Da li postoji idealan brak/veza?

konkretan primer..
žena me uhvati u prevari..
ja se zbog toga osećam loše jbg.. osećam krivicu i psihički sam sje ban, depresivan što se moja avantura završila
moja žena se isto oseća loše jer je shvatila da sam Dragče iz one serije
e tad trebamo ostati zajedno i pružiti podršku jedno drugome a ne da se svađamo i da nam se brak rasturi
 
Upravo tako. O tome i ja govorim, da je sve u kompromisu, i da ne teče sve glatko, već se mora imati i strpljenja i mnogo razumevanja, uz ljubav i poštovanje partnera, da bi nešto opstalo i trajalo. Kratkog daha može biti idealno, ali na duge staze...
Imam utisak da me razumeju kao da poričem da postoji dobar brak, a ne mislim tako.
Ideal, savršenstvo ne postoji. Ali to je već filozofsko pitanje i ovo nije mesto da o tome pišem.
Moj brak je bio lep, skladan, pun razumevanja, prolazili smo poteškoće zajedno, pomagali se, nekada sporečkali, pa pomirili, kao i svako što učini.
Ne kažem da je bio idealan, ali je oboma prijao. Završio se Božjom, a ne našom voljom. Da mi nije bilo lepo, ne bi mi i dalje sve toliko nedostajalo...
 
konkretan primer..
žena me uhvati u prevari..
ja se zbog toga osećam loše jbg.. osećam krivicu i psihički sam sje ban, depresivan što se moja avantura završila
moja žena se isto oseća loše jer je shvatila da sam Dragče iz one serije
e tad trebamo ostati zajedno i pružiti podršku jedno drugome a ne da se svađamo i da nam se brak rasturi
Ovaj post je uleteo dok sam ja kucaka prethodni svoj odgovor.
Nadam se da je ovaj primer šala, jer ako je istina, to više nije ni skladan brak, već imitacija braka.
Prevaru nikada oprostila ne bih.
 
Slažem se u potpunosti. Treba da bude tako.
Ali koliko takvih brakova znaš, da su opstali decenijama, tj. "dok ih smrt ne rastavi"?
Ili su trajali dok je bilo idealno, pa su ili postali "neidealni" (gde se prave kompromisi zbog dece, navike, svega prošavšeg...) ili se razveli?
No, nema veze, ne želim nikom "rušiti Sneška". Evo, idealno postoji. :)
Ne rušuš ti meni Sneška, nisam baš mala ni mlada da živim u mašti i ne moraš da mi povlađuješ mišljenje rečenicom ' evo, pistoji'.
Moji postovi nisu teoretski već iz iskustva, ne samo u ovoj temi.

Pitala si koliko takvih ( skladnih/ dugovečnih) brakova znam.
Iznenadio bi te moj odgovor : )
 
Ne rušuš ti meni Sneška, nisam baš mala ni mlada da živim u mašti i ne moraš da mi povlađuješ mišljenje rečenicom ' evo, pistoji'.
Moji postovi nisu teoretski već iz iskustva, ne samo u ovoj temi.

Pitala si koliko takvih ( skladnih/ dugovečnih) brakova znam.
Iznenadio bi te moj odgovor : )
Mislim samo da se nismo najbolje međusobno razumeli, a da isto mislimo.
Pa, naravno da postoje dobri brakovi, puni razumevanja i poštovanja, i da traju. Ali svako tu mora da da svoj doprinos i čini kompromise, da bi funkcionisalo.
"Sneško" se nije odnosio na dobar brak, već na ideal(no), savršenstvo, što je pitanje za drugu temu i pdf na ovom forumu. :)
 
Da li su ocekivanja od patnera nerealna?
Izgleda da je trenutno takva situacija na terenu.
Da li se trudimo da budemo najbolje moguce nasem partneru?
Svi očekuju, a ne uzvraćaju. Tako mi deluje osvrćući se naokolo. A što se mene lično tiče, da , ja sam za to.
Da li to uopšte postoji ?
Postoje "uigrani parovi", ne te idealne izmaštane situacije.
Brak je situacija, (i porodica naravno), gde se dvoje , malo sirovo rečeno, "upregnu u kola" i vuku napred. Ako svako vuče na svoju stranu kola neće nigde stići, ako složno grabe napred, neka je i korak po korak, ta veza ima izgleda. Nije veza, surfovanje na talasima, fiiiijuuu, laganica . Ne. Mnogo ima i truda i muke živeti ovaj život sa svim njegovim problemima, i radostima. Dvoje lakše idu kroz život , nego jedno, i ne vidim što bi jedno u vezi bilo gazda, a drugo rob. :roll:
 
Moj brak nije bio idealan (jer smatram da idealno ne postoji, da je to samo nečija zamisao kao bi nešto trebalo da izgleda), ali meni je bio najbolji i nedostaje mi sve što smo zajedno proživeli za tih nepunih 18 godina.
Toliko od mene u ovoj temi. Moram da se isključim iz teme, jer "čačkam rane", pokrećem lavinu sećanja.
Uživajte u svojoj vezi, svom braku, smatrali ga idealnim ili ne. Verujte svom partneru, poštujte ga i podržavajte, budite uz njega u svakom trenutku, jer život je kaleidoskop svega i svačega, što se mora "odgledati", proživeti...
 
Ako bračni partneri odgovore na sva pitanja sa DA brak, veza je ok.. ništa nije idealno al je poprilično dobra


  1. Možete li oboje obuzdati svoju ljutnju u dovoljnoj mjeri da razgovarate o teškom problemu, zadržavajući brigu jedno prema drugome?
  2. Možete li saslušati međusobne brige i kontrolisati svoju obrambenu poziciju?
  3. Jeste li se oboje spremni suočiti s poteškoćama i promeniti sebe kako biste održali vezu?
  4. Kažete li jedno drugome kada ste uznemireni ili kad mislite da se nešto u vezi treba poboljšati?
  5. Ako je vaš odgovor na bilo koje od gore navedenih pitanja 'ne', biste li svi bili voljni naučiti te stvari?
 
realno gledajuci ne postoji idealan brak a ni veza, postoji samo prihvatljiv brak i veza izmedju dvoje
koji se ogleda pre svega u osecanju prema partneru,postovanju i poverenju i mogucnosti da se prave kompromisi
da bi brak bio idealan ( iako je idealno diskutabilnono) potrebno je da se oboje ili jedno odreknu nekih svojih potreba
a cim mora da se odrice delova sebe to vec nije idealan brak, ako sam uspela da objasnim :lol:
 
Идеално не постоји, али постоји љубав, поверење, поштовање, оаза у коју се враћаш, упркос различитим размишљањима или тежњама понекад.
 

Back
Top