Da li se gradjanski rat mogao izbeci ????

SVEDOČENjE GENERAL-MAJORA ALEKSANDRA VASILjEVIĆA



Spasojević: General Jurjević je Hrvat.

Vasiljević: General Jurjević, ako tako može da se kaže, jeste nepopravljivi Jugosloven. Vi ne dopuštate da takvi ljudi postoje. E, pa vidite, u Armiji ih je bilo nebrojeno. To je i razlog što su gotovo svi vojničku karijeru okončali maltene tragično. General Jurjević je u Beogradu beskućnik, a u Zadru njegov su stan pretvorili u štab HDZ-a, a sve stvari mu iscepali, polomili kao i meni u Sarajevu.
Pouzdano znam da je kao komandant vazduhoplovstva sve vreme zagovarao ofanzivne akcije i veću upotrebu ratnog vazduhoplovstva. Danas mu se prebacuje da je čovek generala Tusa, da je izdajica i da je on omogućio da se u okrilju Komande ratnog vazduhoplovstva formira ustaška agentura. To je blaćenje čoveka koji svojim ljudskim i vojničkim kvalitetima to nikako ne zaslužuje.


Spasojević:
On je sa položaja komandanta vazduhoplovstva smenjen posle obaranja dva helikoptera mirovne misije.

Vasiljević: To je samo bio povod. Tada je već sazrela opcija da niko ne može da bude aktivan general ako je Slovenac ili Hrvat. Preko noći su u sopstvenoj Armiji postali stranci.

NIN 26 јун 1992. str. 56

http://web.arhiv.rs/Develop/Glasono...d13d77cacafc116cc12572870055d519?OpenDocument
 
To je formalno-pravno akt reorganizacije tadašnjih OS SFRJ.

Za jednog bivšeg oficira premalo znaš...




“Oružane snage Socijalisticke Federativne Republike JugosIavije štite nezavisnost, suverenitet, teritorijalnu celovitost i ovim Ustavom utvrdeno društveno uredenje Socijalisticke Federativne Republike Jugoslavije i cine jedinstvenu celinu i sastoje se od Jugoslovenske narodne armije, kao zajednicke oružane sile svih naroda i narodnosti i svih radnih ljudi i gradana, i od Teritorijalne odbrane, kao najšireg oblika organizovanog oružanog opštenarodnog otpora
(Ustav SFRJ,str. 101).
 
Zar ne diskutiramo o legalnosti JNA??

Oružje TO je oduzeto prije izbora.
Kakav si ti lik.
S jedne strane pokušavaš dokazati da je jugoslovenska vojska izvršila agresiju na Jugoslaviju, a s druge se u tom dokazivanju pozivaš na Ustav te iste Jugoslavije koji kaže da je dužnost vojske da štiti nezavisnost, suverenitet, teritorijalnu celovitost.

Hajde sada prošetaj malo po bukovoj šumi, pa sa svojim rođacima raspravi šta želiš da kažeš.
 
Kakav si ti lik.
S jedne strane pokušavaš dokazati da je jugoslovenska vojska izvršila agresiju na Jugoslaviju, a s druge se u tom dokazivanju pozivaš na Ustav te iste Jugoslavije koji kaže da je dužnost vojske da štiti nezavisnost, suverenitet, teritorijalnu celovitost.

Hajde sada prošetaj malo po bukovoj šumi, pa sa svojim rođacima raspravi šta želiš da kažeš.


Ako ti nisu u stanju voditi argumentiranu diskusiju zovi nekoga u pomoć.

JNA je razoružala TO u Sloveniji i Hrvatskoj.

TO, jednakopravnu komponentu OS SFRJ .

To nema uporište u Ustavu SFRJ.

Ista ta JNA nije razoružala TO Srbije...

Ne možeš iz Ustava uzeti samo ono što ti odgovara, ostalo zanemariti
 
Poslednja izmena:
Zar ne diskutiramo o legalnosti JNA?? U Ustavu piše da se OS SFRJ sastoje od JNA i TO, dvije jednakopravne komponente

Oružje TO je oduzeto prije izbora.

Oružje TO nije oduzeto nego je smešteno na čuvanje u bolje zaštićene vojne objekte. Takve su bile bezbednosne procene na osnovu kojih je Vrhovna komanda OS SFRJ donela odluke u nizu. Cenim da bi bilo puno više mrtvih i ranjenih pripadnika JNA da je urađeno drugačije. :lol:
 
Ako ti nisu u stanju voditi argumentiranu diskusiju zovi nekoga u pomoć.

JNA je razoružala TO u Sloveniji i Hrvatskoj.

TO je jednakopravnu komponentu OS SFRJ .

To nema uporište u Ustavu SFRJ.

Ista ta JNA nije razoružala TO Srbije...

Ne možeš iz Ustava uzeti samo ono što ti odgovara, ostalo zanemariti
Argumentovanu raspravu ovde ne vodiš ti, već potpuno zaslepljen mržnjom prema narodu kojem ja pripadam lupetaš svašta po tastaturi.

Da, ne možeš iz Ustava uzimati samo ono što ti odgovara, naročito ako si se protivustavno otcepio, tako da je tvoja argumentacija prava bukovska.

I zato bi ti najbolje bilo da se malko smiriš i nastaviš da glumiš bukvu.
 
Nisam kaj a nisam ni vojnik...

Pa kaj sad to mene zanima ja pišem kak mi je volja. Bil ti vojak i bojovnik. Ili ti pak časnik ili dočasnik. Redarstvenik ili nekaj drugaš. Fakti su fakti a rešpekt, rešpekt.Imam puni rešpekt za fajtere a za one koji činjenice glede povlačenja oružja i oruđa TO izvrću nemrem nikaj drugo sem istine rejti.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Argumentovanu raspravu ovde ne vodiš ti, već potpuno zaslepljen mržnjom prema narodu kojem ja pripadam lupetaš svašta po tastaturi.

Da, ne možeš iz Ustava uzimati samo ono što ti odgovara, naročito ako si se protivustavno otcepio, tako da je tvoja argumentacija prava bukovska.

I zato bi ti najbolje bilo da se malko smiriš i nastaviš da glumiš bukvu.


Ja ne mrzim nikoga!! Možda samo ograničene idiote. To nema veze sa nacionalnom pripadnošću.

Ostavi se stvari koje ne razumiješ...


Požuri se polako, Cigani ti kradu kabele...
 
Pa kaj sad to mene zanima ja pišem kak mi je volja. Bil ti vojak i bojovnik. Ili ti pak časnik ili dočasnik. Redarstvenik ili nekaj drugaš. Fakti su fakti a rešpekt, rešpekt.Imam puni rešpekt za fajtere a za one koji činjenice glede povlačenja oruja TO izvrću nemrem nikaj drugo sem istine rejti.


:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Oružje i vojni materijal za 250.000 ljudi sitnica jedna..
 
Kada smo već kod naoružanja skupljenim od TO, bio sam jedan od vojnika koji je istovarao sanduke sa puškama, a komandovao mi je poručnik Musliman.

I sada on pokušava da dokaže da je JNA izvršila agresiju na sopstvenu zemlju, a da je u cilju te agresije naoružala Srbe, pa su svi zajedno radili ne znam šta.
Da je zaista bilo tako, baš bi Slovenija i Hrvatska uspele da se izbore za samostalnost.
 
:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Oružje i vojni materijal za 250.000 ljudi sitnica jedna..

Pa šta si mislio da smo veslo sisali pa da vam ostavimo čime bi nas efikasnije ubijali? Na kraju OS SFRJ MOB planovima imale su bazu za mobilizaciju nešto više od 8 000 000 ljudi. Prepustiti situaciji u kojoj se očigledno sprema građanski rat toliku N i VO na teritoriji cele države značilo bi nešto strašno za celi region. Pogledaj šta se desilo u Albaniji kad je narod upao u vojna skladišta. Nekoliko susednih država je zahvaćeno ratom i prelivanjem oružja preko albanskih granica. Misliš li da su NATO susedi i tada ostali susedi bili raspoloženi za tako nešto?
 

Back
Top