Da li oprostiti prevaru? A ako jeste zasto?

Ne znam dal' je bila opcija:sto ne znam ne boli me a kada bih saznala:varala sam i ja tebe pa mi nije zao-znate tu pesmu?;)
Nemojte mi zameriti jos uvek sam pod utiskom jucerasnje lumperajke...:)

Ух, позната ми је та песма. А да ли знате ову:


П.С. Форумашима са кардиоваскуларним проблемима не препоручује се слушање ове песме
 
Mislim da prevaru ne treba generalizovati i da nema pravog odgovora na pitanje da li treba ili ne. Da li cu oprostiti prevaru ili ne zavisi od mnogo toga; prvo koliko sam duga sa nekim, tacnije koliko mi je stalo do nekoga (ako je veza od 5 dana, sigurno da necu vise biti sa takvom osobom), ali ako je rec o dugim vezama, svakako da je stvar mnogo ozbiljnije i komplikovanija. U zavisnosti od toga kakva je prevara - da li je na "jedno vece" ili je to nesto sto traje, koji su dogadjaju prethodili tome, kakva je prevara - flert, ljubljenje, sex sve to zavisi... I da ne bih duzila vise, ako osetim da je to beznacajna prevara, ako njemu nije stalo do nje - oprosticu
 
mislim da nisam u stanju da oprostim prevaru, cak i kada znam da se ne bi ponavljala...

rekla si misliš...znači nisi sigurna bi li ili ne bi....a to je dobro....jer dok te nešto
ne snađe i ne možeš znati bi li ili ne bi to oprostila, zaboravila...i tako to.....:ok:

pročitah negde kako neko ne bi oprostio prevaru ako je veza od 5 dana (to i nije veza)
jer je u samom začetku...a kao ako je duga i ozbiljna oda bi se tu razmatralo....pa to
mi je suludo 100%.....ako je veza duga....tim mora više boleti ta prevara, ako se
desi......ako je "ozbiljna"....opet mora boleti....i mislim da nema razlike da li je
bilo samo poljubaca, malo pipkanja ili sexa.....jer prevara je prevata....i zašto bi
poljupci bili nešto beznačajno...pa to je jedna jako intimna stvar.....:think:čim neko
tebi blizak sa kim deliš život želi da se ljubi da nekom drugom osobom....možeš
se malte ne smatrati prevarenom........:mrgreen:

a da li će neko to sve oprostiti......eeee........to zavisi od 1001 razloga.......:sad2:
 
To sto mi ovako srchano govorimo o prevari najobicniji je zivotinjski nagon za odrzanje vrste.

Zenke ne bi oprostile da ih muzjak koji je duzan da se stara o gnezdu ili leglu ostavi bez hrane i zastite i ode nekoj drugoj, muzjaci ne bi oprostili da se staraju o tudjem genetskom materijalu umesto o svom.....

Pa sta si ti muzjak ili muskarac? Zivotinja ili covek? :???: Kako je svet napredovao, valjda je i covek...
Bem li ga, pa coek se razlikuje od zivotinje...nije toliko bitno iz cega se je covek razvio, vec kako se je razvijao i kako se jos uvek razvija...:???:
To je toliko patetican izgovor za varanje da je vec stvarno smesno....:dash:

@tema
Kao sto sam vec vise puta napisla u ovakvim temama...da mi sam prizna, o svemu bi razmislila...da saznam sa strane, sve je gotovo...u trenutku nestaju ljubav, postovanje itd. prema njemu...u mojim ocima postaje kukavica, sunjo da ne budem bezobrazna i kazem obicno go*no....i ne zbog toga sto me je prevario sa drugom zenom, jer uvek ce postojati neka bolja, lepsa, zanimljivija zena od mene...isto tako postoje i bolji, lepsi, pametniji muskarci....vec zbog toga sto me je lagao, radio mi iza ledja, vredjao mene, moj nacin razmisljanja...uostalom prevara se uvek, bas uvek sazna...kad tad...neko ce namerno ili ne namerno onom koji je prevaren to staviti do znanja...pa makar i u sali...jer gde ima dima ima i vatre...
Ako ne dajes povod za neke situacije, nema ni raznih prica...

Covek treba da otvori oci, budno gleda, izabere sebi partnera, ulaze konstantno u vezu, brak i ne uporedjuje svoju vezu, brak sa tudjim....
Cim pocnes da uporedjujes svoju zenu, muza sa tudjom/im brak pocinje da puca...i na kraju kad probas sa drugim vidis da ti najvise odgovara ono sto si imao....

Svoje ne dam, tudje necu....:evil:

P.s. ne volim slabice....posto ni sama nisam takva...
 
Alya....sve se svodi na to.
Samo ako hoces ili želiš da vidiš.
Ja samo ne ulepšavam stvarnost, ni život ni prirodu.
I nije to izgovor, nego je tako.
Kao što je izgovor da se sexaš zato što nekoga jako voliš, a ne zato jer osećaš potrebu da se sexaš.
A potrebu ti je dala majka priroda i to da bi se vrsta nastavila.
Samo pogledaj šta se u prirodi dešava između polova i naći ćeš obilje zapanjujućih sličnosti.
S tom razlikom što je kod ljudi sex i zadovoljstvo i što se odavno ne sexamo samo da bi produžili vrstu
 
Poslednja izmena:
prvo, sta znaci oprostiti prevaru? Da ga volim isto kao pre toga? da ga zelim kao i pre? Jeli to znaci oprostiti?
Ili nastaviti neki zajednicki zivot, gde svako zivi na svoj nacin? jel to znaci oprostiti?
Razvesti i dopustiti mu da ti bilo kad kad ti je tesko pomogne? to dopustiti znaci da smo oprostile?
Gde je ta granica kad pitate jel bi oprostili prevaru?
 
Zenke zivotinja imaju nagon da se pare sa sto vise muzjaka da bi sigurno zatrudnele.
Ako je muski argument za prevaru dosao iz "prirode", zasto zenski argument ne moze biti isti taj?
I kako to da se zene ipak ne sluze istim argumentima?

Ženke primata se koliko ja znam, pare sa jednim, tj. alfa mužjakom kako bi osigurale najzdravije potomstvo.
A takvi mužjaci imaju čitave hareme ženki koje odaberu.
Ni u ljudskim odnosima nije bitno drugačije.
Inače žene na koncertima na primer, ne bi histerično vrištale, padale u trans i nudile se poznatim zvezdama.
Simbolično, oni su zapravo ti alfa mužjaci jer malo ko od njih fizički zaista imalo liči na muškarca koga bi većina žena poželela ili bi bez te popularnosti ili moći bio imalo privlačan.

Ili je možda stvar baš u toj moći na koju žene prirodno reaguju željom da joj se potčine.
To naravno shvati samo simbolički, svakako da žene ne žele da budu robinje, ali ih ideja pripadanja jednom muškarcu privlači.
Što baš i nije slučaj sa muškarcima.
 
Poslednja izmena:
Ženke primata se koliko ja znam, pare sa jednim, tj. alfa mužjakom kako bi osigurale najzdravije potomstvo.
A takvi mužjaci imaju čitave hareme ženki koje odaberu.
Ni u ljudskim odnosima nije bitno drugačije.
Inače žene na koncertima na primer, ne bi histerično vrištale, padale u trans i nudile se poznatim zvezdama.
Simbolično, oni su zapravo ti alfa mužjaci jer malo ko od njih fizički zaista imalo liči na muškarca koga bi većina žena poželela ili bi bez te popularnosti ili moći bio imalo privlačan

Jesi imao nekad zensko kuce? :D Ja jesam i nisam primetila da je birala najbolje i najpametnije kuce u okolini, nego se kao i svaka zivotinja parila sa kim joj je palo na pamet.
Mislim da imas potpuno iskrivljenu sliku jer vidis ono sto zelis da vidis i time opravdavas svoje ponasanje.
I otkud znas da si ti taj alfa? :D Znas li koliko divnih muskarca ima u okolini svake zene koji su veci, pametniji i vise zaradjuju? :D I sta onda? Da se pozovem na prirodu onda, kao ti?
 
Jesi imao nekad zensko kuce? :D Ja jesam i nisam primetila da je birala najbolje i najpametnije kuce u okolini, nego se kao i svaka zivotinja parila sa kim joj je palo na pamet.
Mislim da imas potpuno iskrivljenu sliku jer vidis ono sto zelis da vidis i time opravdavas svoje ponasanje.
I otkud znas da si ti taj alfa? :D Znas li koliko divnih muskarca ima u okolini svake zene koji su veci, pametniji i vise zaradjuju? :D I sta onda? Da se pozovem na prirodu onda, kao ti?

:mrgreen: svakako da nisam ni alfa ni beta, samo duboko verujem da sam najbolji i to ne bez razloga...takav mi je horoskopski znak :hahaha:
 

Back
Top