da li i kako ostati u braku uprkos prevari

pa sad da budem prosta to je tako samo ako ne hebe zenu vec samo svalerku
ako hebe obe onda svaka ima svoju platu:confused:
da izvinedu ova deca:rumenko:
:eek:
pfuj... :mrgreen:

pa zamisli-imate istu viziju buducnosti,zelis ga/zeli te,postovanje,ljubav,neznost,i prevario te
to ti je kao da imas savrsen dobro placen posao gde stvarno mozes da izrazis sebe,volis taj posao,al ti daleko od kuce:D ja putujem 75km svaki dan do posla;)
katarina je rekla sve sto mislim btw

nego sam još onomad zaboravila da te pitam, kako to neko nekoga poštuje i voli ako ga vara!? :think:
 
Ne znam koliko ti je godina ali kazes nisi u braku pa cu ja da sebi dam za pravo da ti dam jedan savet kao jedna ozbiljna tetka u vec poodmakloj zivotnoj dobi (ta sam):
Ne opterecuj se i ne trazi nekog ko ce da ceni vernost i odanost jer niko to nikad nece ceniti koliko bi ti to zelela, trazi coveka s kojim ces biti srecna, koji ce da te voli, zasmejava, s kojim ce svaka briga biti manja a svaka radost veca.
To da li ce varnica kad-kad kresnuti i sa nekom drugom nije mnogo bitno sve dok je samo varnica i samo "dogadjaj" koji ne remeti nista, o kojem mozda cak i ne znas nista.
Kres-seme nisu strasne ako je on u svemu drugome covek, prijatelj, otac...
Eto, rekoh mada nista nece promeniti tvoje misljenje kao sto nista ne bi moglo moje, ali ovde i jesmo da mlatimo praznu slamu, uglavnom.:mrgreen:

svaka ti cast zeno!!
tvoje postove stvarno treba citati i pamtiti!
( sacuvacu ga cak!)
 
svaka ti cast zeno!!
tvoje postove stvarno treba citati i pamtiti!
( sacuvacu ga cak!)

Hvala ti :rumenko:

Citaj ti moje postove i postove mojih vrsnjakinja na forumu, saslusaj savete svojih najblizih, razgovaraj sa prijateljima, ali nikog od nas ne uzimaj bas preterano ozbiljno jos barem nekoliko godina.
Ti si mlada i ne treba da slusas mnogo ni svoj razum a ne ljude, posebno ne starije ljude koji su se provukli i kroz reseto i kroz sito (npr. ja):p.
Ti treba sto duze da slusas samo svoje srce. Ono ce naravno praviti mnogo gluposti i gresaka ali u tome i jeste lepota imati 20 ili 25.
Bicemo mi ovde i kad se prikljucis klubu +30 ;), e tad nas po malo (a i tad sa rezervom), pocni uzimati za ozbiljno. :zag:
 
prevara nije trajala dugo ali ovo stanje u kom sam ja reaje isuvise dugo smrsala sam 12kg odlepila sam nervozna sam drhtim, kao da sam luda. zao mi je zbog dece kuce i ostalog ali mislom da necu moci jos dugo ovako izdrzati . na ivici sam nerava

Ma koliko da je trajala,to je nebitno,po meni prevara je prevara i sa tom osobom ne bih lično više ostala zajedno ni jednog jedinog dana pa ne znam koliko dece da imam sa njim.
Znam da to nije tako jednostavno ali bih našla način.Nema čega da ti bude žao kad njemu nije bilo žao da tako ponizi i tebe i decu netreba ni tebi,nemoj svoje živce i svoj život upropaštavati zbog njega.
 
Narode, ja imam sličan problem....nadam se da će mi neko -iskusan- u ovome možda moći da pomogne...U braku sam više od dve godine koliko i naša mala devojčica ima godina.Nismo se puno zabavljali pre braka , što nisam ni smatrala neophodnim jer smo oboje bili u -godinama- i krajnje mi je bilo vreme za decu, a on je delovao pristojno, obrazovano, ima posao, dom, osnovnu kulturu....sve sto je bilo teško naci kod jednog čoveka.Jedino je nedostajalo ONO, kada ti srce zatreperi ....naši bi ljudi to nazvali-hemija-.
Ali , posto su me vec previse kritikovali da sam mnooogo probirljiva,a i godine lete, eto reših da stanem sa njim na taj -ludi kamen-...Elem , do porodjaja je sve funkcionisalo, ali posle.....totalno udaljavanje....Za dete sam se strašno vezala, a sa njim ništa maltene sem obaveza oko deteta i nemam da razmenim.Sve sitnice su mi sada jos vise smetale, tek sada me ne privlači......I to je urodilo time da sam ga dva puta zatekla.....ne kako me vara , ali kako pokušava da nađe nekoga ....chat, poruke na mobilnom.....strašno....Prvi put sam oprostila, smatram i dalje sebe delom krivom, ali drugi put ...ne znam da li cu moći....Da li ima iko sličnih iskustava ?Padao mi je na pamet i bračni savetnik.....ali ne znam ni za jednog dobrog...Sve čekam da će me i sa nečim pozitivnim iznenaditi ...ali očito uzalud.Meni je sve jedno, ali mi je muka kada čujem koliko ljudi se razvodi i koliko dece ispašta....shmrc....
 
Da li ima iko sličnih iskustava ?Padao mi je na pamet i bračni savetnik.....ali ne znam ni za jednog dobrog...Sve čekam da će me i sa nečim pozitivnim iznenaditi ...ali očito uzalud.Meni je sve jedno, ali mi je muka kada čujem koliko ljudi se razvodi i koliko dece ispašta....shmrc....

Ma slicnih iskustava ima svako i verujem da su retki brakovi koji nisu imali periode odaljavanja pa bliskosti pa kriza pa monotonije pa opet lepog braka i tako sve dok taj brak traje.
Proceni koliko cesto se javlja ta tvoja ravnodusnost i koliko dugo traje pa vidi da li se to moze nazvati krizom ili je to ipak neko konstantno nezadovoljstvo. Ako je prvo, onda ne ocekuj da on tebe iznenadi necim prijatnim vec se i ti potrudi maksimalno da se brak osvezi. Ne uzimaj vas odnos zdravo za gotovo, na braku se kao i na svemu drugom mora raditi, mora se negovati, dohranjivati...Ako je u pitanju ovo drugo i ako shvatis da si skoro hronicno u nekom bedaku onda ne treba da ti je muka kad "cujes da se neko razvodi a deca ispastaju" vec da shvatis da ne postoji srecno dete u nesrecnoj porodici niti srecna porodica u kojoj je samo jedan jedini clan nesrecan.
Eto toliko, a ako si ovde bila u prolazu, napisala post i zaboravila i da si se registrovala, ako si neko ko se sali na racun 78906. preljube na Krsti onda cu se nacisto obesiti, jer sam bas onako s dosta napora kucala post, uopste nisam danas u elementu...:confused:
 
Narode, ja imam sličan problem....nadam se da će mi neko -iskusan- u ovome možda moći da pomogne...U braku sam više od dve godine koliko i naša mala devojčica ima godina.Nismo se puno zabavljali pre braka , što nisam ni smatrala neophodnim jer smo oboje bili u -godinama- i krajnje mi je bilo vreme za decu, a on je delovao pristojno, obrazovano, ima posao, dom, osnovnu kulturu....sve sto je bilo teško naci kod jednog čoveka.Jedino je nedostajalo ONO, kada ti srce zatreperi ....naši bi ljudi to nazvali-hemija-.
Ali , posto su me vec previse kritikovali da sam mnooogo probirljiva,a i godine lete, eto reših da stanem sa njim na taj -ludi kamen-...Elem , do porodjaja je sve funkcionisalo, ali posle.....totalno udaljavanje....Za dete sam se strašno vezala, a sa njim ništa maltene sem obaveza oko deteta i nemam da razmenim.Sve sitnice su mi sada jos vise smetale, tek sada me ne privlači......I to je urodilo time da sam ga dva puta zatekla.....ne kako me vara , ali kako pokušava da nađe nekoga ....chat, poruke na mobilnom.....strašno....Prvi put sam oprostila, smatram i dalje sebe delom krivom, ali drugi put ...ne znam da li cu moći....Da li ima iko sličnih iskustava ?Padao mi je na pamet i bračni savetnik.....ali ne znam ni za jednog dobrog...Sve čekam da će me i sa nečim pozitivnim iznenaditi ...ali očito uzalud.Meni je sve jedno, ali mi je muka kada čujem koliko ljudi se razvodi i koliko dece ispašta....shmrc....

Za ovaj tvoj problem kao što si i sama rekla većim ustvari najvećim delom si ti sama kriva,tvoj muž je usamljen,jednostavno si ga odbacila i posvetila se samo detetu.
Posveti mu pažnje nemoj čekati da on tebe iznenadi nego iznenadi ti njega.A te porukice i chatovi su smešni. :manikir:
 

...sudeći po tvom pisanju ti si na rubu "sloma živaca" a kada se pitaš zašto...verovatno ni sama sebi nebi mogla da daš potpuno tačan odgovor...u redu, prevario te... i sada treba da odeš u totalni aut zbog toga, da prolupaš, narušiš sebi zdravlje i daš dotičnom povoda za "novu priliku" ....da ti deca pate još gore nego sada...
...prosto treba stati ispred "događaja", pokazati "zube" problemu...dati direktno svoj stav o svemu, bez ustručavanja i lažne rezerve...ako te osećaji ne budu tada varali, racionalni i realni....vrlo brzo ćeš shvatiti šta je presudno....OPROŠTANJE ...ILI KRAJ...
....ponovi li se opet "isto" ( zlo ne čulo)....onda toj delatnosti nema kraja....kraj će se sam po sebi nametati....
...šta da čovek kaže, nije to igra ...u pitanju je sudbina cele porodice....ostaje nam jedino, meni bar lično ...da ti od srca poželimo srećno razrešenje problema i opstanak porodice !
 
Ne znam koliko ti je godina ali kazes nisi u braku pa cu ja da sebi dam za pravo da ti dam jedan savet kao jedna ozbiljna tetka u vec poodmakloj zivotnoj dobi (ta sam):
Ne opterecuj se i ne trazi nekog ko ce da ceni vernost i odanost jer niko to nikad nece ceniti koliko bi ti to zelela, trazi coveka s kojim ces biti srecna, koji ce da te voli, zasmejava, s kojim ce svaka briga biti manja a svaka radost veca.
To da li ce varnica kad-kad kresnuti i sa nekom drugom nije mnogo bitno sve dok je samo varnica i samo "dogadjaj" koji ne remeti nista, o kojem mozda cak i ne znas nista.
Kres-seme nisu strasne ako je on u svemu drugome covek, prijatelj, otac...
Eto, rekoh mada nista nece promeniti tvoje misljenje kao sto nista ne bi moglo moje, ali ovde i jesmo da mlatimo praznu slamu, uglavnom.:mrgreen:

To je laazh owo za niko ne ceni wernost i odanost
JA CENIM WERNOST I ODANOST!!!
 
Pitanje iz Teme a odgovor svako moze sebi da "da", ako zeli biti iskren.
Preveraiti, biti prevaren, i ostati u braku! Mozda i moze, kako, dokle, sa kojim mislima u glavi. Nemoguce je izbrisati trenutak slatkog zadovoljstva "izvan" klisea. Mozda je bilo kratko, ali slatko. Vratiti se, zaboraviti na slast, ili (!!!!??????????). Korak je napravljen,
(pre)varant je k'o i prevaren(a)i na muci. Kriti dok se moze kriti ili krenuti novim putem.
Nema saveta, odluci sam(a). Klisei su da se menjaju.Da li smo i koliko spremni, a zivot tece...
 
Poznajem par koji je ostao zajedno nakon prevare, nevažno ko je prevario... Mislim da je bilo bolje
da su se razišli kada je trebalo, nego da svakog dana ponaosob proživljavaju pakao...
Iako naoko sve deluje u redu.

Ne bih mogla preko toga da pređem, niti bih od partnera očekivala tako nešto... Nismo deca,
svako je svojom voljom i željom ušao u brak, tako da se odgovornosti moraju deliti i posledice snositi,
u skladu sa onim što se desilo.
 

Back
Top