Da li prosvetari treba da nose oružje?

Odakle uopšte ideja za tako nešto ? Ko je bio Biserko koji se prvi setio toga ?
Pa ni računare nam nisu kupili valjane,... ustvari je to sve iz onog serijala - Hleba i igara -

To je van svake pameti,.. ima li toga igde u svetu ?

Ne smem dete da povučem za uvo, da viknem na njega, a smem da mu pokazujem pištolj. Iz ekstrema u ekstrem,... ne ja to nikako ne mogu da uzmem u ozbiljan predlog. To je teška zahebancija, sa groznim posledicama i po autoritet prosvetara i po decu,.. pa ni roditelji se sa tim nikada ne bi složili.
-----------------------
- prebacite ovu temu u Teorije zavere, u Verovali ili ne,.. u Humor,.. zaključajte je,... od sramote ,.. od stida i od srama,.. što bi rekao Dis.
,.. al' kad požar poduhvati na sve strane,.. kuda ćemo od svetlosti i od suda :(
Ne, to je jako dobra ideja. Ta popovanja pricaj nekom drugom, dosadna su.

Naravno da nema sanse da zazivi, jer zivis u etatistickom levicarskom svetu, gde su vas naucili da ce Drzava da vas zastiti. Pa onda kukanje kao babe narikace kada vas ne zastiti, sa poentom da treba bolje da vas zastiti. To je vidjenje sveta iz ugla deteta iz obdanista; to nije realan svet, niti realna tema, nije realan zivot. Drzava treba da ti da pravnu mogucnost da zastitis sam sebe. Drzava ne ume ni pertlu da zaveze, ona ce da te stiti od bilo cega. Smesno.
 
Ne, to je jako dobra ideja. Ta popovanja pricaj nekom drugom, dosadna su.

Naravno da nema sanse da zazivi, jer zivis u etatistickom levicarskom svetu, gde su vas naucili da ce Drzava da vas zastiti. Pa onda kukanje kao babe narikace kada vas ne zastiti, sa poentom da treba bolje da vas zastiti. To je vidjenje sveta iz ugla deteta iz obdanista; to nije realan svet, niti realna tema, nije realan zivot. Drzava treba da ti da pravnu mogucnost da zastitis sam sebe. Drzava ne ume ni pertlu da zaveze, ona ce da te stiti od bilo cega. Smesno.
OK,.. popovaću deci,.. neću da ti dosađujem,.. samo ću ti još reći: Nije svako za prosvetara,.. a sve i da dođe do svega toga što ti zamišljaš, nije li mi bolje da potražim drugi posao ?
 
OK,.. popovaću deci,.. neću da ti dosađujem,.. samo ću ti još reći: Nije svako za prosvetara,.. a sve i da dođe do svega toga što ti zamišljaš, nije li mi bolje da potražim drugi posao ?
To uopste nije tema.

Ako vam je ovo smesno, ja ne znam zasto bi se bilo o cemu drugom pricalo kada se prica o zastiti prosvetnih radnika. A naravno da su ugrozeni u svetu gde ne mogu da se brane od nasilnickog ponasanja. Sve ostalo su besmislicarske price. Jedino ako neko ima posao da prica besmislicarske price, pa od toga dobija pare. Tema o smanjenju nasilnog ponasanja kroz delovanje Drzave je potpuno, ali potpuno besmislena tema.
 
To uopste nije tema.

Ako vam je ovo smesno, ja ne znam zasto bi se bilo o cemu drugom pricalo kada se prica o zastiti prosvetnih radnika. A naravno da su ugrozeni u svetu gde ne mogu da se brane od nasilnickog ponasanja. Sve ostalo su besmislicarske price. Jedino ako neko ima posao da prica besmislicarske price, pa od toga dobija pare. Tema o smanjenju nasilnog ponasanja kroz delovanje Drzave je potpuno, ali potpuno besmislena tema.
Jeste, tema je - pa i u vojsci sam mogao da odbijem da uzmem oružje,... pa ne ide to sa našom profesijom,.. pa ni sudije ga ne nose, iako imaju posla sa kriminalcima i mafijašima. Imaju portira, policajca,.. zna se kako funkcioniše država.
-----------------------------------
1. dajte nam plate od kojih možemo da živimo kao elita i imaćete elitu u prosveti, ako vam je stalo do vaspitanja i obrazovanja dece - vaše dece.
Imamo negativnu selekciju sa kadrovima po školama,.. nemamo dovoljno studenata za nastavničke smerove ,.. ZBOG PLATA gospodo.
2. Dajte nam sredstva za rad - Do juče sam imao svoj TV /kao monitor/ u svom kabinetu i sada su mi dva stara računara tamo,..
-----------------------
3. Ne trebaju nam seminari, vebinari i kojekakva bodovanja sa seminara,.. trebaju nam platni razredi - nagrađivanja prema radu - prema rezultatima sa takmičenja naših učenika,.. prema broju upisanih na fakultete... prema broju njihovih bodova na prijemnom.
4. Nećemo zapošljavanje po stranačkoj liniji, ni po babu ni po stričevima,..
Na to sve žmurite,.. pa onda i mi žmurimo,.. niste svesni šta nam radite, a još manje ste svesni da to radite vašoj deci.
------------ Dosta je.
 
Jeste, tema je - pa i u vojsci sam mogao da odbijem da uzmem oružje,... pa ne ide to sa našom profesijom,.. pa ni sudije ga ne nose, iako imaju posla sa kriminalcima i mafijašima. Imaju portira, policajca,.. zna se kako funkcioniše država.
-----------------------------------
1. dajte nam plate od kojim možemo da živimo kao elita i imaćete elitu u prosveti, ako vam je stalo do vaspitanja i obrazovanja dece - vaše dece.
Imamo negativnu selekciju sa kadrovima po školama,.. nemamo dovoljno studenata za nastavničke smerove ,.. ZBOG PLATA gospodo.
2. Dajte nam sredstva za rad - Do juče sam imao svoj TV /kao monitor/ u svom kabinetu i sada su mi dva stara računara tamo,..
-----------------------
3. Ne trebaju nam seminari, vebinari i kojekakva bodovanja sa seminara,.. trebaju nam platni razredi - nagrađivanja prema radu - prema rezultatima sa takmičenja naših učenika,.. prema broju upisanih na fakultete... prema broju njihovih bodova na prijemnom.
4. Nećemo zapošljavanje po stranačkoj liniji, ni po babu ni po stričevima,..
Na to sve žmurite,.. pa onda i mi žmurimo,.. niste svesni šta nam radite, a još manje ste svesni da to radite vašoj deci.
------------ Dosta je.
Bold- U tome je fora, ne zna se.
Pri tome ne mislim samo na ovu nasu raspad drzavu, nego na svaku Drzavu. Drzava je skup besmilenih ljudi sa besmislenim poslovima, koji pumpaju sebi traznju za svoje poslove.

1.Plate da odredjuje slobodno trziste.
2. Za sredstva nema para u budzetu, jer se sve trosi na plate.
3. To isto da odredjuje trziste, i privatni gazda skole
4. To je posledica toga sto mislite da Drzava treba da brine o vasim poslovima, platama i bezbednosti. Ne moze i jare i pare. Ako ste sve dali Drzavi, i ako vam je uvredljiv i smesan moj predlog da se sami branite, imacete stranacka/sindikalna zaposljavanja. Svuda na planeti u drzavnom regulisanom skolstvu, ili vlast, ili drzavni prosvetni sindikati imaju monopol i odredjuju ko moze da bude prosvetar.
 
1.Plate da odredjuje slobodno trziste.
Kod Kineza u Ling Longu je obuka mesec-dva. U Drexmejeru je dve nedelje,. (obe firme primaju i sada radnike). Znači, ne treba im (vam) škole, kakve su bile. Samo da vam čuvamo i animiramo decu, dok ne odrastu ? To je recept za siromašnije,.. ili da idu u Nemačku.
2. Za sredstva nema para u budzetu, jer se sve trosi na plate.
To je laž,.. a za stadion Nacionale ima para .. i za Expo,.. i za...
-------------
Onda treba javno reći - ne trebaju nam školovani - imamo privatne dobavljače diploma uz stranačko zapošljavanje,.. (za višu klasu)
3. To isto da odredjuje trziste, i privatni gazda skole
E, tu si "pogodio",.. imamo i privatne škole, iako ni državne ne možemo da popunimo,.. sve u ime Demokratije - U maloj zemlji privatna prosveta je propast društva,.. koliko para toliko muzike...
4. To je posledica toga sto mislite da Drzava treba da brine o vasim poslovima, platama i bezbednosti.
A, ti smatraš da ne treba ?
Ne moze i jare i pare. Ako ste sve dali Drzavi, i ako vam je uvredljiv i smesan moj predlog da se sami branite, imacete stranacka/sindikalna zaposljavanja.
Stranačka već imamo a i sindikati su korumpirani, iz razloga malih plata,... moraju ljudi iz sindikata da slušaju ili da diluju sa vlašću. Kod nas su sindikati ukrasi na jelci ( imamo ih ihahaj,.. u prosveti).
Svuda na planeti u drzavnom regulisanom skolstvu, ili vlast, ili drzavni prosvetni sindikati imaju monopol i odredjuju ko moze da bude prosvetar.
E, to ovde ne mogu,.. jer nema kandidata. Mogu samo da snižavaju kriterijume i to i rade poslednjih desetak godina.
Ne mora više elektrotehnički fakultet za predavača u elektro školi,.. mogu i ovi lokalni,.. privatni,.. koji bi radili za ove pare. To je negativna selekcija.
 
Kod Kineza u Ling Longu je obuka mesec-dva. U Drexmejeru je dve nedelje,. (obe firme primaju i sada radnike). Znači, ne treba im (vam) škole, kakve su bile. Samo da vam čuvamo i animiramo decu, dok ne odrastu ? To je recept za siromašnije,.. ili da idu u Nemačku.

To je laž,.. a za stadion Nacionale ima para .. i za Expo,.. i za...
-------------
Onda treba javno reći - ne trebaju nam školovani - imamo privatne dobavljače diploma uz stranačko zapošljavanje,..

E, tu si "pogodio",.. imamo i privatne škole, iako ni državne ne možemo da popunimo,.. sve u ime Demokratije - U maloj zemlji privatna prosveta je propast društva,.. koliko para toliko muzike...

A, ti smatraš da ne treba ?

Stranačka već imamo a i sindikati su korumpirani, iz razloga malih plata,... moraju ljudi iz sindikata da slušaju ili da diluju sa vlašću. Kod nas su sindikati ukrasi na jelci ( imamo ih ihahaj,.. u prosveti).

E, to ovde ne mogu,.. jer nema kandidata. Mogu samo da snižavaju kriterijume i to i rade poslednjih desetak godina.
Ne mora više elektrotehnički fakultet za predavača u elektro školi,.. mogu i ovi lokalni,.. privatni,.. koji bi radili za ove pare. To je negativna selekcija.

Skole su potrebne za trziste rada, da.

Nije laz, para u budzetu nema. Nemamo ni za ove sada plate, a kamoli pa za vece, plus jos za drzavna sredstva.

Trebaju nam skolovani, naravno. Ne traba nam drzavno mesanje u skolski sistem i drzavni monopol.

I treba da imamo privatne skole.

Nije uopste stvar da li drzava treba, vec sto ne moze. Svako ko kaze da moze i da treba, to je infatilan tip razgovora.

Sindikati i vlast su najveca zla modernog drustva.
 
Kada bi imali pistolje, bili bi manje napeti, jer bi ti 4 puta vise razmisljao da li da krenes da urlas na nekog ko ima pistolj.

Te fore da ce vas Drzava da zastiti od necega su nesto nerealno i nemoguce, a ne 2nd Amandman. Ovo vase je nezrelo, ne 2nd Amandman.

Ок,
Али откуда тај суверинизам код вас ДругоСрбијанаца.?!?

Цивилно друштво не подразумева наоружан народ.

Ти си смејурија, сва доба историје су ти се помешала у глави
 
Ок,
Али откуда тај суверинизам код вас ДругоСрбијанаца.?!?

Цивилно друштво не подразумева наоружан народ.

Ти си смејурија, сва доба историје су ти се помешала у глави
Pa da ne citas budale poput Piketija i Branka Milanovica, znao bi sta zagovaraju pametni ljudi u ekonomiji, i zasto mene treba da zoves 'Austrijanac', a ne 'Drugosrbijanac', ma sta da ovo drugo znacilo.
 
Bold- U tome je fora, ne zna se.
Pri tome ne mislim samo na ovu nasu raspad drzavu, nego na svaku Drzavu. Drzava je skup besmilenih ljudi sa besmislenim poslovima, koji pumpaju sebi traznju za svoje poslove.

1.Plate da odredjuje slobodno trziste.
2. Za sredstva nema para u budzetu, jer se sve trosi na plate.
3. To isto da odredjuje trziste, i privatni gazda skole
4. To je posledica toga sto mislite da Drzava treba da brine o vasim poslovima, platama i bezbednosti. Ne moze i jare i pare. Ako ste sve dali Drzavi, i ako vam je uvredljiv i smesan moj predlog da se sami branite, imacete stranacka/sindikalna zaposljavanja. Svuda na planeti u drzavnom regulisanom skolstvu, ili vlast, ili drzavni prosvetni sindikati imaju monopol i odredjuju ko moze da bude prosvetar.

То има смисла ако би сви били наоружани...

Дакле Устанак
 
Umesto toga, treba da nose pistolj na radnom mestu, i da imaju prava da ga upotrebe ako ih neko napadne fizicki.
Просветни радници треба да носе оружје да би се штитили на радном месту? Од кога, од деце коју би требали да уче и васпитавају? :eek:
Није ли онда логичније и разборитије решење да се школе и просвета укину?
 
Umesto da nekome padne na pamet da predloži zakon koji bi sankcionisao roditelje maloletnika koji počine neko delo, ovde se raspravlja o oružju, znači, na požar sipati kantu benzina. U životu ne bih uzela oružje, moj posao je da vaspitavam, tako da mi je ovo pitanje van svakih normalnih okvira.
 
Svakom prosvetaru po telohranitelja...


clint eastwood GIF
 

Back
Top