DA LI JE LUDO RODITI SA 40 ?

eh Mileva
nemaju svi isti razvojni put
i nigde ne pise da mora po redu sve da ide
moj red je drugacije isao

ok
nije život utabana staza kojom svi idu na isti način

nekog isti maz, nekog šiba

zato i ne moraju svi sa 25 da rode

ali ja iznosim razloge zašto mislim da ne treba rađati decu sa 40 u situaciji kada već ima jedno dete.

Da li i jednog trenutka razmišljate kako se tom detetu menja život iz korena

recimo, svesno samo hteli razliku između dece dve godine
i zajedno su odrastali

bilo je tih nekoliko godina kada je život bio u potpunosti podređen njima
kada se ulagalo
i samo ulagalo u njih

e onda su došle godine kad je moooogo lakše
kada imaju po 11 i 13 i kada opet imamo svoj život malo više za nas
i kada i dalje ulažemo u nji i vidimo rezultate toga

i kada imamo jedan ritam kako dnevni tako i godišnji...

lično bi se osećala da ih na neki način izdajem kada bi sad rodila dete i taj ritam poremetila-nema više odlazaka na izlete, kod prijatelja, letovanja na način na koji je to bilo do sad. Sve bi bilo podređeno tom malom biću...

ne znam koliko je to pošteno
 
Ono sto ce dete dobiti u bratu ili sestri vredi vise nego ijedan ritam na koji je naviklo i vise nego sva ustaljenost njegovog dana, meseca ili godine.
Braca i sestre se vole i za tu ljubav vredi biti uskracen za farmerice ili letovanje par godina svog detinjstva.
Znam tacno sta su moja deca izgubila rodjenjem brata ili sestre ali isto tako znam da ovo sto su dobili ne bi menjali sad kad su skoro odrasli, ni za kakav komfor na svetu.
Ponosna sam zbog toga.
 
bake treba da su tu da vole unuke
ne da ih čuvaju i vaspitavaju
postoje jaslice i obdaništa ako roditelji rade
jel?
hoces da joj jednu mladju mamu kao tijanu satjeravam u cosak samo da bi se pokazalo koliko to nije istina kod teen trudnoce?
koliko su babe u svari majke, dok bioloske majke igraju na kartu "nadoknadjivanja kasnije"

uostalom, traume dolaska drugog djeteta vaze za slucajeve kada su mladja djeca u uzrastu od 3-9 i ne umiju da razmisljaju van svojih potreba da budu na tronu porodice,
ne adolescenti
 
Ono sto ce dete dobiti u bratu ili sestri vredi vise nego ijedan ritam na koji je naviklo i vise nego sva ustaljenost njegovog dana, meseca ili godine.
Braca i sestre se vole i za tu ljubav vredi biti uskracen za farmerice ili letovanje par godina svog detinjstva.
Znam tacno sta su moja deca izgubila rodjenjem brata ili sestre ali isto tako znam da ovo sto su dobili ne bi menjali sad kad su skoro odrasli, ni za kakav komfor na svetu.
Ponosna sam zbog toga.

tačno
ali
treba da odrastu da bi to shvatili
a dotle znaju da budu nezadovoljni, bintovni, ogorčeni

ne kažem da su svi takvi, ali imam primere u okruženju pa zato tako i pišem...
i ne jednom sam čulama šta mi je sve ovo trebalo..
 
jel?
hoces da joj jednu mladju mamu kao tijanu satjeravam u cosak samo da bi se pokazalo koliko to nije istina kod teen trudnoce?
koliko su babe u svari majke, dok bioloske majke igraju na kartu "nadoknadjivanja kasnije"

uostalom, traume dolaska drugog djeteta vaze za slucajeve kada su mladja djeca u uzrastu od 3-9 i ne umiju da razmisljaju van svojih potreba da budu na tronu porodice,
ne adolescenti

ne razumem šta hoćeš da kažeš
 
ne razumem šta hoćeš da kažeš
da ovo
tačno
ali
treba da odrastu da bi to shvatili
a dotle znaju da budu nezadovoljni, bintovni, ogorčeni

ne kažem da su svi takvi, ali imam primere u okruženju pa zato tako i pišem...
i ne jednom sam čulama šta mi je sve ovo trebalo..
vazi za djecu od 9 i manje godina
ne odraslu djecu

stavise, sposoban roditelj ce izbjeci sve od navedenog i u mnogo mladjem uzrastu prvog djeteta
a ne tek petnaestogodisnjaka :neutral:
 
Imam punih 39 godina, ove godine punim cetrdeset i sina od 15 godina.Za drugo dete se ranije nisam odlucila iz razloga sto nikada nisam imala stabilan posao i tako su prosle godine....Grozno je sto ni sada nemam stabilan posao i sve je od danas do sutra, i sve je neizvesno.Sada mi je jako zao sto se nisam usudila roditi prethodnih godina ali nisam imala hrabrosti.Suprug mi je ovih dana nametnuo temu o drugom detetu, ja iskreno mislim da je sada besmisleno tako nesto uraditi i da je kasno za takav potez, mada ima slucajeva.Sta vi mislite o tome ? Ima li neko slicno iskustvo?


ako je..."tema" zajednicka, a ne nametnuta...sto da ne.
 

Back
Top