Da li postoji idealan brak/veza?

Ne. Idealno nista ne postoji.
Баш сам хтела да кажем, не постоји ништа идеално, па ни брак.
Не постоји идеалан човек, ја прва нисам таква.
Али, постоји добар, складан брак, без великих ломова и трзавица.
 
Da li su ocekivanja od patnera nerealna?
Da li se trudimo da budemo najbolje moguce nasem partneru?
Da li to uopšte postoji ?
Da li postoji idealan automobil? Da li postoji idealan računar? Ljudima koji traže dlaku u jajetu uvek će nešto faliti i uvek će im nešto smetati. U vezi i u braku treba da ulaze ljudi istih interesovanja. Onda neće biti dosadno i uvek će se imati o čemu da se razgovara.
 
Idealno treba odvojiti od uspešnog, možda.
Idealno ne postoji, ali postoje "idealni" primeri veoma uspešnih i trajnih veza i brakova.
Ti ljudi su pronašli "idealan" način za saživot sa osobom koju su odabrali-međusobno i respektivno. U tako nešto verujem, a u idealno-definitivno ne.
 
znam jednog "metuzalema", 90 i kusur...........zdrav ko dren, odlicno vidi i cuje, nema problem sa secer , pritisak, ima skoro sve zube, pun snage i optimizma...................a moja tetka, slusajuci o njemu, kaze, "tu nesto nije u redu".
Rekao bih da konstatacija moje tetke vazi i za "idealan" brak.
 
Nema idealnog braka.
Može biti dobar i dugoročan, uz dogovore i kompromise oko mnogo toga.
Ljubav vremenom poprimi formu navike, poštovanja, prijateljstva, uz strast koja ipak mora opstati, jer ako je nestane, to onda više nisu bračni partneri, već cimeri...
Ne postoji ništa idealno, pa tako ni brak.
 
Svako ima pravo na svoje viđenje, naravno.
Ali kao što ništa ne može biti savršeno, tj. idealno, tako ne može biti ni brak.
Ali može biti dobar, funkcionalan i skladan, uz kompromise oba partnera.
Pri tom, neretko partneri pred drugima prikazuju kao da je sve sjajno, a u četiri zida oni znaju kako funkcionišu.

1710795399282_FB_IMG_1669294608908.jpg
 
Poslednja izmena:
Skladan brak pun ljubavi, razumevanja, podrške je idealan za oba partnera, možda neko sa strane ima zamerke na takav brak i misli da bi moglo biti drugačije i bolje, samo ne znam kome!?

Šta je idealan brak ako ne zadovoljstvo i duševni mir?
Slažem se u potpunosti. Treba da bude tako.
Ali koliko takvih brakova znaš, da su opstali decenijama, tj. "dok ih smrt ne rastavi"?
Ili su trajali dok je bilo idealno, pa su ili postali "neidealni" (gde se prave kompromisi zbog dece, navike, svega prošavšeg...) ili se razveli?
No, nema veze, ne želim nikom "rušiti Sneška". Evo, idealno postoji. :)
 

Back
Top