Da li je kraj doshao?

Prvobitna akumulacija kapitala u Srbiji se nije desavala tada i tako kako ti zamisljas.

"Milosevic ukro nase pare!" i te price nemaju veze sa ovim procesima. Desetine milijardi na Kipru koje Mira Markovic sad trosi na avione crnackih yebaca itd su zvake za ludake.

Drustvena imovina nije nicija. Tj. sad je necija.
 
Prvobitna akumulacija kapitala u Srbiji se nije desavala tada i tako kako ti zamisljas.

"Milosevic ukro nase pare!" i te price nemaju veze sa ovim procesima. Desetine milijardi na Kipru koje Mira Markovic sad trosi na avione crnackih yebaca itd su zvake za ludake.

Drustvena imovina nije nicija. Tj. sad je necija.

Може се рећи и тако!Капитал је постојао и за време социјализма.Дакле,акумулиран је много раније.Сад се десила,ко зна која по реду пљачка.
 
Ja sam zaposlen. Imam dvoje dece-ozenjen.Imam i 25 god staza.
Nesposoban sam za kriminal i zivim iskljuchivo od plate kao i vecina nadam se.
Tvrdim: od prosechne plate koju ja imam 30 000 u telekomu se nikakvim trikovima vishe nemoze ziveti. Nikada s nije gore zivelo ,i prosto je nelogichno da se sada zivi teze i gore nego u 90-tim kada smo bili pod sankcijama .Zivelo se bolje i pred bombardovanje- uspevao sam da odvojim neki dinar za svoju kucu prozore i sl.
Sada je to nemoguce ,i pored svih mogucih stezanja i shtednje vidim da je nemoguce.
Ostaje jos da - iskljuchim struju.
Samo da deci obezbedim pare za uzinu 50-70 din dnevno i ja da kupim doruchak od 80-100 dinara treba mi 5000-6000din!!,Struja 4000.Komunalije1300.telefoni oko 1300.=11600. Opa skoro pola. Tu sada slede rate za knjige ,exurziju..
Ostatak treba razvuci na hranu odecu obucu,patike...
Ja nekupujem vec odavno sebi nishta,(idem u HTZ opremi uglavnom) neizlazim nigde i nikada nesedim u nikakvom kaficu . Nemogu da poklonim svojim rodjacima (deci) za rodjendane nishta. Nikada nekupujem nameshtaj ,i neidem na zimovanje(bio sam na moru sedam dana letos)
Neradim nishta sto bi chovek trebao za obichan zivot . Ja nezivim .Ja nezivim .Ja nezivim .Ja nezivim .
Da radim dodatno? O radio sam i tri posla do pre 3 god ,ali vishe nemam snage i zdravlja.
Hocu da od ovog jednog zivim skromno.
Ali nemoze -ovde vishe nemoze. Kada je pocheo kraj? Kada je uveden PDV?
Mozete li vi da zivite od rada danas?
Da li je normalno da se kupuje 26 luksuznih automobila za potrebe vlade u trenutku kada
ljudi propadaju -gladuju. Kako li zive oni koji imaju i manje a takvih je nekoliko miliona.
Zasto nashi rukovodioci nedele nashu sudbinu?
Zasto u svakom jebenom sistemu koji je ovde proshao obichan chovek mora da bude uboga sirotinja.
Ja mislim da novca ima ,ali nas prost drze prikucane za dno jer :
:1.lakshe je vladati takvim tipovima.
2.jer da zaradjujemo vishe ,i slobode bi imali vishe,mozda nebi pristajali na sve sto nam kazu i rade.
3.Mozda bi udruzili novac i kupili neku firmu ,a to im se nesvidja
4.Ziveli duze a to nije lepo po njih
itd itd.
ko zna?

Човек лепо постави конкретно питање како да преживи од свог рада, а онда се појаве "мудраци" са теоријама о првобитној акумулацији капитала...
 
Откуд си се ти пронашао у мом претходном посту?!
Видим да се тема удаљила од првобитног питања, односно констатације садашње ситуације и отишла у
неке квазитеоретске воде... Није проблем отворити неки уџбеник социологије и наћи причу о првобитној
акумулацији капитала...
 
ja imam 230 eura mesecno , nemam stan , zivim kao podstanar imam 21 godinu i neznam dali da placem ili da se ubijem...

ti tebra imas dojaja platu i molim te ne kukaj mi ovde po forumu...!!!

PA sta ti hoces? Pa ovde u Nemackoj ima vec ljudi koji rade za 340 Evra mesecno, a da ne govorim o cenama. Hteli ste ko slepci demokratiju, zato je sada imate i bice, veruj mi, jos mnogo gore. Jos se ti nisi zaduzijo, a inmaces prilike. Zato glasaj i na sledecim izborima za Dos i LDP, oni ce vam skratiti muke:D:D
 
PA sta ti hoces? Pa ovde u Nemackoj ima vec ljudi koji rade za 340 Evra mesecno, a da ne govorim o cenama. Hteli ste ko slepci demokratiju, zato je sada imate i bice, veruj mi, jos mnogo gore. Jos se ti nisi zaduzijo, a inmaces prilike. Zato glasaj i na sledecim izborima za Dos i LDP, oni ce vam skratiti muke:D:D
Vrati se u Srbuju nemuchi se ...u mrskoj EU

Plus imaces prilike da kupujes provereno skuplju hranu ovde nego tamo...dodji zurka traje
......
 

Back
Top