Da li je korona bila oduvek medju nama?

A ti si dorastao čemu ? Šta nudiš osim kritike i antivakserskog stava ?
Дорастао сам читању с разумијевањем. Дорастао сам томе да могу разликовати научни рад од у тој одори упаковане рекламе и у областима које ми нису струка, дорастао сам томе да прво нешто проучим па тек онда (можда!) имам и свој став о томе, дорастао сам и томе да своје мишљење откуцавам не преписујући ниоткуд... а кад смо већ код става, одавно сам прерастао тупаве црно-бијеле подјеле као нпр. ваксери–антиваксери.

Нудим читање нпр. и Дростена и Водарга па шта ко закључи нека закључи.
 
Virusi mutiraju prvo u opasnije sojeve,posle nekog vremena ti sojevi su slabiji daju slabiju formu bolesti,to je slučaj kod corone i kod gripe i kod drugih virusa.



Mala je verovatnoća da corona mutira ponovo u jače sojeve,infektivnost može da bude veća od BA sojeva,ali smrtnost će biti ista neće se menjati.


Širenje virusa možete zaustaviti ako na vreme prekinete kariku+lanca prenosa virusa,ali igra ulogu i gustina naseljenosti,Srbija ima 90ljudi na kvadratnom kilometru što je puno i samim tim je teže prekunuti KLP virusa.


Muka je naša što smo mi stali na 12KLP virusa.
 
Širenje virusa možete zaustaviti ako na vreme prekinete kariku+lanca prenosa virusa,ali igra ulogu i gustina naseljenosti,Srbija ima 90ljudi na kvadratnom kilometru što je puno i samim tim je teže prekunuti KLP virusa.
Oво ме подсећа на 2020, будите код куће и вирус ће нестати. Или ће нестати код високих температура ?
 
Корона је мутирани вирус,
према томе то је последњи у низу напад патогена - биће их још.

Ти следећи ће напасти кад овоме нађемо лека.

Хоћу да кажем,
Корона је нова врста назеба, грипа, назови како хоћеш,
одређене снаге и моћи,
лакше нас савлада кад нам падне имунитет,
и кад вирус конзумирамо обилније.

Иста стара ствар, зар не ?
Veoma pogrešno.
 

Back
Top