Da li je korona bila oduvek medju nama?

tab503

Tabana po forumu
Administrator
Poruka
115.245
Prvo da naglasim da ovo nije tema protiv korone niti je negira nego mi je nesto palo na pamet.

Nekad kad smo isli kod lerkara zimi, obicno je u pitanju bio nazeb, jaci nazeb ili grip i lecili smo se vitaminima sa naglaskom da mirujemo jer moze da predje na pluca.
Secam se da sam do sada par puta u detinjstvu isao na rendgen pluca da bi se ona proverila kad je grip bio ozbiljniji.

Sve ovo je u principu identicno kao i kod korone, jedina razlika je sto nekad nismo radili pcr testove i utvrdjivali koronu nego smo se direktno lecili od gripa ili nazeba.

Da li je onda korona u stvari bila oduvek medju nama samo sto nismo imali testove koji su te nazebe i gripove definisali kao koronu?
 
Prvo da naglasim da ovo nije tema protiv korone niti je negira nego mi je nesto palo na pamet.

Nekad kad smo isli kod lerkara zimi, obicno je u pitanju bio nazeb, jaci nazeb ili grip i lecili smo se vitaminima sa naglaskom da mirujemo jer moze da predje na pluca.
Secam se da sam do sada par puta u detinjstvu isao na rendgen pluca da bi se ona proverila kad je grip bio ozbiljniji.

Sve ovo je u principu identicno kao i kod korone, jedina razlika je sto nekad nismo radili pcr testove i utvrdjivali koronu nego smo se direktno lecili od gripa ili nazeba.

Da li je onda korona u stvari bila oduvek medju nama samo sto nismo imali testove koji su te nazebe i gripove definisali kao koronu?
Наравно да је била и описана је у уџбеницима средње медицинске школе. Качио сам то прошле године али су ми модератори брисали!
Потражи на нету, наћићеш ту информацију све са скрин шотом из књиге.
 
...
Da li je onda korona u stvari bila oduvek medju nama samo sto nismo imali testove koji su te nazebe i gripove definisali kao koronu?

Корона је мутирани вирус,
према томе то је последњи у низу напад патогена - биће их још.

Ти следећи ће напасти кад овоме нађемо лека.

Хоћу да кажем,
Корона је нова врста назеба, грипа, назови како хоћеш,
одређене снаге и моћи,
лакше нас савлада кад нам падне имунитет,
и кад вирус конзумирамо обилније.

Иста стара ствар, зар не ?
 
Ako je to tako, a nije, zasto smo pregurali sve to bez vakcina?

Живот је био јефтинији.
Од Шпанског грипа је умрло преко 20 милиона људи.

Kako to da nismo masovno umirali kako to danas prikazuju?
...

Јесмо, него нам је то било нормално.
Сети се само да је Вуку Караџићу 12 деце умрло од ТБЦ-а,
преживела Мина !

То је некада било нормално !!!
 
Живот је био јефтинији.
Од Шпанског грипа је умрло преко 20 милиона људи.



Јесмо, него нам је то било нормално.
Сети се само да је Вуку Караџићу 12 деце умрло од ТБЦ-а,
преживела Мина !

То је некада било нормално !!!
Ko kaze da je to covid?
 
Ko kaze da je to covid?

Пази ово,
у Лондону је сваке године владала колера,
све док нису у деветнаестом веку направили канализацију !

Знаш ли колико је то мртвих ?

Него смо се ми данас размазили,
а и одвајамо заиста велика средства (цео свет) за развој медицине,
па нам у задње време чудно кад неко умре од болести.

Предвиђам да ће нам ускоро бити чудно кад неко уопште умре,
и од старости ...
 
Poslednja izmena:
Prvo da naglasim da ovo nije tema protiv korone niti je negira nego mi je nesto palo na pamet.

Nekad kad smo isli kod lerkara zimi, obicno je u pitanju bio nazeb, jaci nazeb ili grip i lecili smo se vitaminima sa naglaskom da mirujemo jer moze da predje na pluca.
Secam se da sam do sada par puta u detinjstvu isao na rendgen pluca da bi se ona proverila kad je grip bio ozbiljniji.

Sve ovo je u principu identicno kao i kod korone, jedina razlika je sto nekad nismo radili pcr testove i utvrdjivali koronu nego smo se direktno lecili od gripa ili nazeba.

Da li je onda korona u stvari bila oduvek medju nama samo sto nismo imali testove koji su te nazebe i gripove definisali kao koronu?
Porodica korona virusa jeste i poznata je baš kao izazivač prehlada.
Sars cov 2 nije.
S obzirom da je u pitanju novi virus,a nismo ugasili internete ,došlo je do izvesnog estradnog momenta i cirkusa kome nema kraja.
Mislim da treba pitati ove što su proveli dane i dane u intenzivnoj da li je u pitanju samo grip ili ljude koji mesecima ne mogu da se oporave. .Nažalost ,odlazili su i mladi ljudi bez hroničnih bolesti ,tako da ko od ovoga pravi sprdnju stvarno nije normalan.
Sreća u nesreći je što je većina infekcija sa blagom kliničkom slikom, ali toliko hospitalizacija,komplikacija i pneumonija istovremeno nije bilo ranije.
 
Porodica korona virusa jeste i poznata je baš kao izazivač prehlada.
Sars cov 2 nije.
S obzirom da je u pitanju novi virus,a nismo ugasili internete ,došlo je do izvesnog estradnog momenta i cirkusa kome nema kraja.
Mislim da treba pitati ove što su proveli dane i dane u intenzivnoj da li je u pitanju samo grip ili ljude koji mesecima ne mogu da se oporave. .Nažalost ,odlazili su i mladi ljudi bez hroničnih bolesti ,tako da ko od ovoga pravi sprdnju stvarno nije normalan.
Sreća u nesreći je što je većina infekcija sa blagom kliničkom slikom, ali toliko hospitalizacija,komplikacija i pneumonija istovremeno nije bilo ranije.
Драго ми је видјети да и у „струку” полако продире истина, још непрепозната и логички обрађена, али добро је да је ту, макар и овако сакривена међу догматским флоскулама...
 
Porodica korona virusa jeste i poznata je baš kao izazivač prehlada.
Sars cov 2 nije.
S obzirom da je u pitanju novi virus,a nismo ugasili internete ,došlo je do izvesnog estradnog momenta i cirkusa kome nema kraja.
Mislim da treba pitati ove što su proveli dane i dane u intenzivnoj da li je u pitanju samo grip ili ljude koji mesecima ne mogu da se oporave. .Nažalost ,odlazili su i mladi ljudi bez hroničnih bolesti ,tako da ko od ovoga pravi sprdnju stvarno nije normalan.
Sreća u nesreći je što je većina infekcija sa blagom kliničkom slikom, ali toliko hospitalizacija,komplikacija i pneumonija istovremeno nije bilo ranije.
REspirator retko ko prezivi...
 
Ako je to tako, a nije, zasto smo pregurali sve to bez vakcina? Kako to da nismo masovno umirali kako to danas prikazuju?
Recimo, sada kasljem vrlo intenzivno ali ne zelim otici kod lekara gde me ne bi ni pregledao vec samo konstantovao da imam koronu... lecim se kako su me lecili dok sam bio dete i sve ce biti u redu.
ali bez problema kašlješ po prodavnicama u želji da zaraziš još nekog

ima potkovanog naroda sa twitter i viber mikrobiologijom

uglavnom beže od ostalih kada su zdravi i vole da se druže kada su obliveni znojem dok kašljucaju
 
Channel 9 Reaction GIF by Married At First Sight
shocked season 1 GIF by ThePassageFOX
 
virus kao vurus, bio je oduvek među nama , čak što više to je bio prvi složeni oblik života , a ovaj covid , pa kad su ga već krstiliri brojem 19 , znači da ih ima i 18 , a sledeći je covid 20
Вирус нити је први нити је сложени облик живота. У науци чак не постоји ни консензус о томе јесу ли вируси жива бића уопште, пошто им недостаје много одлика живих бића, колико су прости. А ковид је добио 19 у имену јер је прва епидемија забележена 2019. године, не јер их има 18.
 
Драго ми је видјети да и у „струку” полако продире истина, још непрепозната и логички обрађена, али добро је да је ту, макар и овако сакривена међу догматским флоскулама...
A meni je drago što se polako okuplja poznata ekipica stručnjaka sa tik - toka.
 
Вирус нити је први нити је сложени облик живота. У науци чак не постоји ни консензус о томе јесу ли вируси жива бића уопште, пошто им недостаје много одлика живих бића, колико су прости. А ковид је добио 19 у имену јер је прва епидемија забележена 2019. године, не јер их има 18.
Ima ih oko 50
 

Back
Top