Da li postoji idealan brak/veza?

Matematički bukvalno idealno verovatno ne postoji ali postoji nešto toliko blisko idealnom, da se komotno može reći -idealno - a da se ne pogreši.
Problem je što je mala verovatnoća da se nađu, prepoznaju i spoje ljudi koji bi izgradili idealnu vezu, nego se nađe nešto donekle idealno i onda se onima koji su našli idealno govori kako to nije moguće jer idealno ne postoji. To je lakše nego priznati i pomiriti se sa tim da je njihova veza ok ili donekle idelna ali ne idealna.
 
Nema idealnog braka/veze.
Ljubav, pažnja, poštovanje, poverenje, tolerancija.
Razgovor, smeh, uživanje u sitnicama.
Ulepšati jedno drugom život, dane, koliko je to moguće.
Biti podrška, inspiracija, motivacija.
И то је то, јер и ми сами нисмо идеални.
 
znam jednog "metuzalema", 90 i kusur...........zdrav ko dren, odlicno vidi i cuje, nema problem sa secer , pritisak, ima skoro sve zube, pun snage i optimizma...................a moja tetka, slusajuci o njemu, kaze, "tu nesto nije u redu".
Rekao bih da konstatacija moje tetke vazi i za "idealan" brak.
Moj teča je bio baš takav metuzalem, umro od starosti u 91.godini. Lekove nikad nije pio.
E, ali zato moja tetka gomilu bolesti, punu kesu lekova, njemu sve prinesi, donesi,odnesi,tako da..... imala bi štogod kasti, ali mislim da je jasno.....
 
konkretan primer..
žena me uhvati u prevari..
ja se zbog toga osećam loše jbg.. osećam krivicu i psihički sam sje ban, depresivan što se moja avantura završila
moja žena se isto oseća loše jer je shvatila da sam Dragče iz one serije
e tad trebamo ostati zajedno i pružiti podršku jedno drugome a ne da se svađamo i da nam se brak rasturi
A da je obrnuto, šta bi ti uradila ženi?!
 
realno gledajuci ne postoji idealan brak a ni veza, postoji samo prihvatljiv brak i veza izmedju dvoje
koji se ogleda pre svega u osecanju prema partneru,postovanju i poverenju i mogucnosti da se prave kompromisi
da bi brak bio idealan ( iako je idealno diskutabilnono) potrebno je da se oboje ili jedno odreknu nekih svojih potreba
a cim mora da se odrice delova sebe to vec nije idealan brak, ako sam uspela da objasnim :lol:
X.

Svaka ti je ko u Njegoša.
 
Moj teča je bio baš takav metuzalem, umro od starosti u 91.godini. Lekove nikad nije pio.
E, ali zato moja tetka gomilu bolesti, punu kesu lekova, njemu sve prinesi, donesi,odnesi,tako da..... imala bi štogod kasti, ali mislim da je jasno.....
Genetika je čudo, zdrav životni stil, kvalitetna ishrana sa Omega 3 (losos, brancin, orada, zubatac, romb, list, skuša)

Kretanje...ja ne pušim, ne opijam, non stop brzo hodanje, bajs.
 

Back
Top