da li je u ljubavi važna vjera i nacionalnost

  • Začetnik teme leptirica
  • Datum pokretanja
leptirica:
... to što si ti prešao davno 20-tu ne znači da si najpametniji.
Daleko bilo, šećeru, da sam ja najpametniji. Samo volim da kažem šta mislim. A još više volim da diskutujem sa pametnijima od sebe. :D

leptirica:
Pozdrav od mlade i neiskusne
Pozdrav i tebi, lepa leptirice, i svako ti dobro želim.

I nemoj ti da se ljutiš na mene. Ako sam jednom stekao utisak da si 'mlada i neiskusna' i to napisao, ne znači da ne mogu da promenim mišljenje. Evo na primer, sad mi deluješ sasvim drugačije.
 
Sudija:
no name:
ja sam grdno zaljubljen u curu druge vere i ona u mene isto toliko ali njeni roditelji nam ne dozvoljavaju da se vidjamo, uvek smo se vidjali tajno preko noci bi otisao do njene kuce ona bi iskocila kroz prozor usli bi u auto i begaj sto dalje. Ali sve se saznalo ona je sve ispricala njenoj sestri sestra majki i onda nastaje pakao i za nju i za mene njen otac je hteo da me bije ali je u tome sprecen.

Nas dvoje smo danas razdvojeni preko 2000 km ali smo i dalje u kontaktu da sreca za nas dvoje bude jos veca letos nam se poklopio odmor tako da smo oboje u Yugu bili u isto vreme i opet smo uspeli da se vidimo dve noci isto kao i nekad u dobra stara vremena trecu noc nije izasla jer joj je majka bila bolesna ja samotisao do njenog prozora na oknu ostavio prsten koji sam joj jos prosle godine obecao i otisao kuci.

kad nekog volis vera nije bitna ni malo ali ima ludog naroda ludih roditelja pa onda deca zbog njih ispastaju.

Sve najbolje...

Zasto je neko lud ko misli drukcije od tebe???

a ne nego je pametan a zasto bi oni branili curi da se vidjaju sa nekim kog ona hoce a taj isti njen otac ima burnu proslost sa puno je srpkinja izlazio cak su mu srbi i zivot spasili magarac jedan sve je on to zaboravio od kad se dohvatio "obecane zemlje"
 
S'obzirom na to da mi zivimo na Balkanu i da vec sutra moze da pukne neki novi ,peti,deseti rat, mislim da nije bas najpametnije upustati se u mesovite veze i brakove !Mislim,ja bih stvarno volela da je sve tako lepo i slatko kao sto neki ovde kazu u fazoni pacifista ,gradjana sveta,univerzuma ...nazalost realnost je mnogo drugacija "Iz svoje baste beri cvet....."
 
Mici $:
S'obzirom na to da mi zivimo na Balkanu i da vec sutra moze da pukne neki novi ,peti,deseti rat, mislim da nije bas najpametnije upustati se u mesovite veze i brakove !Mislim,ja bih stvarno volela da je sve tako lepo i slatko kao sto neki ovde kazu u fazoni pacifista ,gradjana sveta,univerzuma ...nazalost realnost je mnogo drugacija "Iz svoje baste beri cvet....."

ratovi su nasa proslost ratova na prostoru Balkana tesko da ce vise imat situacija se polako normalizuje tako da mislim da ce za jos dvije tri godine bit´ sve normalno tj kao za vrijeme Tita BRATSTVO I JEDINSTVO.
 
Chan Shaolin Si:
Mici $:
S'obzirom na to da mi zivimo na Balkanu i da vec sutra moze da pukne neki novi ,peti,deseti rat, mislim da nije bas najpametnije upustati se u mesovite veze i brakove !Mislim,ja bih stvarno volela da je sve tako lepo i slatko kao sto neki ovde kazu u fazoni pacifista ,gradjana sveta,univerzuma ...nazalost realnost je mnogo drugacija "Iz svoje baste beri cvet....."

ratovi su nasa proslost ratova na prostoru Balkana tesko da ce vise imat situacija se polako normalizuje tako da mislim da ce za jos dvije tri godine bit´ sve normalno tj kao za vrijeme Tita BRATSTVO I JEDINSTVO.

Trebat će malo više vremena da se situacija normalizuje na Balkanu,a da će sve bit normalno to je nemoguće,jer je mržnje i vjerskih ratova uvijek bilo a tako će i biti,nažlost.I ja bi volila da sve bude ok,da se svi vole i poštuju ali to je nemoguće.
Ali imaš veliki plus zbog optimizma.
 
leptirica:
Chan Shaolin Si:
Mici $:
S'obzirom na to da mi zivimo na Balkanu i da vec sutra moze da pukne neki novi ,peti,deseti rat, mislim da nije bas najpametnije upustati se u mesovite veze i brakove !Mislim,ja bih stvarno volela da je sve tako lepo i slatko kao sto neki ovde kazu u fazoni pacifista ,gradjana sveta,univerzuma ...nazalost realnost je mnogo drugacija "Iz svoje baste beri cvet....."

ratovi su nasa proslost ratova na prostoru Balkana tesko da ce vise imat situacija se polako normalizuje tako da mislim da ce za jos dvije tri godine bit´ sve normalno tj kao za vrijeme Tita BRATSTVO I JEDINSTVO.

Trebat će malo više vremena da se situacija normalizuje na Balkanu,a da će sve bit normalno to je nemoguće,jer je mržnje i vjerskih ratova uvijek bilo a tako će i biti,nažlost.I ja bi volila da sve bude ok,da se svi vole i poštuju ali to je nemoguće.
Ali imaš veliki plus zbog optimizma.

nebi trebalo da ce jos puno vremena proc.
nadam se da ce se sve stabilizovat i brze nego sto mislim
 
Milojko Vasic:
Lens:
... nebitno je ko se kom Bogu moli, koja mu je boja koze i sl.
Ti si Lens, po svemu sudeći, prilično pametan momak. Ali, po svemu sudeći, izgleda i da si prilično mlad. Moram ti reći - nije to baš tako.

All you need is love ! Da, možda (samo možda) u onoj Americi. U Evropi - ni slučajno. Na Balkanu - ni u ludilu.

Namerno pominjem Evropu. Šta mislite kako je u (na pr.) Francuskoj ? Zanemarljiv je procenat mešovitih brakova. Slično je i u Španiji, Austriji, Nemačkoj. Da ne pominjem Veliku Britaniju.

Probajte da zamislite da vaše rođeno dete ima kose oči ? Crnu kožu ? Probajte da zamislite da vam se rođena ćerka, zlato tatino, udaje za Arapina.

Zaista cenim i poštujem druge vere, rase, nacionalnosti. Mislim da su suživot, saradnja, dobri međunacionalni odnosi neophodni.

- Dobar dan komšija
- Dobar dan, komšija. Kako si ?
- Dobro sam komšija, hvala što pitaš. Kako si ti ?
- I ja sam dobro.
- Doviđenja.
- Doviđenja komšija.

Ali mešanje - ne hvala. Ne u mojoj kući. Svaka ptica svome jatu hrli. I treba.

MILOJKO,RECIMO DA SAM JA DO SADA(ČITAJUĆI VAŠE IZJAVE NA RAZNE TEME)MOŽDA UKAPIRALA VAŠE GODINE I TOLIKO SE PUTA ODUŠEVILA I NASMEJALA-SVAKA ČAST! :D :D :)
ELEM,ISTO OVAKO SAM I JA GOVORILA PRE NEKOLIKO MESECI NA ŽENSKOM TOPIC-U,ALI SU ME UGLAVNOM NAPADALI IZJAVAMA TIPA:"TI SI NACIONALISTA!".......I ODMAH SAM ODUSTALA.MENI JE SAMO ŽAO ŠTO VEĆINA LJUDI OVDE NE SHVATA NEKE STVARI,LEPO JE VOLETI SE,ALI POSTOJE I NEKE-PO MENI ISTO TOLIKO BITNE STVARI...MOŽE BITI DA JA PRETERUJEM SA SVOJIH 20 GODINA,ALI BIH VOLELA DA VIŠE NJIH RAZMIŠLJA O TOME DA OČUVAMO ONO ŠTO SU MNOGI POKUŠALI DA NAM ODUZMU. :oops: :!: :!:
VELIKI POZDRAV ČIKA-MILOJKU!! :P 8) :D :lol:
 
Anonymous:
... MILOJKO,RECIMO DA SAM JA DO SADA MOŽDA UKAPIRALA VAŠE GODINE ...
:D Možda. Naše godine ?
Anonymous:
... TOLIKO SE PUTA ODUŠEVILA I NASMEJALA-SVAKA ČAST!
Hvala lepo.
Anonymous:
... ELEM,ISTO OVAKO SAM I JA GOVORILA PRE NEKOLIKO MESECI NA ŽENSKOM TOPIC-U,ALI SU ME UGLAVNOM NAPADALI ...
Pa dobro, ljudi različito razmišljaju. Ja - ovako.
Anonymous:
...VELIKI POZDRAV ČIKA-MILOJKU!!...
Hvala i pozdrav i tebi, lepotice.
Ljubi te Milojko. :D
 
sto se tice pitanja , to sam i tebi licno odgovorio jednom prilikom na chatu ! a ti si nasla koga da pitas ovde , pa ovi ljudi odavde , kad odu u vojvodinu misle da su na zapadu . Sta su oni u svom zivotu , nesretnom , videli sem ovih ratova i ubijanja , i to verskih ratova , i ti sad kao ocekujes da neko nesta normalno izjavi....Ma oni su sad svi "blago retardirani". Veruj mi!!!
 
Gral ns:
sto se tice pitanja , to sam i tebi licno odgovorio jednom prilikom na chatu ! a ti si nasla koga da pitas ovde , pa ovi ljudi odavde , kad odu u vojvodinu misle da su na zapadu . Sta su oni u svom zivotu , nesretnom , videli sem ovih ratova i ubijanja , i to verskih ratova , i ti sad kao ocekujes da neko nesta normalno izjavi....Ma oni su sad svi "blago retardirani". Veruj mi!!!


bolesno :shock: :shock: :shock:
 
:wink: Mislim da su samo Srbi verovali u tu pricu.Svi drugi su postovali svoje obicaje,i znali da cene svoje poreklo.Poticem iz vise nacionalne sredine i nikad mi nije smetalo ko je koje vere.Rasla sam uz Titove pesme i bila TITOV PIONIR.Danas se ljutim na sebe jer svojoj deci ne mogu da prenesem nesto vise o svom narodu.To je posledica vremena u kom sam zivela i gde smo samo mi Srbi bili uceni da volimo.Svoju decu cu usmeravati da ne mrze druge narode ali brak im nikako necu savetovati sa drugom verom. :P
 
Bili smo studenti i mladi i zanosni.Zaljubili se do neba i naravno nismo kao ni vi previse razmisljali o veri.Zavrsili skolovanje,ozenili se,vencali (u crkvi ne)na zalost tu se nismo mogli dogovoriti..........postala vec jedna rana a to je gde decu krstiti.Kako da deca zive nekrsteno to nije dobro za njih.........tuga nastaje sa moje a cini mi se i njegove strane.
Polako od porodicnih pritisaka i stalne vatre izmedu braka i familije dolazi i do hladenja u ljubavi........pocinju potezi za koje nikad nisam verovala da mogu da dozivim.
Zato vas molim za buducnost svoju i svoje dece mislite o svemu na vreme.........ne cinite greske koje sam ja ucinila i kroz koje i danas tesko prezivljavam.Zenite svoju veru to vam je moj savet,lakse ce vam biti za sve..........a kad je sve drugo ok bitce i ljubavi.
 
Zivim u visenacionalnoj sredini, gde su brakovi osoba razlicite veroispovesti normalna pojava.U mojoj porodici se sticajem okolnosti slave dva Bozica, dva Uskrsa, krsna slava. Deca sa poklonima odlicno prolaze, tako da se raduju i jednom i drugom datumu proslavljanja Bozica i Uskrsa.Bog je jedan...datumi su problem, nacin poimanja Hriscanske ljubavi, necistota u ljudskom srcu koja ne shvata da smo svi pred Bogom isti.Krstenje se priznaje i u Pravoslavnoj i u Katolickoj Crkvi.
Muhamedanstvo...ne bih komentarisala, posto ono ima svoje extremne oblike,a i Kur'an se moze na razlicite nacine citati i tumaciti. Obicaji i vera se razlikuju od Hriscanstva. Brak izmedju muhamedanske i hriscanske vere opstaje jedino ako nisu vernici i tradicionalisti.
Verski ratovi nastaju u onom momentu kada covek zaboravi na Boga.
Sve dok se u vezu ne ukljuci nacionalizam nema problema. Onog momenta kada se uzburkaju nacionalisticke strasti, bilo kojim povodom, logicno je da ce se pripadnik suprotne manjinske veroispovesti osetiti ugrozenim i da ce sa podozrenjem posmatrati "suprotnu" veru(pocinje da se indentifikuje sa pripadnicima svoje vere u maticnoj drzavi posto je u ovoj izopsten iz vecinske populacije). Pogotovo sto se ove tri najbrojnije vere na prostorima Balkana vekovima trvu. Ali svi mesoviti brakovi u mojoj porodici su preziveli prethodne godine, bez uvreda i optuzivanja.
Na nasa groblja se ide i na Zadusnice i na Sve Svete...to je postala masovna pojava poslednjih godina (bez obzira, ako si katolik ides na Zadusnice svojim upokojenim katolicima, i obratno), kao obicaj. Deca se krste u onoj veri iz koje im potice otac. Zaista ne vidim prepreku mesovitim vezama i brakovima.
 
I ja sam postavio slicnu temu.

Mislim da zavisi od osobe do osobe. Naravno svi koji imaju Srpski interes ce da traze Srbina/Srpkinju, a oni koji nemaju nikakav interes ce da se zaljube u osobu koju smatraju svojom jedinom.

Najbolje je da zamislite da ste na Kosovu. Da li bi ste trazili bilo koju ljubav, i tim mozda cak pomogli Siptarima da populaciono osvoje Kosovo (sto vec jesu), ili bi ste trazili nasu osobu.

Smatram da nije vazno, ali ipak treba teziti naci svoju Nacionalnost, jer time tvoje buduce generacije nece imati problema sa cinjenicom ko je i sta je. Imace barem donekle postovanje svoga naroda.

Ja sam u inostranstvu, i vjerujte mi.... svuda postoji Nacionalnost da se vise pomogne SVOJIMA nego tudjima. Isto tako se ponasaju i prema mjesanima.
 
nesvrstani:
neznam kakve su vam to gluposti kao "nema veze u koga i sta veruje, moze to biti i sveta stuka, kada je ljubav u pitanju".
Mislim da bi ste za realniju sliku o ovome trebali pitati decu iz mesovitih brakova,sa prostora BiH ili Hrvatske.

trebalo je da budete u mesovitom braku 94 , 95 pa onda to nebiste ni upitali, ljubav vremenom prolazi akasnije se zivi od postovanja i poverenja,
narodi drugih nacija i veroispovesti imaju i drugacija shvatanja i stavove prema parneru.
ja nikad vise nebih napravila takvu kobnu gresku
 

Back
Top