Da li je Treći svetski rat izvestan?

Ako mislis na nase ratove...
Niko nam nije kriv sto smo zaostali i glupi, nije Amer dosao i prisilo nas da se rokamo medjusobno, nije nam Amer rekao za koga da glasamo na izborima, niti nam je dao oruzje. Sve je krenulo od nase politicke "elite", odjednom svi ugrozeni, svojom rukom (a ne americkom) zaokruzivali debile na glasackim listicima, oruzja Bogu hvala, imali da naoruzamo celu Evropu (i koje smo sami pravili, nismo ga dobili od Amera) ljudi se poklase, a oni sto su ostali zivi, da ne razocaraju pretke, I DALJE biraju nacionaliste, retardiirane nesposobnjakovice koji doduse znaju jednu stvar, dokle god oni budu laprdali kako su za sve krivi najveci antisrbi Amerikanci, poslusne ovcice ce da dobiju svoju perverznu dusevnu satisfakciju, i slepo veruju nasim najvecim "rodoljubima"!

A Ameri nemaju sta drugo da rade nego da se nama bakcu.

Hrvati i Bosnjaci ne bi nikad dobili nezavisnost da nisu imali podrsku NATO-a.
A jel treba da zaokruzujemo Cedu i Tadica, pa da nam vojnici idu u Irak i Afganistan i da ginu gde im nije mesto?!
 
SSSR je bio vojno mocan, ali sastavljen od vise naroda koji nisu bili zadovoljni komunizmom, tako se i Varsavski pakt raspao.
Amerikanci su mislili da mogu Irak da pojedu za dorucak, pa eto vec 5 godina ratuju tamo, poginulo vise od 4000 vojnika.
I nas su mislili da zgaze za 2-3 dana, pa se oteglo na 78 dana. Vojnicki su imali vece novcane gubitke nego nasa vojska( pritom ne racunam infrastrukturu), posto je samo F-117A kostao nekih 100 miliona dolara.

Samo sto amerikanci svoje troskove nisu ni osetili dok mi nase jesmo.
 
Ako mislis na nase ratove...
Niko nam nije kriv sto smo zaostali i glupi, nije Amer dosao i prisilo nas da se rokamo medjusobno, nije nam Amer rekao za koga da glasamo na izborima, niti nam je dao oruzje. Sve je krenulo od nase politicke "elite", odjednom svi ugrozeni, svojom rukom (a ne americkom) zaokruzivali debile na glasackim listicima, oruzja Bogu hvala, imali da naoruzamo celu Evropu (i koje smo sami pravili, nismo ga dobili od Amera) ljudi se poklase, a oni sto su ostali zivi, da ne razocaraju pretke, I DALJE biraju nacionaliste, retardiirane nesposobnjakovice koji doduse znaju jednu stvar, dokle god oni budu laprdali kako su za sve krivi najveci antisrbi Amerikanci, poslusne ovcice ce da dobiju svoju perverznu dusevnu satisfakciju, i slepo veruju nasim najvecim "rodoljubima"!

A Ameri nemaju sta drugo da rade nego da se nama bakcu.

Kada hoce da rasture neku multinacionalnu drzavu - prvo dobro upoznaju narode koji je cine. Onda svaku grupu potpale da nema ono sto *zasluzuje* i da mora da se bori i izbori za to. I eto ratova bez potrebe ... I rasturanja ...
 
E ovako - ja sam te razumela da smatras da treceg svetskog rata nema - a mogao bi da se desi ?
Sta mislis kako bi mogao da se izbegne, ako je to moguce ?

Prekid svih vojnih saveza, znaci da se svaka drzava brine za sebe. Formiranje granica u svetu etnicki, a narocito na Balkanu. Ukoliko se desi neki veci sukob nekih drzava, delovanje medjunarodne zajednice samo kao mirovnjaka, to znaci da ne bude akcija preduzetih bez odobrenja SB UN( kao sto je to bilo 1999).
 
Prekid svih vojnih saveza, znaci da se svaka drzava brine za sebe. Formiranje granica u svetu etnicki, a narocito na Balkanu. Ukoliko se desi neki veci sukob nekih drzava, delovanje medjunarodne zajednice samo kao mirovnjaka, to znaci da ne bude akcija preduzetih bez odobrenja SB UN( kao sto je to bilo 1999).

To je *nemoguca misija* .... neostvarivo je .
 
Hrvati i Bosnjaci ne bi nikad dobili nezavisnost da nisu imali podrsku NATO-a.
A jel treba da zaokruzujemo Cedu i Tadica, pa da nam vojnici idu u Irak i Afganistan i da ginu gde im nije mesto?!

Dobili bi svakako nezavisnost, ne mozes jedan narod vecno silom zadrzavati u istoj drzavi.
Avnojske granice, Ustav iz 74 te, i volja vecine, to je sve sto su trebali za sticanje nezavisnosti, tj za priznanje sveta.

Oni su imali podrsku NATO da im olaksa borbu protiv nas, a to nema toliko veze sa sticanjem same nezavisnosti.
 
moguće je da se dogodi naravno zbog povampirenog imperijalizma Izraela i SAD-a. Ja ne znam što oni imaju zajebavati Ruse i stavljati im tamo rakete. Na svu sreću Hrvatska se nije izjasnila o tome. Mislim da Putin i Medvedev rade jedino normalno što bi i svatko drugi napravio.

No 3. sv rat može izazvati jedino Izrael i SAD ako odluče prijeći crtu i nastaviti sa svojim kolonijalnim težnjama.
 
Dobili bi svakako nezavisnost, [B]ne mozes jedan narod vecno silom zadrzavati u istoj drzavi.[/B]Avnojske granice, Ustav iz 74 te, i volja vecine, to je sve sto su trebali za sticanje nezavisnosti, tj za priznanje sveta.

Oni su imali podrsku NATO da im olaksa borbu protiv nas, a to nema toliko veze sa sticanjem same nezavisnosti.

Pa kako onda kazu da Republika Srpska ne moze da dobije nezavisnost?!
 
moguće je da se dogodi naravno zbog povampirenog imperijalizma Izraela i SAD-a. Ja ne znam što oni imaju zajebavati Ruse i stavljati im tamo rakete. Na svu sreću Hrvatska se nije izjasnila o tome. Mislim da Putin i Medvedev rade jedino normalno što bi i svatko drugi napravio.

No 3. sv rat može izazvati jedino Izrael i SAD ako odluče prijeći crtu i nastaviti sa svojim kolonijalnim težnjama.

E ovo prvi put vidim, Hrvat(ako si Hrvat) ne podrzava Ameriku i NATO, svaka cast.
 
Nema veze, mi jesmo vise osetili, ali samo kazem radi poredjenja da su imali vece gubitke od nas. Vojno nas nisu pobedili(a to smo im najbolje pokazali prilikom povlacenja sa Kosova), ali sta vredi kad su nas rasturili politicki.

Kako nema veze, pa znas li koliko je infrastrukture unisteno? Kakvu vrstu municije su koristili? Vojno nas nisu pobedili, ali to im i nije bio cilj, cilj je bio da nas oteraju s Kosova. A ako su negde zakazali to je bilo na Kosovu jer nije unisteno skoro nista od nase vojne tehnike jer smo se dobro pripremili, ali sta ti vredi kad ti unistava civilne objekte jedan po jedan po celoj Srbiji.

A kakve je gubitke Amer imao? Nesto aviona i helikoptera i to je sve, rakete tomahawk ne racunam jer za njih i nije predvidjeno da se vrate. Novcanih gubitaka u stvari za njih nema, jer se ceo njihov sistem poput parazita hrani ratom : porezni obaveznici - budzet - kongres - fabrike naoruzanja, municije, vojne opreme i ostalog - vlasnici istih! To je taj lanac.

A politicki smo sami sebe rasturili, tu nam nije trebala pomoc ni od koga.
 
Kako nema veze, pa znas li koliko je infrastrukture unisteno? Kakvu vrstu municije su koristili? Vojno nas nisu pobedili, ali to im i nije bio cilj, cilj je bio da nas oteraju s Kosova. A ako su negde zakazali to je bilo na Kosovu jer nije unisteno skoro nista od nase vojne tehnike jer smo se dobro pripremili, ali sta ti vredi kad ti unistava civilne objekte jedan po jedan po celoj Srbiji.

A kakve je gubitke Amer imao? Nesto aviona i helikoptera i to je sve, rakete tomahawk ne racunam jer za njih i nije predvidjeno da se vrate. Novcanih gubitaka u stvari za njih nema, jer se ceo njihov sistem poput parazita hrani ratom : porezni obaveznici - budzet - kongres - fabrike naoruzanja, municije, vojne opreme i ostalog - vlasnici istih! To je taj lanac.

A politicki smo sami sebe rasturili, tu nam nije trebala pomoc ni od koga.

Ja sam rekao da ne mislim na infrastrukturu nego na vojsku.
 
Pa kako onda kazu da Republika Srpska ne moze da dobije nezavisnost?!

Zato jer smo u ocima zapadnog sveta negativci pa nas tako i tretiraju, RS ne daju nezavisnost jer je, kako sami kazu, BiH nedeljiva, dok istovremeno podrzavaju nezavisnost Kosova, koje po istom tom principu ne bi smelu da dobije nezavisnost, jer je i Srbija poput BiH nedeljiva, nepravda, nemam predstave kako ce sve dalje da se odvija.
 
Kada hoce da rasture neku multinacionalnu drzavu - prvo dobro upoznaju narode koji je cine. Onda svaku grupu potpale da nema ono sto *zasluzuje* i da mora da se bori i izbori za to. I eto ratova bez potrebe ... I rasturanja ...

Pa sami smo krivi onda sto smo im dozvolili.

Ni jedna drzava nije tako multi-kulti kao USA, zasto niko njih ne zavede? Znas zasto? Zato sto svi na prozorima imaju americke zastave.
 

Back
Top