Kafana Da li je bolje imati 400m u Kuli ili 50m u Beogradu? #17 - Kuća na moru ili jednosoban stan u Beogradu?

Добро, очекивано је да имају вишак војске након што су се повукли из Херсона :)

Имају огроман вишак војске и на правцу Харкова. Кажу да је кренула офанзива на Харков са 200.000 војника.

Харков је ту погодан близу границе.

Три инвестициона фонда у власништву неколико породица, већински власници 90% највећих и најпрофитабилнијих субјеката на целом западу читам сада.

Да ли тако треба да неколико породица држи 90% богатства?
 
Био је погодан и близу границе и у фебруару 2022, као и у јесен-зиму 2022 ;)

Nije bilo dovoljno vojske spremljeno. Sad kazu neki 50.000 drugi 200.000 jurisa. Videcemo. Javi tamo u NATO tabor da im familije vec mogu kupovati crnu konfekciju.

Elem Rusi gaze za sada


😉 Оружане снаге Русије напредују у области Харкова, крећући се ка Волчанску

Ово извештавају руски војни телеграм канали. Претходно су извршени масовни удари по положајима Укровермахта у области Харков.

🙃 У украјинском 24 ОСБ „Аидар“ говоре о напетој ситуацији и траже од становника Сумске и Харковске области да се евакуишу на безбедну удаљеност од границе.

‼️Волчанск се налази на граници са Руском Федерацијом и 70 км од Харкова. Одатле се периодично врше напади на Белгород.

photo_2024-05-10_12-17-32.jpg






ГВОЗДЕНИ ПУК: КОМЕ ЋЕМО ЈЕБАТИ МАТЕР? ШВАБИ!

Како јуче тако и данас!
 
Увек се треба сетити мудре одлуке Запада да не отворе јужни фронт у Сицилији до лета '43 и западни фронт све до половине '44.

У међувремену, СССР је трпео ужасне, катастрофалне губитке у људству сваког дана. То је било лоше за појединачног Руса, Украјинца, Узбека и сл, али је било позитивно за цивилизацију, јер је Стаљинов СССР искрварен и исцрпљен. Због тога '45 нису стигли до Белгије уместо до Берлина.

Градови источне Украјине имају сличну улогу. Русија ће изгубити озбиљан проценат својих младих људи освајајући те Краматорске; због тога ће бити мања претња Европи у деценијама које долазе.

То је позитивно, и зато су руске жртве позитивна ствар све док Русијом управљају освајања гладни диктатори.

90
 
Увек се треба сетити мудре одлуке Запада да не отворе јужни фронт у Сицилији до лета '43 и западни фронт све до половине '44.

У међувремену, СССР је трпео ужасне, катастрофалне губитке у људству сваког дана. То је било лоше за појединачног Руса, Украјинца, Узбека и сл, али је било позитивно за цивилизацију, јер је Стаљинов СССР искрварен и исцрпљен. Због тога '45 нису стигли до Белгије уместо до Берлина.

Градови источне Украјине имају сличну улогу. Русија ће изгубити озбиљан проценат својих младих људи освајајући те Краматорске; због тога ће бити мања претња Европи у деценијама које долазе.

То је позитивно, и зато су руске жртве позитивна ствар све док Русијом управљају освајања гладни диктатори.

90


Da izgubice. Ali ohrabruje da NATO strana gubi 7-10 vojnika na jednog ruskog jer rusi imaju totalnu premoc u artiljeriji, dronovima, avijaciji .

Npr FABovke vam prave najvece gubitke i tu nemate ama bas nikakve odbrane osim priblizavanja samim borbenim linijama vase skupih patriot sistema.

Ali ako ih primaknete , automatski dolaze u domet ruskih dronova samoubica i bivaju unisteni.


U svakom slucaju snage pravoslavlja ce unistiti snage satanista iz NATO pakta. To su nam nasi sveti oci sa darom prozorljivosti vec preneli.

Nase je da se za sada molimo za majku Rusiju a ostalo ce Bog da uredi.


О јачини напада говоири и податак да је на једну позицију за сат времена пало 25 авионских фомби типа ФАБ-500 са планирајућим додатком који су лансиране са јуришних бомбардера СУ-34.
 
Poslednja izmena:
Све накарадно са Америма почиње када су издали Дражу и заменили га Титом.

Ту горку пилулу, Другосрбијанери и Аутошовинисти не могу да прогутају.

Ти нови међународни односи после 2.С.р. почињу са: САД-Тито, а видимо да се ни данас нису променили без ћопавог !
Ima mnogo istine, samo ne bih da delim ljude tek tako. Svako ima pravo na svoju najbolju viziju buducnosti za Srbiju.

Osim toga, dosli smo u paradoksalnu situaciju, da smo u slicnom zapravo gorem polozaju nego '48 jer bi na neki nacin opredeljenje za istok znacilo opredeljeneje za komunizam, bez vere, dok za zapad, iako je sam bez vere postao, barem bi znacilo zastitu elementarnih ljudskih prava pa i verskih.

Opet, ni to nije pravolinijski, i to se ubrzano menja zadnjih godina, tako da ne znam, nisam pametna...

Ja sam u svakom slucaju (mozda stvarno malo kao u Titova vremena ali neizbezno je i najbolje), za "miroljubivu koegzistenciju" i nesvrstanost, ali iskljucujuci sam komunizam.
Уз ЕУ, подразумевам и НАТО чланство, јер не видим разлог раздвајања тога.
Такође, не видим разлог зашто мислиш да смо ми ти који су у позицији да постављају услове?
Као што рекох:
1. Косово нам се неће вратити, небитно шта ми одлучили око ЕУ/НАТО чланства.
2. Наш интерес можемо боље остварити кроз ЕУ/НАТО него кроз неке источне илузије.


Да ли је ово најбољи начин да уђемо тамо?
Па, није.
Да ли је могло боље?
Него шта него је могло.
Нуђено нам је 1991.
И додатно, имали смо времена да нешто сами урадимо до почетка албанске побуне 1998.
И 1998. читаве године на столу је било решење о аутономији Косова
И у Рамбујеу смо имали бољу понудилу , него што је дошло касније те године.
И Британија и Француска су гурале да Србија уђе у ЕУ заједно са Хрватском, 2013. да смо наишли решење о регулисању односа без признања.
И Вучић је имао прилику да исто то уради од 2013. те да постанемо члан 2024.
И сад има прилику за 2028-35.

Додатно, ја не видим ни интерес ни капацитет Срба да управљају косовским Албанцима.
При чему, не видим да нам неко нуди враћање Косова без Албанаца или са лиценцом да их почистимо
Pa dobro, ne mozemo jos i da se "pospemo peskom" samo da "aminujemo" to otimanje Kosova. Treba da udjes medju prijatelje i razumevaoce tvoje stvarnosti, zelja i nacionalnog bica, a ne medju nerazumevaoce. Ne mozes kao amorfna masa da napredujes, osim ekonomski koliko ti dozovole, recimo u najboljem slucaju kao Slovenija. Ali mi nismo Slovenija i imamo svoje stare nacionalne teritorije i nacionalno bice koje nas odredjuje bas kao takve, kaje nam daje snagu i zamah za "sutra", pa i moralnu potporu da prezivimo najgore.

A sto se Albanaca tice, ni na pada mi na pamet da nekog treba "pocistiti" stavise, sve vise sam za neku uniju sa bivsim "domacim" muslimanima, da od potencijalnog neprijatelja narocito na Kosovu godinama, napravimo prijatelja sa vrlo jasnim granicama postovanja sopstvenog dela odgovornosti i zemlje gde bi uzivali najsiru autonomiju i sva ljudska prava, bas kao i svi mi ostali u ovom delu zemlje tj. celoj.
Nije moguće, jer sam video kako ih koordinatori sa majicama i kačketima SNS raspoređuju po autobusima. Drugo, mene su zvali na mobilni broj (otkud im moj broj?) i zvali me da idem već negde, pa sam ih oterao u tri...
Pa eto, mene niko nije zvao, ne znam ko je tebe, mozda je bila i neka zezancija. Nisam videla tako nesto, moguce je, ali sto kaze Reefer, ne znam sta je lose sto ljudi iz unutrasnjosti zele da dodju u takvim prilikama u Beograd, zato je glavni grad, jer se sve tamo desava.

Ne bi valjalo da su naterani, ali mene nikad niko nije terao ni na sta.
5. oktobar je bio dan kad su u nejvećem broju, kao i uvek, na ulice izašli Beograđani. Jeste bilo dogovorenih dolazaka iz nekih gradova, ali smo glavnu masu činil mi iz Beograda.
A ovi koji su došli pre neki dan, narvno da su dovezeni organizovano, kao i svaji put do sad, masa tih ljudi nije iz Beograda.
Ne vidim problem kad u Beograd dođu ljudi iz cele Srbije, jer se ovde sve dešava, bez obzira na razlog.
Ovo zadnje, potpuno se slazem, upravo to i rekoh (eto sada ti zborno odgovaram ali ne iz nepostovanja, nego jer je tako najlogicnije, tako da je tvoja ljutnja zbog toga, valjda sada vidis, bezveze), ali necemo se "preganjati" oko toga ko je bio najbrojniji 5. oktobra, ja koliko znam smejali smo se jednoj starijoj zeni sto se ujutru zalila na radiju zasto su kontejneri prevrnuti i zasto "smo dosli da unistavamo grad", da nije bilo Velje Ilica ne znam koliko bi 5. oktobra kao izarzavanja snaznog narodnog nezadovoljstva zbog pokusaja prekrajanja izbornih rezultata uopste i bilo, ali hajde da kazem ono sto ej vazno, da, bili su organizovani autobsi u koje je ulazio ko je kako hteo, bez naplate, bez sendvica, bez ikakve nadonade, sto je i pohvalno i logicno, tako da, verovatno, bilo je pola-pola.
 
Увек се треба сетити мудре одлуке Запада да не отворе јужни фронт у Сицилији до лета '43 и западни фронт све до половине '44.

У међувремену, СССР је трпео ужасне, катастрофалне губитке у људству сваког дана. То је било лоше за појединачног Руса, Украјинца, Узбека и сл, али је било позитивно за цивилизацију, јер је Стаљинов СССР искрварен и исцрпљен. Због тога '45 нису стигли до Белгије уместо до Берлина.

Градови источне Украјине имају сличну улогу. Русија ће изгубити озбиљан проценат својих младих људи освајајући те Краматорске; због тога ће бити мања претња Европи у деценијама које долазе.

То је позитивно, и зато су руске жртве позитивна ствар све док Русијом управљају освајања гладни диктатори.
При чему, може се рећи да је Ставка направила бар 50% совјетских војних губитака, ако не и више.
Барбароса као "изненађење", заробљавања код Смоленска, Кијева, Ржевска кланица, Фалл Блау заробљавања, Котлубанске офанзиве, Харковске битке, Курск, па, онда изгибије у последњих два месеца рата, Курландске офанзиве, Кенигсберг и на крају Берлин.
 
Да ли тако треба да неколико породица држи 90% богатства?
Да ли је ок да је Путин најбогатији човек Русије и да устав мења са би себи обезбедио продужење власти и богаћења?
 
Ima mnogo istine, samo ne bih da delim ljude tek tako. Svako ima pravo na svoju najbolju viziju buducnosti za Srbiju.

Osim toga, dosli smo u paradoksalnu situaciju, da smo u slicnom zapravo gorem polozaju nego '48 jer bi na neki nacin opredeljenje za istok znacilo opredeljeneje za komunizam, bez vere, dok za zapad, iako je sam bez vere postao, barem bi znacilo zastitu elementarnih ljudskih prava pa i verskih.

Opet, ni to nije pravolinijski, i to se ubrzano menja zadnjih godina, tako da ne znam, nisam pametna...

Ja sam u svakom slucaju (mozda stvarno malo kao u Titova vremena ali neizbezno je i najbolje), za "miroljubivu koegzistenciju" i nesvrstanost, ali iskljucujuci sam komunizam.

Pa dobro, ne mozemo jos i da se "pospemo peskom" samo da "aminujemo" to otimanje Kosova. Treba da udjes medju prijatelje i razumevaoce tvoje stvarnosti, zelja i nacionalnog bica, a ne medju nerazumevaoce. Ne mozes kao amorfna masa da napredujes, osim ekonomski koliko ti dozovole, recimo u najboljem slucaju kao Slovenija. Ali mi nismo Slovenija i imamo svoje stare nacionalne teritorije i nacionalno bice koje nas odredjuje bas kao takve, kaje nam daje snagu i zamah za "sutra", pa i moralnu potporu da prezivimo najgore.

A sto se Albanaca tice, ni na pada mi na pamet da nekog treba "pocistiti" stavise, sve vise sam za neku uniju sa bivsim "domacim" muslimanima, da od potencijalnog neprijatelja narocito na Kosovu godinama, napravimo prijatelja sa vrlo jasnim granicama postovanja sopstvenog dela odgovornosti i zemlje gde bi uzivali najsiru autonomiju i sva ljudska prava, bas kao i svi mi ostali u ovom delu zemlje tj. celoj.

Pa eto, mene niko nije zvao, ne znam ko je tebe, mozda je bila i neka zezancija. Nisam videla tako nesto, moguce je, ali sto kaze Reefer, ne znam sta je lose sto ljudi iz unutrasnjosti zele da dodju u takvim prilikama u Beograd, zato je glavni grad, jer se sve tamo desava.

Ne bi valjalo da su naterani, ali mene nikad niko nije terao ni na sta.

Ovo zadnje, potpuno se slazem, upravo to i rekoh (eto sada ti zborno odgovaram ali ne iz nepostovanja, nego jer je tako najlogicnije, tako da je tvoja ljutnja zbog toga, valjda sada vidis, bezveze), ali necemo se "preganjati" oko toga ko je bio najbrojniji 5. oktobra, ja koliko znam smejali smo se jednoj starijoj zeni sto se ujutru zalila na radiju zasto su kontejneri prevrnuti i zasto "smo dosli da unistavamo grad", da nije bilo Velje Ilica ne znam koliko bi 5. oktobra kao izarzavanja snaznog narodnog nezadovoljstva zbog pokusaja prekrajanja izbornih rezultata uopste i bilo, ali hajde da kazem ono sto ej vazno, da, bili su organizovani autobsi u koje je ulazio ko je kako hteo, bez naplate, bez sendvica, bez ikakve nadonade, sto je i pohvalno i logicno, tako da, verovatno, bilo je pola-pola.
Kakav crni Velja Ilić, to je sve unapred bilo dogovoreno. Policija i vojska unapred plaćene i naterane da se ne mešaju. Ti koji su palili i rušili, isto plaćeni da to urade. Većina ljudi nije zbog toga bile pred skupštinom, a ta većina jeste razlog zašto je porodica Milošević uklonjena, ne neki Velja. Godine borbe protiv tadašnjeg režima.
I na kraju smo izigrani, jer se ništa nije promenilo.
 
Kakav crni Velja Ilić, to je sve unapred bilo dogovoreno. Policija i vojska unapred plaćene i naterane da se ne mešaju. Ti koji su palili i rušili, isto plaćeni da to urade. Većina ljudi nije zbog toga bile pred skupštinom, a ta većina jeste razlog zašto je porodica Milošević uklonjena, ne neki Velja. Godine borbe protiv tadašnjeg režima.
I na kraju smo izigrani, jer se ništa nije promenilo.
Pa i Velja je izigran, iako deluje malo paradoksalno jer je ucestvovao u nekim vlastima kasnije.

Visestruko je izigran, kao i taj obican narod, to je tacno.
 
Pa dobro, ne mozemo jos i da se "pospemo peskom" samo da "aminujemo" to otimanje Kosova. Treba da udjes medju prijatelje i razumevaoce tvoje stvarnosti, zelja i nacionalnog bica, a ne medju nerazumevaoce. Ne mozes kao amorfna masa da napredujes, osim ekonomski koliko ti dozovole, recimo u najboljem slucaju kao Slovenija. Ali mi nismo Slovenija i imamo svoje stare nacionalne teritorije i nacionalno bice koje nas odredjuje bas kao takve, kaje nam daje snagu i zamah za "sutra", pa i moralnu potporu da prezivimo najgore.
Разумем твој приступ и сагледавање, мада се не слажем.
Дакле, ЕУ је интересна интеграција суверених држава, а НАТО је одбрамбени савез.
Да ли сви тамо имају братско-сестринске, родитељско-дечије односе?
Па, НЕМАЈУ.
Да ли неко од њих тамо уопште и очекује неку такву фамилијарну блискост?
НЕ ОЧЕКУЈЕ.
Зашто бисмо ми то очекивали?
Уопште не видим да је тамо ико утопљен, аморфан и сличне ствари.
Штавише, свака држава у ЕУ је суверенија него што је Србија икад била.

A sto se Albanaca tice, ni na pada mi na pamet da nekog treba "pocistiti" stavise, sve vise sam za neku uniju sa bivsim "domacim" muslimanima, da od potencijalnog neprijatelja narocito na Kosovu godinama, napravimo prijatelja sa vrlo jasnim granicama postovanja sopstvenog dela odgovornosti i zemlje gde bi uzivali najsiru autonomiju i sva ljudska prava, bas kao i svi mi ostali u ovom delu zemlje tj. celoj.
Не разумем, шта би хтела да направимо са Албанцима? Неку двојну државу?
А шта ако они кажу, "нећемо Вучића, нећемо Русију, хоћемо ЕУ и НАТО"?
Хоћемо да им пустимо Драгослава Бокана да им објасни ствари?
Мислим да им објасни са ТВ, а не да им краде ТВ и белу технику.
 
Разумем твој приступ и сагледавање, мада се не слажем.
Дакле, ЕУ је интересна интеграција суверених држава, а НАТО је одбрамбени савез.
Да ли сви тамо имају братско-сестринске, родитељско-дечије односе?
Па, НЕМАЈУ.
Да ли неко од њих тамо уопште и очекује неку такву фамилијарну блискост?
НЕ ОЧЕКУЈЕ.
Зашто бисмо ми то очекивали?
Уопште не видим да је тамо ико утопљен, аморфан и сличне ствари.
Штавише, свака држава у ЕУ је суверенија него што је Србија икад била.


Не разумем, шта би хтела да направимо са Албанцима? Неку двојну државу?
А шта ако они кажу, "нећемо Вучића, нећемо Русију, хоћемо ЕУ и НАТО"?
Хоћемо да им пустимо Драгослава Бокана да им објасни ствари?
Мислим да им објасни са ТВ, а не да им краде ТВ и белу технику.
Tebi baš dosadno :ceka:
 

Back
Top