Da li je Treći svetski rat izvestan?

Ako racunas rat protiv terorizma, samo sto Amerikanci negde ubijaju teroriste, a negde im pomazu, npr kod nas.
Rat protiv terorizma nije svetski rat zato sto ne nosi mnogo zrtava(kada se poredi sa prvim i drugim) i uglavnom su zemlje zapada i njihovi saveznici na Bliskom Istoku ukljuceni u konflikt.

Ja mislim da to i jeste rat, i traje na vrlo podmukao-tih nacin. Siri se napetost svuda po svetu, malo, malo pa negde izbije neki ^lokalni^ incident koji stalno svakog trenutka moze kao pozar da se zestoko razbukta ....
 
Ja mislim da to i jeste rat, i traje na vrlo podmukao-tih nacin. Siri se napetost svuda po svetu, malo, malo pa negde izbije neki ^lokalni^ incident koji stalno svakog trenutka moze kao pozar da se zestoko razbukta ....

Moze da se razbukta kao dzihad, ili kao niz lokalnih konflikta znog trazenja nezavisnosti raznih teritorija. Ali dzihad tesko zato sto muslimani nisu dovoljno jedinstveni.
 
Ne razumem to o dzihadu .... kad kazes da su nejedinstveni ....
A ovi lokalni ratovi mi deluju izrezirano ......

Nisu jedinstveni, podela na siite(Iranci) i sunite(saradjuju sa Amerikom u Iraku, cine veci deo nove Iracke vojske), i ovi balkanski suniti koji takodje saradjuju sa Amerikom.

Pa vecina lokalnih ratova je izazvana od strane zapada da bi oslabili neprijatelja(kao npr SFRJ je bila mocna)
 
Nisu jedinstveni, podela na siite(Iranci) i sunite(saradjuju sa Amerikom u Iraku, cine veci deo nove Iracke vojske), i ovi balkanski suniti koji takodje saradjuju sa Amerikom.

Pa vecina lokalnih ratova je izazvana od strane zapada da bi oslabili neprijatelja(kao npr SFRJ je bila mocna)

I bolje je sto su nejedinstveni ..
A sto se tice lokalnih ratova {npr SFRJ} delim misljenje sa tobom - mislim da si potpuno u pravu ...
 
Hoces da kazes da su oni jaci ?
Pa Vlade mnjih drzava ne smeju da im se suprotstave da ih ne bi *pojeli za dorucak* ?
Kako je onda SSSR to dozvolio, oni nisu bili mali ?

SSSR je bio vojno mocan, ali sastavljen od vise naroda koji nisu bili zadovoljni komunizmom, tako se i Varsavski pakt raspao.
Amerikanci su mislili da mogu Irak da pojedu za dorucak, pa eto vec 5 godina ratuju tamo, poginulo vise od 4000 vojnika.
I nas su mislili da zgaze za 2-3 dana, pa se oteglo na 78 dana. Vojnicki su imali vece novcane gubitke nego nasa vojska( pritom ne racunam infrastrukturu), posto je samo F-117A kostao nekih 100 miliona dolara.
 
SSSR je bio vojno mocan, ali sastavljen od vise naroda koji nisu bili zadovoljni komunizmom, tako se i Varsavski pakt raspao.
Amerikanci su mislili da mogu Irak da pojedu za dorucak, pa eto vec 5 godina ratuju tamo, poginulo vise od 4000 vojnika.
I nas su mislili da zgaze za 2-3 dana, pa se oteglo na 78 dana. Vojnicki su imali vece novcane gubitke nego nasa vojska( pritom ne racunam infrastrukturu), posto je samo F-117A kostao nekih 100 miliona dolara.

Pa i Amerikanci su *sareni* , sareniji su milion puta vise od bivseg SSSR-a pa im se ne desava da ih na ovakav nacin *rasture* ... u cemu je tajna ? Novac ?
 
Ja mislim da je za sve ove ratove Amerika kriva ....

Ako mislis na nase ratove...
Niko nam nije kriv sto smo zaostali i glupi, nije Amer dosao i prisilo nas da se rokamo medjusobno, nije nam Amer rekao za koga da glasamo na izborima, niti nam je dao oruzje. Sve je krenulo od nase politicke "elite", odjednom svi ugrozeni, svojom rukom (a ne americkom) zaokruzivali debile na glasackim listicima, oruzja Bogu hvala, imali da naoruzamo celu Evropu (i koje smo sami pravili, nismo ga dobili od Amera) ljudi se poklase, a oni sto su ostali zivi, da ne razocaraju pretke, I DALJE biraju nacionaliste, retardiirane nesposobnjakovice koji doduse znaju jednu stvar, dokle god oni budu laprdali kako su za sve krivi najveci antisrbi Amerikanci, poslusne ovcice ce da dobiju svoju perverznu dusevnu satisfakciju, i slepo veruju nasim najvecim "rodoljubima"!

A Ameri nemaju sta drugo da rade nego da se nama bakcu.
 

Back
Top