Da li je paradajz turizam zaista odmor?

Jezim se od parajz turizma i ne volim ni da sretnem paradajz turiste.....
U svakom slucaju bolje i jednom u deset godina, nego vise sramotiti i brukati nasu zemlju!
Ма најбоље је не ићи уопште на море, тако нећеш никада срести тог ОДВРАТНОГ парадјаз туристу! Мислим какво резоновање... шта друго рећи! :roll:
I na kraju kad se sabere mnogo vise potrose paradajz turisti i bolje se provedu samo imaju drugacije proiritete..ovim snobovima su bitne zvezdice da se pohvale i stomaci od 3x obrok i blejanje po kaficima..u vodu ni ne ulaze tako da kao da nisu ni bili na moru
Лепо си рекао. :ok:
 
Poslednja izmena:
Da li ste za ili protiv paradajz turizma?
Da li je bolje ici na odmor na tri godine kulturishka ili svake godine u paradajz varijanti?

Za mene je "kulturiška" kada sam spremam svoju klopu kada ja to hoću, jedem u vreme kada meni to odgovara, ponekad večeram u bilo kojem restoranu koji me privuče...

Na letovanju volim da obiđem kraj gde smo smešteni, bližu i dalju okolinu, pa se često kupamo svaki put na drugom mestu, po par desetina kilometara daleko od mesta gde smo smešteni, tako da nam ne odgovara hotelski smeštaj, jer bi ili stalno žurili da se vratimo na ručak/večeru, ili bi preskakali hotelske obroke.
 
Мени је најјача дивљак варијанта- ранац и врећу, па где стигнеш. Хоћу да кажем, ко шта воли, то му је и боље.

пуна подршка............ништа јече од тога.
Ја тако летујем више од 20 година а сада водим и децу..........обишли смо пола света (цела субсахарска африка, југоисточна Азија, Европа........) за смешне паре..........а бесмислено јефтини хостели у којим је добро зезеање увек загарантовано постоје свуда
 
Poslednja izmena:
Meni nije. Jednom su me zeznuli da kuvam svaki dan i nikad više. :ljutko:
'Ebo ti takav odmor. Mm se odmori, to je sigurno, njemu je svejedno, svakako dobije servirano.
Ja ću radije ići u ritama cele godine, pa ću onda svake godine ići na more, ali da mi neko drugi sprema hranu, pere sudove, prinosi, odnosi. To je minimum koliko mi treba da se osećam kao na odmoru. Napucani haj tek hoteli mi nisu zanimljivi. Jer nemam para za iste. :cool:
 
Meni nije. Jednom su me zeznuli da kuvam svaki dan i nikad više. :ljutko:
'Ebo ti takav odmor. Mm se odmori, to je sigurno, njemu je svejedno, svakako dobije servirano.
Ja ću radije ići u ritama cele godine, pa ću onda svake godine ići na more, ali da mi neko drugi sprema hranu, pere sudove, prinosi, odnosi. To je minimum koliko mi treba da se osećam kao na odmoru. Napucani haj tek hoteli mi nisu zanimljivi. Jer nemam para za iste. :cool:

Ovo kao da sam ja pisala:super: Ne treba mi all incluseive,ni hotel sa xy*,ali kuhinju na letovanju ne želim da vidim ni na slici!
 
Zabole me baš da li nekog brukam.
Ali ako se neko bruka onda su to likovi iz zapadne Evrope koji se stiskaju za pare na sve strane i u kafiću digitronom računaju koliki je njihov deo računa. :roll:

Ma najgore je što uopšte ne računaju,jer namaju šta!Ovi "divni" evropejci jure isključivo all in uslugu i onda ne mrdaju iz hotela nego krljaju i loču do besvesti jer je sve uračunato u cenu!A da ste to mogli da vidite,izgleda tako jadno,užas!Ja sam imala priliku lično da se uverim u to u CG,i da čujem komentare mnogih CG ugostitelja koji tvrde da su srpski turisti izmislili kulturu za ove zapadnjake!To što je tamo neki budža iz CG popljuvao naše "paradajz turiste" nema veza sa pravom situacijom među običnim svetom "na terenu".A i ako je neko delio mišljenje sa njim,debelo se ugrizao za jezik,jer svaki Srbin tamo ostavi mnooogo više novca nego ovi "kulturni" iz EU!
 
ja volim da stekam pare, ne volim nabudzene hotele gde me svi opsluzuju i volim varijante gde se ide na divljaka i snalazi za smestaj i hranu. jeftini hosteli, supermarketi za sendvice,voce i povrce i meni puna kapa. sa malo para sam sposobna toliko toga da obidjem i vidim, i pritom se super provedem, sto mi je na kraju krajeva najbitnije.i ovde gde zivim,uvek nosim na plazu flasu vode i nesto da pojedem ako cu duze ostati,jer ne moram da budem ovca najgora i da mi naplate pet puta vise neku glupost,jer sam jelte fina gospoja pa necu da se brukam noseci hranu sa sobom...hau jes nou :neutral:

meni je da vam pravo kazem brukanje kad neko nema leba da jede tokom godine a onda se iskesira za deset dana da bi ispao gospodin i ima se moze se, i da bi se kurcio pred susedima slikama kako je on mos misliti bio u luksuznom hotelu...nema nista lose u stedljivosti a ni u tome ako neko nema da plati besne hotele,ili ako ih pak ne voli...jedino sto meni nije normalno je da sirotinja gladuje tokom godine a onda ide na lux mesta da ne bi bio paradajz turista.....a meni pun kufer snobova i snobova u pokusaju :neutral:
 
Mislim da je odmor, odmor, bez obzira zvao se paradajz ili all inclusive. Meni odgovara i jedno i drugo, zavisi koliko mogu da priuštim u datom trenutku. Na odmor idem da se odmorim od mesta u kom živim, od posla koji radim i od ljudi koje viđam svaki dan, a nisu mi prijatelji. A sad, da li će mi neko drugi kuvati ili ću to sam. Nebitno, sve ima svoje čari, i sa konzervom mesnog nareska, i sa narukvicom all inclusive.
 
ja volim da stekam pare, ne volim nabudzene hotele gde me svi opsluzuju i volim varijante gde se ide na divljaka i snalazi za smestaj i hranu. jeftini hosteli, supermarketi za sendvice,voce i povrce i meni puna kapa. sa malo para sam sposobna toliko toga da obidjem i vidim, i pritom se super provedem, sto mi je na kraju krajeva najbitnije.i ovde gde zivim,uvek nosim na plazu flasu vode i nesto da pojedem ako cu duze ostati,jer ne moram da budem ovca najgora i da mi naplate pet puta vise neku glupost,jer sam jelte fina gospoja pa necu da se brukam noseci hranu sa sobom...hau jes nou :neutral:

meni je da vam pravo kazem brukanje kad neko nema leba da jede tokom godine a onda se iskesira za deset dana da bi ispao gospodin i ima se moze se, i da bi se kurcio pred susedima slikama kako je on mos misliti bio u luksuznom hotelu...nema nista lose u stedljivosti a ni u tome ako neko nema da plati besne hotele,ili ako ih pak ne voli...jedino sto meni nije normalno je da sirotinja gladuje tokom godine a onda ide na lux mesta da ne bi bio paradajz turista.....a meni pun kufer snobova i snobova u pokusaju :neutral:

:worth:
 
Pitam se u koju kategoriju spadaju letovanja moje porodice?Kad idemo svi(troje dece)uzimamo apratman,koji sa prevozom,trajektom(u zadnje vreme idemo na GR.ostrva)i raznim obilascima izadje na 1000E.Tu su izleti(25E po osobi),aqua parkovi(takodje slicna cena,a njih ponovimo nekada i dva puta jer svi volimo te dozivljaje),neka fina vecera(ceh bude oko 150E)izlasci za dvoje tinejdzera...uzimamo lezaljke,ali za 5 dup..a malo je dve pa rasirimo i svoj suncobran,rasprostremo asure.Od kuce nosim poprilicno hrane...To je paradajz turizam koji nas kosta oko 3000E.
A hoteli,avioni,kamioni...to sebi mogu retko priustiti porodice sa vise clanova.Nista nije skupo kad mnozis sa 1 ili 2,ali sa 4 ili 5 i vise...e tu da vas vidim!Najvaznije je otici,videti,doziveti...da li ces pri tome otici i kupiti hleb,napraviti salatu,isprziti nekada nesto-potpuno je nevazno!
 
A hoteli,avioni,kamioni...to sebi mogu retko priustiti porodice sa vise clanova.Nista nije skupo kad mnozis sa 1 ili 2,ali sa 4 ili 5 i vise...e tu da vas vidim!

Meni je uvek simpatično kada mi neka drugarica preporuči "extra povoljan" aranžman od 400-500e sa uključenim avio prevozom,taksama i neki "vrh brate" hotel,s tim što ona nije udata i to x1 na rate može da bude pristupačno,ali nama što to množimo sa x4 ili x5 za to treba kredit sa povoljnom kamatom i otplatom na jedno 2-3 godine:dash:
 
Da,na sve to treba dodati izlete,dzeparac oko 100E dnevno za "sitne potrepstine"..bez 4500E nista...Ali lepo je kad imas veliku brojku da sve to mnozis,a opet mozes da odes na neka nova mesta,da uzivas sa porodicom,osetis nove mirise.Na zalost,ogroman broj ljudi to ne moze nikako,cak ni da je 100E po osobi...mnoga deca izrastu bez tog prelepog iskustva,a bila bi srecna i da na tom moru jedu svaki dan mamin pasulj,
 
...ja nekako mislim da sve zavisi da li covek ima porodicu ili nema...
Na odmoru ugadjam iskljucivo sebi, idem gde mi srce zeli jer ne moram da budem na plazi zbog dece, u zivotu nisam bila u akvaparku, luna parku, cirkusu jer cekam da dobijem decu pa da ih vodim...sav novac slupam u jednu osobu...
Kada covek ima dete ili decu onda se prave dragaciji proracuni, bitno je da pojedu voce, da plaza ima hladovinu i lep prilaz, da nije mnogo prometno, da ih odvedem da vide delfine, da poruckaju supicu i u takvoj situaciji mislim da mi uopste ne bi bilo tesko da im skuvam i ugodim dok su mali jer sam naucena da je more extra dobro (meni je kao detetu bilo terapija zbog grla i ja bez mora ne mogu da zivim)...
Kao klinka sam sa drugaricama pravila buckurise na CG terasama i bilo mi super jer smo se ucile da kuvamo i glupirale se za male pare, skupi se drustvo, kuvamo za sve, vracamo se u sest ujutru iz provoda pa opet kuvamo kafu i pravimo sendvice...bilo nekada, sada sebi ugadjam dobrim hotelima i lepim destinacijama sto ne znaci da za par godina necu ici na Halkidiki i kuvati supu deci...razliciti periodi podrazumevaju razlicite prioritete...ne bi ni valjalo da je drugacije...
 
Jezim se od parajz turizma i ne volim ni da sretnem paradajz turiste. Podrzavam oduzimanje hrane na ulascima u drugu drzavu!
Ne razumem kako ljudi ne mogu decu da hrane u hotelu i kako je to mucenje, u svim hotelima kada vide bebu ili malo dete u toku obroka te po 300X pitaju treba li nesto, odkuvavaju flasice i cine gomilu sitnih usluga, vise mislim da je mucenje, ma ne mogu ni da spominjem,....
U svakom slucaju bolje i jednom u deset godina, nego vise sramotiti i brukati nasu zemlju!

Па, ако иду једном у десет година, онда се заиста неће намучити у хотелу, јер ће прве године да им угађају док имају бебу, а после ће то дете имати већ 10 година, па неће бити потребе да му се угађа. :cool:

И не могу да верујем да заиста постоје људи који штеде 10 година да би отишли на море у хотел! :dontunderstand:
 
Naša porodica jako volE more pa moramo ići svake godine kako-tako. Isprobali smo sve varijante sem kampovanja- od sobe kod brkate babe u CG do ultra AI. Na kraju smo nekako došli do zaključka da nam najviše odgovara neka kombinovana varijanta. Apartmani ali bez kuvanja ili hotel sa doručkom, jednostavno zato što smo na plaži do kasno uveče i ne da nam se u 19 h juriti u hotel na večeru.
@ tema: Dok sam još bila devojka išla sam sa drugaricom u neki hotel u Zadru i u poslednji momenat nam se ubaci neka njena kumica- fensi šmensi dete lekara univ. profesora. Elem, jedno veče bila neka strašna olujina, svuda nestalo struje, mi ostali bez večere, gladni, dobili u hotelu neke zemičke za prvu pomoć. Kad naša kumica izvadi iz kofera ceo veliki bački kulen!!! Kaže- nikada i nigde ne ide bez kulena u koferu- nek se nađe!!! Čoveče, nikad mi slađa večera nije bila! Pa i od paradajz-turizma treba izvući pouku tako da i mi, sem kad idemo u muslimanske zemlje , obavezno domaću šunku ili kulen, zlu ne trebalo :lol::rumenko:
 
Циганин си ТИ јер ништа паметно не умеш ни да напишеш! :evil:

pa to krpljenje i letovanje kod neke brkate babe ja jos nisam cuo da iko praktikuje do mi Srbi.

ovo sto sam ja rekao ne zna samo ko nije bio u nekom hotelu od 4-5 zvezdice i video kakvo je to uzivanje naspram onog mucenja po crnoj gori , letovanja u memljivom sobicku 2 metra sa 2 metra , trpljenje neke nadrkane crnogorske babe , nemanje vode i slicno.
 

Back
Top