Da li podrzavate oduzimanje drzavljanstva nelojalnim Albancima na Kosmetu?

Da li podrzavate oduzimanje drzavljanstva nelojalnim Albancima?

  • DA

  • NE


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
dosta drzava ima manjine al samo srbija ima nelojalne manjine .

takvima treba oduzeti drzavljanstvo. pogotovo sto se oni sad smatraju drzavljanima kosova. znaci samo im treba ispostovati ono sto hoce.

mislim da u tome i jeste srz problema...
kako im oduzeti drzavljanstvo, ako je Kosovo (a jeste ) Srbija...polazim od toga da su vecina Albanaca ne Kosovu nelojalni ( ma sto god to znacilo) su Srbiji, oduzeti im srpsko drzavljanstvo znaci priznati kosovsko, u konacnici to bi bilo isto kao i priznanje Kosova...:idea:
 
Kod nas u Srbiji je to toliko glupo regulisano da gluplje ne moze biti.
Dovoljno je da odes i kazes,,Dobar dan,ja volim Srbiju,,
Dobro evo vama Drzavljanstvo.
Na Zapadu prema toliko tezimo ne mozemo da ga dobijemo ni da se dvaput rodimo ili da me neko usvoji.

Slavkice,

jel' mogu ja da te usvojim kad odem u Kanadu i dobijem njihovo državljanstvo?
 
pa i na zapadu su oduzimali drzavljanstva ovim naturalizovanim arapima za koje su sumnjali da su pripadnici al kaide ili nekog drugog radikalnog islamistickog pokreta i deportovali su ih u rodne drzave.

znaci zapad to odavno radi ali se o tome cuti i ne zna.

iste metode treba da primeni i srbija.

pa zar nije glupost i debilitet da drzavljanstvo srbije ima neko ko gine za ovu drzavu, brani je, placa poreze i neki tamo siptar koji je rusi i ne placa to jdrzavi nikakav porez?
 
mislim da u tome i jeste srz problema...
kako im oduzeti drzavljanstvo, ako je Kosovo (a jeste ) Srbija...polazim od toga da su vecina Albanaca ne Kosovu nelojalni ( ma sto god to znacilo) su Srbiji, oduzeti im srpsko drzavljanstvo znaci priznati kosovsko, u konacnici to bi bilo isto kao i priznanje Kosova...:idea:


ne bi bilo . srbija oduzima drzavljanstvo srbije svim svojim drzavljanima koji kosovo prihvataju i priznaju kao nezavisnu drzavu, a oni to i rade ako uzmu to drzavljanstvo.
 
Rešenje nije da mi sad gatamo ko je lojalan, a ko ne. Svi će oni po direktivi tvrditi da su lojalni.
Rešenje može biti drugačije i da se to ranije uradilo nikad ovog džumbusa sa njima ne bi ni bilo.

Većina današnjih kosovskih Šiptara je došlo, ili su potomci onih koji su došli, iz Albanije za vreme režima Envera Hodže. Oni su svi primani u Jugoslaviju kao izbeglice od diktatorskog režima i dobijali politički azil, a nakon nekoliko godina i državljanstvo.Trebalo je doneti zakon, dekret, ukaz, bilo šta, kojim bi se ta rešenja o dodeli državljanstva proglasila nevažećim i kojim bi im se uskratilo pravo na politički azil jer osnov za njega odavno ne postoji, pa ih lepo vratiti preko prokletija.

Od današnjeg broja, na KiM bi jedva ostalo 20% Šiptara.

To je mogao i ludi Sloba da uradi, što su mu oni dalekovidi i predlagali, ali njemu su oni trebali na biračkom spisku, zna se zašto.

upravo to je bitno sto si rekao...
samo, danas se to nemoze vise promijeniti nekakvim novim zakonom koji bi djelovao toliko godina retroaktivno, cio svijet bi se digao na noge...to je velika politicko-pravna zavrzlama...
 
Znacili to da npr. Srbima koji zive u HR, CG treba oduzeti drzavljanstvo ? Onima u Bosni ? Sta sa onima u Vojvodini ? Becu,Frankfurtu, Cikagu ? i ostalim Srpskim drzavama ?

To sto su vecina Albanaca sa Kosova emigranti iz Albanije za vreme Enver Hodze to su ''mlataranja maksima od divizije''...

Kakvo drzavljanstvo ima seljak ( Bugarin ) iz Zeljuse a obradjuje svoju njivu u Bugarskoj ?



Ova tema je fasisticka !!!!
 
uostalom pravno je nemoguce odrediti koji su Albanci lojalni a koji ne .

vrlo je lako. proglasava se vanredno stanje na teritoriji pokrajine i donosi se ukaz kojim se trazi da svi stanovnici teritorije donesu na proveu svoja dokumenta. ukoliko ih nemaju da podnesu zahtev za izdavanje novih, a ukoliko odbiju, u situaciji vanrednog stanja, smatraju se saradnicima sa okupatorom i pasosi im se ne izdaju do mogucnosti da im se sudi i presudi i da osluze svoju kaznu. znaci, de fakto - nikad. drzavljanstvo de jure ostaje, ali de fakto, do sudjenja za izdaju i kolaboraciju sa teroristima oni gube sva prava. to je, dakle, vrlo lako izvodljivo.
 
glasala sam za ne
cak kad bi bilo i provedivo u praksi, trebalo bi razrjesiti nekoliko bitnih stvari...
1. tko je lojalan drzavi
2. kako se mjeri lojalnost
3. tko ce odlucivati o tome, dali je netko lojalan ili nije...
danas bi to bili albanci, sutra madzari, srbi, Romi , zatim pol. neistomisljenici itd..
sirom otvorena vrata za samovolju i diktaturu najgore vrste...
demokracija ne poznaje lojalnost kao instituciju, lojalnost je emocija i nemozes nikoga natjerati da je ima; demokracija poznaje samo institut priznavanja i ponasanja u skladu sa zakonom, ako ga se ne pridrzavas slijede sankcije..
i nisu bez razloga sve drzave svijeta institut oduzimanja drzavljanstva posebno strogo i jasno definirale...

Sad kad si tako lepo objasnio kako se tretira lojalnost,onda objasni na osnovu čega je Hrvatska po proglašenju nezavisnosti 92 napravila akt o lojalnosti svojih građana.Moram te podsetiti da je Slovenija to isto uradila samo godinu dana ranije.
 
vrlo je lako. proglasava se vanredno stanje na teritoriji pokrajine i donosi se ukaz kojim se trazi da svi stanovnici teritorije donesu na proveu svoja dokumenta. ukoliko ih nemaju da podnesu zahtev za izdavanje novih, a ukoliko odbiju, u situaciji vanrednog stanja, smatraju se saradnicima sa okupatorom i pasosi im se ne izdaju do mogucnosti da im se sudi i presudi i da osluze svoju kaznu. znaci, de fakto - nikad. drzavljanstvo de jure ostaje, ali de fakto, do sudjenja za izdaju i kolaboraciju sa teroristima oni gube sva prava. to je, dakle, vrlo lako izvodljivo.

mozda je tako nesto moglo biti sprovedeno za vrijeme SFRJ i Tita...
ali danas, cista utopija...
 
vrlo je lako. proglasava se vanredno stanje na teritoriji pokrajine i donosi se ukaz kojim se trazi da svi stanovnici teritorije donesu na proveu svoja dokumenta. ukoliko ih nemaju da podnesu zahtev za izdavanje novih, a ukoliko odbiju, u situaciji vanrednog stanja, smatraju se saradnicima sa okupatorom i pasosi im se ne izdaju do mogucnosti da im se sudi i presudi i da osluze svoju kaznu. znaci, de fakto - nikad. drzavljanstvo de jure ostaje, ali de fakto, do sudjenja za izdaju i kolaboraciju sa teroristima oni gube sva prava. to je, dakle, vrlo lako izvodljivo.

Ovo me podseti na ono kad su Mađari tražili od sitnih hrvatskih seoskih plemića da pokažu povelje o plemstvu, a prethodno su im iste spalili. Tako su ih pretvorili u kmetove i njihova imanja dodelili mađarskim plemićima.
 
Sad kad si tako lepo objasnio kako se tretira lojalnost,onda objasni na osnovu čega je Hrvatska po proglašenju nezavisnosti 92 napravila akt o lojalnosti svojih građana.Moram te podsetiti da je Slovenija to isto uradila samo godinu dana ranije.

ocito nisi razumio napisano...
ja nisam objasnjavala lojalnost, nego pitala kako bi i tko bi trebao da je utvrdi...
a i nije mi poznato da je RH "napravila akt o lojalnosti"...ako ti za taj akt znas, onda postavi link ili daj izvor...ja sam procitala cijeli Ustav RH i nisam nasla nista slicno tome...
 
glasala sam za ne
cak kad bi bilo i provedivo u praksi, trebalo bi razrjesiti nekoliko bitnih stvari...
1. tko je lojalan drzavi
2. kako se mjeri lojalnost

3. tko ce odlucivati o tome, dali je netko lojalan ili nije...
danas bi to bili albanci, sutra madzari, srbi, Romi , zatim pol. neistomisljenici itd..
sirom otvorena vrata za samovolju i diktaturu najgore vrste...
demokracija ne poznaje lojalnost kao instituciju, lojalnost je emocija i nemozes nikoga natjerati da je ima; demokracija poznaje samo institut priznavanja i ponasanja u skladu sa zakonom, ako ga se ne pridrzavas slijede sankcije..
i nisu bez razloga sve drzave svijeta institut oduzimanja drzavljanstva posebno strogo i jasno definirale...



o čemu ti pišeš ,,,,,,,o lojalnosti....................sudite Srbima zbog "neodsluženog vojnog roka 91" maltretirtate ih kako hoćete .....brines za Albance....DAJTE IM VI PUTOVNICE ....to su vaši saveznici
 

Back
Top