sto vidis lako je to urediti.
Inace robotizacija nastave moze imati prednosti zbog losih nastavnika ali nikad ne moze biti na nivou dobrih nastavnika.
Koji ce te nadahnuti i podstaci da ucis, da zavolis nesto, suva ocena nije dovoljna.
 
Interakcija između nastavnika i učenika i interakcija između AI i učenika se veoma razlikuje. AI u svom programu još uvek nema načine da analizira i procenjuje neke parametre kao što su mimika lica, gestovi, tj neverbalna komunikacija, koju mnogi nastavnici uveliko koriste u svom radu.A zašto je ovo bitno? Pa evo prost primer, često nastavnici, sa dužim iskustvom, na osnovu toga mogu vrlo lako proceniti jesu li učenici shvatili nešto, da li su zainteresovani za gradivo, itd..
 
Interakcija između nastavnika i učenika i interakcija između AI i učenika se veoma razlikuje. AI u svom programu još uvek nema načine da analizira i procenjuje neke parametre kao što su mimika lica, gestovi, tj neverbalna komunikacija, koju mnogi nastavnici uveliko koriste u svom radu.A zašto je ovo bitno? Pa evo prost primer, često nastavnici, sa dužim iskustvom, na osnovu toga mogu vrlo lako proceniti jesu li učenici shvatili nešto, da li su zainteresovani za gradivo, itd..
Ma ko ih pita jesu li zainteresovani. Ja bih volela jednog robota da
naprave da kod kuće radi domaći sa decom i da ih preslišava, da
roditelji mogu da odahnu malo.. Za mene je voz prošao, al neka
bar drugi ljudi uživaju u životu.
 
Interakcija između nastavnika i učenika i interakcija između AI i učenika se veoma razlikuje. AI u svom programu još uvek nema načine da analizira i procenjuje neke parametre kao što su mimika lica, gestovi, tj neverbalna komunikacija, koju mnogi nastavnici uveliko koriste u svom radu.
uveliko se radi na tome sa dobrim rezultatima
 
Koje ukidanje?
Velika je para brate.
Ogromna sredstva se otimaju od radnih ljudi i građana da bi se šatro vodila briga o obrazovanju.

To što deca nauče u školetinama naučila bi i kod kuće.
Al onda ne bi bilo tendera za nove pločice i firange, nove radijatore i strunjače.
Je l ti znaš koliki je budžet obrazovanja ? Pre nego što ovako nešto napišeš, raspitaj se malo a usput se raspitaj koliki su budžeti za ostale oblasti koje se finansiraju državnim novcem.
 
Je l ti znaš koliki je budžet obrazovanja ? Pre nego što ovako nešto napišeš, raspitaj se malo a usput se raspitaj koliki su budžeti za ostale oblasti koje se finansiraju državnim novcem.
Pusti budžeta.
Znam ja kol'ko sam se izbekeljio do sad, a imam još dve godine redovnih da finansiram pa onda do doktorata kukala mi majka.
I onda odu u Norveške i neke druge polarne zone da žive.

Znam da bi to sve moglo bez budžeta.
Pozatvaraš školetine i gotovo.
Škola samo za ozbiljne, jebivetri stop
 

Back
Top